2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Araştırmalar » Çankırı İçin Düşünüyorum » Seçim Dosyası
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Aday Dr. Salih GÜNGÖR'ün Seçim Bildirisi
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Kilitli ForumAday Dr. Salih GÜNGÖR'ün Seçim Bildirisi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
SalihGüngör Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge
Milletvekili Adayı

Status: Aktif Değil
Mesajın Direkt Linki Konu: Aday Dr. Salih GÜNGÖR'ün Seçim Bildirisi
    Gönderim Zamanı: 19.06.2007 Saat 23:12

Değerli Hemşehrilerim,

Sizlerin beklentilerine cevap verebilmek amacıyla Çankırı ile ilgili projelerimi internet sitemde sizlerin bilgisine sundum.Ayrıca diğer sitelerde yayınlama inceliğini gösteren siz değerli hemşehrilerime şükranlarımı sunarım.Ayrıca projeleri seçim bildirgesi olarak bastırarak sizlere yazılı olarak sunacağım.İlginize şimdiden teşekkür ederim..

Değerli Hemşehrilerimiz!!!

Bizler Milliyetçi Hareket Partisi olarak vatanımızın bölünmez bütünlüğünü korumak, milletimize ve siz hemşehrilerimize karşı derin sevgi, bağlılık ve mutlak fedakarlıkla hizmet etmek amacıyla yola çıktık.

Amacımız; her türlü iç ve dış korku ve baskılardan uzak, şerefiyle yaşayan, müreffeh, mutlu, modern, milli ve manevi duygularından taviz vermeden, başı dik bir duruşla ülkemizi ve ilimizi en ön saflara geçirmek için gereken, omuz omuza mücadeleyi sizlerle başlatmaktır.

İçte ve dışta onurumuza ve değerlerimize zarar verebilecek bütün düşmanlar ve şer odaklarıyla sonuna kadar mücadele etmeyi amaçlıyoruz.

Bugüne kadar Atalarımızın şehit kanlarıyla sulanmış bu kutsal topraklar, her gün genç şehitlerimizin kanlarıyla sulanmaya devam etmektedir.

Bizler milliyetçi, muhafazakar, dinine ve devletine gönülden ve özden bağlı Çankırılılar olarak artık buna dur demeliyiz.

Kanın durmasını, ülkemizin huzuru, güvenliği ve refahı için; katillerden, hainlerden, özü sözü bir olmayan devlet ve millet düşmanlarından hesap sormayı istiyorsanız oylarınızla Milliyetçi Hareket Partisi’ni destekleyerek MHP’yi tek başına iktidara getirmelisiniz. Ülkemizin kurtuluşu buna bağlıdır!

Ya diğerleri ya MHP… Tercih sizlerin…

Değerli Hemşehrilerimiz;

İktidar olmamız halinde, gerçekleştireceğimiz projelerimizi siz değerli hemşehrilerimize sunmaktan gurur duyuyoruz.

ÇANKIRI’DA YAPACAĞIMIZ PROJELER

1-     KÖK (Köy Kalkınma Projesi)

Köylerde istihdam yaratmak ve kente göçü önlemek için her vatandaşın en az şehirde kazanabileceği kadar geçimini sağlayabilecek bir gelire kavuşturulması için küçük el sanatları, hayvancılık, el dokuma, küçük işletme vb. projeleri hayata geçirme planlamasıdır.

2- ÇAMA (Çankırı Maden Projesi)

Çankırı’da bulunan yeraltı ve yer üstü zenginliklerinin çıkartılarak maddi değere dönüştürülmesi… Bu alanda MTA ve diğer kuruluşlarla işbirliği yaparak projenin ülke ve il genelinde hayata geçirilmesi sağlanacak. Özellikle ilimizde bulunan bazalt ve manyezit madenleri öncelikle değerlendirilecektir.

3- ÇAEP (Çankırı Enerji Projesi)

Yakın tarihlerde ülkemizin ve dünyanın en büyük sıkıntısı haline gelecek olan enerji problemini çözmek için rüzgar enerjisi başta olmak üzere akarsular üzerine yapılacak küçük göletler ve santrallerle enerjide ilimizi kendisine yetebilen ve enerji satabilen bir yapıya kavuşturacağız.

4- ÇABİYAP (Çankırı Bilgisayar Yazılım Projesi)

Çankırı’da özellikle Korgun gibi Organize Sanayi Bölgesi’nde veya civarında silikon vadisi olarak bilinen alanlarda bilgisayar yazılım üssü kurarak gençleri eğitmek suretiyle onların meslek ve yüksek gelir elde edebilecekleri bir projeyi hayata geçirmek.

5- ÇASAKAP (Çankırı Sanayi Kalkınma Projesi)

Çankırı’da yan sanayiden başlamak üzere hazırladığımız Sanayi Kalkınma Projesi ile ilimizi sanayide gelişmiş komşu illerin seviyesine çıkartmak en önemli hedeflerimizden biridir.

6- ÇAHAP (Çankırı Hayvancılığı Geliştirme Projesi)

Çankırı’da kooperatifleşme vasıtasıyla hayvancılığın geliştirilmesi, tavukçuluk,Ankara keçisi,koyun yetiştirme ve arıcılık konularında kaynak kullanım destekleme fonu kurularak hayvancılık geliştirilecektir.

