2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Haberler/Etkinlikler » İmza Kampanyaları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Çankırı Mevlevihanesi
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Kilitli ForumÇankırı Mevlevihanesi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Recep Gülşen Açılır Kutu Gör
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge

Status: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Recep Gülşen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21.11.2006 Saat 17:17

Mevlana'yı anma programları yavaş yavaş başlıyor. Bu çerçevede Ömer Tuğrul İnançer, Özel Envar Eğitim Kurumları’nın konuğu olarak konferans sunumu için 24 Kasım’da Konya’da bulunacak

Hz. Mevlana’nın doğumunun 800. yılı münasebetiyle Ömer Tuğrul İNANÇER’in sunacağı konferans 24 Kasım 2006 Cuma Saat 19:30’da Mevlana Kültür Merkezi (Konya) Sultan Veled Salonu’nda gerçekleşecektir.

Tüm dostları bekleriz…

Program    : Doğumunun 800. Yıl Dönümünde Mevlana Celaleddin-i Rumi
Tarih      : 24 Kasım 2006 Cuma
Saat       : 19:30
Yer        : Mevlana Kültür Merkezi Sultan Veled Salonu / Konya
Düzenleyen : Özel Envar Eğitim Kurumları

Recep Gülşen
Yukarı Dön
endertarım Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı endertarım Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21.11.2006 Saat 20:27

Ömer Tuğrul İnançer, ülkemizin yetiştirdiği en önemli Mevlana ve Mevlevilik uzmanlarından birisidir. Konya'da ki hemşehrilerimizin  24 Kasım’da ki bu önemli konferansı kaçırmamalarını tavsiye ediyorum.

Yukarı Dön
ahmetgulsen Açılır Kutu Gör
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge
Cansaati.Org Yazı İşleri Sorumlusu

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ahmetgulsen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13.12.2006 Saat 00:34

Şeb-i Aruz etkinlik önerisi

11-17 Aralık tarihinde Çankırı Mevlevihanesi hatırasına bir anma önerisi,

-         Araştırma merkezindeki resim, eşya vs ile bir sergi.

-         Eşyalar arasına şimdi mevcut olmayan semahane ve mevlevihanenin maketinin yapılması. (mimar ve inşaat mühendisleri bunu gönül rızasıyla bile yapar)

-         Konferans,

o       Mevlevlik

o       Çankırı mevlevihanesi

o       Mesnevi okumaları

-         Hasip Dede Efendi kabir ziyareti (belediye öncesinde bakım yapmalı)

-         Tasavvuf Musiki Dinletisi

-         Cuma vaazı mesnevi okuması şeklinde olur

-         Radyolara program desteği

-         Yerel basına materyal desteği

- ulusal basın ve haber sitelerine haber metinleri ve resimler servis edilmeli.

Çankırı’nın tanıtılması için gönül erlerini hizmete davet ediyoruz.

Ahmet GÜLŞEN

http://smmmahmetgulsen.wordpress.com/
Yukarı Dön
Semra Zorluer Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Semra Zorluer Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13.12.2006 Saat 16:31

Karaabalı ve Çankırılı Gençler

Bu iş birazda size düşüyor,destek verin.

Sevgiler.

Semra Zorluer
Yukarı Dön
cankiriliis Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cankiriliis Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03.01.2007 Saat 14:43

Sayın Hemşehrilerim,

Sayın Ahmet Gülşen’in çerçevesini çizdiği, “VUSLAT TÖRENLERİ” nin düzenlenmesi, inşallah, mükemmel bir projenin başlangıcı olur.

Mevlana Celaleddin-i Rumi Hazretlerinin, ilhamını Kur’an-ı Kerim’den almış olduğu Mesnevi’sinin mükemmeliyetini, tüm dünya bilmekte ve takdir etmektedir. Her ne kadar Konya’da bulunan eşsiz mükemmellikteki Mevlana Müzesi kadar olamasa da; ellerde dağınık halde bulunan, Mevlana Hazretleri’ne ait kitaplar, bilgi, belge, çeşitli dokümanlar ve değerli Mevlana objelerinin toplanarak Çankırı’mızda bir Mevlana Müzesinin açılmasını  teklif ediyorum.

