2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Gündem/Köşe Yazarları » Ibrahim Zencirci
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - "Önden Buyurun Sayın Vekilim..."
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

 


Kilitli Forum"Önden Buyurun Sayın Vekilim..."

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
i.zencirci Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Kayıt Tarihi: 25.12.2005
Şehir: İzmir
Status: Aktif Değil
Points: 772
Mesajın Direkt Linki Konu: "Önden Buyurun Sayın Vekilim..."
    Gönderim Zamanı: 17.11.2006 Saat 12:36

 

Çankırı da seçilmişlerin “ Zihniyet Değişikliğine” ihtiyaçları var.  (*)

 

Çankırı da iktidarı ile muhalefeti ile ve özellikle milletvekilleri ile Çankırı’mızın en çok ihtiyaç duyduğu şey “ZİHNİYET DEĞİŞİKLİĞİDİR” Bu alanda bir “zihniyet dönüşümü” ve zihniyet temizliği” başlamalıdır. 

 

Çankırı’nın çıkarlarını kendi “KİŞİSEL ÇIKAR ve MENFATLERİNİN” üzerinde tutan siyasetçilere, seçilmişlere, geçmiş de olduğu gibi bu gün daha fazla ihtiyaç vardır. Vatandaşın oy verdiğine, seçtiğine güvene bilmesi için en kısa sürede bu kişilerin yeni baştan güven tesis etmeleri gerekmektedir. “Bu güne kadar yapılanın değil, doğru olanın yapıldığı ve yapılmaya çalışıldığı bir dönemi başlatmalıdırlar.”

 

Çankırı da öncelikle seçilmişler, atanmışlar, milletvekillerimiz ve yerel siyasetçiler en başta olmak üzere kendilerini yenilemeleri gerekiyor. “Açık, samimi ve doğruları söyleyen uygulayan kişiler olmalıdırlar. Ve bunlardan hiç taviz vermemelidirler ”

 

“ Alışılagelmiş siyaset anlayışlarını ve beraberinde getirdiği yanlışlıkları ortadan kaldırabilmek için; sadece Çankırılı sade vatandaşın doğruları savunması da yeterli değildir. En başta,  Milletvekilleri, bürokratlar, il ve ilçe teşkilatları hep birlikte doğrulara sahip çıkmak, popülizmden uzak durmak, menfaatlerine ters düşse de, hakkı teslim etmek zorunda olduklarını unutmamalıdırlar”.

“Kabul etmeliyiz ki; zihniyet değişikliği bir anda gerçekleşecek, bir çırpıda elde edilecek bir şey değil. Arzu edilen bu değişimin zaman alacağı muhakkaktır.” Malum Çankırı yerelin de Türkiye genelinde siyaset her dönemde olduğu gibi bu günde kirlidir. Bunu temizleme görevi öncelikle günümüzün siyasetçilerindedir. Vatandaşın gözünde AKlanmaları gerekir.

 

Biz sade vatandaşlar, her yerde yanlışa dur demeyi ve samimi bir şekilde tenkit etmeyi kendimize görev saydık. Bizler “Çankırı müstahdemliğine” talibiz. Biz bunu sağlayabildik, her şeyin daha kolay, daha güzel olabilmesi için esas görev şimdi siyasetçilere düşüyor.

Ancak bunu başarabildikleri ölçüde ülkemizde ve Çankırı'mızda güçlü ve kalıcı icraatların altına imza atabilirler ve müreffeh bir Çankırı olabilir.

Seçilmişler hiçbir zaman her şeyi yaptıklarının, bütün problemleri çözdüklerinin iddiasında olmamalıdırlar. Ancak yine de ortaya çıkıp,  “Çankırı'mız için 'çok şey' yaptık. Yapmaya da devam ediyoruz” Diyorlarsa bunun somut yansımalarını da görmek isteriz.

 

Aradan dört yıl geçmesine rağmen hala; “Yolun başında olduğumuzu, yapılacak çok işimizin, kat edilecek çok yolumuzun var olduğunu, iktidarımız süresince yapılabilecekleri yaptığımızı biliyoruz. Ama her şeyi yaptığımızı iddia etmiyoruz.”  Diyorlarsa samimiyetlerine güvenmek ve de yapılanları görmek isteriz.

