2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Gündem/Köşe Yazarları » Ibrahim Zencirci
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - ÇANKIRI'NIN NESİ MEŞHUR..?
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Kilitli ForumÇANKIRI'NIN NESİ MEŞHUR..?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
i.zencirci Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Status: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı i.zencirci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: ÇANKIRI'NIN NESİ MEŞHUR..?
    Gönderim Zamanı: 17.11.2007 Saat 15:55

Çankırı’nın nesi meşhur?

Biz Çankırılılar nerede olursak olalım, bir araya geldiğimizde, hemen başlarız, “Çankırı’nın aha şunu meşhur, aha bunu meşhur” diye, Çankırılıya Çankırı propagandası yapmaya bayuluruz. Hele birde yabancı birisini yakaladığımızda bir  “gabarmaya”  başlarız ki bizi tuta bilene aşk olsun.

Başlarız sıralamaya hemen, ilk aklımıza gelen nesi meşhursa;

Tuzu, tozu, kızı…(kafiye olsun diye söylenmiştir)

Eleği, kasnağı, gözer’i… (eleğme laf söyletmem arkadaş)

Küpecük peyniri… (artık o dat yok)

Göveci, Sarımsaklı eti… (gövec her yerde var, sarımsaklı et eski Cihan

Lokantasının sarımsaklı eti gibi değil, hiç tavsiye etmem. Makam aşçısı da iyicene turistik olmuş, göveç yerine şov yapıyor. Hem CNNTÜRK’de Lezzet Durakları programında da hiç göremedük. )

Duz (tuz) mağarası…(yüzyıllardır var, son yıllarda heykel yaptık, lamba yaptık, mazot kokusu içinde piyano resitali bile yaptık, Çankırı, Çankırı olalı böle zulüm görmemişti)

Goca meşesi… (Sayın Valimizin yeni keşfi. Ben görmedim, o da benim ayıbım olsun)

Yıldız Depesi… (o da yeni keşfedilen yerlerden, meclis üyesi yıldız depedeki motel ihalesini gaptı, daha sonra köydes bütçesinden tadilatını da yapturdu, sona devrediverdi. Milyon dolarla, eurolarla yatırımcılar kuyrukta, diyolar, ben diyen böyüklerimizin yalancısıyım.)  

Germece gavunu…(hep kelek çıkıyo, Garaşıh’ın ki de aynı)

Garaköprü hıyarı… (nerde o eski garaköprü hıyarları, “deveğe basmaaa” basınca acı olur, garaköprü hıyarı göstermek gibi olmasın, aha böle “gol” gibi olurdu.)

Lafı fazla uzatmayalım, herkesin bildiği “nesi meşhurları” saymaya gerek yok.

Çankırı’nın nesi meşhur değil ki? 

Sadece son yıllarda internetle beraber, yeni teknoloji sayesinde, Çankırı’nın bir şeyi daha çok meşhur oldu. Bildiğiniz gibi değil, çok ama pek çok meşhur oldu…

Soru bu;

Son yıllarda Çankırı’nın nesi meşhur oldu?

“Erguvan yaprağı, Hacı Osman toprağı, ya bunu bilecen, ya çatlayıp ölecen”

Hadi bakalım kolay gelsin…

Çankırı’nın “son meşhur şeyini” bilene, Çankırı Kültürü ve Tarihi/5 Kitap Takımı hediye olarak takdim edilecektir.

Merak edene not: Parantez içindeki yorumlar tarafıma ait olup; T.C. Anayasası 25.madde kapsamındadır.

İbrahim ZENCİRCİ
Yukarı Dön
ildizim Açılır Kutu Gör
Okur
Okur

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ildizim Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17.11.2007 Saat 22:58
40 km menzilli ile  dünyanın en uzun menzilli toplarından onan,  tamamen türk mühendis ve işçilerinin yaptığı OBÜS ler olabilirmi?
Yukarı Dön
Recep Gülşen Açılır Kutu Gör
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Recep Gülşen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17.11.2007 Saat 23:54
cansaati.org'u meşhur.
(bilgisayarımda iki tane saate bakarım: biri ekranın sağ alt köşesindeki saat; diğeri de tabiiki cansaati :)))
Recep Gülşen
Yukarı Dön
Bayraktar Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Bayraktar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19.11.2007 Saat 16:08
ÇANKIRI

Çankırı Kalesi, Taşmescit, Bülbül Pııarı Dinlenme Yeri, Kayatuzu Üretimi

Binlerce yıllık tarihi olan Çankırı'yı tanıtan şu bir kaç ayrıntı. Hepsi bu kadar.

