2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Gündem/Köşe Yazarları » Ibrahim Zencirci
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Çankırı MKE Yüzde Kaç Kapasite ile Çalışıyor?
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Kilitli ForumÇankırı MKE Yüzde Kaç Kapasite ile Çalışıyor?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
i.zencirci Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Status: Aktif Değil
Mesajın Direkt Linki Konu: Çankırı MKE Yüzde Kaç Kapasite ile Çalışıyor?
    Gönderim Zamanı: 04.01.2008 Saat 02:34
Oda Başkanları Arasındaki % 90'lık Fark..!

Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz ERİCEKLİ ile Çankırı Ticaret Borsası Başkanı Hüsnü ÜNAL'ın MKE Çankırı Silah Fabrikası hakında, yirmi gün arayla basında verdikleri demeç arasındaki % 90'lık fark nereden kaynaklanıyor?

Aşağıda alıntı yaptığımız, Sabah Gazetesinde 4 Aralık 2007 tarihinde yayınlanan haberde;

Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz ERİCEKLİ:

MKE'nin 400.000.000.-USD (yazıyla DÖRT YÜZ MİLYON DOLAR) yatırıma rağmen hep zarar ettiğini,  çok az işci çalıştığını, işin olmadığını, mühendislerin çoğu ayrıldığını, yüzde 10-15 kapasite ile çalıştığını, özelleştirilerek ekonomiye kazandırılmasını gerektiğini söylüyor.

Bu haberden  23 gün sonra, Çankırıpress'de Murat DEMİR'in haberinde;

Çankırı Ticaret Odası Başkanı Hüsnü ÜNAL'ı "yakalayan" MKE Müdürü;

"MKE % 30 kapasite ile çalışıyor diye demeç veriyorsunuz, Makine kimya şu anda yüzde 100 kapasite ile çalışıyor. Mevcut personele ek olarak 35 kişi daha alacağız. Elimizde iş var yetiştiremiyoruz. İşsizlik diye bir problemimiz yok."

"Burası Çankırı’nın fabrikası. İsterseniz arkadaşlarınızı da toplayın gelin. Topluca size fabrikayı gezdireyim" diye, Sayın Hüsnü ÜNAL'ı tabiri caiz ise adeta "FIRÇALIYOR"

"Çankırı Deniz Ticaret Odası Kurucu Başkanı" sıfatıyla;

Sayın Oda Başkanlarından ve bilhassa, Ticaret Borsası Başkanımızı "yakalayarak, fırçalarcasına" cevap veren MKE Çankırı Silah Fabrikası Müdüründen bu konuda açıklama bekliyoruz.

MKE yüzde kaç kapasite ile çalışıyor?

% 10'mu?    % 30'mu?    % 100'mü?

MKE Müdürüne önemli not: Size "hesap soramayan" Sayın Hüsnü ÜNAL'a yapılan saygısızlığı, biz Çankırılılara yapılmış kabul ediyoruz.

Başında bulunduğunuz kurumla ilgili demeçleri ayak üstü değil, MKE Kurumuna yaraşır bir şekilde basın açıklaması ile duyurunuz. Mümkünse Ulusal Basında.

O fabrikanın Çankırı'nın olduğunun bilincindeyiz.

Çankırılı "şamar oğlanı" değil. 

Saygılar bizden...

Alıntı
"MKE Silah Fabrikası özelleştirilsin"

ÇANKIRI'DA 1976 yılında ağır sanayi ve teçhizat fabrikası olarak temeli atılan MKE Silah Fabrikası, 1986 yılında seri üretime geçti. Çeşitli çaplarda top ve uçaksavar topu üretiyor. Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Ericekli, yapıldığında ülkenin sayılı tesislerinden biri olan MKE Silah Fabrikası'nın özelleştirilerek ekonomiye kazandırılmasını öneriyor. Sözü Ericekli'ye bırakalım: "MKE Silah Fabrikası, 400 milyon dolarlık bir yatırım. Fakat hep zarar etti. Çok az işçi çalışıyor. İş yok, mühendislerin çoğu ayrıldı. Yüzde 10-15 kapasiteyle çalışıyor. İsteğimiz güncelleştirmelerle modernize edilmesi, ekonomiye kazandırılması. Uçaksavar top fabrikası olarak yapıldı. Bunu yapamıyorsa, ufak değişikliklerle sanayinin her dalına hitap edebilir. Gerekirse otomotiv yan sanayi ürünleri üretebilir. Devlet eliyle yürütmenin şartları mümkün değilse, özelleştirilsin."

