2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Araştırmalar » Çankırı İçin Düşünüyorum » Seçim Dosyası
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - CHP Adayı Ayhan'ın Seçim Bildirgesi
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Kilitli ForumCHP Adayı Ayhan'ın Seçim Bildirgesi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
haberci Açılır Kutu Gör
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge
Canssati.Org Haber Servisi

Status: Aktif Değil
Mesajın Direkt Linki Konu: CHP Adayı Ayhan'ın Seçim Bildirgesi
    Gönderim Zamanı: 15.01.2009 Saat 23:09

Saygıdeğer hemşerilerim, www.cansaati.org’un değerli okuyucuları:

Yerel seçimlerde CHP’nin Çankırı merkez İlçe Belediye Başkan adayı olarak sizlere seslenebilmenin onurunu ve  sevincini yaşıyorum. Onurluyum GHP İl teşkilatının üyesinden başkanına kadar adaylığım konusunda ittifak etmeleri ve şahsımı desteklemeleri ve Çankırı sevdama kavuşmanın sevinci ile hepinizi sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum. Allah , Çankırı’mız için kim hayırlı ise bu seçimi görevi ona nasip etsin. Aday arkadaşlarımız bizim kardeşlerimiz, hemşerimiz. Hepimizin tek hedefi Çankırı’ya hizmet aşkıdır. Hepimizin yolu açık olsun. Sevgi ve saygıya dayalı barış ve huzur içinde bir seçim süreci geçirmemizi temenni ediyorum.

Çankırı için düşlediğim ve gerçekleşmesi için hiçte hayali olmayan projelerle karşınızda olacağım. Seçim programının gerçekleşmesinde Çankırı halkının görüşleri esas alınarak , CHP’nin yerel seçim hedefleri doğrultusunda  Çankırı CHP örgütü ile birlikte sizlere arz edeceğiz. Programımız asla ben merkezli değil biz merkezli olacaktır. Çankırı’ma, Çankırılıma sevgim, saygım ve bağım insan merkezli politikaların esasını oluşturmaktadır.

Programımızda,

Aydınlık Çankırı için: Güçlü, üretken, planlı, dürüst, saydam, hesap veren, hesap soran,çağdaş bir Çankırı, kent nimetlerinden yararlanan, sosyal adalet ve fırsat eşitliği sağlayan, hukukun üstünlüğü, laik ve demokratik, farklı düşünce, kültür ve anlayışların birlikteliği,halkımıza iane ve sadaka değil iş alanlarının yaratıldığı,vatandaşa müşteri değil hak sahibi olarak bakıldığı,önce insan anlayışının ön planda olduğu hür teşebbüse karşı yasakçı değil denetimci olan, esnafımızı hizmetimizin ve üretimimizin ortağı olarak gören, karşılığı vergi olarak alınmış kamusal hizmetleri ücretsiz sunan, sivil toplum kuruluşları ve muhtarları destekleyen, halkımıza beceri ve meslek kazandıran  kursların, belediye evlerinin bulunduğu, hastaya, yaşlıya ve düşküne ayağına kadar hizmetin götürüldüğü ve sahip çıkıldığı,yatırımcıya ve turizmciye kolaylıkların sağlandığı, öğrencilerin eğitim, barınma ve konaklama sorunlarına çözüm getirici, yoksul aile çocuklarına eğitim desteği verildiği,özürlülere  kol kanat açmış, çirkin kentleşmeye meydan vermeyen uygulamaların yapılacağı, Çankırı’da yetişen, yaşayan bilim adamlarımıza, sanatkarlarımıza, araştırmacılarımıza, düşünce emekçilerinin desteklendiği ve teşvik edildiği, çevre bilincinin geliştiği dönüşümü birlikte gerçekleştireceğimiz bir Çankırı’yı birlikte yaratmaya hemşerilerimizin destek vereceğine inanıyorum.

İnsan, çevre, tarih, kültür, turizm ağırlıklı bir uygulama ile Çankırı’ya hizmet etmeye  talibim. Önce Anadolu kasabası yerine orta ölçekli 250 bin nüfuslu bir Çankırı’nın geleceğini hep birlikte hazırlayacağız.

Belediye hizmetlerinin yerine getirilmesinde adil ve paylaşımlı , katılımcı hemşeri bilincini gerçekleştireceğiz

1.Fon ve yardımlardan yararlanarak Mikro projelerle insanımıza iş  imkanı yaratacak aile bütçesine katkı sağlayacağız. Bu projeleri hayata geçirmek için gerekli girişimlerde bulunacak ve gerçekleştirecek kuruluşlarla yakın işbirliği içinde olacağız.

2. Tarihi ve doğal yapımıza, kültürümüze gerekli önceliği vereceğiz. Geçmişten günümüze var olan ata yadigarı ve hazinelerimize sahip çıkacağız. Bu bağlamda  Karatekin Anıt Mezarı, Çankırı mevlevihanesi, İstiklal Yolu , Müze  gibi Çankırı’nın olmazsa olmazlarını hayata geçireceğiz.

