2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Gündem/Köşe Yazarları » Recep CIRIK
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - DOĞAL VARLIKLARIMIZ VE TEMA
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Kilitli ForumDOĞAL VARLIKLARIMIZ VE TEMA

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Necati Ülker Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Status: Aktif Değil
Mesajın Direkt Linki Konu: DOĞAL VARLIKLARIMIZ VE TEMA
    Gönderim Zamanı: 28.12.2008 Saat 23:14

DOĞAL VARLIKLARIMIZ VE TEMA

ÜLKEMİZİN VE DÜNYANIN, Dahası insanlığın Doğal varlıklarının önemini kavrayan. TEMA vakfı sanırım 15 yıla yakındır uğraş vermektedir.

İşte bu vakıf kurucu ve gönüllüleri ile geleceğe damga vurarak. Gelecek kuşaklara verimli bir toprak ve yeşilin her rengi olarak gözlerimizi kamaştıran ormanlarımızı korumaya, Akarsularımızın, ve yer altı kaynaklarımızın, ıslahı için kendilerini adamışlar,

TEMA’NIN Açılımı “TÜRKİYE Erozyonla Mücadele ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı” Kurucu Onur başkanı Sayın Hayrettin KARACA ve mütevelli heyeti Başkanı Sayın A. Nihat GÖKYİĞİT Şahısın da, üçyüz binin üzerindeki gönüllüleri yürekten kutluyorum.

Yakın geçmişte Çankırı İlimizin Tema temsilcisi Oğlum Sevinç ÜLKER’ di. Türkiye’nin en genç Tema temsilcisi unvanına sahipti, ayrıca halen okuluna devam ediyorken, kurum ve kuruluşlarca kendisine bir de Çevre Bakanı diye Lakap takılmıştı. Halen Ankara da ikamet etmemize rağmen Tema Vakfı ile ilgisini devam ettirdiğini biliyorum. Bir Baba olarak tabi’i ki böyle bir evladımla da gurur duyuyorum.

Toplumumuzda ki bu boşluğu görebilen, ülkemizin gelecekte erozyon ve çölleşiyor olan,

Doğal varlıklarımızın, kaybolmasına gönülleri razı olmayan bu insanlar, ileriyi görerek, azimle, ısrarla, her türlü engeli aşarak, 15 yıla erişmişler, ama neler yaparak bu kitlelere ulaşmışlar.

Özetlersek! bu olayın vahametini milyonlarca insana eğitimler vererek, bilinçlendirmişlerdir.

Bu gün tüm dünya küreselleşmeden bahseder duruma gelmiştir. Bu insanlar bu olayı 15 yıl önce görmüş, yararlı vakfı kurmuş, günümüze kadarda mücadelelerini sürdürmekteler.

Ülkemizdeki kuraklığın çölleşmenin, dolaysıyla sel felaketlerinin, tüm şiddeti ile günlük hayata yansıdığı günümüzde, toplumun ilgisi daha da artmıştır.

Hoyratça kullandığımız suyun önemi! Son yıllarda çekilen eziyetler sonunda kıymeti daha bir anlaşılmıştır. Kısaca suyumuzu elektriğimizi bilinçli bir şekilde kullanmayı topluma yerleştiren işte bu vakıf’tır.

Bunu kimse inkâr edemez, tabi ki bu vakfa destek veren kurum ve kuruluşların katkılarını da kimse inkâr edemez.

Aslın da burada bir eksiğimiz ortaya çıkmaktadır. Bu önemli doğa olayına devletimiz çok ciddi bir şekilde sahip çıkması gerekmektedir.

Belki kıyısından, köşesinden, bir şeyler resmi olarak yapıla geliyor, ancak bu yeterli değildir.

Yani bir “DEVLET POLİTİKASI” Gerekliliğine inanıyorum.

TEMA VAKFI bu gerçeğe inanarak, var gücü ile cansiperane yaşanan olumsuzlukları sergileyerek, topluma gerekli uyarıları ve gerekli çalışmaları yapıyor ancak yeterli olunmadığını 2008 yılı içinde ki yaşanan su sıkıntılarında olayın çok büyük boyutlar da olduğunu ülkemiz insanı olarak bire bir yaşıyoruz.

Toplumumuz, da ki, bireylere düşen. Bu ulvi görev bilinci tam manasıyla yerleşemediği gerçeği vardır.

Ne diyor atalarımız? Hayat iki kapı arasında ki bir yolculuk gibidir.

İlk kapı doğum, İkinci kapı ise ölümdür. Bu iki kapıdan geçme vakti bizim tarafımızca tayin edilemez. İkisinden de geçince bir daha geri dönülemez. İşte bu nedenle ülkemizin geleceği güvence altına alınmalıdır. Bunları gerçekleştiren gönüllü ve öz verili insanlar ne mutlu ki sizlere harika ve kalıcı işler yapıyorsunuz. Arkanız da hoş sedalar bırakıyorsunuz.

Sizleri tekrar kutluyor, ALLAH Razı olsun dileklerimle

Başarılar temenni ediyorum.

Necati ÜLKER

Karatekin Yâran kültürü yaşatma Derneği Başkanı

ANKARA

Düzenleyen Necati Ülker - 31.12.2008 Saat 14:02
Necati Ülker
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.16
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Popup Örnek