Kaynak:Sabah gazetesi 04.12.2007

Alıntı

"Makine Kimyadaki problem çözüldü" 

Çankırı’nın sorunlarının dile getirildiği esnaf ve ticaret odalarının organize ettiği toplantıda, ilimiz ekonomisi için hayati öneme sahip olan Makine Kimya Endüstrisi’nin önümüzdeki 3-5 yıl boyunca tam kapasite ile çalışacağı dile getirildi.

Ticaret Borsası Başkanı Hüsnü Ünal, fabrikanın en üst düzey yetkililerinden aldıkları bilgilerin kendilerini son derece memnun ettiğini dile getirerek, “  Makine kimyanın yüzde 30’luk kapasite ile çalıştığı haberleri geliyordu. Geçen gün Makine Kimya Genel Müdürü bizi yakaladı. Makine kimya günde yüzde 30 kapasite ile çalışıyor diye demeç veriyorsunuz. Makine kimya şu anda yüzde 100 kapasite ile çalışıyor. Mevcut personele ek olarak 35 kişi daha alacağız. Elimizde iş var yetiştiremiyoruz. İşsizlik diye bir problemimiz yok. Fabrikanın genel durumu böyle dedi. Bu yanlışımızı düzeltelim. Fabrika hakkında da  MKE Müdürünü aradım dedim ki sayın müdürüm bizim sana hesap sormaya hiçbir hakkımız yok. Ama bir vatandaş olarak burada faaliyet gösteren fabrika hakkında da bize kısa bilgi verirseniz bizi çok mutlu edersiniz. Fabrika Müdürü burası Çankırı’nın fabrikası. İsterseniz arkadaşlarınızı da toplayın gelin. Topluca size fabrikayı gezdireyim dedi. Yeni 35 personel aldık dedi. 35 kişilikte mühendis grup gelecek 70 personel olacak. Biz 3 – 5 sene doluyuz, iş yetiştiremiyoruz, yani işsizlik gibi bir sorunumuz yok dedi. Demek ki Makine Kimyadaki problem çözüldü. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.” Kaynak:Murat Demir-Çankırıpress 27 Aralık 2007

Düzenleyen i.zencirci - 04.01.2008 Saat 03:43

İbrahim ZENCİRCİ
Yukarı Dön
ahmetgulsen Açılır Kutu Gör
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge
Cansaati.Org Yazı İşleri Sorumlusu

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10.01.2008 Saat 10:28
Bilgi Edinme Dilekçeme genel müdürlükten cevap geldi: "İş gücü kapasitesine göre kullanım oranı %90 civarıdır."

Alıntı
-----------------------------------------------------
mke-bilgiedinme <bilgiedinme@mkek.gov.tr> 

Sayın Ahmet GÜLŞEN

Halen faal olan  MKE Çankırı Silah Fabrikası kapasitesi 20 mm ve 35 mm oerlikon toplarına göre yapılmıştır.Bu ürünler ihtiyaç olmadığı sürece üretilmemektedir.Savunma sanayine yönelik ürünler Bu fabrikamızda üretilmektedir.İş gücü kapasitesine göre kullanım oranı %90 civarıdır.
Bilgilerinizi rica ederiz

MKE
Basın ve Halkla İlişkiler Şb.Md.lüğü
Bilgi Edinme Birimi

Düzenleyen ahmetgulsen - 10.01.2008 Saat 10:41
Ahmet GÜLŞEN

http://smmmahmetgulsen.wordpress.com/
Yukarı Dön
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10.01.2008 Saat 13:11

Çelik İş Şube Başkanı Elvan SERT'in 14 Aralık 2006 tarihli basın açıklaması.

Alıntı

Çankırı MKE Silah Fabrikası S.O.S Veriyor...