7. ÇATAP (Çankırı Tarımı Geliştirme Projesi)

Kızılırmak ilçemiz ve çevresi başta olmak üzere Çankırı’da sulu tarım ve organik tarımı geliştirerek sertifikalı tohum kullanımı,yeni sanayi bitki türlerinin ekimi geliştirilerek,nadas alanları daraltılmak suretiyle daha geniş alanlarda tarım yapma imkanı sağlanacaktır.Bağcılık ve meyvecilik geliştirilerek üretilen  ürünlerin tek merkez tarafından iç ve dış pazarlarda değerlendirilmesi yapılarak çiftçimizin gelir düzeyi yükseltilecektir.

8- ÇATUP (Çankırı Tuz Projesi)

İlimizde bulunan tuz yatakları en modern sistem ve makinelerle değerlendirilerek rant getirici ve verimli işletmelerin kurulması teşvik edilecektir.

9-ÇANTUR (Çankırı Turizm Projesi)

İlimizde Ilgaz Dağı ve çevresiyle Yapraklı İlçelerinde kayak, dağ ve yayla turizmi geliştirilecektir. Çavundur Termal Turizmi ve tedavi amaçlı Rehabilitasyon Merkezi kurularak Çankırı “Sağlık Turizmi Merkezi” haline getirilecektir.İlimizde bulunan köprü, imaret ve eski Çankırı Evleri turizm destekli onarılarak ilimizin turistik tanıtımının en üst düzeyde yapılmasını sağlayacağız.

Yukarı Dön
ahmetgulsen Açılır Kutu Gör
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge
Cansaati.Org Yazı İşleri Sorumlusu

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20.06.2007 Saat 20:16
Sayın Güngör, Topluluğumuza katılarak daha açık ifadesiyle halkla buluşarak görüşlerinizi yazdığınız için teşekkür ederiz. Sizden bizim daha önce başlattığımız ve halen süren kampanyalarımız hakkındaki düşünlerinizi öğrenmek istiyorum.

saygılar

Ahmet GÜLŞEN

http://smmmahmetgulsen.wordpress.com/
Yukarı Dön
kubilayersoy Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20.06.2007 Saat 22:44
oncelıkle bızı sanal ortamda bilgilendirdiğiniz için teşekkur ederız Sayın Salih bey inşallah adaylığınız ve vekilliğiniz vatanımız için hayırlı olur.
Yukarı Dön
Ali TAŞ Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20.06.2007 Saat 23:54
Sayın Salih Güngör öncelikle sitemiz aracılığı ile seçmenlere programınızı tanıtmanız bir ilk olduğu için (yanılıyorsam okuyucularım kusuruma bakmasın) sizleri kutluyorum.ayrıca seçmenlerin karşısına subjektif vaatlerle değil akılcı projelerinizle çıkmanızda takdir edilecek bir davranıştır.Umarım bu örnek davranışınız diğer milletvekili adaylarımıza ve daha sonra adaylığı düşünen siyasilerimize örnek olur.Seçimlerde size başarılar diliyorum.
Ali TAŞ
Yukarı Dön
aydin66 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21.06.2007 Saat 11:17

Öncelikle Sn. Milletvekili adayıma 22 Temmuz M.vekili seçimlerinde başarılar diler saygılarımı sunarım.

Ben Çankırı-Şabanözü Büyükyakalı köyünden Aydın ÖKSÜZ
Hazine Müsteşarlığı Teşvik ve Ugulama Genel Müdürlüğü'nde Şef olarak görev yapmaktayım.
Sayın vekilimizin bugüne kadar MV yapmış kişilerden farklı olarak hazırlamış olduğu seçim bildirisini okudum ve inanın çok memnun oldum ve işte böyle insanları seçmemiz gerekiyor diye düşündüm. Mecliste sadece parmak kaldıracak değil önce ülkemizin sonra da ilimizin sorunları ile uğraşacak kişilerin TBMM'de yer alması gereklidir.
Ben bulunduğum görev itibariyle Çankırı ilinin yatırım durumunu öngörülen ve gerçekleşen yatırımlar itibariyle bir miktar biliyorum. Sn. vekilimizin seçim bildirisinde yer alan projelerin de ilimiz için gerekli olan yatırım ihtiyacını büyük ölçüde karşılayacağını düşünüyorum. Tabii bu projelerin yeni hükümetle birlikte yeni teşvik enstrümanları ile desteklenmesi gerekmektedir.
Eğer önce ülkemizi ve sonra da memleketimizi düşünüyor isek, Çankırı ili olarak eski oy potansiyelimize (MHP=3 MV) dönmemiz gereklidir.

Saygılarımı sunar, Sn. Vekilimize tekrar başarılar dilerim.
Ayrıca, bu siteyi yöneten ve bu tür faaliyetleri koordine eden arkadaşlara teşekkür eder, diğer adaylarımızın da böyle bir projeleri olup olmadığını merak ediyorum.
Bu kapsamda üzerimize düşen bir görev olursa da can başla yapmaya hazır olduğumu bu vesile ile iletmek istiyorum.

