2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Gündem/Köşe Yazarları » Ibrahim Zencirci
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Çankırılı’ya ÇANKIRI Propagandası"
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Kilitli ForumÇankırılı’ya ÇANKIRI Propagandası"

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
i.zencirci Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Status: Aktif Değil
Mesajın Direkt Linki Konu: Çankırılı’ya ÇANKIRI Propagandası"
    Gönderim Zamanı: 17.01.2007 Saat 12:10

Aşağıdaki iki ayrı haberdeki 7 farkı bulun..!

1- ÇANKIRILI'YA ÇANKIRI PROPAGANDASI YAPANLAR...

ÇANKIRI'DA KAYAKLI KOŞU SEÇMELERİ YAPILDI..

Ilgaz Yıldıztepe Kayak Kış ve Doğa Sporları Merkezi'nde Kayaklı Koşu İl Birinciliği seçmeleri yapıldı.

Bu yıl ikincisi düzenlenen Çankırı İl Birinciliği seçmelerine Çankırı ve Ilgaz kulüpleri katılırken, seçmelerde startı Çankırı Valisi Ali Haydar Öner verdi. Vali Öner, seçmelere katılan sporcu sayısının zamanla artacağını belirterek, "Önümüzdeki yıllarda daha coşkulu ve heyecanlı yarışmalar izleyeceğiz. Çocuklarımız ve sporcularımız için değişik pistler hazırlıyoruz. Şimdiden hepsine başarılar diliyorum" dedi. (Kaynak:Yerel Basın)

2- ERZURUM'U DÜNYAYA TANITANLAR...

Erzurum'da Eksi 15 Derecede Kış Oyunları Kutlaması

Uluslararası Üniversiteler Spor Federasyonu Tarafından (Fısu) Düzenlenecek Olan 25'inci Dünya Üniversite 2011 Kış Oyunları Organizasyonuna Ev Sahipliği Yapacak Olan Erzurum'da Bayram Havası Yaşanıyor. İtalya'nın Torino Kentindeki Fısu Heyetinin Kararını Açıklamasının Ardından Büyükşehir Belediyesi Önünde Toplanan Yüzlerce Vatandaş Havai Fişek Gösterileri Altında Halaylar Çekerek Kutlama Yaptı.

Geçtiğimiz yıl 2009 Kış Oyunları'nı Çin'in Harbin kentine kaptıran Erzurum, bu kez 2011 Kış Oyunları'na ev sahipliği yapacak. Oyunlara Slovenya'nın Maribor kenti ile birlikte aday olan Erzurum'un kazandığının açıklanması sonrasında kent adeta bayram yerine döndü.

Başbakan Yardımcısı ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin'in başkanlığında İtalya'nın Torino kentinde bulunan Erzurum heyetinin çalışmalarını dakika dakika TV'den izleyen vatandaşlar, kararın açıklanmasına az bir süre kala Büyükşehir Belediyesi önünde toplandı. Torino'da bulunan Vali Celalettin Güvenç'in kararın açıklanmasını cep telefonuyla Erzurum'a bildirmesi üzerine kentte sevinç çığlıkları yükseldi. Hava sıcaklığının sıfırın altında 15 derece olduğu Erzurum'da vatandaşlar havai fişek gösterileri altında halay çekerek, gecenin ilerleyen saatlerine kadar eğlendiler. 10'uncu Yıl Marşı'nı ellerinde Türk bayraklarıyla okuyan gençler, "Türk olmanın gururunu yaşıyoruz. Bu oyunlar hakkımızdı" diye konuştular. (Doğan Haber Ajansı)

Çankırılı'ya Çankırı propagandasına ve de "körler, sağırlar birbirini ağırlar" hesabına devam.

Bizde bu "yağçılar" bu "şakşakcılar" olduğu müddetce, kendi ikballeri için bizi avutanlar, bizi adam yerine koymayanlar hep olacak.

SAYGILAR BİZDEN... 

"Keser döner sap döner, gün gelir hesap döner" 

Düzenleyen i.zencirci - 20.01.2007 Saat 15:42
İbrahim ZENCİRCİ
Yukarı Dön
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17.01.2007 Saat 12:44

Biz "yarı resmi" yerel internet sitelerimizle, yerel basınımızla birbirimizi tatmin ederken, doğu anadolu şehirleri ulusal basında... 