Açıldığı yıllardan bu yana fabrikaya işçi alınmıyor. Çalışanların %60'ı emekliliğe hak kazandı. Gerekli tedbirler alınmadığı ve personel takviyesi yapılmadığı takdirde Çankırı MKE Silah Fabrikasını zor günler bekliyor.
16 Aralık 1986 tarihinde dönemin Cumhurbaşkanı Kenan Evren tarafından hizmete açılan Çankırı Silah Fabrikası emekliliği hazırlanan personeller nedeniyle sıkıntılı bir sürece giriyor.
İşyeri yetkili sendikası olan Çelik İş Sendikasının Şube Başkanı Elvan Sert konuyla ilgili hazırladığı raporu sorumlu sendikacılık anlayışı gereği yetkililere gerekli tedbirlerin alınması için adeta kapı kapı dolaşıp çözüm arıyor.
Konuyla ilgili sorunun çözümü için her platformda arayışını sürdüren Çelik İş Sendikası Şube Başkanı Elvan Sert şunları söyledi:
"

İşyerimizin, T.S.K. için yeni projelerinin üretilmesine yönelik destekleyici önemli bir rolü olmakla birlikte, modernizasyon ile ilgilide çeşitli üretimler yapılmaktadır. Bunun yanı sıra kurumun kendi bünyesindeki diğer fabrikaların ihtiyacı olan bazı parçalar ile piyasadan alınan siparişlerle üretimi artarak devam etmektedir.

Makine Kimya Kurumu, Sayın Genel Müdürümüz kıymetli hemşerimiz Ünal ÖNSİPAHIOĞLU'nun göreve gelmesinden sonra Çankırı Silah fabrikasına göstermiş olduğu ilgi ve destek sonrasında üretim kapasitemiz artmıştır. Bu ilgisine Çelik-İş Sendikası Çankırı Şubesi olarak üyelerimiz adına sonsuz şükranlarımızı arz eder desteklerinin devamını dileriz.

Çankırı Silah Fabrikasında, tezgahların modernizasyonuna önem veren, siparişlerin artması ve zamanında teslim konusunda heyecanlı ve özverili çalışmalarıyla dikkat çeken Fabrika Müdürümüz Sayın Erhan KAZIKLI'yı taktirle karşılıyoruz.

İmalata yönelik faaliyet gösteren işyerlerinde usta-çırak ilişkisi son derece önemlidir. Edinilen bilgi ve tecrübeyi geriden gelenlere aktarmak hiç şüphesiz işletmeye çok büyük katkı sağlayacaktır. Bu durum Çankırı Silah Fabrikası için geçerli olmayabilir. Kurulduğu yıllardan bu yana hiç personel alınmadığından çalışanların % 60'ı gibi yüksek bir oranı emekliliklerini hak etmiş durumdadır. Bu rakam hiç şüphesiz önümüzdeki birkaç yıl içinde daha da artacaktır. Özellikle üretime yönelik çalışan personelin verimli olabilmesi için en az 3-4 yıla ihtiyaç vardır. Bu yönde bir tedbirin alınmaması önümüzdeki birkaç yıl sonra fabrikadaki siparişlerin zamanında verilmemesine yol açacak ve bir tıkanma yaşanacaktır Dolayısıyla bu durum işletmenin kendi kendini kapatma sürecini başlatması anlamına gelmektedir. Fabrikamızın yurt savunma sanayine özellikle Çankırı ekonomisine sağladığı katkı göz ardı edilmemelidir. İlk bakışta bizleri bekleyen bu sıkıntı sadece Çankın Silah Fabrikasının sorunuymuş gibi görünse de gerçekte Çankın'nın bir sorunu olarak görülmelidir.

Makine Kimya Kurumu ülke savunması için hayati bir öneme sahip köklü bir kamu kuruluştur. Stratejik bir önem arz eden bu tür kuruluşlar sadece ticari boyutuyla değerlendirilmemelidir. MKEK var olduğu sürece Çankırı Silah Fabrikası da yaşamalı hizmetine daha uzun yıllar devam edecek bir konuma getirilmelidir.