Aydın ÖKSÜZ
0.312.204.67.57
0.532.371.34.88 

AYDIN ÖKSÜZ
Yukarı Dön
ahmetdemiroz Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge
Gazeteci

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21.06.2007 Saat 13:44
Tüm parti adaylarına açık olan bu sitede, ilk kez hedeflerini anlatan milletvekili adayı olduğu için Sayın Güngör'ü kutluyorum.
Meydanlarda söylenen sözler uçar gider. Ancak böyle bir açıklama, seçildiği taktirde milletvekilinin başarı grafiğini de belirleyecek.
Salih Güngör, 23 Temmuz sabahı Çankırı Milletvekili olması halinde yeni yasama döneminde kürsüde bu taahhütleriyle ilgili konuşmalarını görmek isteyeceğiz. Komisyonlarda bu taahhütlerle ilgili önerileri arayacağız. Yasama dönemi bittiğinde en azından bu taahhütlerin bir kısmı hayata geçirildiyse o zaman taahhüt sahibi vekil seçmeninin karşısına daha kendinden emin ve huzur içinde çıkacak.
Sayın Salih Güngör'ü kutluyor, sıra diğer adaylarda diyorum.
Ahmet DEMİRÖZ
Yukarı Dön
Karaman Bey Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21.06.2007 Saat 22:28
      "Çankırı Adayları Neden Bir Demeç Veremiyor" adlı forumdan sonra gerçekten merakla beklediğim seçim vaatleri ve projelerinin ilkini başlattığı için Sayın Milletvekili adayına teşekkür ediyorum.

Sanırım projeleri sunmak biraz zaman aldığı için ve partinin seçim beyannamesi yeni tamamlandığı için bizlerle yeni paylaşma imkanı buldular.
      Yalnız şunu belirtmek isterim ki tüm taraflı niyetlerimden sıyrılsam dahi gerçekten Salih Bey çok ciddi projelerle Çankırı kamuoyuna ağırlığını koymuştur.
      Yalnız bir önerim olarak Et ve Balık Kurumlarını ilimize özellikle alt yapıya uygun ilçelerimize kazandırma imkanımız olamaz mı?
      Projelerinizle ilgili bazı tespitlerimi ileriki günlerde aktaracağımı bildirir, zorlu seçim maratonunda başta siz olmak üzere, ülke ve ülkü sevdalılarına Cenab-ı Hakk'tan duacı olacağımı bilmenizi isterim.
     Gazanız şimdiden mübarek olsun.
     Cenab-ı Allah (c.c.) yar ve yardımcınız olsun...

Düzenleyen Karaman Bey - 21.06.2007 Saat 22:31

Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge
Milletvekili Adayı

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22.06.2007 Saat 21:13

Değerli Hemşehrilerim !!!

Tarih ve Kültür Varlıklarımızın korunması ile ilgili vermiş olduğum mücadeleyi gazete ve televizyonlardan takip ettiğinizi umuyorum. Çankırı’da bulunan Tarih ve Kültür varlıklarımızın korunması için sadece proje yaparak bu projelerin Birleşmiş Milletlere yani UNESCO’ya sunulması sonucunda Tarihi ve Kültürel Varlıkların korunması için ödenek ayrılmaktadır.İnşallah Çakırımız için ilimizde bulunan Tarih ve Kültür Varlıklarımızın korunması için planlama safhasında çalışmalarım devam etmektedir. Bu çalışmalardan İstiklal Yolu projesini 1994 yılında Kültür Bakanlığı’na sundum. O zamanki vekillerimiz takip etmedikleri için gerçekleşmedi. Bende “Karlı Dağlar Geçit Vermiyor” adlı bir şiir kitabı hazırlayarak bunun giriş kısmında bu projeyi anlattım. Bu kitabın gelirini de Çankırı Üniversitesi Vakfına bağışladım.

Çankırı’mızın simgesi haline gelmiş Emir Karatekin Türbesi’nin daha iyi bir görünüme kavuşması için Sayın Ahmet Bukan’ın Belediye Başkanlığı döneminde türbenin Kütahya Çinileri ile kaplanmasını yaptırdım. Aslında bu konuyu açıklamak istemezdim ama benim tarih ve kültür varlıklarımıza karşı duyarlılığımın sadece seçim yatırımı olmadığının bilinmesini istedim.Çankırı’mızla ilgili yaptığım müze projeleri ve daha diğer projeler uzun yer tutar diye programımda zikretmedim. İsteğiniz üzere müze projelerini bilgilerinize sunuyorum. Bütün hemşehrilerime saygılarımı sunarım.

