2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Gündem/Köşe Yazarları » Recep CIRIK
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Ha üç vekil, ha hiç vekil, farketmez
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Kilitli ForumHa üç vekil, ha hiç vekil, farketmez

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
fatihkaska Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Status: Aktif Değil
Mesajın Direkt Linki Konu: Ha üç vekil, ha hiç vekil, farketmez
    Gönderim Zamanı: 08.06.2007 Saat 19:58
Bu sistemin en büyük çıkmazı halkın kendini temsil edecek insanlar yerine takımına oyu atıvermesidir. Özellikle takım diyorum, çünkü çoğu insan takım tutar gibi parti tutuyor, kendi takımını diğer takımlardan üstün görüyor, yanlışlarını görmezden geliyor, hatta iş başka takımları tutanlara düşmanlığa kadar gidebiliyor. Biz millet olarak şunu farkına varamadık ve ne yazıkk ki aynı tutumumuz devam ediyor, doğruluğun, dürüstlüğün, vatana millete hizmetin, laikliğin, cumhuriyetin, milliyetçiliğin takımı olmaz, partisi olmaz, bunların hepsi tüm partilerde olması gereken bizi biz yapan değerlerdir.. Tarihe dikkatle bakarsanız memleketimizin başına ne kadar kötü olay geldiyse başlıca sebebi budur, insanları gruplara bölmek, onları takımlara ayırmak. Hiç değilse biz Çankırılılar olarak önce bunun farkına varalım ve başka partilere de oy atanlara saygı duyalım, oyumuzu kullanırken memleketimize hayrı dokunabilecek insanları desteklemeye çalışalım, okuyalım, araştıralım, adaylara bakmadan takım zihniyetiyle hareket etmeyelim, bize yakışan davranış budur.

Çankırımız umarım gelecekte gerçekten hakettiği yerlerde olacaktır, bunu önümüzdeki seçimler belirlemeyecek, sizler, bizler belirleyeceğiz, hepimiz memleketimiz için birşeyler yapmaya başlarsak işte o zaman ilerleriz, yoksa önümüzdeki seçimler gibi daha çok seçimler beklemek zorunda kalırız ve isimlerin değiştiğini ama başka hiçbirşeyin değişmediğini gözlemleriz, sağlık ve esenlikle kalın.
BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR
Yukarı Dön
Ali TAŞ Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07.06.2007 Saat 19:39
Recep beyi kutluyorum haç ibadetinden sonra daha değişik yazılar kaleme almaya başladı gibi geliyor bana,sakın beni yanlış anlamasın bu tip yazıları hem hoşuma gidiyor hemde yararlı buluyorum,politikayı bilen bir yazarın A politik yazısı ancak bu şekilde olabilirdi.Saygılar Recep bey kaleminize sağlık
Ali TAŞ
Yukarı Dön
Karaman Bey Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07.06.2007 Saat 15:02
Bu şekilde çıkacak olan üç vekil asla bir işe yaramayacaktır. O sebeple inançlı ve imanlı kadro seçimi esas alınmalı ve oy veren halkımız buna özen göstermelidir.
Çünkü vekiller memleket derdinden çok ikbal-istikbal arasında kalmışlar ve listelere girebilmek için el kaldırıp indirme mekanizması olmuşlardır.
23 Temmuz sabahı umarım halkımız hayırlı olan hemşerilerimizi meclise gönderir.
Cenab-ı Allah (c.c) yar ve yardımcımız olsun.