Sorumlu bir sendikacılığın gereği olarak mevcut duruma seyirci kalmamak, neler yapılabilir sorusunun cevabını aramak adına bir çalışma başlattık. Bu amaçla Çankırı Silah Fabrikasının dünü bugünü ve yarını konulu bir rapor hazırlayarak işyerimizi bekleyen bu tehlikeyi vurgulamak istedik. Bu raporu   başta Sayın Valimiz Ali Haydar ÖNER Beye         milletvekillerimiz Sayın Hikmet ÖZDEMİR Sayın İsmail ERİCEKLİ ve Sayın Tevfik AKBAK Beylere Belediye Başkanımız Sayın İrfan DİNÇ Beye ve AK Parti İl Başkanı Sayın Mustafa SELCİ Beye sunduk. Yaptığımız bu girişimin taraflarca olumlu karşılanarak destek bulması bizleri son derece memnun etmiş, konuya olan inancımızı bir kat daha artırmıştır. Gösterdikleri bu hassasiyetten dolayı kendilerine ayrı ayrı teşekkür ederiz. Önümüzdeki günlerde hazırlamış olduğumuz bu raporla ilgili Çankırı'daki sivil toplum örgütlerini ve siyasi parti temsilcilerini de ziyaret ederek destek taleplerimizi ileteceğiz”

Sert, “şu anda fabrikada 251 işçi 113 memurun istihdam ettiğini, personel sayısının hızlı bir biçimde azalmasına karşılık işgücü açısından hiçbir tedbir alınmaması acaba fabrika kaderine mi terk ediliyor? Sorusunu akla getirmektedir.” dedi.

Kaynak: Çankırınınsesi

İbrahim ZENCİRCİ
Yukarı Dön
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11.01.2008 Saat 13:24
Alıntı
Hüsnü Ünal'dan açıklama

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan MKE haberi ile ilgili olarak bazı internet sitelerinde yer alan yorumlara cevap veren Ticaret Borsası Başkanı Hüsnü Ünal, “Kimsenin kendisini azarlamadığını, tüm kamu kurum ve kuruluşları idarecileriyle uyum içinde çalışmaya özen gösterdiğini, aksini iddia edenlerle her platformda karşılaşmaya da hazır olduğunu” söyledi.

Ünal açıklamasında aynen şöyle dedi:

“Bir televizyon gazetesinin köşe yazısında ‘Hüsnü Ünal bir bürokratla Çankırı sorunlarını görüşürken bürokrat tarafından azarlandığı’ yazılmıştır. Ben Çankırılıyım. Kanunla kurulmuş bir kamu kuruluşunun başındayım. İlimizin sorunlarını her Devlet büyüğüne aktaran bir insanım. 20 yıldır bu görevi onurlu bir şekilde yürütmekten şeref duyduğumu belirtmek isterim.

Sayın Cumhurbaşkanım, Sayın Başbakanım, Sayın Bakanlarımıza, Sayın Devlet büyüklerimize ilimin bütün sorunlarını anlatma fırsatı buldum. Görüştüğüm Devlet büyüklerim beni dinlemişlerdir. Görüşmeler sonucu büyük bir saygı içerisinde huzurlarından ayrılmışımdır.

Kimse beni saygısızlıkla ithamda bulunamaz. Ben kendimi bilirim. Saygıda kusur etmem. Ancak Ülkemin, Milletimin ilimiz aleyhine kim yanlış bir beyanda bulunmuşsa kişiliği ve kimliği ne olursa olsun savunma hakkımı kullanır cevabını çekinmeden veririm. Ancak köşe yazısında azarlama diye adlandırılan olay benimle ilgili değildir. Eğer beni kastediyorlarsa gerek ulusal, gerekse Çankırı Basını huzurunda hesaplaşmaya hazırım. Kendimi, Milletimi ve ilimizi savunmaktan aciz değilim. Yüreği olan herkesle kamuoyu önünde ilimiz sorunlarını tartışmaya hazırım. Bugüne kadar hiç kimseden kişiliği ve makamı ne olursa olsun edep dışı yakıştırma bir söz duymadım. Söyleyen karşılığını görür. İlimize haksızlık yapılırsa yapan kişinin karşısında kesinlikle sessiz kalamam. Yasaların ve kanunların verdiği hak ve hürriyet içerisinde medeni bir şekilde layık olduğu cevabı buradan alırlar. 20 yıllık görev sürem içinde ilimizde hizmet veren seçkin, saygın kamu görevlileri ile uyum içinde olmaya büyük özen gösterdim. Hiç bir zaman hırsım aklımın üstünde olmadı. İlimizde görev yapan bürokratlar, devletimizin bürokratlarıdır. Bu kişilere gösterilen saygı devletimize gösterilen saygıdır. Devletler toplulukların duydukları güven itimat ve bağlılıkla yücelir. Onun içindir ki Devletimiz güçlü, insanlarımız mutludur. İlimizde görev yaparak bir müddet sonra görevlerinden ayrılan kamu görevlileri ile bile ilimizden ayrılmalarına rağmen dostluğumuz devam etmektedir. Kimse tahriklerle beni kırmızı kart görmeye mecbur edemez. Azarladım diyen varsa beyanlarında samimilerse Çankırı Kültür Merkez’inde açık oturum yapalım. Aziz hemşerilerim doğruya eğriye orada kendileri karar versinler.

