2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Araştırmalar » Çankırı İçin Düşünüyorum » Seçim Dosyası
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Yeni ve eski vekillere dair
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Kilitli ForumYeni ve eski vekillere dair

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
ahmetgulsen Açılır Kutu Gör
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge
Cansaati.Org Yazı İşleri Sorumlusu

Status: Aktif Değil
Mesajın Direkt Linki Konu: Yeni ve eski vekillere dair
    Gönderim Zamanı: 29.07.2007 Saat 14:47

Yeni ve eski vekillere dair

Çankırı Araştırmaları sitesi yayın hayatında iki genel seçim ve bir yerel seçim geçirmiştir. Her iki seçimde de adaylara/seçilenlere “dost tavsiyesi” mukabilinden hakkı ve sabrı tavsiye ettik, gerektiğinde ‘dost acı söyler’ tarzında eleştirdik. Ama her zaman devletin (yerel) yönetim unsurları ile halk arasında bir köprü olmaya çalıştık. Bu süreç içinde yaşadığımız çağın ve Türkiye’nin, özelde Çankırı’nın  gerçeklerini okuyabilen siyasiler ve/veya yöneticiler sitemizden olumlu yönde istifade etmesini bilmişlerdir.

SimgeÖnceki genel seçimler sonrası seçilen iktidar partisinin üç milletvekiline sitemizdeki yazılan tavsiyleri yazılı ve iadeli taahhütlü posta marifetiyle ilettik. Bunun neticesi sayın  ilk olarak Prof. Dr. Hikmet ÖZDEMİR belki eğitimi ve dünya görüşüyle veya danışmanlarının basiretiyle olacak ki sitemizde doğrudan, ilk elden yazılarını yazmaya başladı. Demeçlerini verdi, icraatlarını anlattı. Bizlerin düzenlediği kampanyaları TBMM de gündeme getirdi. Çoğu kez sorulan sorulara, işaret edilen meselere cevap verdi. Bu haliyle sayın ÖZDEMİR’in görevini hakkıyla yaptığı kanaatine şahsen ulaştım. Kendisinin Çankırı sevdasının bitmediğine, memleket meselelerinin içine bu kadar girmiş ve ilk elden sorumluluk almışken köşesine çekileceğine yada fakültesindeki kürsüsünde Çankırı’dan uzak bir bilim yapacağına ihtimal vermiyorum. Sitemizdeki Köşesi bakidir, her zaman ve özgürce yazmaya davetimi yineliyorum.

22 Dönemin ikinci vekili sayın Tevfik AKBAK ise sitemizde klasik yerel gazete mantığında üretilmiş haberleri yayınlamakla yetindi. Halk O’nun da çalışmalarını bilsin, duysun diye yayınlamakta gayret gösterdik. Ancak cevap verilmeyen, interaktif yani taraflar arasında etkileşim olmadan bir haber yayınlama mantığı ne topluma ne kendisine fazlaca fayda sağlamamıştır. Şuana kadar kendi görüşlerini dile getirmediği için bundan sonrası için de yazma davetimizi tekrarlamanın bir netice vermeyeceğine inanıyorum ama sitemiz her zaman kendisine açıktır.

22 Dönemin diğer milletvekilinin adını yazımı tasarlarken bir türlü hatırlayamadım. İnanın uzaktanda olsa Çankırı’yı bu kadar detaylarıyla takip etmemize rağmen, toplamı üç olan vekillerden birinin adını aklımda tutamıyorsam bunda benim zayıflayan hafızamın kusuru onda birdir. Çankırı’nın  icraatlerini adım adım takip eden kişilerin karşısına üç vekilden birinin adı hiç gelmiyorsa, bu kendisini Çankırının iletişim vasıtalarıyla yeterince ifade edemeyişinden kaynaklanmaktadır. Eminiz ki O'nun da önemli çalışmalarda imzası vardır ama ne kendisi tarafından bir görüş beyan edildi ne de bir haber metniyle bile olsa duyuru yapıldı.

Yeni İktidar ve muhalefet Vekillere Çağrı,

Bu dönem Çankırı milletvekillerinin üçüde yenilenmiş ve önemli bir fark olarak da bir muhalefet partisi milletvekili çıkartmıştır.  Bu aritmetiğin neticesini daha önce tartışmıştık. Umarız hayırlı bir dönem geçiriler.

