2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Haberler/Etkinlikler » Çankırı Haberleri
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 17 ile üniversite müjdesi- Çankırımıza hayırlı ols
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

 


Kilitli Forum17 ile üniversite müjdesi- Çankırımıza hayırlı ols

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
DavutS Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Kayıt Tarihi: 10.04.2006
Status: Aktif Değil
Points: 35
Mesajın Direkt Linki Konu: 17 ile üniversite müjdesi- Çankırımıza hayırlı ols
    Gönderim Zamanı: 19.03.2007 Saat 08:53
17 ile üniversite müjdesi
15 ilde yeni üniversite açan hükümet, bunlara 17 tane daha ilave edecek. Böylece üniversitesi olmayan il sayısı 9'a düşecek. Milli Eğitim Bakanlığı, konuyla ilgili düzenlemeyi son aşamaya getirdi. Başbakanlık'a sunulması beklenen tasarının yeni yasama döneminden önce Meclis'ten geçmesi planlanıyor.
Hüseyin Çelik, yeni üniversitelerle ilgili tasarıyı Başbakanlık'a gönderecek.

Türkiye'de üniversitesiz il bırakmamayı hedefleyen hükümet, bu konuda önemli bir adım daha atıyor. 15 yeni üniversitenin ardından geçen yıl 10 üniversite daha açmak için çalışma başlatan hükümet, sürpriz bir kararla kapsamı genişletti. Bu yıl Karaman, Ağrı, Sinop, Siirt, Nevşehir, Karabük, Kilis, Çankırı, Artvin, Bilecik, Bitlis, Kırklareli, Osmaniye, Bingöl, Muş, Mardin ve Batman'da da üniversite kurulacak. Yasal düzenlemeler için gerekli çalışmalar yapıldı. Tasarının yaz aylarında yasalaşması planlanıyor. Edinilen bilgilere göre, konuyla ilgili kararın ardından Milli Eğitim Bakanlığı, YÖK'e bir yazıyla başvurdu.

Bakanlığın geçen yıl 10 üniversite daha kurulması konusundaki görüş isteğine cevap vermeyen ve bu konuda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın tepkisini çeken YÖK, bu kez de 'İnceledikten sonra görüşümüzü ileteceğiz.' cevabıyla yetindi. Bakanlık bürokratları da kanun taslağını hazırlayarak Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'e sundu. Çelik'in bu hafta taslağı imzalayarak Başbakanlık'a göndereceği öğrenildi. Yükseköğretim Kanunu'na göre bir üniversite kurulabilmesi için YÖK'ün görüşünün alınması gerekiyor; ancak bu görüşün 'olumlu' olma zorunluluğu bulunmuyor. Görüş geldikten sonra düzenlemeye Meclis sürecinde gerekli ilavelerin yapılabileceği kaydediliyor.

Yeni kurulacak üniversitelere 'çekirdek üniversite' gözüyle bakılırken, 17'sine birden ilk günden öğrenci alınmasının söz konusu olmayacağı vurgulanıyor. Yeni üniversiteler belirlenirken illerin gelişmişlik düzeyi, ildeki fakülte ve yüksekokul durumu, potansiyel öğrenci sayısı gibi kriterlere göre yapılan puanlamanın dikkate alındığı aktarılıyor. Yaz aylarında 17 üniversiteyle ilgili kanunu Meclis'ten geçirmeyi öngören hükümetin, üniversitesi olmayan 9 il için ise 'bir sonraki dönemde' gerekli adımı atmayı hedeflediği belirtiliyor. Türkiye'de halen 68'i devlet, 24'ü vakıf olmak üzere 92 üniversite bulunuyor.

Yıllardır üniversite bekleyen 15 il, geçen sene bu hayaline kavuşmuştu. Ancak rektörlerin nasıl atanacağı konusu YÖK'le hükümet arasında sıkıntıya yol açmıştı. Sorun hâlâ köklü bir çözüm bekliyor. Geçen sene söz konusu çalışmalar sırasında üniversitesi olmayan 26 il de bu konudaki taleplerini Meclis'e iletmişti. Milletvekilleri kanun teklifi vererek konuyu gündeme getirmişti.

