2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Araştırmalar » Çankırı İçin Düşünüyorum » Seçim Dosyası
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - ADAY ADAYLARIMIZ
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Kilitli ForumADAY ADAYLARIMIZ

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Nermin Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Status: Aktif Değil
Mesajın Direkt Linki Konu: ADAY ADAYLARIMIZ
    Gönderim Zamanı: 12.12.2008 Saat 14:16

Aday Adaylarımız ??

29 Mart 2009 'da Çankırı’yı  5 yıllık döneme taşıyacak olan Belediye Başkanını,  Belediye Meclisini ve İl Genel Meclisini seçeceğiz. 

Hepimizin ortak paydası olan Çankırı/mızın en iyi şekilde geleceğe taşınması ve yeni dönemde Türkiye'nin parlayan yıldızı olması en büyük amacımız.

Makus talihimizi yenebilmek adına, özellikle bu dönem ahbap çavuş ilişkilerine dayanmadan, devletin ve milletin temel değerleri ile barışık donanımlı, gelecek adına vizyonu olan,haramı ve helali hakikatiyle ayırt edebilecek, Çankırı ve Çankırı/lı ile bütünleşebilecek, herhangi bir grubun ya da nüfuslu kişinin eline bakmayacak,kendi rantı için proje üretmeyecek, seçildiği gün itibari ile hemşehrileri adına çalışıp partizanlık yapmayacak kişilerden seçmeleri çok  önemli olduğu kanaatindeyim. Zaman durma zamanı değil, çok çalışma zamanı.Tarıma dayalı ve insan emeği odaklı ekonomisi ile ilimiz, yeni dönemde, bölgesel ve uluslararası krizlerden daha az etkilenebilmek için, alternatif projeler üretebilecek, Avrupa Birliği Projelerini Çankırı’ya  taşıyabilecek bir başkana ve dinamik ekibine her zamankinden daha çok ihtiyacı var.

Hiçbir siyasi amaç gütmeden olaya sadece Çankırı sevdalısı bir sivil toplum teşkilat başkanı  olarak , Çankırı için ne doğru ise sorunlarımız ne ise onları tespit edip Çözüm önerilerini hep birlikte ortaya koyalım.

Şahsım adına aşağıdaki Beş maddeyi  ben hallederim diyen bir başkanın seçilmesini çok  istiyorum. 

1-) İnsan merkezli bir kent ve toplumsal kalkınma anlayışı olan * Önce İnsan * mantığı ile hareket ederek insan sevgisiyle hemşehrilerine  hizmet etmeyi kendisine hedef  alan , Altyapısıyla çevresel tarihsel,kültürel değerleriyle yaşanabilir kent oluşturmak için çalışacak bir başkan istiyorum.

2-) Çankırı/ nın TUZUNU  dünya markası yapabilmek için çalışacak bir başkan istiyorum.

3-) Karatekin Üniversitemizi ve Tarıma dayalı  insan emeği odaklı ekonomisini alternatif projeler üretebilecek, Avrupa Birliği Projelerini Çankırı’ya  taşıyabilecek ( Şehrimize yeni gelen öğrenci evlatlarımıza kol kanat gerebilecek, onlara sahip çıkacak Üniversite ile İnsan emeği odaklı ekonomik projeleri arasında aracı görevini üstlenecek ) bir başkan istiyorum.

4-) [ Gençlik ;  Diriliktir, Enerjidir,Hareketliliktir. ]  Gençliğe önem veren ve gençlik için projeler üreten bir başkan istiyorum.

5-) Hemşehrimizle iç içe olan iletişim dersi alabilmiş ,her an cep telefonuna ulaşılabilecek bir başkan istiyorum. Çankırı  adına vereceğimiz oylardan sorumluyuz ama siyasi partiler de dolayısı ile bizim karşımıza çıkaracakları adaylardan sorumlular. Yerel seçimlerde her ilin şartları farklıdır ama Çankırı şartları  daha bir farklıdır. Çankırı yerel siyasetinde 3 ay KISA,bir gece UZUNDUR."diyen ÇASOYAF Gen.Başk.Sn:Mehmet DERELİ tam anlamıyla olması gerekeni dile getirmiş.Adaylar amaç ve ilkelerini belirlemelidir. Bütün yazılan çizilenleri iyi kavramalı ve projelerini ona göre yapmalıdır.Belediye hizmetleri halkın istek ve ihtiyaçlarına göre yapılmalı,süre bittiğinde borç batağında bırakılmamalıdır.O bütçede tüyü bitmemiş yetimin hakkı olduğu unutulmamalıdır.Kısa vadeli yapılan siyaset bir yerde biter ve sorunlarla baş edilemez hale gelir. Sorunlar doğru teşhis edilmeli yapılamayacak vaatlerle insanlar kandırılmamalıdır.Yapılacak ilkeli siyaset yaşam realitesini görür ve halkın gerçek ihtiyaçlarını karşılamak için çözümler üretir.Siyasiler ”Seçmenler bize muhtaçdır” düşüncesiyle rahat ve rehavet içinde olmamalıdır.Ülkemiz ve memleketimiz adına dürüst,ilkeli ve iddialı iş yapma yeteneği olan Belediye Başkalarına ihtiyaç vardır.ÇANKIRILILAR,Çankırımız da bu nitelikte olan adayın sonuna kadar yanında olacaktır.UMARIM tercih doğru yapılır. Bakalım göreceğiz!!! 

Nermin AYDINLI

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.16
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Popup Örnek