2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Araştırmalar » Çankırı İçin Düşünüyorum » Seçim Dosyası
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - CHP ÇANKIRI'DA TARİH YAZACAK
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Kilitli ForumCHP ÇANKIRI'DA TARİH YAZACAK

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
melih Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Status: Aktif Değil
Mesajın Direkt Linki Konu: CHP ÇANKIRI'DA TARİH YAZACAK
    Gönderim Zamanı: 15.07.2007 Saat 21:12

CHP ÇANKIRI’DA TARİH YAZACAK

MEHMET AZİZOĞLU

(CHP ÇANKIRI 1.SIRA MİLLETVEKİLİ ADAYI)

ÖZGEÇMİŞİM:

Ilgaz doğumluyum. İlk ve Orta Okulu Ilgaz’da okudum. Tahsilimi sürdürmek ve iş hayatımı oluşturmak adına Ankara’ya taşındım. Yıldırım Beyazıt Lisesi’ni bitirdim.Üniversite tahsilimi sürdürebilmek için bir yandan da çalıştım. Böylelikle,1972 yılında PTT’de devlet görevine  başlamış oldum. Gazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldum. Yeni adıyla Telekom’da teknisyen olarak çalışmaya başladım.

Memuriyet hayatım boyunca Çankırı’lı olmanın gururu ve bilinciyle, doğduğum topraklardan bağımı ve alakamı eksik etmedim. Ulusun ve yöremin menfaatlerinin gerektirdiği doğrultuda çalışarak, tertemiz bir sicille memuriyet hayatımı tamamladım.

Ancak yapılacak çok şey vardı…Benden hizmet bekleyen o kadar çok sevenim vardı…Onların beklentilerini görmezden gelemezdim. Bu nedenle bilgi birikimimi ve tecrübelerimi kullanarak daha yüksek noktadan hizmet edebilmek amacıyla siyasi çalışmalara başladım

Gördüm ki;

Yaklaşık 30 yıldır yöremizden seçilen çok değerli vekiller gereken alakayı göstermediklerinden Çankırımız’ da pek büyük bir değişiklik olmadı.

Geçen 30 yılda hep sağ partilerden vekil çıktığını ama CHP ‘ye bu konuda hiç şans tanınmadığını gördüm. Ben de, özellikle yaşanan son dönem olaylarda, rejimin teminatı, aydınlık geleceğin habercisi, Halkın Dostu-Yolsuzluğun düşmanı ve en önemlisi Atatürk’ün partisi olarak bildiğiniz Cumhuriyet Halk Partisinden milletvekili adayı olmaya karar verdim.

Çok şükür ki bugün karşınızda içinizden biri olarak, bu topraklardan yetişmiş bir hemşeriniz olarak, yüzü ak – alnı açık bir Türk vatandaşı olarak TBMM’nde sizleri temsil etmeye adayım..

Ben Çankırı için, Tam Bağımsız ve güçlü Türkiye için, çocuklarımızın geleceği için, sizin için sizlere   hizmet etmeye adayım… Bugüne kadar bana verdiğiniz destek için tekrar teşekkür ediyorum ve bu büyük görev yolunda yine benimle beraber olacağınıza tüm kalbimle inanıyorum.

*CUMHURİYET İLE İLGİLİ DEĞERLERİ BURAYA GELEREK ÖĞRENDİM.BÖYLE BİR TOPLANTIYA İLK KEZ KATILIYORUM VE CUMHURİYETİMİZE BÖYLE SAHİP ÇIKAN KİŞİLERİ GÖRÜNCE GURUR DUYDUM.

FUNDA TUĞRUL (ÖĞRENCİ)

HAKKINDA SÖYLENENLER

SAMİMİ DÜRÜST VE CANA YAKIN DAVRANIŞLARIYLA TANIDIĞIM MEHMET AZİZOĞLU’NUN BUNDAN SONRA ÇANKIRI MİLLETVEKİLİ OLARAK AYDINLIK TÜRKİYE İÇİN TBMM ÇATISI ALTINDA MÜCADELE EDECEĞİNE DUYDUĞUM İNANCI İFADE ETMEK İSTERİM.

AYŞEN-MEHMET UĞUR GÜREL

ÇOK YAKINDAN TANIMAMAKLA BİRLİKTE, ANLATILANLARDAN VE KENDİSİNİ GÖRDÜĞÜM KADARIYLA, BENCE BİR MİLLETVEKİLİNDE OLMASI GEREKEN BAŞLICA ÖZELLİK OLAN İNSAN SEVGİSİNİ VE İNSANLARA HİZMET DUYGUSUNU TAŞIDIĞINA İNANDIM.