Hükümetin yeni kuracağı 17 üniversiteye eski YÖK Başkanı Prof. Dr. Mehmet Sağlam'dan da destek geldi. Dünyada gelişmiş ülke statüsüne girebilmek için 'her yarım milyon nüfusa bir üniversitenin düşmesi, nüfusun da yüzde 30'unun yükseköğretim görmüş olması' gerektiğini anlatan Mehmet Sağlam, bu oranın ise Türkiye'de yüzde 19 olduğunu anlattı. Prof. Dr. Mehmet Sağlam, "Nüfusu 72 milyonu bulan Türkiye'de 144 üniversitenin olması gerekiyor. Yeni üniversite kurulması her zaman Türkiye'ye yarar getirir. Bunda geç bile kalındı." açıklamasında bulundu. Yeni kurulacak üniversitelerin 'bir günde Harvard olamayacağını' vurgulayan Sağlam, "Bir yerden başlayacaksınız. Bir yerden başlamadan üniversitelerin gelişmesi mümkün değil. Yeteri kadar öğretim üyesi ve imkan bulunduğunda bu üniversitelere öğrenci alınır. Kaliteden yine ödün verilmez." diye konuştu.

İbrahim Asalıoğlu - Eğitim Muhabiri
19 Mart 2007, Pazartesi
Zaman Gazetesinden alıntıdır...

Düzenleyen DavutS - 19.03.2007 Saat 08:53
Geçen Gün Ömürdendir Ömrümüzü Boş Şeylerle Geçirmeyelim
Yukarı Dön
gursoysulek Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Kayıt Tarihi: 27.12.2005
Şehir: Ankara
Status: Aktif Değil
Points: 36
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19.03.2007 Saat 22:23

öncelikle haberi yazan kardeşimize bizleri bilgilendirdiği için teşekkür ederim ancak;

Benim kişisel fikrim Türkiye'de yeterince üniversitenin olduğu ve yeni üniversite açılmasının gerekesiz olduğu yönündedir. Tükiyede şu an itibariyle özel Üniversitelerde dahil 100 civarında Üniversite bulunmaktadır. Sizce profösörü ve doçenti olmayan kaç tane fakülte vardır biliyormusunuz? ne yazık ki çoğu fakültenin profösü ve doçenti bulunmamaktadır. Peki bu fakültelerde yetişmiş akademisyen sayısı hakkında bilginiz varmıdır? yine yeterince bu fakültelerde asistanlarda bulunmamaktadır. fakültelerin bilimsel çalışmaları maalesef yok denecek kadar azdır. ayrıca üniversitelerden mezun milyonlarca gencimiz gizli işsiz durumdadır. bana göre yeni üniversite açmak yerine mevcut olanların kalite düzeyini artırmanın yeterli olacağı kanaatindeyim. ayrıca kısa vadede ülkenin asıl sorunu meslek elemandır. Bu kaynakları Ticaret ve Meslek Liselerinin kalitesini artırarak kullanmak daha mantıklı olacaktır. bana göre yeni üniversite açmak uzun vadede de uygulanacak bir politika olmalıdır. netice itibari ile üniversiteler konusunda populist politika uygulanmamalıdır.

Saygılarımla   

 

Yukarı Dön
DavutS Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Kayıt Tarihi: 10.04.2006
Status: Aktif Değil
Points: 35
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20.03.2007 Saat 08:03
Sn Gürsoy Gülek,
 
Eleştrel cevap/katkınıza teşekkür ederim."Sizce profösörü ve doçenti olmayan kaç tane fakülte vardır biliyormusunuz? ne yazık ki çoğu fakültenin profösü ve doçenti bulunmamaktadır. Peki bu fakültelerde yetişmiş akademisyen sayısı hakkında bilginiz varmıdır? " sorularınızın muhatabı ben olmasam gerektir...
 