Mevlana Müzesi teklifimin hayata geçirilmesi için kampanya başlatılarak; Türkiye’nin dört bir yanından  toplanan kitap, bilgi, belge, doküman ve objelerin bir müze çatısı altında toplanması, gelecek kuşaklara, Mevlana Sevgisi’nin aktarılmasında fayda sağlayacaktır kanaatındayım.

Saygılarımla…

Düzenleyen cankiriliis - 14.04.2007 Saat 19:27
cankiriliis
Yukarı Dön
Semra Zorluer Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Semra Zorluer Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18.02.2007 Saat 18:18

HAMDIM, PİŞTİM, YANDIM…

Öldüğüm gün tabutum götürülürken bende bu dünya derdi var sanma, benim için ağlama, yazık ah, vah deme şeytanın tuzağına düşersen, o zaman eyvah demenin sırasıdır.

Cenazem gömüldüğü zaman ayrılık, ayrılık deme, benim buluşmam, kavuşmam işte o zamandır.

Beni toprağa verdikleri zaman elveda, elveda demeye kalkışma, mezar, cennet topluluğunun perdesidir.

Batmayı gördün değil mi? Doğmayı da seyret, güneşle aya gruptan hic ziyan gelir mi?

Yere hangi tohum ekildi de bitmedi? insan tohumu bitmeyecek diye şüpheleniyor musun?

Toprağa konulduğumu sanıyorsun değil mi? Ayağımın altında şu yedi gök vardır.

Bu denizde ne ölmek var bize

Bu denizde ne gam ne keder

Bu deniz alabildiğine muhabbet

Bu deniz iyilik ve cömertlikten ibaret

(www.semazen.net adresinden alınmıştır. Yazının devamı  http://www.semazen.net/book_cd_detail.php?id=36 adresindedir.)

Semra Zorluer
Yukarı Dön
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ahmetgulsen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21.03.2007 Saat 21:13
Pazar günü Kanal7 de Vakıflar Genel Müdürü sayın Beyazıt konuktu.  Söyleyişiyi izlerken Anadoluda tüm Mevlevihaneleri yeniden inşa ettikleri sözü üzerine hemen eposta attım, çankırı Mevlevihanesini sordum.  Bunun üzerine Sayın Beyazıt tüm restore ettikleri illeri saydı ve diğer sorulara eposta ile dönülecek dendi. İşte Vakıflar Genel Müdürlüğünün cevabı.

-----------------------------------------------------

From: orhan alcu [mailto:o.alcu@vgm.gov.tr]
Sent: Wednesday, March 21, 2007 4:31 PM
To: ahmetgulsen@gmail.com
Cc: VGM Bilgi Edinme Birimi
Subject:

Sayın Ahmet GÜLŞEN

18.03.2007 tarihli e-mail

ÇANKIRI MEVLEVİHANESİ

Çankırı Mevlevihanesi’nin restorasyonunun yapılmadığını belirten elektronik postanız incelenmiştir.

Çankırı ili, merkez, Tımarhane mahallesinde bulunan Taş Mescit üç kat halinde yükselen ve mescit ile türbe kısımlarını kapsayan bir yapı olarak günümüze ulaşmış olup Darüşşifa ve Mevlevihane kısımları günümüze ulaşamayıp yıkılmıştır.

Genel Müdürlüğümüz 2007 yılı Etüt Proje Yatırım Programı kapsamında söz konusu mevkide yapılması planlanan araştırma kazısı sonucunda hazırlanacak projeler ilgili Koruma Bölge Kurulu’na sunulacak olup alınacak karar doğrultusunda çalışmalar yapılacaktır.

Bilgilerini rica ederim.

