2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Araştırmalar » Çankırı İçin Düşünüyorum » Seçim Dosyası
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - AKP ÇANKIRI BELEDİYE BAŞKAN ADAYI İrfan DİNÇ
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Kilitli ForumAKP ÇANKIRI BELEDİYE BAŞKAN ADAYI İrfan DİNÇ

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
haberci Açılır Kutu Gör
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge
Canssati.Org Haber Servisi

Status: Aktif Değil
Mesajın Direkt Linki Konu: AKP ÇANKIRI BELEDİYE BAŞKAN ADAYI İrfan DİNÇ
    Gönderim Zamanı: 17.01.2009 Saat 09:06
Akparti MerkEz ilçe belediye başkanlığına irfan Dinç yeniden aday gösterildi.
Cansaati.Org
Yukarı Dön
hu-kalem Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17.01.2009 Saat 20:13

Düzenleyen hu-kalem - 22.01.2009 Saat 22:39
Hür - Kalem
Yukarı Dön
hu-kalem Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17.01.2009 Saat 20:36
BU ŞARKI BURADA BİTMEZ..
Hava kirliliği bitti.. Artık Çankırılı vatandaşlar kış ayları Mezarlıkta çamursuz kabir ziyaret edilebiliyor.. Esentepeye artık kar yağdığındada şerit sayısının iki katına çıkarılması ile ulaşım sağlanabiliyor.. Tatlı çay üzerindeki köprüler genişletildi kaldırımlar 3 katına çıkartıldı; Çankırı modern bir görünüme kavuştu. Artık vatandaşlar mezarlıktan kaleye ulaşmak zorunda değil, kaleye arka taraftan daha ergonomik ve ideal bir yol yapıldı.. Çankırı Araştırmaları Merkezi kuruldu; tarihimizi yeniden yazacak doneler bulundu.. Kadın eğitim merkezi kurularak kadınlara seltifikalı mesleki eğitim verildi. Modern terminal yapılıyor, Güldürcek barajından su 15 martta çeşmelerden akacak, modern pazar yeri kurularak şehir merkezi mezbele görünümünden kurtuldu..  Eski Çarşamba Pazarı altına iki katlı otopark çalışmaları bu yazın sonunda tamam oluyor...
DURMAK YOK HİZMETE DEVAM!...

Düzenleyen hu-kalem - 22.01.2009 Saat 23:02
Hür - Kalem
Yukarı Dön
fatihöz Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20.01.2009 Saat 21:22
 diğer adaylarada aynı yakınlık gösteriliyormu,

yoksa çankırıda tek adaymı var,

bide bu siteye parti propagandası dolu bir forum hiç yakışmamış,

çankırının bir tane adayı yok,

başka adaylarda var,

Düzenleyen fatihöz - 21.01.2009 Saat 12:51
Bir KU'RAN,Bir Bayrak ve Bir KILIÇ,üçünün ördüğü koskoca bir dünya...
Yukarı Dön
ahmetgulsen Açılır Kutu Gör
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge
Cansaati.Org Yazı İşleri Sorumlusu

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20.01.2009 Saat 22:51

Orjinalini yazan: fatihöz fatihöz Yazdı:

diğer adaylarada aynı yakınlık gösteriliyormu,

yoksa çankırıda tek adaymı var,

bide bu siteye parti propagandası dolu bir forum hiç yakışmamış,

çankırının bir tane adayı yok,

başka adaylarda var,

“insanlar
hangi dünyaya kulak kesilmişse öbürüne sağır”

Evet sayın ÖZ, yukarıdaki imla ve yazım estetiği gözetmeden yazmış olduğunuz tamamlanmamış cümlenizden anladığım kadarıyla bize itham ettiğiniz suç; aslında sizin düşünce dünyanızı sarmış bir küçük hastalıktır. Hastalığın tam tarifi: “insanlar hangi dünyaya kulak kesilmişse öbürüne sağır”.

Sayın ÖZ, ifadelerinizden sitedeki yazılanları anlamak yerine aradığınızı sitede bulmak derdinizin olduğunu görüyoruz. Sizin niyetinizin ilan edilmiş ve bilgileri bize ulaştırılmış adayları öğrenmek değil (sitede mevcut olsa bile göremediğiniz için) kendi değişmez fikrinizdeki partinin kim olursa olsun gösterdiği adayı burada bulmak olduğunu anlıyoruz.