ÇAMÜZ (Çankırı Müze Projesi)

a.)1994 Yılında yaptığım İSTİKLAL YOLU projesi Kültür Ve Turizm Bakanlığına verilmiştir.Bu projenin amacı İnebolu-Ecevit-Ilgaz-Çankırı –Polatlı hattında İstiklal savaşı sırasında top ve mermi taşıyan konvoyların yolları üzerinde konakladıkları 11 adet hanın aslına uygun olarak onarılması ve İSTİKLAL SAVAŞI AÇIKHAVA MÜZESİ haline getirilmesi amaçlanmıştır.

b.)Çankırı Arkeoloji Müzesinin Taş Mektep veya başka yapılacak müstakil bir binaya taşınarak ÇANKIRI ARKEOLOJİ MÜZESİ’ nin kurulması bu müzede Çankırı Medeniyetlerinin sergilenmesi,bu bölgede bulunan tarihi eserlerin satın alınarak  yine yerinde sergilenmesinin sağlanmasıdır.

c.)Çankırı’mız gerçek anlamda bir şehitler diyarıdır.Çanakkale Savaşından başlayarak İstiklal savaşı,Kore savaşı,Kıbrıs Savaşı ve en son Güneydoğuda Teröre karşı yapılan mücadelede yüzlerce Çankırılı şehit düşmüştür.Bu şehitlerimizin anılarını yaşatmak ve ailelerini onore  etmek için Çankırı’ya bir ÇANKIRI ŞEHİTLER MÜZESİ ve anıtı yapılması amaçlanmıştır.

Yukarı Dön
alibayram18 Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22.06.2007 Saat 22:03
Sayın Vekil Adayımızı;

Kutlar ve başarılar dilerim.Bir memur olarak siyasete sözüm olması doğru kabul görmez.Çankırı için düşündükleriniz güzel ama ahmet gülşen abimin projeleri hakkında görüşlerinizi merakla bekliyorum. Ayrıca boynu bükük bırakılan Çankırının kaderini güldürme sözünü tutanlardan yana olacagım.Sizde bu ışığı görmemek mümkün değil.Saygılar Sunarım.

Ayrıca bu sayfada bir ilki görmek çok güzel...
www.sairimsin.net...(Herşey bir şiirle başladı,Aden vadisinden kopup gelen şairin okuduğu şiirle)
Yukarı Dön
türkmenbaşı Açılır Kutu Gör
Okur
Okur

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22.06.2007 Saat 22:43
Sayın Güngör'ü kutlarım. Projelerini yerinde buluyorum. Memleketim dışında oy kullanacağım için kendisine oy verme şerefinde bulunamayacağım. Umarım kendisi ve diğer iki adayda seçilir, projeleri hayata geçirirler ve böylece Çankırı'lılar da Çankırı'da kalırlar.
TANRI TÜRKÜ KORUSUN
Yukarı Dön
vetland Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24.06.2007 Saat 14:06
   Sayın Çankırı MHP Adayı Dr. Salih GÜNGÖR beyefendi Çankırıda en çok oy  potansiyeline  sahip mahallelerden bir taneside Esentepe  Mahallesidir(Boyalıca) peki  hiç Esentepeye  gittinizmi? Ne durumda  ne halde  mahallemi köy mü ne  olduğu  bilinmez imar  çalışmaları  derseniz   hiç bir şey yok ve  senelerdir  kaderine  terk edilmiş kendi halinde bir mahalle.Merkeze  3 km ya belediyelik olması  gereken yerlerden bir tanesi  yada Köy olsunda  en azından KÖYDES projelerinden birkaçından yararlansın ne bir postanesi nede güzel bir  parkı var peki  bu konudaki  yorumlarınız  nedir?

Düzenleyen vetland - 24.06.2007 Saat 14:07
Yukarı Dön
zkaraçuha Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26.06.2007 Saat 09:34
Salih Bey seçim  beyannamenizi okudum. Ayağı yere basan bir açıklama. Burada önemli olan yazılanların veya vadedilenlerin yapılması husunda sizlerin gayretiniz, bilgi birkiminiz ve isteğiniz çok önemli. Ama önce Çankırı'dan Milletvekili seçilmeniz gerekiyor. İnşllah seçilirsiniz.

Çankırımızın sıkıntıları konusunda yeterli bilgiye sahip olduğunuz kanaatini uyandırdınız bende. Kültür yani Türk kültürü mutlaka milletimizin ve Çankırılı insanımızın var olma sebeplerinden biridir. Türk medeniyetinin devamıda buna bağlıdır.

Özellikle şunu unutmamalıyızki; aç insanlar açlıklarından başka hiç birşey düşünemezler. Öncelikle karınları tok sırtı pek olmalıdır ki, işte ondan sonra diğer işleri düşünsünler insanlarımız.

Çankırımızın en önemli problemi herkesin bildiği ancak sıkıtısı hat safaya ulaşanların haykırdığı gibi; İŞSİZLİK....

Seçim beyannamenizde belirttiğiniz yatırım programları ilimiz için çok önemlidir. Özellikle iş imkanı sağlayacak yatırımlar konusunda yapacağınız çalışmalarda şimdiden sizlere başarılar diliyorum.

Yanlız birşeyi burada özellikle belirtmek istiyorum, bu sitenin (Çankırı Araştırmaları) başlattığı Büyük Komutan  Emir Karatakin'in türbesinin yapılması, ancak bu büyük komutana yakışır bir külliyenin yapılması için yapılacak her çalışmayı canı gönülden destekliyorum. Buda benim açlığım.

Tekrar Milletvekili adaylığınızın hayırlı olmasını diliyor ve inşallah seçimler sonucunda da gülen yani kazanan olmanızı Cenab- Allah'tan dilerim.
Memlekete hizmet konusunda yolunuz açık olsun.