Eğer ben isem müsadenizle iki kelam edeyim... ABD de master eğitimi almış İngiltere başta olmak üzere kıta avrupasındaki çeşitli üniversitlerde bulunmuş birisi olarak Türkiyede 100 değil 10 kadar üniversite olduğunu üzülerek belirtmek isterim.
 
Akademisyen sayısı da tek başına bir anlam ifade etmez . Çünkü üniversitler yaptıkları bilimsel çalışmalar, bilimsel yayınlar (academical and reserch paper, periodicals) la ve yüksek lisans öğrencileri ile ölçülürler.
 
Özel üniversiteler mi dediniz...İsterseniz o konuyu daha özelde konuşalım... :)
 
Türkiye dışında pek az ülkede Prof, Doc, Yrd Doc gibi ünvaların anlamları(!) vardır. Önemli olan doctoratedir. Prof ise ders veren hoca anlamında kullanılır malumunuz...
 
Mesleki egitimin önemini inkar etmek mümkün değildir ama bunun muhabı da bu eğitimi ketledenlerdir....(arayol-m miydi neydi isimleri)
 
Yine de Çankırıda bir üniveriste olması beni bir Çankırılı olarak mutlu etti...İnsallah özerk bir üniversite olur, Çankırımıza akıl, bilim ve aydınlık kaynağı olur...
 
Saygılarımla


Düzenleyen DavutS - 20.03.2007 Saat 08:06
Geçen Gün Ömürdendir Ömrümüzü Boş Şeylerle Geçirmeyelim
Yukarı Dön
mürselalkan Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Kayıt Tarihi: 22.05.2006
Status: Aktif Değil
Points: 33
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20.03.2007 Saat 12:08
cankırı unuversıtesı cankırımıza hayırlı olsun
Çankırı'lı olmak ayrıcalıktır.
Yukarı Dön
gursoysulek Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Kayıt Tarihi: 27.12.2005
Şehir: Ankara
Status: Aktif Değil
Points: 36
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21.03.2007 Saat 21:02
Davut Bey ilginize teşekkür ederim. Tabii ki soruların yada sorunların muhattabı siz değilsiniz Çankırımızda bir üniversitenin olması elbette bizleri de mutlu eder ama ben genel olarak uygulanan politikanın yanlış olduğu kanaatindeyim.
teşekkürler eder çalışmalarınızda başarılar dilerim
saygılar..
Yukarı Dön
Karaman Bey Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Kayıt Tarihi: 19.09.2006
Status: Aktif Değil
Points: 136
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23.03.2007 Saat 17:52
Geç bile kalındı aslında. Neden Çankırı hak ettiğini alamıyor kendi kendimize sormamız gerek
İç Anadolu'da üniversite almayan 2 il vardı Çankırı ve Nevşehir.
Nevşehir'in yeni il olmasını hesaba katarsak Yaren diyarı,Türk Devleti'nin yegane koruyucusu ce sancaktarı Çankırı neden dışlandı?
 
Geç de olsa kavuştuğumuz üniversitemiz Çankırımıza hayırlı olsun.

Yukarı Dön
serkan Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Kayıt Tarihi: 30.07.2006
Status: Aktif Değil
Points: 22
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23.03.2007 Saat 23:55
Cankirimiza hayirli ugurlu olsun dilerim ....
 
ama bunlar secim yatirimi üniversite acilacagina issizimize is imkani olusturmak daha onemli diplomali issiz yetistirmenin hicbir anlami yok.
 