Fatih bey, ifadelerinize tek tek cevap vermek istiyorum.

“diğer adaylarada aynı yakınlık gösteriliyormu,” Seçimlere bigane kalmamızı bekleymezsiniz. Bir seçim duyarlı bir vatandaş olarak sadece aday olduğumuz zaman ilgileneceğimiz bir vaka değildir. Bir yayın organı olarak görevimiz; adayın kendini ifade etmesi için zemin hazırlamak, halkın da doğru tercih için nelere dikkat etmesi gerektiğini belirterek, yol göstermektir. Bu haliyle kesinleşen adaylara sitede açık ve net yer veriyoruz. Vaktimin darlığı nedeniyle elime ulaşan bilgiyi doğrudan ekliyorum ve adayın ve/veya taraftarlarının katkılarıyla yeni bilgileri doğrudan yayına açıyorum. Eğer görmeyi istediğiniz parti/aday burada bulunmuyorsa bilinçli bir partili/vatandaş olarak siz de gerekli bilgileri bizimle paylaşabilirdiniz. Henüz geç kalmadınız.

“yoksa çankırıda tek adaymı var, “ Bakınız CHP adayı sayın Ayhan bildirini derli toplu olarak bize ulaştırdığı için biz de aynı ölçüde düzen ve estetik ile ana sayfadan logo ile ilan ettik. İktidar partisi adayı için gerekli bilgiler ise yazısından anlaşıldığı üzere kensisini yakından takip eden bir üyemiz tarafından eklenmiş. MHP adayı zaten baştan ilan edildi ancak taraftarlarında hareket yok. SP adayı ise kendi isteği ile yayından kaldırıldı. Eee daha ne yapalım. Adaylar boş duvarları zoraki gülümseyen resimleriyle doldurmak yerine biraz da bu çok okunan siteye derli toplu yazılarla kendilerini ifade ederlerse hiç değilse bedevadan bir  tanıtım yapmış olacak ve siyaseti de bir seviyeye çıkartmış olacaklardır.

Sayın ÖZ, bir yandan “bu siteye parti propagandası dolu bir forum hiç yakışmamış”   diyorsunuz, bir yandan da “başka adaylarda var”  diyerek sitede siyasetin devamını istiyorsunuz. Anlamak mümkün değil.

Biz takım tutar gibi parti tutan bir zihniyete sahip değiliz, site bir TOPLULUK olarak çeşitli görüş ve parti temsilcilerine sahiptir. Biz Çankırı için çalışıyoruz. Ama üzülerek görüyorum ki Çankırı’da siyasetin seviyesi hala “dükkan önü tabure” boyutundadır.

Ahmet GÜLŞEN

http://smmmahmetgulsen.wordpress.com/
Yukarı Dön
Tekin Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21.01.2009 Saat 12:50

Neden İrfan Dinç'e Oy Vereceksiniz ?

1 

Şimdi Dikkatlice İzleyin:

Aşağıda gördüğünüz bu fotoğraf İrfan Dinç belediyeciliğinin meselelere yaklaşma tarzı hakkında size ipuçları verecek.
Bu fotoğrafta görmüş olduğunuz tabela ise İrfan Dinç öncesi "Çankırı Belediyesi Hizmet Tarzı"na bir örnekliktir..

Tabela'da okumuş olduğunuz yazı şunu ifade ediyor:  "İrfan Dinç öncesi Çankırı Belediyesi" Su Deposu caddesinde bulunan bir tarihi eserin yıkılmasını ve caddenin trafiğe açılmasını istiyor, fakat "İrfan Dinç öncesi Çankırı Belediyesi"nin bu parlak fikirli hamlesi Tarih Koruma Kurulunca engelleniyor.

Engellemeden üzüntü duyan Belediye ise bu mesele hakkında en ideal proje olarak binanın kendi kendisine yıkılmasını tasavvur ediyor ve tabeleda binanın ortadan kalkana kadar "halkın can ve mal güvenliğini tehtit ettiğini ve belediye olarak ellerinin kollarının bağlandığını buna mukabil halkın tehlikeye dikkat arz etmesi gerektiğini" ilan ediyor.