3.Çankırı’ya modern kent görünümü vermek için alt ve üst yapı hizmetlerine öncelik vererek yaşanabilir bir kent yapacağız. Ulaşım ve park sorununa kesin çözümler üreteceğiz.

4.Çankırı’yı üniversite kenti yapabilmek için Çankırı Karatekin Üniversitesi ile işbirliği içinde olacak ve bu amaca ulaşmak için hep birlikte el ele vererek makus talihimizi yeneceğiz.

5. Çankırı’da turizmi mutlaka ve mutlaka canlandırıp, halkımızın istifadesine sunacağız. Başta kent düzeni olmak üzere, tarihi yapılarımızın restorasyonu, eski doku içinde nostaljik sokaklar içinde alış veriş birimleri, eski zanaatkarların otantik üretim yaptıkları yerler ve alt yapıyı gerçekleştireceğiz.

6.Yaşlı, bedensel engelli, hasta ve düşkünlerin yanında ve hizmetinde olacağız.Onlara yalnızlık ve sıkıntı çektirmeyeceğiz. Öğrencilerimizden, yaşlılardan ve zor durumda olanlardan  toplu taşım araçlarında ücret almayacağız.

7.Çankırı’da yeni yerleşim alanları için arsa üretirken, Çankırı’nın akciğeri olan alanlarda yapılaşmaya asla izin vermeyeceğiz. Germece İstasyonundan başlayan ve Korgun’da son bulan banliyö hattı için bir an içinde çalışmalara başlayarak Korgun Organize sanayi sitesini Çankırı ile entegre edeceğiz.

8. Yaklaşık 1500 aileyi ilgilendiren TOKİ uygulaması için projenin iptal edilerek yerine hak sahiplerine onayı alınarak yap sat şeklinde ve parçalı olarak onları yuvaya kavuşturmak, inşaat süresincede kiralarını ödemek hedefimiz olacaktır. Eğer bunu başaramazsak hak sahiplerinin mağduriyetinin en aza indirilmesi için belediye imkanlarını son kuruşuna kadar kullanacağız.

9.Esnafımızın, sanayicimizin, üreticimizin ve sivil toplum kuruluşlarımızın , muhtarlarımızın meydana getireceği bir konsey marifeti ile Çankırı’da yapılması gerekenlerin kararlarını birlikte alacağız.

10. Belediye uygulamaları her safhasında haklımıza açık olacak. Şaibe, adam kayırma asla yaşanmayacaktır. Belediye çalışanlarımıza sahip çıkılacak, onların sosyal yaşam kalitesinin iyileştirilmesi yönünde çalışmalar yapılacaktır. Devri sabık yaratmayacak ama yasanın suç saydığı fiilleri işleyen her kim olursa olsun hesap sorulacak, bu hesabı sormazsak bizden hesap sorulacağı bilinci ile hareket edileceğiz

11.Belediyenin devam eden yatırımları içinde hukuki engeli olmayan, halkımızı mağdur etmeyen yatırımlara devam edilirken, doğalgaz abone sayısının çoğaltılması, gelecek olan içme suyu şebekesinin sağlıklı bir hale getirilmesi çalışmaları yapılacaktır. Katı atık değerlendirme ve imhası, atık su arıtma ve drenajı öncelikli çalışmalarımız arasında olacaktır.

12. Seçildiğimiz ilk gün noter tasdikli mal beyanında bulunacak ve görev süresi bittiğinde aynı işlem tekrarlanacaktır.

Zaman içinde , CHP il örgütünün halkımızın istekleri doğrultursunda yapacakları çalışmalar sonucunda yukarda ki başlıkları açacak yenilerini ilave edecek, neyi nasıl yapacağımızı, kaynaklarını  açıklamaya çalışacağız. Doğal olarak saydıklarımızı kısa, orta ve uzun vadeli projeler olduğunu da hatırdan çıkarmamak gerekir.

Bahattin AYHAN

Cansaati.Org
Yukarı Dön
Necati Ülker Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Status: Aktif Değil
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23.01.2009 Saat 00:27
Ustadım Sayın Bahattin AYHAN bu çıktığın hizmet yarışında size başarılar dilerim. İlimiz Çankırı'nın ilçe, köy, ve beldelerinde, yıllarca çalışmalar yaparak araştırmalarınla harika yazılı eserler hazırladınız. insanlarımızın hizmetine sundunuz. kısaca ilimiz ÇANKIRI'YI en iyi bilensiniz bu bilgi dağarcığnızdaki güzellikleri otaya çıkararak, eksikleri tamamlayacağınız dan eminim. rastgele Necati ÜLKER karatekin yâran kült. yaş. Derneği Başkanı ANKARA
Necati Ülker
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.16
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Popup Örnek