2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Gündem/Köşe Yazarları » Recep CIRIK
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Aslan Kavlak ve yeni kitabı
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Kilitli ForumAslan Kavlak ve yeni kitabı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Recep C Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Status: Aktif Değil
Mesajın Direkt Linki Konu: Aslan Kavlak ve yeni kitabı
    Gönderim Zamanı: 20.01.2008 Saat 20:54
Önizleme

Bu yazımı yazarken henüz Aslan Kavlak arkadaşıma ulaşmadan yazmayı düşündüm. Uygun bir zamanda arayıp kutlamak istiyorum. 1964-70 yılları arasında öğretmen okulunda 6 yıl birlikte okuduğumuz ,yediğimizin içtiğimizin ayrı gittiği (hatta sigaraya beni alıştıran )bir arkadaşımın ismini google arama motoruna yazdığımda yayınladığı bir kitap 'Bakü'ye gidiyorum,Ay Balam'  Yapı Kredi Yayınları, Ekim 2007,  kitabını görünce ne kadar çok sevindim. En son bundan oniki yıl öncesinde görüştük. Ankara'da kısa süre de olsa tekrar okul anılarını tazeledik. Evindeki odalardan birinin hatta masanın altının ve üstünün de kitap dolu olduğunu  gören oğlum şaşırmıştı. Kitap sevgisi öğretmen okulunda akşam kitap kulübünden satınaldığı kitaplarla başlamıştı. Demek ki o zamandan bu güne süregidiyordu.

O yıllarda yazmaya başladığı romantik şiirlerini öncelikle bana okuması samimiyetimizden kaynaklanıyordu. Bu şiirleri derleyip toparladığını zannetmiyorum. Derslerin curcunası içinde kaybolup gitmiştir.

Edebiyat derslerine ilgisi sonucu Edebiyat öğretmeni oldu. Azerbacan'da öğretmen olarak çalıştı. Oraya ait  çok hoş anıları vardı. Umarım o anılarını da kaleme alır.  Hele çocukluğunun geçtiği Eldivan Gölezkayı Köyü ile ilgili anılarını benim kadar sabırla dinlemiş birisinin olacağını sanmıyorum. Akşamları ranzamıza uzandığımızda uyku saatine kadar o anlatır, ben dinlerdim. Hoş anlatırdı. Bazan da uzun sürerdi ama olsun. Birbirimize katlanmayı bilen iki arkadaşız.

Çoluk, çocuğa karıştık, bağlar koptu. Umarım bu yazıma bir cevap yazar. Çankırı'mız için araştırmalara da girişir. Bunun için de zamanı olacağını sanıyorum. En verimli çağımızda olduğumuzu biliyorum.
selam ve sevgi ile...
Aslan Kavlak, 1951'de Çankırı'nın Eldivan ilçesinin Gölezkayı Köyü'nde doğdu. İlkokulu köyünde, öğretmen okulunu Hasanoğlan'da okudu. Bir süre köylerde öğretmenlik yaptı. Daha sonra Gazi Eğitim Enstitüsü Türkçe Bölümü'nü, Ankara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nü bitirdi. Ankara İncirli Lisesi ve Çankaya Lisesi'nde çalıştı. Bir süre Eğitim-İş Çankaya Şubesi başkanlığı yaptı.

< =:.(); = value=" Pencereyi Kapat " name=ok>

Rich Text Editing Software by Web Wiz Rich Text Editor version 3.0wwf
Copyright ©2002-2005 Web Wiz Guide

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.16
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Popup Örnek