YASEMİN TUĞRUL

ZOR BİR İŞE BAŞLADINIZ.GÜÇLÜ İNANÇLAR HER TÜRLÜ ZORLUĞU YENECEKTİR.

SİZİ BÖYLE İNANÇLI GÖRDÜM…BAŞARACAKSINIZ…BAŞARACAKSINIZ…MUTLAKA BAŞARACAKSINIZ…HEMŞERİLERİNİZ BUNA İNANIYOR.

YOLUN AÇIK OLSUN.

İSMAİL HAKKI KADERLİ

DOĞRULUĞU, DÜRÜSTLÜĞÜ VE ATATÜRK’ÇÜ KİMLİĞİ BENİ ÇOK ETKİLEDİ. ÇANKIRIMIZ’A YAKIŞAN BİR ADAY VE ÇOK YARARLI İŞLER YAPACAĞINA İNANIYORUM.

H. KARAGÖZ

ÇIKTIĞIN ENGEBELİ YOLDA YOLUN AÇIK OLSUN…HİZMETİNE GÜVENİM SONSUZ.

ABDULLAH ÖZTOPRAK

MÜMTAZ İNSAN, GERÇEK ATATÜRK’ÇÜ…MECLİS’TE OLMASI GEREKEN VE MUTLAKA DESTEKLENMESİ GEREKEN BİR DEMOKRAT. KİBAR, İNSANSEVER…YOLUN AÇIK OLSUN.

EROL ÇAKIR (ESKİ İSTANBUL VALİSİ)

BÜKCÜK KÖYÜNDEN ÇARIKLA GELİP, BU GÜNE GELMEN VE BU CESARETİ GÖSTEREREK CUMHURİYET VE DEMOKRASİ SAVAŞINA KATILMANI MEMNUNİYETLE KARŞILIYORUM.

MUSTAFA KAHRAMAN

ABD VE AB YANLISI İŞBİRLİKÇİ POLİTİKALARA KARŞI, ULUSAL-ATATÜRK’ÇÜ BİR ÇİZGİDE YÜRÜYECEĞİNİZİ BİLİYORUZ.

MEHMET KINPAP

BAŞARILAR DİLİYORUM…

AHMET ÇAYIR.

SEVGİLİ BÜYÜĞÜMÜZ, YOLUNUZ AÇIK OLSUN.

BÜLENT AKBİL

YURTSEVER, DEMOKRAT, DÜRÜST VE ÇALIŞKAN AZİZOĞLU…BAŞARACAKSIN, İNANIYORUZ.

BEKİR ÖZTOPRAK

DÜNYA GÖRÜŞÜMÜZ FARKLIDIR… SİYASİ GÖRÜŞÜMÜZ DE… SİYASİ PARTİSİNE BAKMADAN CANI GÖNÜLDEN DESTEKLEYECEĞİM.

ŞEREF ÇAKIR

MÜKEMMEL ÇANKIRICILIK YAPACAĞINA İNANIYORUM.

AHMET GÜLTOP

YENİ TANIDIM…OLUMLU BİR İZLENİM ALDIM. ÇOK YARARLI OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM.

SADİ KÖKLÜ/BOZOĞLU KÖYÜ

KİBARLIĞI, İNSANA VERDİĞİ DEĞERLE MÜMTAZ BİR İNSAN… ADAY LİSTESİNDE ADINI GÖRÜNCE İŞTE BU DEDİĞİM KİŞİ…BAŞIM DİK VE TANIDIĞIM HERKESE TAVSİYE EDEBİLECEĞİM BİRİ.

MUSTAFA SAĞDIÇ

ŞAHSİYETİ, İNSANLIĞI İLE TANIDIĞIMIZ, CAMİADA DEĞERLİ BİR YERİ OLAN…GÜVENİLİR, VEFALI BİR İNSAN…

GERÇEK BİR VATANSEVER…

MUSTAFA BENLİ

İNANCA SAYGILI…DEMOKRAT…HELAL-HARAM BİLEN VE LAİK…TAM BİR ÇAĞDAŞ İNSAN…DOĞRU BİR MİLLİYETÇİ…

GÖKTAN GÜÇLÜ

ÇANKIRIMIZ’IN DEĞERLİ EVLADI…MEMLEKETİMİZİN 30 YILLIK O MAKUS TALİHİNİ DEĞİŞTİRECEK GERÇEK LİDER.

