2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Haberler/Etkinlikler » Çankırı Haberleri
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - BABA İSMAİL’İ ANMAK
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Kilitli ForumBABA İSMAİL’İ ANMAK

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
turgut_reis Açılır Kutu Gör
haberci
haberci
Simge

Status: Aktif Değil
Mesajın Direkt Linki Konu: BABA İSMAİL’İ ANMAK
    Gönderim Zamanı: 24.01.2006 Saat 07:54

24-Ocak-2004 Cumartesi Günü (2 yıl önce) hakka yürüyen, İlimizde de Baba İsmail olarak bilinen Sosyal Hizmetler İl Müdürü Sayın İsmail ÖZDEMİR'i ölümünün 2 yıl dönümünde Babamızı rahmetle anarken yüce Allahtan mekanını cennet olmasını dilerim.

Baba İsmail'in hedefleri arasında Huzurevine ek bina yapmak vardı ve sağolsunlar ilgililer bu arzuya sahiplenerek ekbinayı bitirmek üzereler. Ayrıca Kız Yetiştirme Yurdunun yapılması ve Çankırılı kimsesiz kızlarımıza da sahip çıkılması vardı inşallah en kısa zamanda Kız Yetiştirme Yurdunun yapılması büyüklerimiz tarafından dile getirilir ve yapılır.

Baba İsmail ufku çokkkk geniş bir insandı hep insana neler yapılabilir onun üzerinde durur, mümkün olduğunca insanları incitmemeye ve onları rencide etmeden en hızlı bir şekilde işlerini halletmeye çalışırdı. Bunun içinde ona BABA İSMAİL lakapı yoksul gariban insanlar ve onun çocukları bizler verdik.

Biz çocukları onu çok özledik. Çünkü onun 1 değil 2, 3, 5 değil 100 lerce çocuğu var biliyorum ki hemen hemen hepimde hayatın hangi safhasında olursa olsun onun yokluğunu hissedecektir. Nerde olursak olalım bizlere desteğini hiç esirgemeyen bu büyük insanın anılması ve bir çok kişiye örnek olması dileğimle.

Baba İsmail öyle örnek birisiydiki onun adının sadece Huzurevinde yaşatılması yetmedi, onun sevenleri adının sağlığında oturduğu ve hala ailesinin oturmakta olduğu sokağa adının verilmesi için Cansaatin’de başlatılan imza  kampanya Çankırı geneline yayılarak yüzlerce kişi verilmesi yolunda imza atmış ve bu değerli büyüklerine sahip çıkmışlardır.(Değerli ağabeyimiz Niyazi YILMAZ’ın fikir babalığını yaptığı bu konuya tarafımca ve yurttan ayrılan arkadaşlarımca sahip çıkılarak bütün Çankırı’da takdir toplamışdır. Yazışmalar ve imzaların toplanması akabinde Belediye Başkanımız Sayın İrfan DİNÇ makamında  ziyaret edilerek konu anlatılmış ve olumlu cevap alınmış olup,  İsmail ÖZDEMİR adı da artık Çankırımızın bir sokağında da yaşamaktadır. Bütün Yetkililere ve onu sevenlere teşekkür ederiyorum)

Biz onun çocukları da (Yetiştirme Yurdundan ayrılanlar) onun diğer öğretmenlerimiz vermiş olduğu emeklerini boşa çıkartmamış ve onun sahiplendiği çocuklarına artık bir dernek kurarak sahip çıkmayı düşünmekteyiz. Aramızda olmadığı halde bile bizleri birleştiren büyük insan Babamız İsmail ÖZDEMİR’i tekrar rahmetle anıyoruz.

SENİ ÇOK ÖZLÜYOR VE ARIYORUZ BABA İSMAİL.....

Rahmetli Baba İsmail ÖZDEMİR’in Öz Geçmişi:

İSMAİL ÖZDEMİR: Çankırı İl Sosyal Hizmetler Müdürü, 01.01.1950 tarihinde Yapraklı Ayseki köyünde doğdu. İlk okulu Aysekide,Ortaokulu Yapraklı ilçesinde, Lise öğrenimini yatılı olarak Başar vakıf talebe yurdunda tamalamıştır. 1971 yılında Çankırlı lisesinden mezun olmuştur.Yüksek öğrenimine Ankara Sosyal Hizmetler Akademisinde 1977 tamamlamış. Çankırı Devlet Hastanesinde göreve başlamıştır. Daha sonra Çankırı Sağlık Koleji Müdür Yardımcısı olarak yapmıştır.

1980-1981 yılında askerligini yedek subay olarak yapmış. Trabzon'da Yetiştirme
Yurdunda sosyal hizmet uzmanı olarak çalışmış ve idari görevde bulunmuştur.

1984 yılında Çankırı İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne Sosyal hizmet uzmanı olarak naklen atanmış daha sonra Çankırı 100. Yıl Yetiştirme Yurdunda Müdür Yardımcılığı ve Müdürlük görevinde bulunmuştur.

09.10.1989-21-01-2004 tarihleri arasında 15 yıl Çankırı İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ve Çankırı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı sekreteryalığını yapmıştır. Görevi başında rahatsızlanarak vefat eden İsmail ÖZDEMİR Evli ve 2 çocuk, yüzlerce evlat  babasıydı.

İsmail ÖZDEMİR Çankırıda devletin güler yüzü olarak tanınan fakir-fukaranın babası Olarakta bilenen Baba İsmail Çankırının sevilen sayılan ve örnek alınan şahsiyetlerinden biriydi...

Kampanya Linki:

http://www.cansaati.org/topic.asp?TOPIC_ID=1544&CAT_ID=4 &FORUM_ID=63&Forum_Title=M%2E+Niyazi+YILMAZ++%5BK%F6 %FEe+Yaz%FDlar%FD%5D&Topic_Title=BABA+%DDSMA%DDL

Sokak adı linki:

http://www.cansaati.org/topic.asp?TOPIC_ID=1869&FORUM_ID =1&CAT_ID=1&Forum_Title=%C7ank%FDr%FD+Haberleri+ve++ yorumlar%FD&Topic_Title=%DDSMA%DDL+%D6ZDEM%DDR+SOKAK

Ne Mutlu Türk'üm Diyene...
Yukarı Dön
ALİ YILDIRIM Açılır Kutu Gör
haberci
haberci
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24.01.2006 Saat 08:30

Rahmetli Baba İsmail ÖZDEMİR’i rahmetle anıyoruz mekanı cennet olsun hiç bir zaman aklımızdan çıkmıyacaktır. çok değerli turgut abinin yazmış olduğu yazılara katılıyorum  çankırıya kız yetiştirme yurdu kurulması çankırı için çok iyi olaçağı kanatindeyim

AYRICA

sevgili manevi babamız rahmetli İsmail ÖZDEMİR' in ardından yapabileçeğimiz en güzel hediye onun ardından hatim indirmek ve kur' an okuyarak,  fatihalar okuyarak en güzel hediye edeçeğimize inanıyorum

Yukarı Dön
Fatih Bayram Açılır Kutu Gör
haberci
haberci
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25.01.2006 Saat 08:07

Değerli büyüğümüz İsmail Özdemir'i rahmetle anıyoruz...

Mekanı cennet olsun..

Yukarı Dön
Muhtar Mustafa Açılır Kutu Gör
Okur
Okur

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26.01.2006 Saat 11:38

Rahmetli Baba İsmail'i bende rahmetle anıyorum.

Mekanı Cennet Olur İnşallah.......

Ayrıca evlatlarının kadirşinaslığını kutluyorum. Allah razı olsun.......

Her Şey Çankırı için
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.16
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Popup Örnek