2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Araştırmalar » Çankırı İçin Düşünüyorum » Seçim Dosyası
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 29 Mart 2009 Yerel Seçimleri Dosyası
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Kilitli Forum29 Mart 2009 Yerel Seçimleri Dosyası

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
ahmetgulsen Açılır Kutu Gör
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge
Cansaati.Org Yazı İşleri Sorumlusu

Status: Aktif Değil
Mesajın Direkt Linki Konu: 29 Mart 2009 Yerel Seçimleri Dosyası
    Gönderim Zamanı: 29.11.2008 Saat 11:26

29 Mart 2009 Yerel Seçimleri Dosyası

Çankırı Araştırmaları Sitesi bir aydın hareketi olarak yapılan seçimlerde daima doğruyu bulma ve halkı aydınlatma misyonunu yüklenmiştir. Seçim sürecinde aday adayları-adaylara ve parti temsilcilerine kendilerini ve projelerini anlatmak konusunda destek vermiş, kapılarını sonuna kadar açmıştır. Bunun yanında üyelerimizce sitede adaylara yönelik yazılan istek ve talepler kendilerine ulaştırılmıştır.

Bu geleneği devam ettireceğiz. Mart 2009 Yerel seçimlerinde yarışacak adaylara tavsiyelrinizi, projeleri arasına almalarını istediğiniz konuları burada dile getiriniz.

Düzenleyen ahmetgulsen - 29.11.2008 Saat 18:35
Ahmet GÜLŞEN

http://smmmahmetgulsen.wordpress.com/
Yukarı Dön
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29.11.2008 Saat 11:28
Belediye başkan adaylarına ilk önerimiz:

---------------------------------------------------------------------------

Bin Yılın Şükranı

EMİR KARATEKİN

ANIT MEZAR KAMPANYASI

1071’de Büyük komutan Alpaslan ile Anadolu’nun bir ucundan başlayan fetih hareketi, O’nun kutlu askeri Emir Karatekin tarafından Çankırı kalesinin fethiyle taçlanmış ve perçinlenmiştir. Artık Anadolu Türkleşmiş ve Çankırı ebediyete kadar inmeyecek Türk bayrağını burçlarına dikmiştir. Bu Çankırı için son kuşatma, son fetihtir.

Bugün bu topraklarda süren hayatımızın banisi kutlu asker Emir Karatekin’den kalan sadece mütevazı bir mezardır.  Ancak bin yılın şükranı için bir adım atacak zaman şimdi gelmiştir.

Çankırı Araştırmaları Sitesi- Cansaati.Org olarak kutlu asker Emir Karatekin’e vefa borcumuzu ödemek için tüm Çankırılıların seferber olacağı bir çalışma ile O’nun komutanlık şanına yaraşır bir ANIT MEZAR inşa edilmesini öneriyoruz.  http://www.cansaati.org/topluluk/forum_posts.asp?TID=310 

Düzenleyen ahmetgulsen - 29.11.2008 Saat 11:29
Ahmet GÜLŞEN

Yukarı Dön
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30.11.2008 Saat 10:39
 Mart 2009 yerel seçimlerinde yönetime talip olanlara eski belediye başkanlarının tecrübelerini okumalarını tavsiye ediyoruz.

Alıntı ÇANKIRI TARİHİNE TANIK: NURETTİN OK
Eski Bakan, Çankırı Eski Milletvekili NURETTİN OK ile Mülakat
Mülakatı Gerçekleştiren: Nurettin DERELLİ
Ankara Anadolu Kulübü 12/02/2005 (Cumartesi)

Tanık: Nurettin OK
Doğum yeri: (Çankırı, Merkez)
Doğum tarihi: 1928

Okuyunuz http://www.cansaati.org/topluluk/forum_posts.asp?TID=145&PN=1 

Nurettin DERELLİ : Çok başarılı bir belediye başkanlığı yaptınız? Bunun delili olarak da halk sizi TBMM’ne taşıdı? Belediyenin imkanları ne idi, kaç kişi görev yapıyordu? Şimdi hayatta olanlar var mı? Belediye başkanlığınız döneminde halkın sosyal yapısı nasıldı? Sosyal yapısındaki gelişmelere sizin ne gibi katkılarınız oldu? Halkın geçimine destek olarak aş ve iş konusunda katkılarınız oldu mu? Halkın genel iştigal alanı neydi? .

Nurettin OK : Belediye başkanı olduğum sırada bizim Çankırı ilinde adeta gençliğin meseleye hakimiyeti görüntüsü vardı. Onun için biz başarılı olmaya mecburduk. Çok çalıştık. Ben yaşlılarla memleketimizin büyükleri ile hiç temasımı eksik etmedim. Her hafta Çankırı’nın muayyen yaş hududunun dışında elli yaşından, altmışından sonrakileri belediyeye davet ediyordum veya onlarla bir yerlerde buluşmaya gayret gösteriyordum ve onlarla Çankırı’nın meselelerini müzakere ediyordum. dolayısıyla Çankırı’nın bünyesi ekonomik olarak çok sıkıntıda idi, çok sıkıntıda. Onları şimdi söylemeye kalksam kitaplar almaz. Hem çarık kafamızda bir hehuyla gibi duruyor. Ama ırmaktan gelip yalın ayak dolaşanları ben yaşadım gördüm. Handırı dağlarından kesip getirdikleri odunları bizim dükkanın yanındaki handa merkeple getiriyor sabaha kadar bekliyor. Sabahleyin odun pazarında o merkeplerden yükleri indirip satarak geçimlerini sağlamaya çalışan insanları gördüm yaşadım. Yalnız bu arada bir şey yaptım bütün esnafı derneklere ayırarak kalaycılar, marangozlar, bakırcılar gibi esnafları dernek haline getirdik. Hepsine birer flama, hepsine birer bayrak ve esas siyasette rol alan ve şimdi büyük çapta sivil toplum örgütleri dedikleri şeyi bu şekilde ta o zaman sınıflara ayırdım. Toplantı olduğu zaman devletin büyükleri Çankırı’ya geldikleri zaman hepsi bayrakları açıp dernek dernek dolaşıyorlardı. Çok güzel bir birlik sağlamıştım. Çankırı halkı ekonomik yönden büyük sıkıntıda idi sattığı doğru dürüst bir şeyi yoktu. İşte tuz vardı sonra oda hüviyetini kaybetti. Karaköprü bahçelerinde üretilen meyveler, sebzeler ile feslikan mevkiinde yürütülen bahçecilikle geçimini sağlıyordu halk. Ama hep bunları aşa aşa bir şeye getirdik. Çankırı’da mutlaka bir sanayi kurulmalı, insan gücünü çalıştırabilecek fabrikasyon sistemini kurmak lazım. İlerde geleceğiz herhalde bunlara.

Belediyenin çalışan mevcudu 15 kişi idi. 4 tane zabıta memuru vardı, bir muhasebeci vardı Allah rahmet eylesin Selami beydi. Sonra Belediyenin 5 odası vardı sobalıydı. Benim öyle özel kalemim falan yoktu oda herkese açıktı.

Düzenleyen ahmetgulsen - 30.11.2008 Saat 10:39
Ahmet GÜLŞEN

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.16
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Popup Örnek