Suat Faruk GİRAY

Abide ve Yapı İşleri Dairesi Başkanı

Düzenleyen ahmetgulsen - 21.03.2007 Saat 21:14
Ahmet GÜLŞEN

Yukarı Dön
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ahmetgulsen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03.04.2007 Saat 22:32
Aşagıdaki duyuruyu araştırmacıların ilgisine sunuyoruz. Bu sempozyumda ÇANKIRI MEVLEVİHANE'si mutlaka yer almalıdır.

-------------

"MEVLANA 800 YAŞINDA”

ULUSLARARASI MESNEVİ, MEVLEVİLİK VE MEVLEVİHANELER SEMPOZYUMU, 28-30 Eylül 2007 Gelibolu

Bilindiği üzere Mevlânâ'nın doğumunun 800. yılı olması dolayısıyla, Türkiye Cumhuriyeti Kültür Bakanlığı'nın girişimi sonucunda 2007 yılı, UNESCO tarafından tüm dünyada Uluslararası Mevlânâ Yılı olarak ilan edilmiştir. Bu münâsebetle, tarihi 17. asra kadar uzanan, görkemli semahanesi restore edilerek 17 Eylül 2005'de hizmete açılıp günümüze ulaşabilen Gelibolu Mevlevihanesi de 28-30 Eylül 2007 tarihleri arasında uluslararası bir Mevlânâ sempozyumuna ev sahipliği edecektir.

Orijinal olmak kaydıyla, büyük Türk düşünürü ve mutasavvıfı Mevlânâ Celaleddin-i Rumi ve eserleri hakkındaki tüm akademik çalışmalara ve sanatsal etkinliklere açık olan sempozyuma bildiri ile katılmak isteyen bilim adamlarımızın ve sanatçılarımızın bildiri konu başlığı ile iki yüz kelimeyi geçmeyecek bildiri özetlerini en geç 15 Haziran 2007 tarihine kadar aşağıdaki adrese, elektronik posta ile göndermeleri gerekmektedir.

Sempozyum bildirilerinin kitap olarak basılıp sempozyumda takdim edilmesi düşünüldüğünden, tam metinlerin de en geç 15 Ağustos 2007 tarihine kadar ulaştırlıması gerektiği dikkate alınmalıdır. Kabul edilen bildiriler 29 Haziran 2007'de, sempozyumun kesinleşen programı ise 31 Ağustos 2007'de ilan edilmiş olacaktır.

Sempozyuma Gelibolu dışından bildiri ile katılacak olanların konaklama masrafları Geltag tarafından karşılanacak olup yol masrafları katılımcılara aittir.

Bu sempozyum vesilesi ile Gelibolu'da sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağımızı belirtir, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

www.geltag.com

Ahmet GÜLŞEN

Yukarı Dön
Hasan ALTUN Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Hasan ALTUN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10.09.2007 Saat 21:54

Yukarı Dön
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ahmetgulsen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18.11.2007 Saat 10:35

Saltanatın Dervişleri...

Mevlevilik kültürünün köşe taşlarını, 76 orijinal parça ile gün ışığına çıkaran sergi, İstanbul Araştırmaları Enstitüsü'nde http://www.semazen.net/news_detail.php?id=627

2007 yılı Mevlana ve hoşgörü yılı ilan edilmişti. Yıl sonuna geldik ancak Çankırı olarak hala arzulanan seviyeye gelemedik. İstanbulda güzel çalışmalar mevcut, restore edilen bir çok Mevlevihane var ama Çankırı her zaman olduğu gibi hak ettiğini alamadı. Belediyenin yaptığı bazı yayın ve programlar Mevlevihanenin yeniden hayata dönmesi açsından yeterli olmadı.

Amaç Mevlevihanenin yeniden inşaası ile hazreti Mevlananın ve dolayısıyla hayatı ince yaşama üslubu olan tasavvuffun yeniden sosyal ilişkilerimize düzen getirmesi, zarif ve değerbilir insanlar yetiştimesi için bir zeminin kurulmasıdır.