 

Eğer; “Yapılması gerekenler konusunda, tüm hemşerilerimizin, özellikle de bizlere; 'Çankırı için bir şeyler yapın' diyen hemşerilerimizin somut teklif ve katkılarını her zaman bekliyoruz. Daha önceleri de her vesile tüm hemşerilerimle paylaştığımız gibi, bu güne kadar yüz yüze, bütün iletişim metotları ve kitle iletişim araçlarıyla bizlere ulaştırılan her yapıcı ve somut teklifin takipçisi olduk, bundan sonra da takipçi olmaya devam edeceğiz.”

 

Diyorsanız;

 

Çağımızın iletişim araçlarından internet ortamında sizlere seslenenlere kulak verin, yazılanlara cevap verin, duyarlı ve samimi olun lütfen.

  

Çankırılı sormaz mı: “Bayram değil seyran değil; Milletvekillerimize ne oldu da vatandaşı ile iletişime girme gayreti ve telaşı içerisine girdi? Bu güne kadar nerelerdeydiniz?” demez mi?

Lütfen samimi olun. Ve de önden buyurun.

 

Bu vesile ile Çankırı ya hizmet etmek talebi ile ortaya çıkan seçilmiş ve atanmışlara saygılar bizden… 

 

 

(*) “Zihniyet değişikliğine ihtiyacımız var”a nazire.

 

 

Meraklısına Notlar:

 

1-Nazire Yapmak: Bir söze, bir davranışa benzeri ile karşılık vermek.

2-Popülizm: Politik durumu dramatize ederek halkın ilgisini uyandırmak amacıyla yapılan politika.Düzenleyen i.zencirci - 01.12.2006 Saat 10:52
İbrahim ZENCİRCİ
Yukarı Dön
santaffe Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Kayıt Tarihi: 16.09.2006
Status: Aktif Değil
Points: 41
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12.12.2006 Saat 11:40
Bence Milletvekillerinin çıkıp "arkadaşlar siz bu işi bu kadar kolay mı sanıyorsunuz, oraya gidince biz kendimizden geçiyoruz. Hele o mübarek rozet yok mu, onu göğsümüze takınca bir başka oluyoruz." diyerek kendilerini savunmaları gerekir.
Serdar Sertoğlu
Yukarı Dön
isa özkan Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Kayıt Tarihi: 29.06.2006
Status: Aktif Değil
Points: 93
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13.12.2006 Saat 10:47
Geçenlerde TBMM televizyonu seyrettim konu SSk ilgili yasa tasarısı görülüşüyordu.ama ne görüşme sanki sabahları yapılan kadın programlarının reytingi düşerecek kadar şiddet ve magazince konuşmalar.Bir milletvekili kürsüde sözde tasarı için söz almış önce kendisini nalatıyor daha sonra oturanlar tarafından laf atılıyor ve milletvekilleri kopuyor.Başlıyorlar kirli çamaşırların anlatmaya dizileri,haberleri bıraktım onları izledim.benim tavsiyem özel kanallar TBMM yayın hakkını alsınlar müthiş reytin kırarlar.yan tarafa şiddet korku yaş sınırlaması koymalı.Yani anlıyacağınız millet ve vekil ayrılımış.sadece vekil ama kimin vekili bilemem.TBMM Salonlarını ülke sorunlarını konuşmaları gerekirken kendilerini konuşmaları yanlış diyorum.
isa özkan
Yukarı Dön
cengizhan Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Kayıt Tarihi: 29.12.2005
Şehir: Ankara
Status: Aktif Değil
Points: 41
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20.02.2007 Saat 12:55
SİYASETÇİ VE BULUTLAR
Siyaset bilimse siyasetçi bu bilimi bilen ve gereğini yapabilense topraktan farkı yoktur. Üzerine bassanıda çiğnesenizde sizlere mutlaka güzelliğini gösterir. Fakat siyaseti hayatın en yükseği görür, ona yükselme adına itaat ederseniz artık bulut olursunuz ki kimse ulaşamaz erişemez. Bakar durursunuz o buluta rahmetini yağdıracak mı diye bagırsanız duymaz yalvarsanız aldırmaz. Velhasıl yağmaz oğlu yağmaz. Görüyoruz üç vekilimizi TBMM de Çankırı ile ilgili tek söz tek kelam yok soruyoruz nerenin bulutusunuz. Hiç hesap ettinizmi o rekor denilen milli gelirden benim payıma düşen ne? Hiç açıp baktınızmı yatırım bütçesinden Çankırıya ayrılan pay ne olmuş, hiç merak ettinizmi Çankırı da tarım nasıl ölmüş, hayvancılık nasıl tükenmiş, işsiz gençler nasıl alkole yönelmiş, okuyanı neden bir daha geri memleketine dönmemiş Hİç araştırdınızmı Kayseri, Çorum, G.Antep, Denizli V.b iller nasıl ekonomilerini geliştirmişler. Ve siz seçilenler hiç proje ürettinizmi benim ilimde şöyle kalkınabilir diye hep bugüne kadar kamuya odacı olarak aldırdığınız hemşehrilerinizle övünmedinizmi.. velhasıl bizim bulutlar sadece bulut rahmeti yok olmadı olmayacak.. sizler yine Polatlı Konya arası yağmaya devam edin beyler..


