Geçmişte Cansaati.Org: İmza Kampanyaları

 

Çankırı Araştırmaları Sitesinin bir sivil toplum hareketi olarak kesintisiz verdiği hizmet metodlarından biri de imza kampanyaları olmuştur. Yürüttüğümüz imza kampanyalarından büyük kısmı için sonuç alınmış, toplumsal olarak bilinç artmış yetkililer de bu yönde çalışmaları tamamlayarak bir şekilde sonuca ulaşılmıştır.

Üniversite hikayesi tamamen bir süreç takibi olup, adım adım gerçekleşmiştir. İstiklal Yolu her kilometrede kendini göstermektedir. Müze, beklentileri aşarak hak ettiği yeri almış olup, hem tarihi bina korundu hem de müze görünür oldu. Çankırı Mevlevihanesinin yeniden inşasında ileri aşamaya geldiğini görüyoruz. Hastanemiz yenilendi ama beklentileri karşılamaktan uzak kaldı. Halkımızın talebi cadde sokak isimleri ilgili bilimlere iletildi ve talepler karşılık buldu.

Bugün bekleyen iki önemli talep bulunmaktadır.

I- Karatekin Anıt Mezar Kampanyası

II- Cumhuriyet Eserlerine Sadakat Kampanyası

sadakat27 Ağustos 2006 tarihinde Cumhuriyet Eserlerine Sadakat Kampanyası alt konuları; Tarihi Dokuyla Meydan Açılması, İstasyon Alanının Korunması, Su Deposu Koruluğunun Korunması olarak belirlenmişti. Su deposu koruluğu konusunda adım atılmış mesire alanı olarak muhafaza altına alınmıştır. Ancak şehrin ortasında, Şehrin nefes alacağı istasyon alanı sağından solundan kırpılmadan korumaya ve yaşamaya matuf bir konseptle yeniden yerel yöneticilerimizin gündemine getirilmelidir.

 

 

 Çankırı Mevlevihanesi  (Sonuç alındı)
Kampanya: Müzemi İstiyorum   (Sonuç alındı)

 

karatekin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir