2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Araştırmalar » Çankırı İçin Düşünüyorum » Seçim Dosyası
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Sayın KICIMAN'ın İstifa Gerekçesi
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Kilitli ForumSayın KICIMAN'ın İstifa Gerekçesi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
ahmetgulsen Açılır Kutu Gör
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge
Cansaati.Org Yazı İşleri Sorumlusu

Status: Aktif Değil
Mesajın Direkt Linki Konu: Sayın KICIMAN'ın İstifa Gerekçesi
    Gönderim Zamanı: 05.06.2007 Saat 21:04
Milletvekilliği aday sürecinde aday adaylığı ilk açıklayan kişi sayın Muharrem KICIMAN kesinleşen liste sonucu partisinden istifa etti.

Sayın Kıcıman'ın istifa gerekçesi;

MHP ADAY ADAYI MUHARREM KICIMAN’IN MHP’DEN İSTİFASI İLE İLGİLİ KAMUOYU AÇIKLAMASI

1999, 2002 ve 2007 genel seçimlerinde MHP’den aday adayı oldum ve bir siyasi mücadele verdim.

2002 seçimlerinde ön yoklamada ikinci olan sıram üçüncüye atıldı.

2007 seçimlerinde ise genel merkezin ön yoklama yerine geçmek üzere gerçekleştirdiği bilgisayar ortamındaki yoklama ile kamuoyu yoklamalarının sonuçlarını hiç kimse bilmiyor.

Bu seçimlerde ortada hiçbir aday adayı yokken Çankırı’da çeşitli yerlerde seçim büroları oluşturdum ve MHP’nin tüm il ve ilçe yönetimleriyle uyumlu şekilde seçim çalışmalarını başlattım.

Kanaatim, gerek delegeler, gerek üyeler gerekse tüm Çankırı halkına yönelik olarak gerçekleştirilecek her tür tarafsız çalışmada açık ara ile birinci çıkacağım yönündedir.

Ancak emek vermek, halka yönelik olarak çalışmak yerine parti üst kademe yöneticileriyle iyi ilişkiler kurarak başarılı olmak şeklindeki kabul edilemez anlayış bir kez daha sonuçları belirlemiş ve ortaya Çankırı halkının hiçbir şekilde kabul etmeyeceği, onun iradesine ait olmayan bir garip liste çıkmıştır.

Kamuoyunda hâkim olan adil beklenti 1. sırada olmam şeklindeyken, listede hiç bulunmadığım görülmüştür.

Siyaset halkla birlikte, halkın iradesi ve arzuları istikametinde yapılır.

Halkı bir kenara bırakıp ikbali ayak oyunlarında ve genel merkeze yönelik kişisel ilişkilerde arayanlarla aynı safta olmak benim siyaset anlayışıma ve en temel ahlaki değerlerime hiçbir şekilde uymaz.

Bu şartlar altında Türk milliyetçiliğim baki kalmak kaydıyla MHP’ne ait tüm görevlerimden ve daha önemlisi gönül bağımdan istifa ediyorum.

Bu süreçte bana evlerini, gönüllerini açan, yürüttüğüm ahlak ve demokrasi mücadelesine büyük destek veren tüm Çankırı MHP teşkilatlarına ve halkına sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Ankara’nın hemen yanı başında bir bozkır dikeni gibi kavruk kalmış Çankırı’mızın ve onun vefakâr insanlarının makûs talihini değiştirecek, umutlarını gerçek kılacak çalışmaları her düzeyde ve her şekilde sürdürmeye devam edeceğim.

Bu türkü burada yarım kalmayacak…

Saygı ile kamuoyuna duyurulur.

Muharrem KICIMAN

Ahmet GÜLŞEN

http://smmmahmetgulsen.wordpress.com/
Yukarı Dön
inci Yerli Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06.06.2007 Saat 09:14
YAPTIĞINIZ ÇOK ONURLU BİR DAVRANIŞTIR. HİÇKİMSE EMEĞİNİZİ GÖRMEZDEN GELMEMELİYDİ.

BÜ TÜRKÜYÜ DEVAM ETTİRMEDE GÖSTERECEĞİNİZ GAYRETİ UMARIM BU MEMLEKET İNSANI ANLAR...
SAYGILARIMLA...
Yukarı Dön
fatihkaska Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06.06.2007 Saat 23:05
Yazıyı okudum, eğer süre varsa bağımsız olarak aday olun. Keşke baştan bağımsız olarak aday olsaydınız, bence Çankırımızı ancak bağımsız milletvekilleri kurtarabilir, ben böyle düşünüyorum, bir başka düşüncemde bu tarz siyaset yapısının iflas ettiğidir, bu sistem böyle gittiği sürece isimler değişir ama sonuçlar değişmez. Gerçekten memleketine hayrı dokunacak insanları bu şekilde liste dışı bırakırlar, saygılar.
BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR
Yukarı Dön
Bayraktar Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08.06.2007 Saat 10:19

Türk siyasetinin en büyük yaralarından birisi, halkın kendi adayını kendisinin belirleyememesidir. Lider sultasına ve yıllardır yapılan dayatmalara sessiz kalmamızdan kaynaklanan bu olumsuzluklar, halkın tepkisiyle değişecektir. Öyle meydanlarda bayrak sallamakla demokrasi gelmiyor memlekete. Demokrasiyi önce kendi içimize yerleştirmeliyiz, bildiğimiz doğruları kabul ettirinceye kadar da mücadelemizi sürdürmeliyiz. Her şey liderlerin iki dudağının arasında olmamalı, bizi temsil edecek milletvekilini biz belirleyebilmeliyiz. İşte o zaman gerçek demokrasi ve temsilde adalet, bizim ülkemize de gelir. Yıllardır Çankırı’yı tanımayan, hatta Çankırı’yla ilgisi olmayan vekillerle temsil edildik. Bu bizim kaderimiz olmamalı.

