2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Gündem/Köşe Yazarları » Ibrahim Zencirci
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - T.B.M.M.'DEN ÇANKIRI,ÇANKIRILI NASIL GÖRÜNÜYOR?
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

 


Kilitli ForumT.B.M.M.'DEN ÇANKIRI,ÇANKIRILI NASIL GÖRÜNÜYOR?

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
i.zencirci Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Kayıt Tarihi: 25.12.2005
Şehir: İzmir
Status: Aktif Değil
Points: 772
Mesajın Direkt Linki Konu: T.B.M.M.'DEN ÇANKIRI,ÇANKIRILI NASIL GÖRÜNÜYOR?
    Gönderim Zamanı: 18.03.2008 Saat 14:34

 

T.B.M.MECLİSİNDEN BAKINCA ÇANKIRI, ÇANKIRILI NASIL GÖRÜNÜYOR?

 

Uluslararası İlişkiler Uzmanı, Sayın Vekilimiz Suat Kınıklıoğlu Brüksel’den Çankırı’ya ve Türkiye’ye bakarak buyurmuşlar; 

“İçerdeki kargaşaya takılmazsanız Türkiye yurt dışından çok daha güçlü görünüyor"  demiş…

 Ta oralardan Çankırı nasıl görünüyor, Sayın Vekilim?

İlgi ve uzmanlık alanınıza Çankırı’da giriyor mu?

 

Sayın Vekilim, hep yurt dışından Türkiye’ye bakacağınıza birazda, Angara’dan, T.B.M. Meclisinden birde Çankırı’ya, Çankırılıya bakabilseniz..!

Yarana katılmak, kebapçı açmak, maç seyretmek için arada bir uğradığınız Çankırı’yı birde yakından görebilseniz..!

Çankırı’daki karga olan kılavuzlarınızdan bir kurtulup, Çankırı’nın kangren olmuş sorunlarını, gerçek seçmenlerinizden bir dinleyebilseniz..!

GÖRECEKSİNİZ…

Çankırı’da çiftçinin, esnafın, işçinin, işsizin, aç susuz yatan insanların halini göreceksiniz..!

Organize Sanayilerinde, asgari ücretin altında iş bulduğu için sevinip, daha sonra emeğinin karşılığını alamayan çaresizleri göreceksiniz..!

Çankırı M.K.E.’nin yüzde kaç kapasite ile çalıştığını göreceksiniz..!

M.K.E. Kurumuna alınan son 35 işcinin nereli olduklarını göreceksiniz..!

Çankırılıya Çankırı propagandası yapan bürokratı göreceksiniz..!

Haftanın 4 günü Çankırı’da 3 günü Ankara’da oturan amirleri göreceksiniz..!

İç İşleri Bakanlığınca haklarında soruşturma açılan “İHALECİLERİ” göreceksiniz..!

Ankara-Çankırı yolunun yıllardır neden bitirilemediğini göreceksiniz...!

Duble yolun 37 Km olduğunu göreceksiniz..!

Yeni Hastane binasının neden yıllardır açılamadığını göreceksiniz..!

Köylerin, İlçelerin neden boşaldığını göreceksiniz..!

Milletvekili sayımızın neden ikiye düştüğünü göreceksiniz..!

Eski çarşılara, mahallelere bir girseniz, sefaleti, çaresizliği göreceksiniz..!

 

Sayın Vekilim; Çankırılının seçilmişine, atanmışına gösterdiği sınırsız ve sonsuz saygı, hürmet sizleri yanıltmasın.

Keramet seçilmişte, atanmışta değil,

Yıllardır avutulan, kandırılan, Çankırılının Yaran Kültüründen gelen kuru nezaketindendir.

Umudumuzla, hayallerimizle oynamayın…

Siz seçilecek başka parti,  başka şehir bulabilirsiniz…

Ancak bizim başka Çankırı’mız yok…

Saygılar bizden...

 
Merak edene not: Yukarıda yazılan yazı ve yapılan yorumlar T.C.Anayasası 25.madde güvencesindedir 


Düzenleyen i.zencirci - 18.03.2008 Saat 14:40
İbrahim ZENCİRCİ
Yukarı Dön
Bayram Polat Açılır Kutu Gör
haberci
haberci
Simge
Spor Muhabiri

Kayıt Tarihi: 05.03.2006
Şehir: Ankara
Status: Aktif Değil
Points: 168
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25.03.2008 Saat 03:21
Sayın Zencirci, Çankırı'nın son yıllarda bir hareketlenme içerisinde olduğu ve gerek sosyal gerekse ekonomik açıdan ileriye doğru adımlar atmak için çırpındığını taraflı tarafsız herkesin açık şekilde ifade edebileceğini düşünüyorum.
 
