2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Araştırmalar » Şehir Araştırmaları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Çankırılı Astarlızâde Mehmed Hilmi Efendi
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Kilitli ForumÇankırılı Astarlızâde Mehmed Hilmi Efendi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Yazar
 Rating: Topic Rating: 1 Oylar, Average 5,00  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Metin YILMAZ Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Status: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Metin YILMAZ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04.04.2011 Saat 23:47

Yukarı Dön
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Metin YILMAZ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04.04.2011 Saat 23:50
Yukarı Dön
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Metin YILMAZ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04.04.2011 Saat 23:52
Yukarı Dön
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Metin YILMAZ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04.04.2011 Saat 23:55
Yukarı Dön
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Metin YILMAZ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04.04.2011 Saat 23:58
Yukarı Dön
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Metin YILMAZ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05.04.2011 Saat 08:06
Yukarı Dön
ONsekiz Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ONsekiz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05.04.2011 Saat 10:46
Resimlerle ilgili açıklama yazsanız çok faydalı olur.
Barbaros Duman
Yukarı Dön
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Metin YILMAZ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06.04.2011 Saat 00:31
Mesajda daha sonra düzenleme yapabilme imkanımız olduğundan, gerekli notları bilahare ekleyeceğiz.İlginize teşekkür ederim.
Yukarı Dön
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Metin YILMAZ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06.04.2011 Saat 12:35
Yukarı Dön
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Metin YILMAZ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07.04.2011 Saat 10:17
Sarı Baba Mezarlığı Astarlızade Hilmi Efendi Kapısının girişinde (sağda) Çankırı Belediyesince konulan Hilmi Efendi Biyografisi.

Yukarı Dön
iseymenoğlu Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı iseymenoğlu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02.07.2011 Saat 14:06

İbrahim SEYMENOĞLU
Yukarı Dön
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Metin YILMAZ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28.11.2011 Saat 20:55
Hilmi Efendinin El Yazısı

Yukarı Dön
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Metin YILMAZ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10.12.2011 Saat 23:21
Hilmi Efendi Sarı Baba Mezarlığında dua okurken ( 1948 )

Yukarı Dön
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Metin YILMAZ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10.12.2011 Saat 23:32
Dergahın Avlusunda bulunan Hilmi efendinin Validesinin Kabri

Avluda 36 tane mezar varken sadece 2 mezar kaldığının" notunu düşelim.

Düzenleyen ahmetgulsen - 12.12.2011 Saat 22:35
Yukarı Dön
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Metin YILMAZ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10.12.2011 Saat 23:35
Avluda bulunan diğer kabirde "Hilmi Efendinin Babası" yatıyor.

Yukarı Dön
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Metin YILMAZ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11.12.2011 Saat 20:59
(Rahmetli) Necati Asım USLU'dan:

Eczacılık Fakültesine devam ettiğim yıllarda, yaz tatili için Çankırı’ya gelirdim. O sıralar Çankırı’da Ziraat Bankası müdürü olarak görev yapan rahmetli babam Mustafa Uslu, ara sıra ağabeyimle beni Hacı Babaya, “Rahmetli Hacı Hilmi Efendiye” ziyarete götürürdü. Babam ve bütün aile fertlerimiz, bütün Çankırılılar gibi kendisine büyük bir sevgi ve saygı duyardık. Rahmetli Hacı Hilmi Efendi aynı zamanda “bizim babaannemiz Kara Hamdi Hocanın hanımı Nimet Hanım” tarafından da yakın akrabamız idi.

Bahsettiğim o ellili yıllarda Çankırı’ya müftü olarak atanan Seyfullah Kotanoğlu Hoca ile yakın dostluk kurmuştum. Kotanoğlu bir gün bana “Beni Hacı Babaya götür, kendisini ziyaret etmeyi çok istiyorum” dedi. Kendisine “Ben de, bugünlerde bir ziyarette bulunmayı düşünüyordum. Beraber gidelim dedim.
Gittik… Rahmetli, her ziyaretine geleni, ilim adamlarına mahsus büyük bir tevazu ve güler yüzle karşıladığı gibi; bizi de öyle karşıladı.