BAYRAM AYDIN

KADINLARIMIZ

Kadınlar, başımızın tacı…Kadınlar yarının yaratıcısı…Anamız, bacımız, yarimiz…

Uğruna dağları deldiğimiz… Mecnun misali çölleri geçtiğimiz…

Başındaki örtüsü siyasi malzeme yapılan…Kimi zaman fiziksel özellikleri sayesinde cinsel bir obje olarak kullanılan…Kimi zaman da çocuk bakmak, yemek pişirmek,ev temizlemekten başka bir işe yaradığı düşünülmeyen…Ama çoğunlukla da sırtından sopa eksik olmayan…

Cennetin ayaklarının altında olduğu Analarımız…Kadınlarımız…Bizim kadınlarımız…Bizim yarimiz?

Bunlar, bizim bugüne kadar duyduğumuz ama hiç mi hiç hayata geçiremediğimiz belki de yüz karası söylemler. Ne yazık ki; düzeltmek için pek çaba harcanmayan bu sözleri biz önemsiyor ve yok etmek için var gücümüzle çalışıyoruz.

Artık kadınlarımızın şiddet görmemesi, dayak yememesi için,

Artık kadınlarımızın iş hayatında daha fazla yer alabilmesi için,

Ve Kadınlarımızın hak ettikleri değeri görebilmesi için….

Şimdi CHP zamanı.

Yıllar yılı Emekçinin, çiftçinin, ezilenin yanında yer almış, bir oluşum nasıl olmuş da 30 yıldır bir Anadolu şehrinde, Çankırı‘da azınlık olarak kalmış?

- Yoksa, haberimiz yok da; Çankırı Ankara’ya yakınlığı nedeniyle tüm kalkınmış şehirlerin elde ettiği nimetlere mi sahip olmuş?

-Yoksa, üç üniversite açılmış da şehir eğitim, kültür ve genç hareketliliğine mi kavuşmuş?

-Yoksa, sanayileşmiş de gelir ve yaşam düzeyi üst düzeylere mi ulaşmış?

-Yoksa, Milletin Efendisi köylüye her türlü destek verilmiş de Çankırı büyük bir tarım kenti mi olmuş?

-Yoksa, her türlü alt yapı yatırımı yapılıp da yolsuz, susuz köyü mü kalmamış?

-Yoksa, büyük ümitlerle Ankara’ya yolladıkları vekilleri vefalı çıkmış da kaygısız, bolluk içinde yaşayan nüfusa mı kavuşmuş?

-Yoksa,fabrikalar kurulup, oteller açılıp, türlü iş olanakları yaratılıp büyük kentlere göç mü engellenmiş, işsizlik mi azaltılmış?

Hiçbirisi değil mi?

Artık Halk Kazanacak…

Çünkü, Şimdi CHP zamanı…

PROJELERİMİZ

KIZILIRMAK HAVZASI TARIMSAL KALKINMA PROJESİ.

KAYA TUZU DEĞERLENDİRME PROJESİ. KAYA TUZU MAĞARALARININ SAĞLIK TURİZMİNE AÇILARAK ASTIM,BRONŞİT GİBİ RAHATSIZLIKLARDA KULLANILMASI.

GEZİCİ SAĞLIK EKİPLERİNİN KURULMASI.

ILGAZ DAĞI KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİNİN ULUSAL VE ULUSLAR ARASI DÜZEYE GETİRİLMESİ

ILGAZ DAĞI ULUSLAR ARASI KAYAK MERKEZİ PROJESİ

ÇAVUNDUR KAPLICALARININ TURİZM AMAÇLI VE SERACILIKTA ISITMA AMAÇLI  KULLANILMASI

ÇANKIRI EVLERİNİN RESTORE EDİLEREK TURİZME KAZANDIRILMASI.

YAPRAKLI VE ILGAZ GİBİ YÖRELERİMİZ BAŞTA OLMAK ÜZERE, YAYLA TURİZMİNİN GELİŞTİRİLMESİ.

ANNE-ÇOCUK SAĞLIĞI EĞİTİMİ PROJESİ

EVLERDE YAPILAN ÇEŞİTLİ ÜRÜNLERİN KERMESLER YOLUYLA VE TURİSTİK FAALİYETLER ARACILIĞIYLA SATIŞLARININ GERÇEKLEŞTİRİLMESİ SURETİYLE EK GELİR SAĞLANMASI. BU ANLAMDA DA HALICILIĞIN ÖZENDİRİLEREK, EV DOKUMACILIĞININ VE EL SANATLARININ YAYGIN HALE GETİRİLMESİ.

BÖLGEYE VE ÜRÜNE ÖZEL TEŞVİK UYGULAMASI İLE GERÇEK YATIRIMCININ VE  ÜRETİCİNİN HAK ETTİĞİ DESTEĞİN SAĞLANMASI.