Yukarı Dön
Necati Ülker Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07.06.2007 Saat 10:10
Saygı değer Recep hocam, ülkemizden  bir hayli uazakta her an gönlümüzde olarak, tüm yazdıklarınızla bizlere tercuman olmuşsunuz, adeta benimde düşündüklerimi dile getirmişsiniz sizi canı gönülden kutluyorum. ALLAH razı olsun aynen katılıyorum HA ÜÇ VEKİL HA HİÇ VEKİL aslında siyaset bir zanaat dalı olduğundan beçerikli ve maharetli ustalara ihtiyaç vardır. ALLAH hakkımızda hayırlısını versin gönüller sevgiyle dolsun her şey ÜLKEMİZ ve ÇANKIRIMIZ İÇİN OLSUN YAREN Necati ÜLKER ANKARA
Necati Ülker
Yukarı Dön
Recep C Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07.06.2007 Saat 01:07
     Ta uzaklardan Çankırı'yı yine toz, tuz duman kaplamış görüyorum. Üç vekilimiz 22 temmuz'da vekillik görevlerini bitirip asıl görev olan millet olma yolunda sayılı günleri kaldı. Vekillerimizden yalnız Sayın Prof. Hikmet  Özdemir'le bilgi alış- verişinde bulundum. Sayın Ericekli i ve Sayın Akbak ile bu kadar yıl içinde bir kuru selamımız olmadı. Görev sürelerini doldurmakta olan bu vekilerimizi AK Parti neden defterinden sildi veya seçilemeyecek yere(Akbak) koydu bilmiyorum ama. bu vekillerimizin seçmenlere bir dosya kağıdını geçmeyecek şekilde bir açıklama beklemek hakkımızdır diyorum.

Partilerin adaylarına baktım ve yazımın başlığını koydum. Ha üç vekille bir şeyler yapılmamış, ha hiç vekiliniz olmamış farketmiyor.Yeni adayların özgeçmişlerini bilmiyorum ama, önyargılı olarak aklımdan geçeni yazayım. Bu adaylar Çankırı'yı fazla bilmeyen, Çankırı'lı olduğunu söyleyemeyen, Ankara'dan gelmeyen, eli çantalı, işi kıyak, 06 plakalı  ve fiyakalı mı fiyakalı olduklarının aklımdan geçtiğini söyleyeyim. Çankırı'da oturan, 18 plakalı ve halkın içinden gelmiş.Bulunduğu partiden delegelerin desteğini almış, Çankırı'ya az-çok faydası olmuş yani bizden birilerini kastetmiyorum. Onlar kendilerini bilirler. Bu yüzden beni eleştiren ve kınayanlar olursa Çankırı deyimiyle 'Kınayan, kınama gelmesin' diyorum. Zaten biz unumuzu eldeik ve eleğimizi astık.

Adı demokratik olan bu seçim sisteminde EN'leri fazla olan adaylar karşımızda. Bu enleri gördükten sonra Çankırı'lı seçmenler boylarının ölçüsünü verecekler. Eski Terzilerden İhsan Yaprak Abi'ye öçü verip elbiselerini diktirecekler.

Adayları tanımadığım için Türkiye'nin bu garip seçim sistemi içinde EN cüzdanı kalın, EN çok yağ üreten, EN bereciksiz(beceriksiz diye okunur) EN  iyi EVET( sepet) efendimcileri olmayan bir Çankırı milletvekili aday listesi olması için duacıyız. Hakkı olan kazanmalı. Fakat bir atasözümüz daha var. 'Hak değirmende kaldı. Dızdar Değirmenin de suyu kesildi.  Yani işimiz zor.

Çankırı için kendini hizmete adamış adaylara başarılar dilerken, sırf namı olsun kâr olmasın, temmuzda akrabalara gelmişken, Angara'ya vekil olarak gideceklerin yolunu kapatalım.

Bizim öğünmemiz meşhurdur. Dedelerimiz, büyüklerimiz. Hak'kın rahmetine kavuşmuşlar. Fakat Çankırı'mıza hizmet edecek insanları pek bulamıyoruz. Yani şunu demek istiyorum.
  Aynı havuç örneğinde olduğu gibi.
İşe yarayan kısmımız toprağın altında kalmış.

Selam, sevgi ve saygı ile...

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Popup Örnek