Şehre hakim noktasından mevlevihanenin en kısa zamanda kurulmasının Çankırı'ya çok önemli bir kazanç sağlayacağına inanınıyorum
Ahmet GÜLŞEN

Yukarı Dön
Nermin Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Nermin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18.11.2007 Saat 13:07

Türk kültüründeki engin hoşgörü ve düşüncenin mimarı Mevlana’nın felsefesini anlamak ve geleceğe miras bırakmak açısından Şehre hakim noktasından Mevlevi hanenin en kısa zamanda kurulmasının Çankırı'ya çok önemli bir kazanç sağlayacağına inanıyorum” sözüne bende katılıyorum. Mevlana’nın öğretisi İslami bir kökene sahiptir. Mevlana öğretisinde insan ve Tanrı sevgisi  “aşk”  olarak tanımlanır Mevlana’nın  insanlara gösterdiği yol  sevgi, hoşgörü ve barıştır.UNESCO 2007 Yılını hoşgörü,sevgi ve toleransın gönüller sultanı olan MEVLANA’yı anma yılı ilan etti.”Gel ne olursan ol,gel! İster kafir,ister Mecusi,ister puta tapan ol,gel! Bizim dergahımız ümitsizlik değildir.Yüz kere tövbeni bozmuş olsan da yine gel!”çağrısıyla dil,din,ırk,milliyet ayırmadan tüm insanlığa seslenen Mevlana,800 yıldır her türlü karanlığı aydınlatmaya çalışan ve bütün karanlık günlerde yol haritası olmaya devam edecektir. Unesco’nun bu yıl için Mevlana’yı seçmiş olması aslında görünenin ardında görünmeyen bir mesaj taşıyor, sevgiyi unutmuş, çatlamış, kurumuş topraklara dönen yüreklerimize, “içine dön, insan olduğunu ve insanın şerefli bir mahluk olduğunu ve sevmeyi asla unutma” diyor, gönüller sultanıBu güzel sözlerden hepimizin ders alması gerekmiyor mu?Bu keşmekeşliğin içinde insanların birbirini acımasızca katlettiği, sevgi ve kardeşlik kelimesinin bizlere yabancı gibi gelmeye başladığı,güçlünün güçsüzü yok etmeye çalıştığı bu dünyada  Hz.Mevlana bize yol göstericidir ve olmaya devam edecektir.

Beri gel, daha beri, daha beri.
  Bu yol vuruculuk nereye dek böyle?
  Bu hır gür, bu savaş nereye dek?
  Sen bensin işte, ben senim işte.
  Ne diye bu direnme böyle, ne diye?

Ne diye aydınlıktan kaçar aydınlık, ne diye?
  Tapumuz bir tek olgun kişiyiz, bir tek.
  Ne diye böyle şaşı olmuşuz, ne diye?
  Zengin yoksulu hor görür, ne diye?

Sağ soluna yan bakar, ne diye?
  İkisi de senin elin, ikisi de.
  Pekiyi, kutlu ne, kutsuz ne?
  Topumuz bir tek inciyiz, bir tek.
  Başımız da tek, aklımız da tek.
  Ne diye iki görür olup kalmışız?

İki büklüm gök kubbenin altında, ne diye?
  Sen habire gevele dur bakalım.
  Habire “Usul boylu birlik çam ağacı”de.
  Sonu nereye varır bunun, nereye?

Şu beş duyudan, altı yönden
  Varını yoğunu bilgiye çek, birliğe
  Kendine gel, benlikten çık, uzak dur
  İnsanlara katıl, insanlara
  İnsanlarla birlik ol.
  İnsanlarla bir oldun mu bir madensin
  Bir ulu deniz
  Kendinde kaldın mı bir damlasın, bir dane
  Dünyada nice diller var, nice diller
  Ama hepsinde de anlam bir
  Sen kapları, testileri hele bir kır
  Sular nasıl bir yol tutar gider
  Hele birliğe ulaş, hır gürü, savaşı bırak
  Can nasıl koşar, bunu canlara iletir.