Son yıllarda Çankırı'nın biraz olsun kabuğunu yırtma girişimini ve bu konuda da adımlar attığını görüyorum.  Bu adımların en büyüğününde Karatekin Üniversitesi'nin kurulması ve hizmete açılması olduğu görülüyor.
 
Çankırı'nın bu kıpırdanısında atılan bu somut adıma büyük önem verilmesini ve Çankırı ekonomisine büyük bir canlılık kazandıracak bu girişimin siyasiyerimiz, siviltoplum kuruluşlarımız ve halkımız tarafından  olağandan daha fazla sahiplenilmesini, Çankırı için tek çözüm yolu buymuşcasına bir tutum sergilenilmesini, üniversitenin eğitim ve tanınmışlık yönünden ülkede söz sahibi olmasını sağamak zorundayız.
 
Bu fırsatı iyi değerlendirmemiz halinde Çankırı'nın  koşar adımlarla ilerleyebilmesi yönünde büyük bir kazanım elde edebiliriz. 
 
Tabi Çankırı'da yılllardır hayali kurulan ve büyük emeklerle gerçekleştirilen güzelliklerin yanında sizinde belittiğiniz konularda büyük zaafiyetlerimiz bulunuyor. Belittiğiniz konuların ve daha fazlasının köyünde çobanlık yapan vatandaşımızdan tutunda, meclisteki Çankırılı bakanımıza kadar herkesin uzun uzun düşünmesi, artık düşüncelerin çözüme kavuşması ve Çankırı için somut adımlar atılmasını bekliyoruz. 
 
Çankırı'nın en büyük sorunu şüphesiz işsizlik ve Çankırı'daki genç nufusumuzun hızla göç ettiğini görüyoruz.
 
Aslında özellikle Çankırı dışında yaşayan hemşerilerimiz bireysel anlamda kabuklarını çoktan yırtmışlar ancak  bunu memleketine yansıtmayı becerememişler. Gemisini kurtaran deryada tam yol ilerlemekte, bir zamanlar kendisi gibi hırçın rüzgar ve olumsuz şartlarla mücadele eden arkadaşlarına yüz çevirerek ne yapıyorlar diye bile bakmamakta. Aslında insanlarımızın kaderlerini değiştirmek birazda kendi ellerinde, burada asıl olan samimi olmak ve birlik beraberliğin tam anlamıyla sağlanmasıdır.
 
Kuru kuruya bir beraberlikten söz etmiyorum, insanlarımız herşeyiyle birbirlerini sahiplenmeli ve bölgesel bir kalkınma projesi izlenmelidir. Belki hemşericilik mi yapalım diyeceksiniz evet hemşericilik, ama adeletin olduğu, adam kayırmacılığın değil kişilere hakkının verildiği bir hemşericilik.
 
Çankırıdaki geri kalmışlığın en büyük suçluları muhakkak ki insanlarımız, düğün davetiyesini bastırmak için bile 3 kuruş az ödemek için Ankara'ya giden ve hizmeti oradan alma eğiliminde olan zihniyet olduğu sürece siyasetçilerimiz  hangi politikayı izlerse izlesin sıcak para şehir içerisinde hiçbir devirdayıma uğramadan bir şekilde dışarıya çıkacaktır. Nitekim kalkınmada gecikecektir.
 
Ankara'da resmi verilere göre 600.000 in üzerinde hemşerimiz yaşıyor. İnsanlarımızın sosyal ve ekonomik açıdan uygarlık seviyesinin üzerine çıkması, işsizlik gibi yılllardan beri yakamızdan düşmeyen ve insanların şehri terketmelerine yol açan büyük bir beladan kurtulması adına büyük bir potansiyele sahibiz.
 
Elimizde, un var, şeker var, yağ var, helva yapmak için sorumluluğu her seferinde siyasiyerimize veriyor, ancak her seferinde de hayal kırıklığına uğruyoruz. Artık unu, şekeri, yağı ortaya koyan insanlarımız helva yapmak içinde ortaya çıkmalı ve bu potansiyeli değerlendirmeliyiz.
 
