2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Gündem/Köşe Yazarları » Recep CIRIK
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Tarihi ( Gönül) Çeşmemizi yeniden kazandıralım
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Kilitli ForumTarihi ( Gönül) Çeşmemizi yeniden kazandıralım

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Recep C Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Status: Aktif Değil
Mesajın Direkt Linki Konu: Tarihi ( Gönül) Çeşmemizi yeniden kazandıralım
    Gönderim Zamanı: 16.04.2008 Saat 00:07
Değerli Yarenler

Eski Çankırı fotoğraflarında rastladığımız ve şimdiki adliye binasına yakın yerde bulunan ahşap çeşmenin bir benzerini Saraybosna resimlerinde gördüm.

Resmi görür görmez bu tarihi yapının restorasyonu yapılarak yeniden Saraybosna'ya kazandırılmış olması beni,Çankır'ya kazandırılmış kadar memnun etti. Zira eski resimlere bakarak yaptığım çizim ile Çankırı ilimizin bu esere kavuşması, kucaklama taşı'nın da yakın çevrede olması nedeniyle , gönül çeşmesine gelip soluklanan insanların burada dinlenmelerine serinlemelerine imkan verecek  taşıt trafiğine kapatılacak  bir çalışmaya gidilmesi yönünde bir öneri getiriyorum. Kabul edilir veya edilmez. Ben bir yazar olarak görüşümü belirtmek istiyorum. Bu konuda Ilgaz Orman İdaresi'nin  kereste temininde, Meslek Okulu öğrencilerinin katkıuları ile Çankırı tekrar tarihi çeşmesine kavuşacaktır.

Özellikle İL Genel Meclisi , Valiliğimizin ve Belediye Başkanlığımızın konuya hassaiyetle yaklaşacaklarını ümit ediyorum.

Çankırı'nın sembolü ne olsun diye arayışta olanlara bu çeşmemiz en güzel sembol olacaktır. Zira Çankırı'nın kır topraklarında bulunan bu çeşmeden su içenler sadece susuzluğunu değil susadığı bütün konularda suszluğunu giderecektir.

Belki bir kampanya ile Gönül Çeşmesi'nin  kuruyan dudaklarınmızı, kaskatı kesilen kalplerimizi biraz olsun yumuşatır.

Su kesintilerinin yaşandığı ülkemizde susuz da olsa bu tarihi yapıyı kazandırmak yüreklerimize su serpecek, atalarımızın ruhu şad olacaktır.

Gönül çeşmesinin çevresinde kenetleneceğimiz günleri görmeniz dileğiyle...

Selam , sevgi ve saygılar
Not.
Bosna'da bulunan bu çeşmenin resmini gönderemedim.Bu resmi linkten kopyalarsanız sevinirim.

Düzenleyen ahmetgulsen - 16.04.2008 Saat 22:09
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.16
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Popup Örnek