öncelikli olarak Cankirimiza yeni yatirimlar olmali.......
Serkan ŞAHİN
Yukarı Dön
cyavuz Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Kayıt Tarihi: 22.03.2007
Status: Aktif Değil
Points: 23
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24.03.2007 Saat 08:26
inşallah kurulacak olan üniversite için çalışmalar en yakın zamanda başlar ve faaliyete geçer şimdiden hayırlı olsun
çankırıya değer verenlerin adresi
Cevat YAVUZ
Yukarı Dön
ifranirfan Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Kayıt Tarihi: 16.05.2006
Status: Aktif Değil
Points: 69
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24.03.2007 Saat 09:43

               Üniversiteler deyince aklımıza her türlü bilgi ortamının her geçen gün geliştirilerek, yeni bireylere aktarılıp insan yaşamına katkıda bulunacak, insanların yaşam seviyesini yükseltip, insanların donanımlarını en üst noktaya çıkarmak için çaba sarfeden kurumlardır. Dünya devletlerine baktığımız zaman hangi üniversiteler dünya ölçeğinde bilimsel çalışmaları var. Türkiye’nin bunlar içerisinde sıralaması ne . Türkiye’de gerçekten  bilimsel veri üretimi hangi boyutlarda ona bakmak lazım. İlk dergiler sadece 300 yıl önce. yayımlanmış ve bilimsel   makalenin  IMRAD(Introduction-giriş,Methods-yöntemler,Results-sonuçlar and  Discussion-tartışma)düzenlemesi son  100  yıl içinde gelişmiştir.Olaylarda baktığımız zaman hemen önyargılı davranış ve tutumlar öne çıkıyor. Yok “Çankırı dışlandı da”onun için üniversite  kurulamadı. Bunu sormak yerine,Cumhuriyet kurulduktan sonra kaç tane milletvekilimiz Çankırı’ya üniversite kurulması ile ilgili önerge verdi . Bunlarla ilgili ne gibi çalışmalar yaptı. At gözlüğü takıp sadece önümüzü görecek tarzda yaklaşımlar ancak verimli olmayan fuzuli konuşmalar biçimindedir. “dedim ona, ,dedi bana” bu sürec devam eder gider. Bizim olaylara geniş bir biçimde bakmayı öğrenmek dar kalıplar içerisinde değil , bir bütün olarak incelenmesi gerektiği kanatindeyim.

           Sizleri 1955 yılında neler oldu şöyle biraz gerilere giderek, biraz düşünmenizi o dönemi biraz mercek altına alıp, kitap ve kaynaklara bakmanızı, baktığımız  zaman ise, şunlar göze çarpıyor. Trabzon milletvekilleri bir teklif veriyorlar. İstanbul ve Ankara dışında kurulan ilk üniversite oluyor. İlk eğitimine 1963 yılında bir ilkokulda başlanmıştır. Bunları şunun için yazdım. Olaylara  doğru açıdan bakıp ona göre analiz etmek, Bir iş başarılamayınca  Çankırı dışlandı. Kim dışladı. Üniversite kurulsun diye kaç teklif verildi. Bunlara bakmadan ahkam kesmek kolay.  İşin basit yönü mazeret hazır. İnsanlar ne kadar zamandan bu yana uğraşıyorlar kaç kere üniversite kurulsun diye teklif verildi en önce bunları inceleyelim.

              Başka bir yönden baktığımız zaman,  “Türkiye de üniversite çok  öğretim üyesi yok. Kurulan üniversiteler tabela üniversitesi en önce istihdam  bir sürü üniversiteli işsiz var” gibi düşüncelere katılmıyorum. Mutlaka Çankırı da üniversite olmalı. Geçte olsa her şeyin bir başlangıcı vardır. Önemli olan bu okulların donanım ihtiyacını devleti beklemeden yapmak her türlü kullanacakları materyalleri temin etmek onların iyi bir eğitim almalarına yardımcı olmak bizim vazifemiz olmalıdır.  Yetişecek  olan  içinde cevher varsa  zamanı gelince ortaya çıkar.

           Laftan ziyade elimizi taşın altına koyma zamanıdır. Her şeyi başkasından beklemek onlar oluşmadığı zaman biz dışlandık bize şöyle oldu bize böyle oldu demek armut piş ağzıma düş  sözünden bir farkı yoktur.. Üniversite kurulan illerin nasıl bir değişim süreci yaşadıkları her yönden vizyon ve misyon sahibi  oldukların tekrar anlatmaya lüzum görmüyorum.