Düzenleyen zkaraçuha - 26.06.2007 Saat 09:38
Yukarı Dön
fatihkaska Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26.06.2007 Saat 14:14
   Bu sitede planlarını ilk yayınlayan milletvekili adayı olduğunuz için sizi tebrik ederim, yazılanları baştan sonuna kadar okumaya çalıştım. Yazdığınız projeler gerçekten Çankırımız için gerekli olan şeyler.

Fakat tüm milletvekili adayları böyle projeleri hatta daha da iyi projeleri bu sitede veya başka kanallar vasıtasıyla açıklayabilir. Bugüne kadar tüm adaylar böyle vaatlerde bulunmuş ve bulunmaya devam edecektir. Sizin milletvekili seçilmeniz durumunda bu projeleri hayata geçireceğinizden nasıl emin olabiliriz, halkımızın biraz bilinçlenmesi lazım, sizden beklentim bu projeler hakkında çok daha detaylı bilgi vermenizdir. Eğer seçilirseniz bu projeleri belirlediğiniz takvime göre hayata geçiremesseniz istifa edeceğinizi ve o güne kadar aldığınız milletvekili maaşınızı da Çankırımıza bağışlayacağınızı taahüt edebilirmisiniz. Birde Hemşehrilerim diyerek yazınıza başlamışsınız, Çankırının neresindensiniz, kaç sene Çankırıda yaşadınız bunlarıda belirtmenizi rica ediyorum.

Aklıma takılan bir soru var ülkemizin kurtuluşu sizin partinizin seçilmesine bağlı gibi bir şeyler demişsiniz, sizin partiniz iktidara gelmesse ülkemize ne olur bunu biraz detaylı anlatın lütfen , geldiği zaman ne olduğunu ben biliyorum, Abdullah Öcalan sizin partiniz iktidardayken yakalandı ve paşalar gibi cezaevine kondu, şimdi de şirket yönetir gibi cezaevinden terör örgütünü yönetiyor...

Ben burada hiçbir partinin savunucusu değilim, Çankırımıza gerçekten hayrı dokunabilecek biri seçilsin, parti önemli değil. Memleketimize gerçekten faydası dokunabilecek, güzel eserler bırakacak, Çankırımızın kaderini değiştirebilecek sağlam karakterli, doğru dürüst birinin milletvekili seçilmesini temmenni ederim.
Milletvekili adayına seçimlerde başarılar diliyorum, şunuda tüm milletvekili adaylarımızdan rica ediyorum lütfen vaatlerle halkımızı kandırmayın projelerinizi seçilirseniz gerçekten hayata geçireceğinize söz verin, bunu yazılı olarak taahhüt edin, projelerinizde takvim belirtin şu zamanda şunu bitireceğim deyin, biteremesseniz projelerinizi gerçekleştiremesseniz o koltuğu derhal bırakın ve o zamana kadar aldığınız milletvekili maaşınızıda Çankırımıza bağışlayın.

Dün bir tv kanalı Çankırıda milletvekili adaylarıyla canlı yayında program yapıyordu, halka açık bir yerde stüdyoda değil, bende kanalları gezerken buldum ve tam izlemeye başladım, 10 dk sonra ortalık birbirine girdi, yayını kestiler. Lütfen tüm partilere ve diğer milletvekili adaylarınada saygı duyalım, böyle sahneler güzelim Çankırımıza yakışmıyor, hepinize güzel günler diliyorum, sağlık ve esenlikle kalın.

Düzenleyen fatihkaska - 26.06.2007 Saat 14:17
BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR
Yukarı Dön
b_ayhan Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26.06.2007 Saat 21:39
Salih Güngör kardeşimizi yakından tanıma fırsatını bulan bir kişi olarak, gözünün pek,tuttuğunu koparan biri olduğunu söyleyebilirim. Tek şanssızlığı iki adet liste başı Ilgaz'lının milletvekili adayı bulunması. Eğer oyları bölünmezse Salih kardeşimizi parlamentoda görmek hiçte sürpriz olmaz. Kendisi Çankırı için bir şanstır. Projelerine baktım bir iki tanesi ütopik olsada uygulanabilir tarafları vardır, Uygulanabilmesi içinde MHP nin iktidar olması gerekir. Uygulanabilirde olsa ,olmasada projeler dizisi ile seçmen karşısına çıkma cesaret ve becerisini gösterdiği için kendisine teşekkür ve tebrik ediyor, yolunun açık olmasını diliyorum. Darısı diğer adaylara.
Yukarı Dön
cengizhan Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06.07.2007 Saat 15:44
Sn Fatih Kaska

MHP sanki sözcülüğünü yapmaya çalıştığınız AKP gibi tek başına iktidar olmadı üç partili bir koalisyonun ortaklarından birisi idi Teröristbaşı DSP azınlık hükümeti döneminde Türkiye ye teslim edildi. İdam cezası AKP,DSP,DYP,YTP ANAP milletvekillerinin oyları ile kaldırıldı. sadece MHP milletvekilleri kaldırılmaması yönünde oy kullandı kimlerin asmadığını anladınız mı?

