2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Araştırmalar » Çankırı İçin Düşünüyorum » Seçim Dosyası
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - YAŞAR OKUYAN ÇANKIRI'DA
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

 


Kilitli ForumYAŞAR OKUYAN ÇANKIRI'DA

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
melih Açılır Kutu Gör
Üye
Üye


Kayıt Tarihi: 15.07.2007
Status: Aktif Değil
Points: 2
Mesajın Direkt Linki Konu: YAŞAR OKUYAN ÇANKIRI'DA
    Gönderim Zamanı: 18.07.2007 Saat 22:17
                      
 
“SÖZKONUSU OLAN VATANSA, GERİSİ TEFERRUATTIR”

 YAŞAR OKUYAN ÇERKEŞ ve ÇANKIRI’da halka seslendi

 

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Yaşar OKUYAN ve CHP Çankırı 1.Sıra Milletvekili Adayı Sayın Mehmet AZİZOĞLU, öğlen saatlerinde CHP Çerkeş mitinginde vatandaşlara seslendi.

Akşamüstü, Çankırı Büyük Otel’de Gazetecilerle, Çankırı Bedensel Engelliler Derneği üyeleri ve vatandaşlarla bir sohbet toplantısı yaptı.

Yaşar OKUYAN Konuşmasında;

22 Temmuz seçim gündeminin, önceki yıllarda yaşanan seçim gündemlerinden çok farklı olduğunu, önceki seçimlerde, işsizlik, çiftçinin problemleri, ekonomik problemler v.s. gündem oluştururken, bu seçimde, iktidar partisi ve sayın başbakan, gerçek problemlerin gündeme gelmemesi için yapay gündemler oluşturduğunu vurgulayan OKUYAN, Cumhurbaşkanlığı seçiminde, CHP ve diğer meclis dışı muhalefet partilerini ve halkın sesini hiçe sayarak, böbürlenen bir padişah edasıyla ve üstelik son yılların en güçlü iktidar çokluğuyla sonuca ulaşamamıştır, dedi. Ve bu sonuçsuzluğu muhalefete yüklemiştir diyen Yaşar OKUYAN, Başbakan unutmamalıdır ki; kendisinden büyük Allah vardır sözünü hatırlattı.

Öte yandan, AKP’nin tekrar iktidara gelmesini kimlerin istediğinin değerlendirilmesi gerektiğini, konu değerlendirildiğinde ise bu iktidarı isteyenlerin, ABD, AB, Barzani, Talabani, Yunanistan, İsrail gibi Türkiye için neler düşündüklerinin bilindiği taraflar olduğu görülmektedir, dedi.

Günün, Ulu Önder Atatürk’ün “SÖZ KONUSU OLAN VATANSA, GERİSİ TEFERRUATTIR” sözünün gereklerinin yapılması gereken gün olduğunu, Ankara’da, İstanbul’da, İzmir’de ve pek çok şehrimizde mitinglerde toplanan halkın da aynı duyguları ifade ettiğini belirten OKUYAN, AKP’nin de, bu mitinglerde toplanan halkın kendi halkı olduğunu unutarak, bu harekete misilleme yapma isteğinin hüsranla sonuçlandığını belirtti. AKP’nin misilleme amaçlı yaptığı, İzmir mitinginde, Cumhuriyet mitinglerinde ancak su satanların sayısı kadar, Ankara mitinginde, ancak Bayrak satanlar kadar, İstanbul mitinginde ise ancak bir ana alterde toplananların 3 de biri kadar taraftar  toplayabildiğini kendisi de görmüştür, dedi.

Başbakanın endişe ve sıkıntısı her geçen gün televizyonlarda görülmektedir diyen OKUYAN, İktidardan indikleri gün, yolsuzluk ve yasaya aykırı faaliyetlerinin hesabının sorulacağını belirtti.

Tüm davetlere rağmen, bu güne değin, hiçbir parti yöneticisiyle Türk milletinin karşısına çıkma cesaretini gösteremeyen başbakan, sorulacak sorularla yüz yüze gelmekten korkmaktadır. Biliyordur ki, kendisine, çocuk katili aponun affedilmesi yolunda, TBMM Başkanlığı’na kendi imzası ile verdiği kanun teklifinin hesabı sorulacaktır diyen OKUYAN, bu teklifin arkasında yatan gerçeğin, pkk ve apo yanlılarının desteğini almaktır, dedi.

Her gün Anadolu’nun bağrına hançer gibi saplanan şehit cenazeleri gelirken, ne hikmetse, Başbakanın bir oğlu çürük raporu alıyor, diğer oğlu ise 20 günlük paralı askerlik için müracaat ediyor. Askerlik yapamayacak durumda olan oğlu, 3 milyon USD lik gemicik (Başbakanın deyişiyle) almayı başarabiliyor, diyen OKUYAN, bu zihniyetteki bir başbakanın şehitlerimize “kelle”, terör elebaşına “sayın” demesinin şaşılmaması gereken sözler olduğunu ifade etti.

22 Temmuz seçimlerinin, alelade bir seçim olmadığını yineleyen OKUYAN, Kurtuluş Savaşı’ndaki mücadele kadar, bağımsızlık Savaşı kadar önemli olduğunu, insanlarımızın bu duyarlılıkla oyunu kullanması gerektiğini, sağ sol görüşlerin vatan menfaatlerinin gerisinde kaldığını ve Ulu Önder Atatürk’ün “SÖZ KONUSU OLAN VATANSA, GERİSİ TEFERRUATTIR” sözünde birleşmek gerektiğini belirtti.   Düzenleyen melih - 19.07.2007 Saat 10:26
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

 

Popup Örnek