Düzenleyen cengizhan - 20.02.2007 Saat 12:56
cengizhan
Yukarı Dön
i.zencirci Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Kayıt Tarihi: 25.12.2005
Şehir: İzmir
Status: Aktif Değil
Points: 772
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20.02.2007 Saat 17:49
YORUMSUZ...
 
Alıntı 18 Şubat 2007 Pazar günü yapılan Çankırı Ziraat Odası Genel Kurul toplantısına katılan Milletvekilimiz Tevfik AKBAK, bir konuşma yaparak 2007 yılının Çiftçilerimiz, Çankırımız ve Ülkemiz için bereketli bir yıl olması temennisinde bulundu.
İbrahim ZENCİRCİ
Yukarı Dön
ahmetgulsen Açılır Kutu Gör
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge
Cansaati.Org Yazı İşleri Sorumlusu

Kayıt Tarihi: 01.10.2003
Şehir: ANKARA
Status: Aktif Değil
Points: 877
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21.02.2007 Saat 09:30
Bir zihniyet değişimin gerekliliği ortada. Ancak bu tümüyle, devlet kurumlarıyla, sivil kuruluşlarla ve Çankırının dışardaki varlığı ile birlikte eş zmanlı yürütülmelidir. Sayın vekillerden beklenti de budur zannımca; önderlik.
 
İş dünyasının ilgiyle takip ettiği bir iş gazetesi olan Dünya Gazetesine şöyle bir baktığınız da diğer Anadolu şehirlerinin kendilerini çok güzel pazarladığını göreceksiniz. Gereğinde o ilin iş dünyasından bir temsilci yazar, gereğinde bir bilim adamı yada bürokrat yazılar kaleme alarak şehirlerini iş dünyasına pazarlar.
 
Balıkesir'in örnek yatırımcısı Uğurlar,
Uşak'a farklı bakmak,
Çorum'da işsiz çok, kalifiye eleman yok,
Gündemde bekleyen Konya projeleri,
Fındıkta üretim fazlası nerden kaynaklanıyor?,
 
bunlar bu haftanın bazı başlıkları. Peki Çankırı için ne zaman bir yazı gönderildi. Tarafımca gönderilen "Çankırı da AB'ye Girecek Mi?" başlıklı yazıdan sonra yeni bir çalışma gözüme çarpmadı. Peki Çankırının iş dünyasına pazarlanması konusunda bu imkan neden değerlenmiyor?
Zannederim bu konuda görev de Valiliğe düşüyor.
 
Ahmet GÜLŞEN

http://smmmahmetgulsen.wordpress.com/
Yukarı Dön
cengizhan Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Kayıt Tarihi: 29.12.2005
Şehir: Ankara
Status: Aktif Değil
Points: 41
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23.02.2007 Saat 16:04
BUNUN İÇİNSE
Temenni etmek temennide bulunmak güzel hasletlerden. Bütün partilere duyurulur. Önümüzdeki seçimlerde bende adayım ve seçim proğramı mı da şimdiden açıklıyorum.
1- Tarımın ve ziraatin bölgem için iyi bir dönem geçirmesini temenni edeceğim.
2-Sınai ve Kalkınmanın ilimizde de oluşabilmesi için çok büyük temennilerim olacak.
3- İşsizliğin azalmasını temenni edeceğime söz veriyorum.
4- Hastalara şifa dertlilere deva diliyorum.
5-Değerli hemşehrilerim sizleri Allah a emanet ediyorum.
6-Temennilerimin arkasında duracağıma namusum ve şerefim üzerine söz veriyorum
HAYDİ SEÇİN BENİ
cengizhan
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

 

Popup Örnek