Salih Güngör e yapamazsanız istifa edermisiniz diye sormuşsunuz. Bu dönem üç AKP milletvekili mecliste idi Çankırı Devlet Hastanesi inşaatının akibetini Mecliste CHP Antalya milletvekili kürsüden soruyordu. Bir hastane inşaatını bile takipten yoksun bu üç vekili hiç istifaya davet ettiniz mi?

Sıfır noktasında alınan terörü yeniden hortlatan ve bu konuyu ABD ye ihale edenlerle ülke sorunlarının da ABD ye havale edilmesi için yeniden iktidar yapılması ile mi ülke düze çıkacaktır. Anlamak mümkün değil.

Gelin bir hemşehri olarak siz bu ülkeyi karşılıksız sevenlerle ihale , Ali Dibo için sevenleri birbirine karıştırmayın . Biliyorum sizinde cevabını alamadığınız bir çok soru hala mevcut sorun bakalım AKP ye Irak ta katledilen müslüman sayısı nedir? Sorun bakalım Irzına geçilen müslüman kadın ve erkek sayısı kaçtır. Bunlar olurken ey vekiller siz hangi tepkiyi tavrı koydunuz deyiverin bakalım Kaç kişi cevap verebilecek o zaman onlara diyebilecekmisinizki
-Beyler neden istifa etmediniz....
cengizhan
Yukarı Dön
sturkeri18 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07.07.2007 Saat 00:18

Şu AKP'yi savunup durmayın kardeşim ! 3 tane AKP'li milletvekili Çankırı için fazla bir icraat yapamadılar, verimli olamadılar.Milletin vekili olamadılar.

Ne yapmış şimdiki 3 vekil? Çankırı'nın hangi temel sorunlarına çözüm aramış ve çözüm bulmuştur. Biri çıksın anlatsın.

Forum yöneticileri. Size sesleniyorum. Habercilik yapacaksınız tarafsız olacaksınız, "tarafsız". Yorumları yayınlarken AKP'Yİ savunanları değil, her görüşten hemşehrilerimizin yorumlarına sitede yer vereceksiniz.OBJEKTİF olacaksınız.

Düzenleyen sturkeri18 - 07.07.2007 Saat 00:20
Serkan TÜRKERİ
Yukarı Dön
AK100 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08.07.2007 Saat 22:21
inşallah üçünüzünde mecliste de çankırı ve türkiye için çalışmararınızı daha güçlü olarak görecegiz sizlerle şimdiden gururduyuyoruz gurbetdeki çankırılılar olarak MHP 3 millet vekili ile temsil yetkisini alır çankırının unutulmuşlugunun gerikalmış lıgının bir kader olmadıgını gösterirsiniz
saygılar
VATAN
Yukarı Dön
fatihkaska Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08.07.2007 Saat 23:37
Sn. Cengizhan

Beni bir partinin sözcülüğünü yapmakla suçlamışsınız, ilk olarak neye dayanarak böyle bir kanıya vardınız anlamak mümkün değil, yukarıdaki yazımda dediğiniz partiyi öven bir tek kelime kullandıysam alıntı yaparak aşağıya yazın ama böyle bir kelime bulamassanız lütfen şahsımdan özür dileyin ve bir daha kimseye etiket yapıştırmayın. Benim yukarıda yazdıklarım tüm milletvekilleri adaylarını ilgilendiriyor, sizin milletvekili adayınızın projelerinden çok daha fazla sayıda projeyi başka bir milletvekili adayı alt alta sıralayabilir, mühim olan bu projelerin hayata geçmesidir, sayın milletvekili adayınız neden söylemedi ben bu projeleri şu takvime göre yaparım, yapamassamda görevimi bırakırım ki yerime memlekete daha iyi hizmet edebilecek biri geçsin diye, böyle  deseydi işte o zaman hepimiz anlardık dediklerinde ne kadar samimi ve ciddi olduğunu ve hepimizin de taktirini kazanırdı.

Tanımadığınız ve hatta yazdıklarını bile doğru dürüst okumadığınız biri hakkında lütfen bol keseden atıp tutmayın, sizin gibi herkese bir etiket yapıştıran zihniyet sayesinde şu an içinde bulunduğumuz durum ortaya çıkmıştır. Tüm partiler birbirini suçlamaktan fırsat bulupta ülkemizi nasıl medeni ülkeler seviyesine çıkarırız diye düşünmüyorlar. Tüm partiler bizim cebimizden çıkan paraları sular gibi harcıyorlar, parti otobüsleri, afişler, şarkılar, kiralanan arabalar, bu paralar bizlerin cebinden çıkıyor. Ben bunların karşısındayım. Ben terörist başına sayın deyen zihniyete  nasıl karşıysam, meydanlarda halatı atıp şov yapan zihniyete de o kadar karşıyım , milliyetçiliği de dinide laikliğide siyasete alet eden, bu kavramların arkasına sığınıp çözüm üretmeyen düzene karşıyım, umarım beni biraz olsun tanıyabilmişsinizdir, saygılar...

BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR
Yukarı Dön
bozkurt_18 Açılır Kutu Gör
Okur
Okur

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09.07.2007 Saat 12:12

ilk önce adaylığınızın önce çankırıya sonra tüm çankırılılara hayırlı olmasını temenni ederim.

sayın vekilim,

bizi bizden olmayan anlamaz derler büyüklerimiz.umarım seçilirsiniz de bizi de anlayan birileri olur şu meclste.

ılgaz festivalınde yapmış olduğunuz asil davranış sayesinde bir anda büyüyebilecek olayların önüne geçmenız umarım orada yanlı davrananlara bir ders olur.

sizden,sayın ahmet bukan ve ve doktor beyden tek isteğimiz , yetim ve öksüzleri unutmayın haklarının savunucusu siz olun.bu memleket gerçekten şimdiye kadar öksüz ve yetimdi.

ALLAH!A EMANET OLUN.

Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge
Milletvekili Adayı

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11.07.2007 Saat 11:43

NEDEN ADAY OLDUM

Değerli Hemşehrilerim…

Ben de kendime bu soruyu defalarca sordum.26 yıl boyunca her şeyden üstün tuttuğum vatanıma en iyi şekilde hizmet edebilmek için Emniyet Teşkilatının çeşitli kademelerinde çalıştım, Her bulunduğum görevde yaptığım işlerden dolayı takdirnameler aldım.Sokakta yakaladığım hırsızdan tutun da yurtdışında Büyükelçiliğimize yapılacak Ermeni saldırısını önlemeye kadar sayısız ödüllerle onurlandırıldım. Memleket hasretiyle yanarak Yurduma döndüğüm 1985 yılında Güney Doğu Anadolu’da PKK terörü başlamış, Jandarma Karakolları basılarak askerlerimiz şehit edilmeye başlamıştı.Dönemin hükümeti Teröre karşı bir antiterör gücü kurmak istiyordu.Diyarbakır’da ilk Özel Harekat Şube Müdürlüğü kurulması kararı üzerine bu birimde verilen görevi büyük bir istekle kabul ettim.Dönemin Emniyet Genel Müdürü bana;

Bu görevi neden kabul ettiğimi sordu.Çünkü bu görevi rütbeli personelden kimse kabul etmek istemiyordu.Kabul edenlerde ya sicili bozuk olanlar, ya maceraperestler yada şahsi silah ve maddi destek almak isteyenlerdi.Benim ise bunların hiç birisine ihtiyacım yoktu.Yurtdışı görevinden gelmiştim.Üç yıl boyunca biriktirdiğim param, beraberimde getirdiğim silahım, Avrupa’dan aldığım ev eşyalarım ve sıfır kilometre bir arabam vardı.Bu sebepten bana benim neden gönüllü olarak bu mücadeleye katılmak istediğim sorulmuştu.Cevabım net ve kesindi:”Beni üç yıl boyunca bu devlet fakir-fukara halktan topladığı vergilerle ayda 2500 Dolar ödeyerek ödüllendirdi.Şimdi bende bu millete karşı kanımın son damlasına kadar terörle mücadele ederek görevimi yapmalıyım.Milletimin üzerimde olan hakkını helal ettirmeliyim.cevabını verdim.Bu mücadele sırasında kucağımda şehitler verdim, sakatlandım, malulen emekli edilmek istendim, ama yılmadan mücadeleye devam ettim.Şark görevimi bitirip İstanbul’a döndüğüm zaman boğazda rakı sofralarında zap  suyunun azametinden bahsedildiğine şahit oldum.Buradan terörün maddi olarak beslendiğini,bu kaynakları kesmek gerektiğini anladım.Çünkü PKK Terör örgütü, süte su katandan bile haraç alıyordu.Büyük şehirlerde örgüt tarafından toplanan her kuruş Mehmetçiğe kurşun olarak sıkılıyordu.Paraya dönüştürülen her gram eroin Yüce Türk Milletine bomba olarak,mermi olarak geri dönüyordu.Bu mücadele sırasında bu işin patronlarının çok yukarılarda olduğunu gördüm.Demek ki biz yıllarca bataklıktaki sivrisineklerle mücadele etmişiz.Oysa Milletimiz tarafından kendisine bataklığı kurutma görevi verilenler, bataklığı kurutmak yerine nemalanmayı  uygun bulmuşlar.Bu noktada mücadelenin en üst düzeyde Parlamentoda başlatılmasının gerekliliğine inanarak 1995 seçimlerinde aday oldum.Fakat hortumcu ve işbirlikçilerin nerelere kadar dal budak saldıklarını anlayamadığımdan dolayı adaylığımın beni pasifize etmeye yönelik olduğunu geç anladım.Artık iş işten geçmişti siyasete ki dönülmez mecburi yöne girmiştim.Bu onurlu mücadelem sırasında saldırılara uğradım,yargılandım,çamurlar atıldı.Ama hiçbir zaman ülkümden ve inancımdan ayrılmadım,taviz vermedim.Davamı ve milletimi maddi menfaat, makam ve mevki için satmadım.Bu gün ise başım dik ve alnım açık olarak bu mücadeleye bıraktığım yerden devam etmek istiyorum.Benim mevcudiyetimin sebebi budur.Parlamentoya girerek;beni okutan,yetiştiren, tüyü bitmemiş yetimlerin haklarını gasp edenlerle mücadele etmek için tekrar huzurlarınıza gelmek istiyorum.Allah’tan en büyük dileğim; Bana bu millete hizmet etmeyi nasip etmesini istemektir.