Aşağıdaki haber bize ve "nazlı beylere" kapak olsun...

Ekonomi

‘Avrupa’nın yeni kayak merkezi Doğu Anadolu’

Doğu Anadolu Bölgesi’nde açılan kayak merkezlerinin sayısı artıyor. Palandöken, Sarıkamış ve Erciyes’ten sonra biri Tatvan, diğeri de Van’da olmak üzere iki yeni kayak merkezi daha açıldı. 2011’de yapılacak üniversitelerarası kış olimpiyatlarının Doğu Anadolu’da yapılması için İtalya’da yoğun lobi faaliyetleri sürdüklerini söyleyen İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Murat Yalçıntaş, “2011’deki üniversitelerarası kış olimpiyatlarının doğu anadolu bölgemizin şansı çok yüksek. Kış Olimpiyatları Doğu Anadolu’da yapılırsa Türkiye Avrupa’nın en ünlü kayak merkezleri arasına girer” dedi.

OLİMPİYAT İÇİN FIRSAT

“Doğu Anadolu Bölgesi’nin kalkınmasında turizm çok önemli rol oynayacak” diyen Yalçıntaş, bölgede yeni kayak merkezi yatırımlarının kış olimpiyatlarının Türkiye’de yapılması için önemli fırsat olarak değerlendirdi. Yalçıntaş, “Açılışı yapılan Nemrut Kayak Tesisleri’nin kurulduğu alandaki güzelliği başka yerde görmeniz mümkün değil. Bir taraftan haşmetli Nemrut Dağı, diğer taraftan Van Gölü ve biri sıcak, diğeri soğuk iki krater gölünü görerek kayak yapıyorsunuz. Nemrut’un, dünyanın en önemli kayak merkezleri arasında gösterilen Courchevel’den hiçbir eksiği yok” dedi.

NEMRUT KAYAK MERKEZİ

BİTLİS Valiliği Özel İdare Müdürlüğünce, yaklaşık 1 yıl önce yapımına başlanılan Nemrut Kayak Tesisi’nin ilk etabı, 4 milyon dolara mal oldu. Yapay uzunluğu 2550, iniş platformu 1700 metre olan tesislerde, 10 kilometre uzunluğuna varan pistler mevcut. Tesiste, 290 sandalyeden oluşan, seyahat süresi 17 dakika olan telesiyej bulunuyor.

OTEL YATIRIMI İÇİN TEKLİF GELDİ

İSTANBUL Ticaret Odası üyesi 80 işadamı da Nemrut Kayak Tesisleri’nin açılışına katılarak, bölgedeki yatırım fırsatları hakkında bilgi aldı. Nemrut Kayak Tesisleri’nde beş yıldızlı otel yapmak için en çok ilgilenen ise Sarıkamış’ta da kış turizmine yönelik otel yatırımı bulunan Toprak Grubu oldu. Bölgede hayata geçirilmesi planlanan beş yıldızlı otel 10 trilyona mal olması planlanırken, Tatvan havalimanı için arazi kamulaştırması yapıldı.

Ayçe TARCAN

Düzenleyen i.zencirci - 17.01.2007 Saat 13:05
İbrahim ZENCİRCİ
Yukarı Dön
reis18-81 Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17.01.2007 Saat 14:32

Sayın ZENCİRCİ,

Dikkat buyurduğunuz üzere böyüklerimiz illerüstü bir hizmet anlayışına sahip oldukları için (hiçbir derdi kalmamış) çankırı için bir tasarrufa gerek görmemektedirler.

MESELE

Elindeki kıymetin değerini bilmektir, yapılagelen son zamanlarda dışardan ithal bürokrat atamalarıyla yandaş memnuniyetini pekiştirmek, süreklilik arzeden hizmetlerin yarım kalmasını sağlamak ve buna bağlı olarak GARİBİM ÇANKIRILIMIN mağduriyetinin artmasıdır.

MESELE BİZİM MESELEMİZDİR

ÇÖZÜM YAKINDIR.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYEBİLENE
Yukarı Dön
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20.01.2007 Saat 16:27

Ellerin Yıldızından, bizim "kararsız yıl dızımızın" neyi eksik?