HAYVANCILIKTA MEVCUT DESTEKLERDEN BESİCİNİN BİLGİLENDİRİLMESİ VE DESTEKLERDEN YARARLANILABİLMESİ İÇİN GEREKLİ PROSEDÜRLERİN

KOLAYLAŞTIRILMASI VE BİLİMSEL    BESİCİLİK İÇİN DESTEK PROJESİ

ÇİFTÇİNİN, BALYA MAKİNASI, SULAMA SİSTEMLERİ VE FRİGO KAMYON ALIMINA İLİŞKİN %50 DESTEKTEN  FAYDALANABİLMESİ İÇİN GEREKLİ OLAN UYGUN PROJELERİN HAZIRLNAMSI İÇİN DESTEK PROJESİ

ZİRAAT ODASINA TAM DESTEK SAĞLANARAK, ÇALIŞMALARININ ÖNÜNÜN AÇILMASI VE ÇİFTÇİYE YAKIN DESTEK PROJESİ

YÖREDE VAR OLAN DOĞAL KEKİK POTANSİYELİNİ, ZİRAAT ODASI ARACILIĞI İLE ATIL DURUMDAN KURTARMA VE MEVCUT TEŞVİKLERDEN YARARLANDIRMA PROJESİ

TAŞLI TARIM ARAZİLERİ İÇİN  TAŞ TOPLAMA MAKİNASI İHTİYACININ, ZİRAAT ODASINA YAPILACAK PROJE İLE KARŞILANMASI

Konu ve konulara ilişkin yorumlarım devam edecektir. Gönderilecek olan yorum, eleştiri ve sorularınıza direkt yanıt vereceğimi bildirir, her sözümün ve her imzamın arkasında duracağımı taahhüt ediyorum.

Mehmet AZİZOĞLU

CHP ÇANKIRI 1.SIRA MİLLETVEKİLİ ADAYI   

Düzenleyen melih - 15.07.2007 Saat 21:16
TEVFİK GÜRMAN
Yukarı Dön
b_ayhan Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15.07.2007 Saat 23:27

Çankırı'da birşeyler eksikti ya milletvekili halktan kopuk, ya da halkla iç içe imiş gibi görüntü verip etkin olmayan bir yapıya sahipti. Azizoğlu bu makus talihi yenecektir inşallah. Öncelikle yıllardır hep sağ milletvekili adayları ile muhatap olan halkımız uzun yıllar sonra sosyal demokrat bir adayla muhatap olmaktadırlar. İnsan sevgisini, insana değer vermesini kendisini takip ettiklerinde kolayca fark edeceklerdir. Gizli, saklı, kirli, şaibeli bir yönü yoktur. Temiz bir Çankırılı'dır. Hemşehrilerimizin teveccühlerini esirgemiyeceklerini ümid ederim. Projelerine gelince ,küçük projeler olmakla birlikte hepside yerel olanaklarla uygulanabilir niteliktedir. Seçildiğinde ve partisi iktidar olduğunda kendisi daha geniş düşünebilen ve yeni projeler geliştirmeye müsait kafa yapısına sahiptir. Yolu açık, Çankırımız için hayırlı olsun. Diğer partili hemşerilerimizle birlikte Azizoğlu'na bu yarışta bol şans diliyorum. Bahattin AYHAN

Yukarı Dön
Semra Zorluer Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16.07.2007 Saat 19:17
Sayın Azizoğlu

Çıktığınız bu çetin ve güçlü yolda başarılar dilerim,biliyorsunuz Çankırı bir deprem bölgesi acaba deprem için çalışmalarınız nasıl olacak,ayrıca Sevgili Ata'mızın kurdurmuş olduğu Devlet Demiryolları için ne gibi çalışmalar yapacaksınız.Sizlerden istegimiz ATA'mızın bizlere emanet ettiği bu güzel vatanımıza SAHİP ÇIKMANIZ.Tekrar başarılar dilerim.

Saygılar...
Semra Zorluer
Yukarı Dön
alikalemli Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17.07.2007 Saat 17:24

Sayın Azizoğlu,

Öncelikle Çankırıya gerçekten hizmet etmek istiyorsanız, çıktığınız bu yolculukta lütfen arkadaşlarınıza dikkat edin. Arkadaşlarınızdan kastetdiğim CHP milletvekilleri ve CHP zihniyetidir. CHP zihniyetinden bu ülkeye herhangi bir fayda geleceğine artık CHP'liler haricinde kimse inanmıyor. Siz de Çankırıya hizmet aşkı varsa safınızı iyi belli edin. Benim şahsen, CHP'nin eski bir seveni olarak, CHP'ye zerrece güvenim kalmadı. Belki iyi bir insan olabilirsiniz ama ben ve benim gibi milyonların elinden artık CHP'ye oy gitmez. CHP, artık ya bu köhne ve statükocu zihniyetini değiştirsin ya da CHP'nin başına adam gibi adamlar gelsin.