             Üniversitemiz Çankırı’ya hayırlı olsun ve en kısa zamanda her yönüyle bilimsel çalışmalarıyla öne çıkması için ne gerekiyorsa çalışmalar acilen başlatılsın.  Zaman içinde eksiklikleri giderilip , diğerlerinin yanında yerini alsın.

                                                                                                                         İrfan BÖCEK 


          

Yukarı Dön
gamze Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Kayıt Tarihi: 08.09.2006
Şehir: Çankırı
Status: Aktif Değil
Points: 17
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24.03.2007 Saat 11:01

GÜZEL ÇANKIRIMIZA HAYIRLI OLMASI DİLEĞİYLE...BAŞARILAR VE EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜRLER....

HEPİMİZ TÜRKÜZ TÜRK KALACAĞIZ...
Yukarı Dön
serkan Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Kayıt Tarihi: 30.07.2006
Status: Aktif Değil
Points: 22
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24.03.2007 Saat 13:48
İrfan beyin yazısında bahsettiği gibi Türkiye’de kurulan çoğu üniversite tabela üniversitesidir. 1970 yıllarda kurulan üniversitelerde bile yeterli akademiker olmaması ve gerekli donanım olmaması buna bir örnektir Çankırı’mıza üniversite kurulmalıdır ama öncelikli hamle olarak diplomalı işsizlerimize iş sağlamalıyız Çankırı da yer alan kahvehanelere gidip bir baktığımızda genç ve diplomalı işsizlerle karşılaşmaktayız burada bahsetmek istediğim Çankırı’ya üniversite kurulmaması değil öncelikli olarak mezunlarımıza ve üniversite kurulunca da mezun olacaklara iş imkânı oluşturmaktır
Serkan ŞAHİN
Yukarı Dön
aslanbey18 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Kayıt Tarihi: 06.12.2006
Şehir: tokat
Status: Aktif Değil
Points: 3
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24.03.2007 Saat 15:00

GÜZEL ÇANKIRIMIZA HAYIRLI OLMASI DİLEĞİYLE...BAŞARILAR VE EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜRLER...ALİ ASLAN 

ali aslan sağlık memuru
Yukarı Dön
Bahadır Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Kayıt Tarihi: 24.03.2007
Status: Aktif Değil
Points: 31
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25.03.2007 Saat 12:52

  Üniversiteye Adım Adım

Milli Eğitim Bakanlığını 17 ile yeni üniversite tasarısı yeni yasama döneminden önce meclisten geçmesi planlanıyor.Hepimiz sevndik sırf Çankırı için değil diğer illerimiz içinde üniversite açılıyor.Gençlerimiz okuyacak artık bilginin önüne kimse geçemez Çankırı'mıza ve diğer illerimize hayırlı olsun.
 
Fikri ne olursa olsun zikrinde üniversite ile yatıp kalkan işi bu noktaya getiren büyüklerimize ve Çankırılılarımıza selam ve sevgilerimle.
 
Üniversite projesinin bir an önce hayata geçirilip gençlerimizin imkanına sunulması dileğiyle...
 
Bahadır Özkanlı
Adı:Mehmetçik,Soyadı:Yenen Er,Baba adı:Türk,Ana adı:Türkiye,Memeleketi:Türkiye,Sanatı:Askerlik,Doğumu:Tarihten önce,Ölümü:YOKTUR.

Meçhul Asker
Yukarı Dön
ahmetgulsen Açılır Kutu Gör
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge
Cansaati.Org Yazı İşleri Sorumlusu

Kayıt Tarihi: 01.10.2003
Şehir: ANKARA
Status: Aktif Değil
Points: 877
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05.04.2007 Saat 12:50
Konunun anlam ve önemine dair
 
Ahmet GÜLŞEN

http://smmmahmetgulsen.wordpress.com/
Yukarı Dön
isaozyilmaz Açılır Kutu Gör
Üye
Üye