Bu yazılanlar kesinlikle benim düşüncem değil, 81 İl üzerine yapılan "İLLERİMİZ NELERİYLE ÜNLÜDÜR" isimli bir araştırmadan alıntıdır. Buraya diğer illeri de yazarak fazla yer meşgul etmeden yalnızca Çankırı'yı ünlü kılan yerleri ve konuları belirtmek istedim.

İbrahim BAYRAKTAR
Yukarı Dön
gdestanci Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı gdestanci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20.11.2007 Saat 11:33
Ilgazı Ilgaz Dağı meşhur. Yani biz bile meşhur demessek başkaları sahiplenir. Ilgaz nerenin ilçesi diye sor %90 Kastamonu cevabını duyarsın. Çankırının en meşhuru Ilgaz ve Ilgaz Dağıdır. Ha birde elekçisi var . Yanlış anlamda bilinsede elekçilerimizde var bizim . Saygılarla
Güven DESTANCI
www.aktasder.c
Yukarı Dön
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı i.zencirci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20.11.2007 Saat 12:05
Yorumlayanların Dikkatine..!

Sanırım tam ifade edemedim, o nedenlede cevaplar doğru gelmiyor.

Soru şu;

İnternet sayesinde ve Çankırı web siteleri ile beraber, son yıllarda Çankırı'nın bir şeyi daha çok meşhur oldu.

Çankırı web sitelerinden sonra meşhur olan nedir?

Lütfen cevaplar bu minvalde (biçim, yol, tarz) olsun.

Yoksa ödülü kimse kazanamayacak...
İbrahim ZENCİRCİ
Yukarı Dön
gdestanci Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı gdestanci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20.11.2007 Saat 14:25
İbrahim bey ozaman web sitelerinden sonra meşhur olan Çankırılının ta kendisidir. Çünkü sitelerde çankırılıyı nasıl tanırsın gibi bölümler var  bu sebeple herkes bizi tanıdı artık yani meşhur olduk :)
Güven DESTANCI
www.aktasder.c
Yukarı Dön
akurudayi Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı akurudayi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20.11.2007 Saat 17:33
Yaranımız ve yaran sohbetlerimiz olmasın hocam? son zamanlarda bu meşhur oldu. tabi birde şu deyişimiz meşhur oldu
"kız anadan öğrenir sofra düzmeyi, oğlan babadan öğrenir sohbet gezmeyi"

Düzenleyen akurudayi - 20.11.2007 Saat 17:36

Ahmet KURUDAYIOĞLU

Yukarı Dön
adasci Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı adasci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21.11.2007 Saat 14:02
İstanbulda bir yaşıyan bir Çankırılı olarak bende diyorum ki, Çankırılının dürüstlüğü meşhur. Çankırılının imajı gurbet ellerde çok güzel
Yukarı Dön
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı i.zencirci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20.09.2008 Saat 11:12

Çankırı'nın Nesi Meşhur ?

Aylarca önce sorulan soruyu, bu güne kadar kimse bilemediği için, şimdi açıklıyorum..

Çankırı'nın en meşhur şeyi;  Çankırı web sitelerinde yazan, "KÖŞE YAZARLARI MEŞHUR" dur...

İspatımı..!

Açın bakın Çankırı sitelerini göreceksiniz, "MENŞUR KÖŞE YAZARLARINI"

Hemen her konuda söz sahibi ve bilgisi olan, "uzman" köşe yazarı mı ararsınız..

Söz dalaşına giren, köşe yazarımı ararsınız,...

Birbirine hakaret edeni, gözdağı vereni mi ararsınız...

Kırılgan, çıt kırıldım köşe yazarı mı ararsınız...

Küsünce "ben oynamıyorum, gidiyorum" diyeni mi ararsınız...

Köşe yazarlığının cazibesine kapılıp gidemeyeni mi ararsınız...

Duayen köşe yazarı edası ile yoğun köşe yazarlığından fırsat bulup, tatil yapamadığını söyleyerek okuyucularından izin isteyeni mi ararsınız...

Üç-beş site de yazanını mı ararsınız...

Kendileri yazıp kendileri okuyanını mı ararsınız...

Yazdıkları yazının altına, başka isimle yorum yapanı mı ararsınız...