Sayın Muharrem Kıcıman’ı onurlu davranışından dolayı kutluyor, bundan sonraki hayatında başarılar diliyorum.

Düzenleyen Bayraktar - 14.06.2007 Saat 17:45
İbrahim BAYRAKTAR
Yukarı Dön
kubilayersoy Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09.06.2007 Saat 17:37
Sayın Muharrem bey sizin yaptığınız seyde haklısınız ve bılmenız gereken yuregı olan herkes sızınle beraberdır ALLAH YOLUNUZU ACIK etsın tek ıstegım Çankırı ıcın hızmetlerınızın devamıdır
Yukarı Dön
türkmenbaşı Açılır Kutu Gör
Okur
Okur

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13.06.2007 Saat 22:07
ilk önce aday olamadığınıza sahsınız adına üzüldüğümü belirtmek isterim bu Türk siyasi hayatına yabancı bir durum değil, genelde aday olamayan aday adayları partisinden istifa eder hatta seçimlerde karşı partiyi destekler umarım siz de aynısını yapmazsınız. hasılı kelam bence üzerinde durulacak bir bir konu değil.

Allahım mükafatı cennet olmasa
insanoğlu edermiydi sana secde 
(Ahmet bey şimdi olmuş mu ? karşı fikirlere yer vermeniz sizin faydanıza böylece sitede körler sağırlar birini ağırlar atasözündeki gibi bir durum ortaya çıkmaz. şöyle bir baktımda bu konunun muhalifi yok. )
TANRI TÜRKÜ KORUSUN
Yukarı Dön
cengizhan Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06.07.2007 Saat 14:29
BEN OLSAM
Türk Milletinin bekası, bölünmez bütünlüğü adına siyaset üreten ve bu uğurda Biz bu ülkeyi karşılıksız sevdik diyen bu düşünce ile hayatını dahi feda etmekten çekinmeyen o güzel insanların arasında bir toz taneciği olmayı, o şehitlerin üzerindeki toprak tanesi olmayı tercih ederdim. Hiçbir zaman yaptıklarımı değil daha neler yapmam gerektiğini düşünürdüm. Kendimi sadece vatan sevdalısı o gençlerin üç hilalli bayrakları caddelere sokaklara asarken yaşadıkları duygular içerisinde görür herkes bir KICIMAN derdim ve bir bayrakta ben asardım beklentisiz. Sadece vatan sagolsun derken alabileceğim hazzı hissederek..

Ne farkeder ha sen ha ben sonuçta bu ülkenin sorunları veya ilimizin sorunlarını anlamada ve onlara çözüm üretmede fikrimizle yüreğimizle bir bütün değilmiyiz. Bu sevda şahsımızla ilgili olsa idi rahmetli TÜRKEŞ sonrası olabilir mi idi.

Bize bu ülkeyi karşılıksız sevmeyi öğrettiler ben böyle sevmeye devam edeceğim çünkü en güzel tarafı bu..

Saygılarımla
cengizhan
Yukarı Dön
tsancak Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07.07.2007 Saat 15:48

Tanıdığım Muharrem KICIMAN hırsını,ihtirasını siyaset adına yenmiş, nefsi ile vicdani muhasebesi barışık, kirli oyunların camiyaya ve partiye zarar verdiğini her fırsatta söylemiş, eğer  çankırı için çalışılacaksa bu  zamanın pozitif düşünceyle doğru ve hızlı çalışılmasından yana düşünce sahibi sanayici işadamımızdır.

Dolanbaçlı siyasetle ileri gidemeyiz.Hele insanlar üzerinden yapılan çirkin siyasetle.Bu türkü burda bitmeyecek...
Yukarı Dön
yilay79 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09.07.2007 Saat 09:51
Sayın KICIMAN;
Bu kadar onurlu olduğunuz için sizi kutluyorum.Ama şu da bir gerçek ki sizin gibi onurlu bir insanın Çankırıya faydalı olabilmesi için illaki milletvekili olmasına gerek yok.Siz daha önceki yazılarınızda Çankırı için yaptıklarınızdan bahsetmiştiniz.Tabiki gönlümüz hakeden insanların hakettikleri yere gelmesinden yana ama siyaset acımasız...

Sizi tekrar tebrik ediyorum.Çünkü siz (anladığım kadarıyla)zaten Çankırı'nın ve Çankırılı'nın gönüllerindeki milletvekili olmuşsunuz.Bundan büyük onur yoktur sanırım. 

Düzenleyen yilay79 - 09.07.2007 Saat 09:52
YİLAY
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.16
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Popup Örnek