Konuşmamız sırasında ben “Hacı Baba; Türk Milleti son yıllarda iyice zayıfladı, diğer milletlerle yarışta çok gerilerde kaldı. Ne olacak bu millet böyle gerilik ve güçsüzlük içinde yok olup gidecek mi? Benim, milletimizin geleceği hususunda çok endişem var” dedim.
Rahmetli sanki benim kendisini ziyarete gelip, ondan böyle bir soru soracağımı ve o mesele hakkında görüşlerini isteyeceğimi biliyormuş ve ona göre önceden hazırlık yapmış gibi, hemen hiç sayfa çevirmeden Kur’an’ı Kerim’den, Hadis kitaplarından ve elinin altındaki diğer İslami kitaplardan bize satırlar okuyarak:

-          -“Görüyorsunuz, geçmişte Türk Milleti İslam’ın bayraktarı idi ve yine öyle kalacaktır. Bundan hiç şüpheniz olmasın! Bugünkü zayıf durumumuza bakıp üzüntüye kapılmayın, Allah’ın izni ile bu millet yine dünyadaki şerefli yerini alacaktır.” Demişti.
Yukarı Dön
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Metin YILMAZ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13.12.2011 Saat 01:51
Hilmi Efendinin Büyük Camide Kılınan Cenaze Namazından

Yukarı Dön
Ahmetali KIRIŞ Açılır Kutu Gör
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Ahmetali KIRIŞ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15.12.2011 Saat 01:34
     Siteyi begeniyor yakından izliyorum, emegi gecen bütün hemşehrilerime teşekkürler, bu site gerçek araştırmacı yazarlara ait bir site omuştur. Özellikle Metein YILMAZ abeyimin ARAŞTIRMA VE YAZILARINI, RESİMLERİNİ  harika buluyor tebrik ediyorum, gecen yıl Ank.da Şeyh Astarlizade Mehmet Efendinin çok güzel bir sunumu yapılmış ve çok begenilmiştir.
     Ben Çankırı ılgazlıyım,
     Bu yılda Şeyh Ahmed ABDUŞOĞLU (ILGAZLI HACI BABA) Nın sunumunu yapmak için Metin YILMAZ abeyimden destek istiyorum,..
     İsmim Ahmetali KIRIŞ, ÇANKIRI / ILGAZ LIYIM, ANK. da ikamet etmekteyim.STK.larda kurucu bşk.lık ve yöneticilik yapmaktayım halen ANK.çankırılılar federasyonu kurucusu ve yön.deyim. bu konuları araştırmada öncülük yapan herkesin yanındayım. saygılar selamlar.
Yukarı Dön
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Metin YILMAZ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15.12.2011 Saat 23:14
Orjinalini yazan: Ahmetali KIRIŞ Ahmetali KIRIŞ Yazdı:

Siteyi beğeniyor ve yakından izliyorum, emeği geçen bütün hemşehrilerime teşekkürler, bu site gerçek araştırmacı yazarlara ait bir site olmuştur. Özellikle Metin YILMAZ abeyimin ARAŞTIRMA VE YAZILARINI, RESİMLERİNİ  harika buluyor tebrik ediyorum, gecen yıl Ankara'da Şeyh Astarlızade Mehmet Efendinin çok güzel bir sunumu yapılmış ve çok begenilmiştir.
     Ben Çankırı ılgazlıyım,
     Bu yılda Şeyh Ahmed ABDUŞOĞLU (ILGAZLI HACI BABA) Nın sunumunu yapmak için Metin YILMAZ abeyimden destek istiyorum,..
     İsmim Ahmetali KIRIŞ, ÇANKIRI / ILGAZ LIYIM, ANK. da ikamet etmekteyim.STK.larda kurucu bşk.lık ve yöneticilik yapmaktayım halen ANKARA Çankırılılar Federasyonu kurucusu ve yönetimindeyim. Bu konuları araştırmada öncülük yapan herkesin yanındayım. saygılar selamlar.

Güzel düşünceleriniz için teşekkür ederim, sevgili hemşerim. Allah izin verirse; Ilgazlı Hacı Babamızı da Ankara'da birlikte yapacağımız bir organizasyonla yad ederiz. Hilmi Efendi Anma programı 17 Şubatta olduğuna göre, Nisan ya da Mayıs ayında olabilir...

Yukarı Dön
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Metin YILMAZ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31.12.2011 Saat 23:32
Hilmi Efendi Cuma Namazı için Büyük Camiye giderken
halkın arasında

Yukarı Dön
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Metin YILMAZ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01.01.2012 Saat 13:37
Hilmi Efendinin Cenaze Namazından

Yukarı Dön
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Metin YILMAZ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02.01.2012 Saat 07:49
Yukarı Dön
ahmetgulsen Açılır Kutu Gör
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge
Cansaati.Org Yazı İşleri Sorumlusu

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ahmetgulsen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09.02.2012 Saat 22:53
Ahmet GÜLŞEN

http://smmmahmetgulsen.wordpress.com/
Yukarı Dön
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Metin YILMAZ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10.02.2012 Saat 21:30
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.16
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Popup Örnek