Ben sadece Uçak Savar Top Fabrikası Müdürünün beyanını söyledim. Bu konuda değerli dostum Sayın Ericekli gereğini yapacaktır. Fabrika Müdürü 35 kişinin alındığını bir 35 kişi daha alınacağını söyledi. Beş yıllık işlerinin bulunduğunu, fabrikanın %100 kapasite ile çalıştığını, Sayın Ticaret Odası Meclis Başkanının yanında telefonla bana beyan etti. ‘İsterseniz geliniz gezdireyim’ dedi. Beyan bana ait değildir. Fabrika Müdürüne aittir. Buradan meydan okuyorum. Çankırı’nın kişiliğine, Çankırı’nın onur ve şerefine, Çankırı’nın kalkınmasına engel teşkil edecek gerek insanlığa gerekse yasalara uymayan davranışlar içerisinde kim olursa olsun layık olduğu cevabı sert bir şekilde alacaktır.

Yukarıdaki şahsıma kastedilen azarlama olayı ile yakından ve uzaktan hiçbir alakam yoktur.

Bana sahip çıkan değerli basın mensubu arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Gazeteniz aracılığıyla kamuoyuna saygıyla duyurulur.”  Kaynak: Çankırıpress

Düzenleyen i.zencirci - 11.01.2008 Saat 13:25
İbrahim ZENCİRCİ
Yukarı Dön
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12.01.2008 Saat 11:57
Fikri Takip'e Devam:

Aşağıda 31 Aralık 2007 tarihli memurlar.net sayfasından bir alıntı var. 

İşsiz Makine Mühendislerinin söz konusu sitenin forumlarında yazışıyorlar.

O yazıların birinde; "ÇANKIRI ve KIRIKKALE toplam 35 makine mühendisi alıyor" denmektedir.

Çankırı MKEK Müdürü, oda başkanımıza telefonda "ayak üstü" ne diyor..?

"Mevcut personele, 35 kişi daha alacağız..."

Tekrar soruyoruz;  Bu 35 M.Mühendisi Çankırı ve Kırıkkale için, toplam mı alınıyor? Yoksa sadece Çankırı için 35 Makine mühendisimi alınıyor?

Söz konusu sitede Çankırı'ya alınacak mühendis sayısı, 7+7 görülmekte. 

Lütfen laf kalabalığına getirerek, Çankırılıların sabrını zorlamayınız.

İşin aslı ne ise başında bulunduğunuz kuruma yakışır cevap verin.

Hemşehrimiz, MKE Kurumu Genel Müdürü Sayın Ünal ÖNSİPAHİOLU'nun bu konuyu acilen araştırıp, soruşturmasını arz ederiz.

Biz gücümüzü, "Çankırı Müstahdemliğinden" alıyoruz.

Saygılar bizden...

Alıntı
   31 Aralık 2007 10:20  Memurlar.net'den alıntı

Çankırı ve Kırıkale MKE toplam 35 makine mühendisi alıyor.