Hem ülke, hemde Çankırı olarak genç bir nufusa sahibiz ve her fırsatta geleceği gençlerin şekillendireceğini söylüyoruz ancak bu anlamda yaptıklarımız sözün ötesine geçmiyor. 
 
Gençlerimize Çankırı, Çankırılı ruhunu aşılamalı, onların lise sıralarında, üniversite kürsülerinde Çankırıyla ilgili fikir sahibi  olmalarını sağlamalı ve çözüm arayan, araştıran, sorgulayan gençler haline getirmeliyiz.
 
Bugün gençlerimize aşılacayağımız bu bilinç ve sağlayacağımız imkanlar, yarın kariyer sahibi, amir, memur, bürokrat, iş adamı, siyasetçi veya tüketici olduklarında da zihinlerinin bir köşesinde yer alacak ve o ışık altında hareket edeceklerdir. 
 
Yani gençlerimize bugün sağlayacağımız katkıların ilerde bir çığ gibi büyüyerek geri dönüşü olacağı aşikardır. Mademki Çankırı'nın bu gününün yaşamak için uygun olmadığını düşünüyosunuz ve şehirden adeta kaçıyosunuz, bari yarınımızı, geleceğimizi kurtaralım ve hep birlikte bir oluşum ve devirdayım başlatalım.
 
Sayın Zencirci bu belirttiğiniz problemler yıllardan beri Çankırı'nın kangreni olmuş, şimdiye kadarki siyasetçilerimizin çözümleyemediği gibi, bugünkü siyasetçilerimiz tarafından da çözümlenemeyecek ve gelecektede sağcısı, solcusu, A partisi, B Partisi kim gelirse gelsin yine çözümlenemeyecektir. 
 
Çünkü bu problemlerin çözümünde meclise göndereceğimiz 3 veya 2 milletvekilimizin gücü yetmeyecektir. Bu problemlerin çözümünde bizler halk olarak, Çankırılılar olarak tam bir kararlılık ve samimiyet içerisinde olmalıyız çözümü ancak bizlerin bütünleşmesi ve aynı bilinçle hareket etmemiz getirecektir.
 
Şimdiye kadar milletvekillerimizi Ankara'ya 5 yıllık tatile göndermişiz, bundan sonra da aynısını yapmaya devam mı edeceğiz, yoksa bireyler olarak çözüm üretme ve biz bunları yaptık bu aşamaya getirdik, sizdende şöyle bir katkı bekliyoruz mu diyeceğiz, çünkü vekillerimizin sağlayacakları katkı ancak bu kadardır.
 
Sizin sıraladığınız problemlere bir o kadar da ben ekleyebilirim, ancak bu eklediklerim buraya yazmakla kalır belki birileri tarafından okunur ve vekillerimize iletilir, alacağımız cevap belkide ancak ahkam kesiyorsunuz olur.
 
Biz onlara bunu söylettirmemek için artık ortaya çıkmalı ve birşeyler yapmalıyız. Artık sorunları değil, çözüm önerilerimizi ve bu konuda yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı sıralayalım.
 
BİZLER NELER YAPABİLİRİZ, BEN VE GENÇ ARKADAŞLARIM BURADAYIZ, ARTIK HEP BİRLİKTE BUNLARI KONUŞALIM VE SİZLERİN TECRÜBELERİNDEN FAYDALANARAK HAREKETE GEÇELİM.
 
Çözüm İçin El ele Verelim ve Kendi Problemimizi Kendimiz Çözelim !
(yoksa uzun yıllar beklemeye devam edebiliriz)
 
Not: Yazdıklarım size cevap anlamında değil, bir genelleme yaparak ifade edilmiştir, umarım bir yanlış anlaşılmaya mahal vermez.


Düzenleyen haberci - 25.03.2008 Saat 10:35
mail@bayrampolat.com
Yukarı Dön
kadiryavuz55 Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge
Çevreci

Kayıt Tarihi: 25.01.2006
Status: Aktif Değil
Points: 480
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27.03.2008 Saat 18:01

                         

 
           MİLLET VEKİLLERİMİZE ÇAĞRI

 

 

        Avrupa Birliğince desteklenen Çankırı Belediyesi ve Çankırı Meslek Yüksek okulunca müşterek yapılan, AKTİF İŞGÜÇÜ PROGRAMLARI, “ BÖLGESEL KALKINMAYI DESTEKLEME” projesi dahilinde kurslar açılmıştı?