Şimdi kendime tekrar soruyorum?

*Atalarımızın kanlarıyla aldıkları, her karışı şehit kanıyla sulanmış bu toprakların her geçen gün satıldığını,peşkeş çekildiğini görmeyi içime sindiremediğim için…

*Milletimizin gencecik evlatlarının her gün ülkemin dağlarında teröristler tarafından şehit edilmesini seyreden ,sonra da şehidine “kelle” sözünü-layık gören yöneticilerden hesap sormak için…

*Çiftçisini, köylüsünün Milletin efendisi olduğunu unutup, vatandaşına “lan” diyen,”Ananı da al git “ diyen zihniyetten hesap sormak için…

*Dini değerleri sömüren, onlar üzerinden siyaset yapan, gerçek Müslümanları kandıran sonra da “Biz dine dayalı bir parti değiliz” diye milletin gözünün içine bakarak yalan söyleyenlerden hesap sormak için…

Üniversite mezunu binlerce gencimiz sokakta işsiz iken rakamlarla oynayıp işsizlerin sayısını devamlı düşüre, oğluna 3 milyon dolara gemi alan, haksız mısır ithal edip devletin kasasından çalanlarla mücadele etmek için…

*Avrupa birliği masalıyla Ordusunu atanlarla,milletine çatanlarla,her türlü bölücüye,teröriste kucak açıp kefil olanlarla mücadele etmek için…

*Ülkemin topraklarını parça, parça satanlarla,meydanlarda yalan nutuk atanlarla,yandaşlarına hortum takanlarla mücadele etmek için…

*Başımıza çuval geçirtenlerden, peşmergeyle masaya oturanlardan,dışarıda itibarımızı bitirenlerden hesap sormak için…

*Çiftçinin mahsulünü ucuza alanlardan,milletin cebine hortum salanlardan,aklına estikçe vergi alanlardan hesap sormak için…

*Teröriste karşı sadece nutuk atanlardan, askere yan gelip yatıyorsun diyenlerden,tüyü bitmemiş yetim hakkı yiyenlerden hesap sormak için…

*Sonuç olarak insanını horlayan,cumhuriyetimizi zorlayan,vatandaşına parlayan,istedikçe azarlayan siyasetçilerden hesap sormak için…

ADAY OLDUM.

Şimdi diyeceksiniz ki bunlar o kadar büyük konular ki senin gücün yetmez.Belki haklısınız.Bu Yüce Milleti hak ettiği yere getirmek için buna mecburuz.Çocuklarımıza mutlu ve müreffeh bir ülke bırakabilmemiz için mecburuz.Sadece Türklük gururumuzu ve şuurumuzu unutmayalım.Kendimize dönelim.Birlik olalım.Allah bu yüce Millete tekrar istiklal savaşları yaşatmasın…

Bizleri çıktığımız bu mübarek yolda muvaffak eylesin.

Dr. Salih Güngör

Yukarı Dön
coyoteg82 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16.07.2007 Saat 15:17
MHP Çankırı Milletvekili Adayı Dr.Salih Güngör Pazartesi Günü Saat 22:00'da Ata Tv'de Canlı Yayına Katılacaktır. 
Yukarı Dön
özgür_çocuk Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18.07.2007 Saat 13:37

Ilgaz ta  kısa bir sürede olsa tanışma fırsatını bulduğum Salih beye başarılar diliyorum. İnşallah O ve O'nun gibi gerçekten vatan için çalışacak türk evlatlarını mecliste görmek istiyorum.

Başarılar dilerim...
Bütün hemşehrilerime selamlar.
Yukarı Dön
tugrul_2466 Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18.07.2007 Saat 20:24
SEÇİMDE BAŞARILAR DİLERİM İNŞALLAH MİLLETVEKİLİ OLURSUNUZ VE İNŞALLAH DİĞERLERİ GİBİ OLMAZSINIZ
Yukarı Dön
husnuekizceli Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19.07.2007 Saat 13:06
1995 seçimlerinde aday olduğunuz dönemde Kızılırmak Malmüdürlüğü Gelir Şefi iken tanıdığım şahsınıza küçük ve önemli bir  sorum olacak.  

Şayet Milletvekili seçilirseniz:
 "HER ŞEYİ BEN BİLİRİM!.." edasında mı olacaksınız?

Yoksa Ekip Çalışmasına mı önem vereceksiniz?

Mesela şahıs olarak benden ve benim gibi işin mutfağında olanlardan istifade etmeyi düşünüyormusunuz? Siyasette tesadüfi başarı dan çok, bu başarıyı sürekli ve kalıcı kılmak çok önemlidir. 

ÇÜNKÜ YUKARIDA SAYDIĞINIZ VAATLERİ (ben şahsen PROJE olduğuna inanmak istiyorum) TEK BAŞINIZA YAPMANIZIN İMKANI YOK.

Saygılarımla..

Hüsnü EKİZCELİ
Beyaz Cennet'e Hoş Geldiniz!
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.16
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Popup Örnek