3721911 Kırıkkale MKE(7105) 7 kişi

3721907 Kırıkkale MKE 10 kişi

3721927 Kırıkkale MKE(7105) 4 kişi

3721899 Çankırı MKE(7105) 7 kişi

3721897 Çankırı MKE 7 kişi

Benim puanım 77.071

Düzenleyen i.zencirci - 12.01.2008 Saat 15:40
İbrahim ZENCİRCİ
Yukarı Dön
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15.03.2008 Saat 17:33
Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz ERİCEKLİ'nin Sabah Gazetesine verdiği beyanat...

"MKE Silah Fabrikası Özelleştirilsin"

ÇANKIRI'DA 1976 yılında ağır sanayi ve teçhizat fabrikası olarak temeli atılan MKE Silah Fabrikası, 1986 yılında seri üretime geçti. Çeşitli çaplarda top ve uçaksavar topu üretiyor. Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Ericekli, yapıldığında ülkenin sayılı tesislerinden biri olan MKE Silah Fabrikası'nın özelleştirilerek ekonomiye kazandırılmasını öneriyor. Sözü Ericekli'ye bırakalım: "MKE Silah Fabrikası, 400 milyon dolarlık bir yatırım. Fakat hep zarar etti. Çok az işçi çalışıyor. İş yok, mühendislerin çoğu ayrıldı. Yüzde 10-15 kapasiteyle çalışıyor. İsteğimiz güncelleştirmelerle modernize edilmesi, ekonomiye kazandırılması. Uçaksavar top fabrikası olarak yapıldı. Bunu yapamıyorsa, ufak değişikliklerle sanayinin her dalına hitap edebilir. Gerekirse otomotiv yan sanayi ürünleri üretebilir. Devlet eliyle yürütmenin şartları mümkün değilse, özelleştirilsin."
Kaynak:Sabah gazetesi 04.12.2007
İbrahim ZENCİRCİ
Yukarı Dön
kadiryavuz55 Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge
Çevreci

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16.03.2008 Saat 19:10

Çankırı MKE Kurumumuzun çalışma kapasitesi, anlaşılan polemik konusu oldu? 

2006 tarihinde MKE kurumumuzun  bana verdiği cevap sanırım bu polemiğe son verir.

Düzenleyen ahmetgulsen - 16.03.2008 Saat 22:04
Yukarı Dön
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23.05.2008 Saat 14:26
Fikri Takip:

Çankırı Milletvekil Nurettin AKMAN TBMM de gurubu adına yaptığı konuşmada, ÇANKIRI MKE Müdürünü yalanladı...!

"ÇANKIRI MKE % 50 KAPASİTE İLE AYAKTA DURDURULMAYA ÇALIŞILMAKTADIR"

Çankırı Milletvekili Nurettin AKMAN'IN AKP Gurubu adına, TBMM yaptığı konuşma metni.

Alıntı
Dr. AKMAN “SEÇİM BÖLGEM OLAN ÇANKIRI’DA 1977 YILINDA YAPIMINA BAŞLANIP, 1986 YILINDA ÇOK BÜYÜK EMEK VE MALİ KAYNAK KULLANIMI İLE ÜRETİME AÇILAN MAKİNE KİMYA ENDÜSTRİSİ ÇANKIRI SİLAH FABRİKASI (ÇANSAŞ) 6-7 YIL ÖNCESİ KAPANMA NOKTASINA GELMİŞTİ. BÜYÜK GAYRETLERLE BUGÜN YERLİ ÜRETİM GERÇEKLEŞTİRİLMEKTE VE  %50 KAPASİTESİ İLE AYAKTA DURDURULMAYA ÇALIŞILMAKTADIR.

DİLİYOR VE ARZU EDİYORUZ Kİ; YAPILACAK MEVZUAT DEĞİŞİKLİĞİ SONUCU BU TÜR İŞ ALIMLARINDAN ÇANKIRI’DAKİ SİLAH FABRİKASININ DA İSTİFADE ETTİRİLMESİ İLE İSTİHDAMIN %100 KAPASİTEYE ÇIKARILMASI İLİMİZİN İŞ HAYATINI ÇOK ÖNEMLİ ÖLÇÜDE ETKİLEYECEKTİR.”

Düzenleyen i.zencirci - 23.05.2008 Saat 14:30
İbrahim ZENCİRCİ
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.16
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Popup Örnek