 

      Bu proje kapsamında 21.12.2004 ile 21.12. 2005 tarihleri arasında, 33 adet kurs açılmış  olup , 1167 kursiyer başarı gösterip sertifikalarını almışlardır.   

 

    Bu kursiyerlerin çok büyük bir çoğunluğunun ücretleri ödenmemiştir.

 

 

     Bu projenin diğer adı ise SOSYAL RİSKİ AZALTMA  olarak o tarihlerde adlandırılmıştı?

 

     Nasıl bir sosyal riski azaltma ise! Bu güne değin kursiyerlerin ücretlerinin ödenmemesini anlamakta güçlük çekiyorum?

 

     Lütfedip vekillerimiz bu mağduriyetimizi önleyecek, bir girişimde bulunurlar mı acaba ?

 

        BEKLEYELİM HEP BERABER GÖRELİM BAKALIM ? MECLİSTEN ÇANKRI NASIL GÖRÜNÜYORMUŞ ÇANKIRILININ SORUNLARI NASIL TAKİP EDİLİYORMUŞ ? VEYA EDİLMİYORMUŞ !

 

               HAYDİ HAYIRLISI

Yukarı Dön
ozanyazar Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Kayıt Tarihi: 26.12.2005
Şehir: ANKARA
Status: Aktif Değil
Points: 412
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28.03.2008 Saat 15:44
İbrahim beyin yazdıkları tek tek de iç sızlatıyor maalesef ve çoğuna katılsam da (Eklememi yapmadan) katılmadığım kısmı söyleyim önce,
 " Milletvekili sayısı 2 'ye düşmüş ! "
   Kağıt üstünde 3 olsa da, yıllardır icraatta 3 olduğunu göremiyorduk ki zaten. Gayretli, fedakar, halkın sorunlarını bilen, çözüm arayan, MİLLETİN VEKİLİ kelimesini sözlük anlamını da bilen milletvekilimiz olsunda gerekirse 1 olsun, gam yemem. (Önceki dönem de bir vekilimiz sadece ilçesinin vekili gibiydi)
 
Katıldığım noktalardan içimi sızlatan kısmı ise, asgari ücretle iş bulan, sonrada 'emeğini alamadan atılan ya da umudunu kesip (Bedava çalışmış olarak) ayrılan vatandaşlarımız 'sorunuyla kimse ilgilenmiyor (Yazıklar olsun ! sözü yeterli mi sanki).
 
      Özellikle Korgun'daki poşet, kibrit fabrikaları için duyduğum Bu sorunla ilgilenen bir merci, sorumlu, vicdanlı yetkili olmayınca kulağıma çalınan "Özel hastenelerden birinde bir doktorun , çok kısa zamanda geri geleceğini bilerek, hastası iyi olmadan çıkarıp tekrar (Mecburen)  gelmesini sağladığını (ve yeniden giriş/kayıt sayesinde fazladan para kazandıklarını) da siteye eklemiştim. Kayıtların incelenmesi, 24 saat içinde geri girişlerin sebebinin da sağlık müfettişlerince sorulması gerekir ama erkeğe kadınla ilgili/kadına erkekle ilgili ameliyatların yapıldığı ortaya çıkmıştı, demek ki birileri birşey yaparken gizleyebileceğine inanarak bu kadar ileri gidebiliyor. Ben de ispat edemeyebilirim, ilgilenen cesur bir yetkili çıkmaz diye çekinip, geri silmiştim.
 
Neyse yetkililerin keyfi yerindeyse, diğer konular gündeme gelmez bizim memlekette...
 
Orjinalini yazan: i.zencirci i.zencirci Yazdı:

GÖRECEKSİNİZ…

Çankırı’da çiftçinin, esnafın, işçinin, işsizin, aç susuz yatan insanların halini göreceksiniz..!

Organize Sanayilerinde, asgari ücretin altında iş bulduğu için sevinip, daha sonra emeğinin karşılığını alamayan çaresizleri göreceksiniz..!

Çankırı M.K.E.’nin yüzde kaç kapasite ile çalıştığını göreceksiniz..!

M.K.E. Kurumuna alınan son 35 işcinin nereli olduklarını göreceksiniz..!