Çankırı’nın iki gerçeği vardır. İlki, Çankırılılar ve özellikle okumuş, eğitim görmüş Çankırılılar başka illerde ve ülkelerde ikamet etmektedirler. İkinci gerçek ise Çankırı’nın yeterli kitle iletişim araçlarından yoksun olmasıdır. Yerel radyolar varoş kültürü ile gün geçirmekte yerel gazeteler ise asıl işleri matbaacılık olduğu için az sayıda basılıp, sadece haber yayınlamaktan öteye geçememektedirler.

O halde Çankırı için hizmet edecek olan vekillerin, etraflarını saran kişilere değil de “gerçek halka” ulaşabilmesi için tek yol kalmaktadır. Bu yol, bu vasıta halkın onlara onların halka en kolay ve doğrudan ulaşmalarını sağlayan yoldur. İnternetten bahsediyorum ama herkesin beş on liraya yaptırdığı yanarlı dönerli web sitlerinden değil, bilakis aydın insanların toplandığı, Çankırı için görüşlerini yazdığı, seviyeli ve saygılı bir web topluluğundan yani Çankırı Araştırmaları Topluluğundan bahsediyorum.

Çankırının yeni milletvekillerini sitemizde özgürce görüşlerini yazmaya, icaraatlerinden bahsetmeye davet ediyorum. Sitede, aramızda bulunan vekillere halk taleplerini ve tavsiyelerini aracısız, danışmansız, sekretersiz  iletebilmeliler.

Eğer Çankırı tarihinde bir hoş sada bırakmak istiyor ve kalıcı hizmetler vermek istiyorsanız sitemiz karşılıksız, şartsız sizlere açıktır.

Düzenleyen ahmetgulsen - 29.07.2007 Saat 18:45
Ahmet GÜLŞEN

http://smmmahmetgulsen.wordpress.com/
Yukarı Dön
Ali TAŞ Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29.07.2007 Saat 16:47
22. dönem Çankırı milletvekilleri arasında çalışmaları ile göz dolduran milletvekilimiz bana görede sayın Hikmet Özdemir'dir.Sayın Özdemir, 4.5 yıllık milletvekilliği süresince aldığı oyların hakkını vermek için gece gündüz çalıştı,kendisini tartışmlardan, parti içi hiziplerden uzak tutmaya çalıştı,ama bazı hataları onun milletvekilliğini kaybetmesinde önemli rol oynadı, bunları şöyle sıralayacak olursam;
1)Hak ve haklıyı seçme konusunda samimi oldu ama çekimser kaldı.
2)Editörümüzünde üstü kapalı olarak belirttiği Milletvekiline çok fazla güvendi onun gayesini ve sonunu bir türlü göremedi.
3) Samimi insanları menfaatçi,menfaatçileri ise samimi insanlar olarak gördü.
4)Paralı insanların işini çabuk halletti (menfaat beklentisi yoktu)ama dualı insanların işine fazla sarılmadı.Bu noktada büyük hata yaptı,dua herzaman insanı yüceltir,beddua ise insanı çabuk bitirir.
5)Kötü niyetli insanlardan hem korktu, hemde onların üzerine gitmekten çekindi,ama o kötü niyetli insanlar kendisini bitirmek için gece gündüz çalıştı.Ben kendisinin yerine olsaydım(çok avantajı vardı) Kötü niyetli insanları partiden uzaklaştırmak için tüm riskleri göze alırdım, neticede hem kendim hemde 3 vekilliğinide Ak partiye kazandırırdım.
Geçmişi geri getirmek mümkün değil ama geçmişten ders çıkartmak gelecek için önemlidir.Sayın Hikmet Özdemir'e bundan sonraki yaşamında mutluluklar ve başarılar diliyorum.
Ali TAŞ
Yukarı Dön
Karaman Bey Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29.07.2007 Saat 19:16
23 Temmuz 2007 tarihinden itibaren bizleri temsil edecek vekillerden;