Beş Vali tarafından, 5. kez açılan Doruk da ki "Yıldızımız"

"Ilgaz Dağına Bir Yıldız Kondu" (Şimdilik görünmüyor)

YILDIZ

Gökte yıldız salkım saçak
Ah sineme vurdular bıçak
Ayrılıklar olmuş gerçek
Ah yinemi doğdun kervan kıran
Yarimi elimden alan
Beni öksüz yetim koyan yıldız .....yıldız
Gökte yıldız saçaklanmış
Ah sinem başı bıçaklanmış
Ayrılıklar gerçekleşmiş
Yarimi elimden alan
İki elim böğrümde koyan yıldız....yıldız
Gökte yıldız sayılırmı
Çiğ yumurta soyulurmu
Bir yar sevdim duyulurmu
Yarimi elimden alan
Beni öksüz yetim koyan yıldız....yıldız
Yıldız dedikleri aydır
Kaşları kurulu yaydır
Bir kızınan kavlim vardır
Yarimi elimden alan
Yıldız akşamdan doğarsın
Dağlara boyun eğersin
Sende bir güzel seversin
Yarimi elimden alan
Sarı yıldız ülker atmaz
Kasavet gönlümden gitmez
Güzeller yalınız yatmaz
Doğmayaydın sarı yıldız....yıldız ...yıldız

(Çankırı yöresi Kıvrak Oyun Havası)

Düzenleyen i.zencirci - 23.04.2007 Saat 12:49
İbrahim ZENCİRCİ
Yukarı Dön
cengizhan Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20.02.2007 Saat 12:31
MİSYON VE VİZYONU OLMAYANLAR ANCAK UZAKTAN BAKAR

İki haber o derece çarpıcı ki birisinde mücadelenin hası var. Bir ili yöreyi dünya tanıtımına açma girişimleri diğerinde aldatma kandırma.. Bu ilin ÜÇ AKP li vekilleri Sadece AKP li vekilleri bir hafta sonu ILGAZ a davet etseler medya en az iki gün Çankırı yı konuşur. Hatta köylerini ilçelerini gezdiklerinde gerçekten başkente ne kadar uzak olduğunu görür ve bu konularıda sayfalarına televizyonlara taşırlar.  E... şimdi bunları yazan ben aklımca bir öneride bulundum ..olacak şeymi hangi vekil  Başkent e Hakkariden daha uzak bir ilin böyle görülmesini ister hem allahaşkına eksik olan neyimiz kaldı Çankırılı zaten mesut ve müreffeh o nedenle vekillerimizde TBMM de Polatlı Konya hızlı tren projesi ile ilgilenmiyorlarmı?
Bizde oturduk tanıtım manıtım  töbe töbe...
cengizhan
Yukarı Dön
r.maltepe Açılır Kutu Gör
Okur
Okur

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20.02.2007 Saat 16:10
hani bir söz var ya; "oğlumun adı reşit.kendin söyle kendin işit"
bunlar kendi kendilerine turnuva düzenliyor eğlence düzenliyor sonrada kendileri katılıp kendileri yarışıyo..yapılanlardan çankırıda yaşayanlar ve etkinliklere katılanlardan başka bir allahın kulunun haberi yok..elin oğlu karsı erzurumu dünyaya açtı biz daha tanıtımını yapamadık..şimdi onlar bu yazılanları okuyup "şikayetten başka bişey yok..o kadar biliyorsanız siz yapında görelim diyebilirler."demektede haklılar çünkü onlarda ne yapacaklarını bilmiyor.açıkçası otordukları makamı boşa işgal ediyorlar.
ülkenin belirli kesimlerine teşvikler yağarken,en ücra şehirler bile turizm adına birtakım faaliyetlerde bulunurken bizim yetkililerimiz ayakta uyuyor.
ben vakit buldukça meclis tv yi seyretmeye gündemi takip etmeye özen gösteriyorum..kaç zamandır dikkat ediyorum bizim vekillerimiz çıkıpta boy göstermek adına bile tek kelime etmedi kürsüde.
bırakın çankırının turizmini sanayisini biz daha memleketimizi tanıtamadık..
çankırının bir çok yeri düzlük ve çayır..yahu 3-5 işadımımız bir araya gelse..yada bir kaç çankırılı  müteşebbisin çabasıyla bi tesis kurulsa.ve bu tesiste ÇANKIRI adıyla yada ILGAZ adıyla bitkisel çay üretimi yapılsa olmazmı..
çankırının her yeri ova..ekin papatyayı ekin naneyi ekin kekiği..toplayacak köylü mü yok..işleyecek insan mı yok..bunlar benim aklıma gelen nacizane kendi fikirlerim.aslında yapacak okadar çok şey var ki... ama inanın çankırının yönetiminde söz hakkı olan insanların arasında ÇANKIRI ve ÇANKIRILININ menfaatine iş yapacak kimse yok..
R.Maltepe
Yukarı Dön
Karaman Bey Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20.02.2007 Saat 18:59
İbrahim Bey,elinize yüreğinize sağlık.Teşekkürler