Ali Kalemli
Yukarı Dön
tugrul_2466 Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17.07.2007 Saat 21:18

SEÇİMDE BAŞARILAR DİLERİM

Yukarı Dön
Necati Ülker Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18.07.2007 Saat 11:36

ÇANKIRILI OLMAK BİR AYRICALIKTIR BU AYRICALIĞIN EN OLGUN MEYVASIDA SAYIN MEHMET AZİZOĞLUDUR. KENDİSİNE EN İÇDEN DUYGULARIMLA BAŞARILAR DİLEMEK ÖNCELİKLİ GÖREVİMDİR.

SEÇİLDİĞİ GÜN DÜNYANIN  EN ÇOÇ SEVİNEN KİŞİSİ OLACAĞIMI DEKLARA EDİYORUM SAYGILARIMLA
                                         ZAFER ERKAN GÖNÜLTAŞI
Necati Ülker
Yukarı Dön
Karaman Bey Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18.07.2007 Saat 14:38
Sayın Azizoğlu'na bir hemşerisi olarak başarılar dilerim. Gerçekten sevilen bir isim fakat seçtiği parti yanlış diyorum. Açıklamasında CHP zamanı olduğunu ve artık Çankırılının sol partilere fırsat tanıması gerekliliğini vurgulamış. Bu konuda söyleyecek tek sözüm "Milli Şef'in" partisine Çankırı'dan oy çıkmayacağı ve CHP'nin gerçekten bir tarih yazarak Azizoğlu gibi değerli isimleri Çankırı tarihine gömecek olmasıdır. Bu konu gerçekten üzücü bir durumdur. Ayrıca Atatürk'ün çizgisinden kopup, AB'ye, ABD'ye hayır!,İMF'ye hayır diyemeyen bir acziyetin "Cumhuriyet" adını kullanarak seçim meydanlarından oy istemesini halkımızın "1 YTL'ci mazotcularla" aynı benzer ifadeleri kullanmalarından başka birşey taşımadığını bilmenizi isterim.

Ayrıca Haftalık Dergilerin Seçim 2007 yazılarında MHP'den 2, AKP'den 1 milletvekilini Ankara'ya göndereceği görülmektedir. Gerçek Cumhuriyet yanlılarının üzerine düşen maceraya atılmadan, AKP ye fırsat verdirmeden o 1 vekilinde gerekli yere gitmesi sağlamaktır. Yoksa CHP'nin hayalden öte çıkışı olamaz.

Sayın Azizoğlu, bu bir hemşerinizin isteğidir.

Saygılarımla

Düzenleyen Karaman Bey - 19.07.2007 Saat 13:40

Yukarı Dön
Ali TAŞ Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20.07.2007 Saat 21:03
 CHP ye hiç oy vermemiş bir aileden geliyorum,çocukuluğumuzu büyüklerimizden CHP nin yaptığı zulumleri dinleyerek geçirdik,rahmetli Babam kuran öğrenirken köyün girişinde sıra ile nöbet tuttuklarını anlatırdı,bir defasında baskına uğrayıp hocalarının gözleri önünde tartaklandığını kimbilir kaç defa anlatmıştı,büyüklerimiz CHP nin Menderesi astırdığını hala anlatır.Ben aslında bunları duymak ve inanmak istemiyorum , geçmişte her parti hata yapmış olabilir,CHP artık sosyal demokrat fikri kabul edip politikaları ile bunu göstermelidir,CHP tıpkı avrapadaki sosyal demokrat partiler gibi özgütlükçü hukuktan yana ve gerçekten orta sınıf insanların,ezilenlerin yanında olmalıdır,artık CHP sırtını sadece Çankaya sakinlerine değil Altındağ,Keçiören gibi orta ve az gelirli insanların yaşadığı semtlere dayamalıdır.CHP artık halkı korkutmamalı,inanan insanların tehlikeli olmadığını kabul etmelidir.Bunu yaptığı zaman görülecekki hem Halkımız hem demokrasimiz hemde CHP kazanacaktır.CHP ve sayın Mehmet Azizoğlundan rica ediyorum yukarıdaki taleplerimizi karşılarlarsa hiç olmazsa biz ölmeden önceCHP ye oy vermiş oluruz lütfen bunu bizden esirgemeyin.
Ali TAŞ
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.16
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Popup Örnek