NE ARARSANIZ VAR.

Çankırı ile ilgili web sayfalarında bolca, istemediğiniz kadar "köşe yazarı" bulabilirsiniz...

32 Kısım tekmili birden...

Demek ki bundan böyle, ÇANKIRI'NIN NESİ MEŞHUR, diye sorulduğunda verilecek tek cevap ;

ÇANKIRI'NIN KÖŞE YAZARLARI MENŞUR DENİLECEK...

Çankırı Köşe Yazarları'nın "En Menşurundan" Saygılar ...

Saygılar bizden...

Düzenleyen i.zencirci - 20.09.2008 Saat 13:18
İbrahim ZENCİRCİ
Yukarı Dön
melih18 Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı melih18 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28.09.2008 Saat 12:19
İbrahim Bey, sizi ayakta alkışlıyorum. Biz sizi çok iyi anladık ama anlaması gerekenlere davul zurna az geliyor. Allah kimseyi işsiz güçsüz bırakmasın. Üretmeyi bilmeyen bir şehrin insanlarından başka birşey de beklemek doğru olmaz sanırım. Olayın en büyük trajedesi ise Çankırının imajını gerçekten çok olumsuz etkilemesi. Yobazlık diz boyu maalesef.
melih yumak
Yukarı Dön
Nermin Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Nermin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28.09.2008 Saat 14:28
Sn:İbrahim bey,bu yazdıklarınıza katılmamak mümkün değil.Bir de nesi meşhura ben ekleme yapayım.Köşe yazarı olarak sizde çok meşhursunuz. Sizin yazılarınızı ilgiyle izliyorum.Saygılar.

Nermin AYDINLI
Yukarı Dön
akaraabali Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı akaraabali Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02.10.2008 Saat 22:40
Çankırının Herşeye muhaleffet insanı meşhur:)
Ali KARAABALI
İstanbul Çankırı Gençlik Derneği(ÇAN-GENÇ)
--Aynı Toprağın Çocuklarının Buluştuğu Adres---
www.icgd.org.tr www.cankirigenclik.net
Yukarı Dön
kavgacı Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kavgacı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21.01.2009 Saat 21:41
Sn:İbrahim bey,bu yazdıklarınıza katılmamak mümkün değil.Bir de nesi meşhura ben ekleme yapayım.Köşe yazarı olarak sizde çok meşhursunuz. Sizin
yazılarınızı ilgiyle izliyorum.Saygılar

ben =enes
Enes
Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Misafir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08.03.2012 Saat 17:30
Çankırı'nın tuzu  meşur.
Eminim.
Çünkü ülkemiz tuz ihtiyacının %60 'ını karşılıyor.

SEVGİ  ÇAPAN
Yukarı Dön
martlı Açılır Kutu Gör
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı martlı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10.03.2012 Saat 11:58
Birbirimizi çekememezliğimiz(hasedimiz)meşhurdur.Nereden mi biliyorum?Kocaeli Derince'de yaşayan genellikle Korgun'lu (20 sene içlerinde yaşadım) ve kendi köyüm olan Şabanözü Mart köylü hemşehrilerimden.
Yukarı Dön
Şeref IŞIK Açılır Kutu Gör
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Şeref IŞIK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12.03.2012 Saat 08:40
Sayın Martlı,
Aynaya biraz baksan iyi olur derim.Madem çok iyisinde köyünün insanlarını kınamak sana ne kazandırır.
Yukarı Dön
martlı Açılır Kutu Gör
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı martlı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14.03.2012 Saat 15:29

Sayın Şeref Işık;

Bu konuda sizinle polemiğe girmeyeceğim.Allah'a hesap verecek bir kul olduğum için bana düşen bildiğim doğruları her kim olursa olsun söylemektir.Dolayısıyla benim için önemli olan bu dünyadaki aynanın ne gösterdiği değil amel defterimin ne gösterdiğidir.Yaşınız benden büyük mü,küçük mü bilemiyorum ama nacizane size tavsiyem kuru hemşericilik yapacağınıza islami ve insani değerleri ön planda tutmanız olacaktır.Benim için yukarıdaki değerlere önem vermeyen babamın oğlu olsa aynı şeyleri söylerim.Foruma ilk defa yazmıştım,artık ne söylerseniz söyleyin ne yazarsanız yazın bir daha yazmayacağımve cevap vermeyeceğim.Selam eder saygılar sunarım.Vesselam.

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.16
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Popup Örnek