Çankırılıya Çankırı propagandası yapan bürokratı göreceksiniz..!

Haftanın 4 günü Çankırı’da 3 günü Ankara’da oturan amirleri göreceksiniz..!

İç İşleri Bakanlığınca haklarında soruşturma açılan “İHALECİLERİ” göreceksiniz..!

Ankara-Çankırı yolunun yıllardır neden bitirilemediğini göreceksiniz...!

Duble yolun 37 Km olduğunu göreceksiniz..!

Yeni Hastane binasının neden yıllardır açılamadığını göreceksiniz..!

Köylerin, İlçelerin neden boşaldığını göreceksiniz..!

Milletvekili sayımızın neden ikiye düştüğünü göreceksiniz..!

Eski çarşılara, mahallelere bir girseniz, sefaleti, çaresizliği göreceksiniz..!

...
Siz seçilecek başka parti,  başka şehir bulabilirsiniz…

Ancak bizim başka Çankırı’mız yok…

Saygılar bizden...

 
Merak edene not: Yukarıda yazılan yazı ve yapılan yorumlar T.C.Anayasası 25.madde güvencesindedir 


Düzenleyen ozanyazar - 28.03.2008 Saat 16:05
Çankırı'lı
Şair-Kısa Öykü Yazarı

       Ahmet Ünal ÇAM

Yukarı Dön
Nermin Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Kayıt Tarihi: 22.06.2007
Şehir: ANKARA
Status: Aktif Değil
Points: 205
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03.04.2008 Saat 18:55
Nasıl mı görünüyor Çankırı ve Çankırılı sadece ve sadece oy potansiyelidir. Seçim zamanı gelince hatırlanır o kadar.Bunun başka izahatı yok bence........

Düzenleyen Nermin - 03.04.2008 Saat 18:56
Yukarı Dön
alidag Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Kayıt Tarihi: 02.02.2006
Status: Aktif Değil
Points: 20
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20.07.2008 Saat 18:06
Hamdolsun ülkemizde, Çankırımızda herşey ama herşey çok iyi çok güzel. 
alidag
Yukarı Dön
i.zencirci Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Kayıt Tarihi: 25.12.2005
Şehir: İzmir
Status: Aktif Değil
Points: 772
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31.08.2008 Saat 23:04
"ÇANKIRI'DA İŞSİZLİK YOKTUR"
 
Çankırı Valisi ve Çankırı heyeti umumiyesinin haziran 2008'de ziyaret ettikleri Cumhurbaşkanına "övünerek" söylediklerinden bir demet..
 
 
 
         "Vali Öner, Duble yolun tamamlanması için Ankara’nın işe koyulması için, Çankırı hudutları içerisinden geçen E-80 Karayolunda her gün kaza olup, can kaybı ve maddi hasar meydana geldiğini belirterek, Ey Planı dahilinde Çankırı olarak 2 şantiyeyi kurduk, ödenek için beklendiğini,  Çankırı’da bulunan MKEK Çankırı Silah Fabrikasının üretim kabiliyetinin Türk Silahlı Kuvvetlerine güç verdiğini, kapasitesinin artırılması için yardım talebinde bulunarak, Çankırı’da en sevindirici olayın işsizlikte  sorun olmadığını, gönderilecek 100 kişinin hemen işe yerleştirileceğini övünerek söyledi..."


Düzenleyen i.zencirci - 31.08.2008 Saat 23:14
İbrahim ZENCİRCİ
Yukarı Dön
cengizhan Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Kayıt Tarihi: 29.12.2005
Şehir: Ankara
Status: Aktif Değil
Points: 41
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25.11.2008 Saat 00:57
ÇANKIRI'DA
 - İşsizlik yok;
 - Su yok;
 -Sanayi yok
 - Yol yok;
 - Köyler boşalıyor nüfus yok
 - İnşaatı bitirilemedi Hastane yok
 - Organize sanayi bölgesi var sanayisi yok
 - İhaleler yolsuzluklar var ortada birşey yok
 - Vekili var Türkiye de yok
 - Bürokratı var bunların yok olduğundan haberi yok
   derken bir hemşerimle karşılaştım... O.. meraba  ne var ne yok
   seni biraz solgun gördüm Allasen söle bi şey mi var
 
   Dedim ya kardeşim bişey yok vallada yok billada yoook..
cengizhan
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

 

Popup Örnek