Yukarı Dön
Necati Ülker Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07.01.2011 Saat 15:48

ERZURUM-TRABZON-ÇANKIRI

Bu gün 7 Ocak 2011 Cuma, Bu gün ki Posta gazetesi Erzurum-Trabzon için bakın neler yazmış; yazılanları aynen alıntı yaparak sizlerle paylaşmak istedim.

ERZURUM KIŞ SPORLARIINDA İKİ REKORU BİRDEN KIRDI

25’inci Dünya üniversiteler kış olimpiyatı 27 ocak 6 şubat arasında yapılacak.

Bunun için Erzurum’a 600 milyon liralık yatırım yapıldı. Rakam spor için bir kente yapılan en yüksek yatırım olurken, 58 Ülkeden 2900 sporcunun katılacağını açıklaması da yeni bir Rekor oldu.

Olimpiyatlar için Erzurum’a 2900 sporcu, yüzlerce yönetici ve hakem ile 1500 Basın Mensubu gelecek. Canlı yayınlarla olimpiyatları Dünyadan yaklaşık 200 milyon kişi izleyecek. Karşılaşmalar on gün sürecek.

(TRABZON’A 250 Milyon lira) Önceki akşam İstanbul’da bir toplantı düzenleyen Spordan sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz ÖZAK,  Erzurum bu iki konuda Rekortmen oldu.

Arkasından Trabzon gelecek. Temmuz ‘da ki Avrupa gençlik olimpiyatları için Trabzon’a 250 Milyon liralık yatırım olacak” dedi. Oyunlar kapsamında en büyük sorunlarının kar olduğunu söyleyen Özak, bunu da suni kar yağdırarak çözdüklerini belirtti.

Kayak federasyonu Başkanı Özer Ayık Kentin dört merkezinde suni kar tesisi kurduklarını belirtti. Tesisin 7 Milyon Euro’ya Mal olduğunu söyleyen Özer Ayık, suni kar Tesisleri Erzurum’a kazanç. Bu Tesisler bir ay başlangıçta bir ay sonunda olmak üzere, kayak ve kış sporları yapılacak ortamı uygun şekilde tutabilmeye olanak sağlayacak. Yani Erzurum’ da kış sporları sezonu 6 Aya çıkacak dedi.

Kentin geleceği açılacak. Dünyada yılda “62 milyon kişinin kayak turizmine katıldığını belirten Özer Ayık, “32 milyon Avrupalı. Kayakçıların özelliği sürekli PİST Değiştirmek ve büyük yarışmaların yapıldığı pistlere gelmektir.

Olimpiyatlar Erzurum’un önünü açacak” Dedi bölgeye en az 10 otel yapılması gerektiğini belirten Faruk Nafiz Özak’da yer tesisi için Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’la görüştüklerini söyledi.

Erzurum ve Trabzon illerimize yapılanları alkışlıyorum. Emeği geçenleri kutluyorum. Bölge insanlarımız için harika bir yatırım hayırlı uğurlu olsun. Spor karşılaşmaları kardeşlik Dostluk hoş görü ortamında neticelenmesini ALLAH ‘TAN Diliyorum

Sayın Bakanım Faruk Nafiz Özak Şahsınızda Bütün yetkililere seslenmek istiyorum.

BAŞKENT ANKARA’MIZA EN YAKIN TARİHİ VE DOĞASIYLA GURUR DUYDUĞUMUZ ILGAZ DAĞIMIZA “ÇANKIRI’YA SIRA NE ZAMAN GELECEK”?

Böyle Büyük Yatırımları yöre insanları olarak hak ettiğimiz düşünüyorum.

Anadolu bu tür yatırımlara (AÇ) Ekonomik hareketlenmeye acil ihtiyaç vardır.

Şair-yazar Necati ÜLKER ANKARA

Necati Ülker
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.16
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Popup Örnek