Dostlar, dostlar
  Birbirinizden ayrılmayın
  Başınızdan kaçamak hevesleri atın
  Madem ki hepiniz birsiniz, ikilik havası çalmayın
  Vefa sultanı emrediyor;
  Vefasızlık etmeyin.

Yaşamını "Hamdım, piştim, yandım" sözleri ile özetleyen Mevlâna 17 Aralık 1273 Pazar günü Hakk' ın rahmetine kavuştuğu günü yeniden doğuş günü kabul ediyordu.
Onun için Mevlâna ölüm gününe düğün günü veya gelin gecesi manasına gelen "Şeb-i Arûs" diyor ve dostlarına ölümünün ardından ah-ah, vah-vah edip ağlamayın diyerek vasiyet ediyordu.

"Ölümümüzden sonra mezarımızı yerde aramayınız!
Bizim mezarımız âriflerin gönüllerindedir"

Etkilenmemek mümkün değil…. ..

Düzenleyen Nermin - 18.11.2007 Saat 13:10
Yukarı Dön
yksl18 Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge
Araştırmacı

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı yksl18 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18.06.2010 Saat 19:05
YAKINDA Çankırı Mevlevihanesinin yeniden inşâ ve ihyâsı için güzel şeyler gerçekleşecek.
Yüksel ARSLAN
Yukarı Dön
ONsekiz Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ONsekiz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06.02.2011 Saat 23:31
Çankırı Mevlevihanesi Kampanyasında gelinen son durum nedir?
Yukarı Dön
Metin YILMAZ Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Metin YILMAZ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27.02.2011 Saat 11:12
Yukarı Dön
ONsekiz Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ONsekiz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05.03.2011 Saat 15:53
-inşâ ve ihyâsı için güzel şeyler gerçekleşecek- denmiş ama ben soruma cevap alamadım.Çankırı'da birilerine bir şey sormak suçmudur ?
Barbaros Duman
Yukarı Dön
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Metin YILMAZ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09.03.2011 Saat 01:05
Yukarı Dön
Şeref IŞIK Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Şeref IŞIK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09.03.2011 Saat 09:51
Siz yazıyorsunuz ya Metin bey.
Şeref IŞIK
Yukarı Dön
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Metin YILMAZ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16.03.2011 Saat 01:44
Yukarı Dön
Recep Gülşen. Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Recep Gülşen. Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13.12.2011 Saat 14:14
738. Vuslat Yıldönümü Anma Programları başladı ve yoğun bir şekilde devam ediyor. Konya'daki programlar hakkında buradan bilgi alabilirsiniz. Programları isterseniz canlı olarak izleme imkanınız da var.

İnşaallah yakın bir zamanda Çankırı Mevlevihanesi'nin de aslına uygun olarak inşaasıyla sosyal ve kültür hayatımıza dönüşüne şahit oluruz.

Bu yıl Vuslat Yıldönümü Anma Törenlerinde farklı olarak Mevlana için hazırlanmış bir belgesel var.

Konya Büyükşehir Belediyesi TRT ile birlikte "Şehir ve Bilge" isimli belgesel hazırladı. 51 dakikalık belgesel 17 Aralık’ta TRT 1, TRT Anadolu ve TRT Avaz kanallarında, daha sonra TRT’nin diğer kanallarında yayınlanacak.

Hazreti Mevlana’nın beslendiği kökleri arayan, onu dolu dolu anlatan farklı bir belgesel olan Şehir ve Bilge, TRT’den Hadi Şenol’un yapım ve yönetmeliğinde hayata geçirildi. Bir DVD’de Türkçe ve İngilizce seçeneği ile hazırlanan belgeseli, tiyatro ve sinemanın ünlü ismi Rüştü Asyalı seslendirdi.

17 Aralık günü saat 17:35'te TRT1'den izleyebilirsiniz.
Recep Gülşen
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.16
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Popup Örnek