Kayıt Tarihi: 16.03.2006
Status: Aktif Değil
Points: 6
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08.04.2007 Saat 02:12

    Çankımıza üniversite kurulduktan sonra sahip çıkmak da bize kalıyor. Biz Çankırılar olarak, bu üniversitenin gelişmesi, ve dahi gelecekte dünyanın ilk 500 üniversitesine dahi girmesi için bazı sorumluluklarımız var.  Mesela, bence çankırılı olup da başka üniversitelerde çalışan öğretim üyeleri veya asistanlar, çankırıya geçiş için çalışmalılar veya ögretim üyesi olmak isteyen üniversiteli arkadaşlar, ilk olarak çankırı üniversitesine başvurmalılar. Çankırı Üniversitesi'nin iyi ve kalifiye öğretim görevlilerine ihtiyacı var. Kurulacak olan üniversite hayırlı ugurlu olsun inşallah.

Yukarı Dön
Ali TAŞ Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Kayıt Tarihi: 18.04.2006
Status: Aktif Değil
Points: 197
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08.04.2007 Saat 11:24
Üniversitemizin kurulmasını heyecanla beklemekteyim,yukarıdaki yorumlarda bazı endişeler taşıyan arkadaşlarımıza katılırken şu hususta göz ardı edilmemelidir,bugün kaliteli eğitim veren bazı üniversitelerimizde ilk başlarda sıkıntılar yaşanmış hatta yurt dışından hocalar getirtilerek yaşamlarına devam etmişlerdir.Çankırı üniversitesininde ilk başlarda bu sıkıntıları yaşaması normaldir,ama en fazla 5 yıl sonra belkide üniversitemiz ülkemizin sayılı üniversiteleri arasına girecektir.Çok yakından tanıma şerefine erdiğim,Güzel sanatlar fakültesi dekanımız ve İdari bilimler fakültesi dekanımız gerçekten çok kaliteli ve sahalarında birer deha niteliğinde insanlardır,yani başlangıcımız çok üst seviyede olmuştur, inşaallah diğer üniversite yöneticilerimizde kaliteli,vizyonlu insanlardan teşekkül ederde kısa zamanda üniversitemiz öğrencilerin tercihlerinde öncelikli yüksek öğretim kurumları arasına girer.
 
Üniversitemizin kurulmasında emeği geçen siyasilerimize,Valimize,Yök bürokratlarına kalbi teşekkürlerimi sunarım.Bu arada üniverite kurma mücadelesine 1982 yılında ilk defa başlayan o zamanki Çankırı MYO müdürü sayın Yusuf Naci Bayındır'a,müdür yardımcıları sayın Şeref Kavak'a,sayın Sezai Ünner'e ve bu mücadelede bazı riskleri göze alarak Kenan Evren'in Çankırı ziyaretinde üniversite talebini içeren pankartı açan ve bu sebepten karakolda ifade veren yürekli MYO öğrencilerine şükranlarımı sunarım sağolsunlar varolsunlar.


Düzenleyen Alitas - 08.04.2007 Saat 11:25
Ali TAŞ
Yukarı Dön
K.H.K. Açılır Kutu Gör
Okur
Okur


Kayıt Tarihi: 08.04.2007
Şehir: Kıbrıs
Status: Aktif Değil
Points: 29
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08.04.2007 Saat 15:00
        Bilim ve yetişmiş bilim adamları bir milletin değerlerini artıran öz varlığıdır. Günümüzde sorgulamanın ve gerçeği araştırmanın önemini dile getirmeye gerek yok artık ancak bu bilim yuvası sayesinde artık bizim ilimizin de gençleri sorgulayarak, gerçeğin peşinde koşarak ve teknoloji ile ilime katkıda bulunarak hak ettiği yeri alacaktır.
   
       Haydi genç kardeşlerim, haydi Çankırılı hemşehrilerim bilim yuvasını dolduralım. yaşadığımız bu coğrafyanın, ülkemizin geleşmesine katkıda bulunalım.
 
K.H.K.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

 

Popup Örnek