1)- İstiklal yolu kapsamında Çankırı hududunun başlangıç noktası ve bitiş noktalarında itibaren o saha içinde Milli Mücadele'de yer almış önemli yer ve mekanların tekrar topluma kazandırılmasını, gerekli büst,heykel vs. lerin kazandırılmasını,

2)- Her ne şartla olursa olsun İl ve İlçe festivallerimizi daha anlamlı ve festival tadında yaşanmasını sağlamalarını,

3)- Her fırsatta Çankırı lehine düşünmelerini,

4)- Kültürel mirasımızı layık olduğu yere taşımalarını,

5)- Çankırı adına çıkacak her türlü kararı müspet noktada takip etmelerini,

6)- Hak edip de alamadığımız "yasal hakları" ısrarla istemeleri,

7)- Partisinin değil mensup olduğu yerin vekili olmasını,

8)- Seçim süresince açtıkları irtibat bürolarını seçildikleri halde kesinlikle kapatmamalarını, bu büroların belirledikleri kişilerce, vekililerin görev sürelerince 7 gün 24 saat açık kalmasını, en az hafta 1 yada 2 gün (belirlediği sabit günler olmalı) bu büroda halkı dinlemesini,

9)- Yaren kültürüne önemli maddi ve manevi destek sağlayarak ilçelerede uzanan geniş kollar oluşturmalarını,

10)- 3 vekilin ilimizi temsilen az olduğunu bu konuda ilgili seçim yasa teklifini 3 vekilinde ortak hazırlayıp 3 milletvekili sayının artmasını sağlamalarını,

bir kardeşleri,hemşerileri olarak ve de haklı talebime sığınarak istiyorum.

Yukarı Dön
Necati Ülker Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30.07.2007 Saat 09:54

Sitemiz yöneticisi Sayın Ahmet GÜLŞEN Beyin çağrısına gerekli ilgiyi gösterip, tüm insanları tarafsızca aydınlatılması için yapılan ve yapılacak projeleri, tek parti milletvekilleri gibi hareketle üç milletvekilimiz, sık sık bir araya gelip, iktidar muhalefet ayrımı yapmadan, askari müştereklerde birleşip, kamuoyu önünde Çankırı'ya Çankırı insanına hizmeti görev sayarak, bu kusal çatı altında, (TBMM)çalışmalar sergilemelerini gurbetci Çankırı hasreti çeken YAREN sevdalısı biri olarak, bu haklı isteğimi dile getiriyorum.

ÜLKEMİZE, İLİMİZ ÇANKIRIYA güzel hizmetler vermelerini bu hizmetleri verirken, sen ben şeklindeki KISIR çekişmelere yer vermeden, hareket etmelerini istemek hakkımız olduğunu düşünüyorum. henüz yolun başındasınız bu imkan birdaha ele geçmeyebilir ömür yetmeyebilir,arkanızda hoş sedalar bırakmak adına, bu haklı görüşleri iyi değerlendirileceğini ümit etmekteyim.
Hayırlı uğurlu ve Yolunuz açık, çalışmalarınız, başarılı olsun. gönlünüz insan sevgisi ile dolsun. YAREN Necati ÜLKER ANKARA
Necati Ülker
Yukarı Dön
ahmetgulsen Açılır Kutu Gör
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge
Cansaati.Org Yazı İşleri Sorumlusu

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09.09.2007 Saat 10:26

TBMM 23 dönem ihtisas komisyonları seçiminde;

sayın Nurettin Akman Milli Savunma Komisyonuna,

Suat Kınıklıoğlu ise Dışişleri Komisyonuna sözcü üye olarak seçilmişlerdir.

Kendilerini tebrik ediyoruz.
Ahmet GÜLŞEN

http://smmmahmetgulsen.wordpress.com/
Yukarı Dön
Fatih Bayram Açılır Kutu Gör
haberci
haberci
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21.09.2007 Saat 14:34
tbmm.gov.tr sitesinden öğrendiğime göre,
Çankırı Milletvekillerinden
Nurettin Akman-Milli Savunma Komisyonu (sözcü)
Suat Kınıklıoğlu-Dışişleri Komisyonu (sözcü)
görevlerinde bulunacaklar..
Sayın Bukan'ı komisyonlarda bulamadım,bilgisi olan varsa eklerse seviniriz..
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.16
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Popup Örnek