Gel zaman git zaman devran dönüyor , ve Ak Parti İrfan Dinç ile %60'a yakın ezici bir çoğunlukla belediyeyi alıyor.

Kollar sıvanıyor. İşe önce ivedi çözülmesi lazım gelen ve şehir açısından büyük önem taşıyan sorunların izale edilmesinden başlanıyor.

Bunlardan biriside resimde gördüğünüz ve restorasyonu tamam olduktan sonra İstiklal Savaşında hastane olarak kullanıldığı ortaya çıkan ve Çankırı Araştırmaları Merkezi olarak hizmete sunulan Halkın can ve mal güvenliğini tehlikeye sokan bu bina.

Çankırı Belediyesi İşçilerince ucuz bir maliyet ile tamamlanan bu bina tarihi geçmişi ve geleceğe yönelik müspet işlevleriyle şehrin sosyal ve kültürel hayatına renk katıyor.

Ve caddede trafiğe açılıyor... 

Not: Civardaki bütün eserlerin bu hale getirilebilmesi mümkün mü ?
Mümkün. Bölgeye gelen TOKİ zaten bu maksatla geliyor. Alacağı eve mukabil para ödeyemeyecek kişilere 45 metrakare ücretsiz ev verilecek, ödemek isteyenlere ise evlerinin değeri karşılığında yeni ev yapılacak. Halkın madur edilmemesi için halk mevcut evlerden daha ergonomik ve modern olacak evlerine kavuşturulduktan sonra eski evler yıkılacak. Bu proje gerçekleşirse eğer, Çankırı Beypazarı, Safranbolu yada diğer alternatiflerini çok geride bırakarak bir turizm şehri olacak. Çünkü bölgede çok büyük bir tarih yatıyor..

Bölgede siyasi çıkarları için ev sahiplerini galleyana getirme uğraşısında bulunan siyasiler ise nasıl bir yanlışın içerisinde bulunduklarını bir anlasalar..
Projede daha önce hiç bir şehirde uygulanmayan "Çankırı halkına ÖZEL" geri ödeme imkanı bulunmayanlara ücretsiz 45 metrekare ev ise hemşehrilerimize bir fırsat olanağı sağlıyor.
Eğer bu proje şimdiki iktidar döneminde yapılmazsa bir daha yapılması mümkün görünmüyor. İktidar partisinin, Tokinin ve Belediyenin aynı zihniyetten olduğu bu dönemler bölgenin ihyası açısından büyük önem taşıyor. Zaten bu dönemde yapılmazsa da o evler kendiliğinden bir on , on beş sene içerisinde yıkılacak ve bir tarih yok olacaktır..
...

Düzenleyen Tekin - 23.01.2009 Saat 00:41
Silkelenin
Yukarı Dön
AK Parti SKM Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21.01.2009 Saat 18:18

Çankırı Merkez'de Seçim Çalışmalarımız Çansaati.org'da Sizlerle.
Ak Parti Çankırı Merkez Belediye Başkan Adayımız İrfan Dinç ile ilgili seçim büroları faliyetleri, seçim beyannamesi, kahvehane toplanmaları ve diğer aktiviteler sıcağı sıcağına  siteye iktibas edilecek.

İRFAN DİNÇ: "SEÇİM ÇALIŞMALARINDA HANGİ MAHALLEYE GİDERSEK GİDELİM, ORADA ÖVÜNÇ DUYACAĞIMIZ MUTEBER İŞLERLE KARŞILACAĞIZ."
İl ve Merkez İlçe yönetiminde bulunan partililere adaylığının açıklanması akabinde teşekkür konuşması yapan Dinç, "Görev yaptığımız 5 yıl boyunca Çankırı'nın her tarafında, daha önce halledilmemiş ve çözülmesi hayati önem taşıyan bir çok faydalı iş yaptık. Bunu seçim çalışmalarında daha net göreceğiz " dedi. Parti'de ki birlikteliğe dikkat çeken Dinç, "Ben dördüncü aday adaylığım sonucunda ilk defa geçtiğimiz  dönem belediye başkanı adayı oldum ondan önceki aday adaylıklarımda aday gösterilmememe rağmen mitinglerde hep ön saflarda mikrofonu elime almış ve partim için çalışmıştım.Ben inanıyorum ki aday olamayan diğer kardeşlerimde Başbakanımızında ifade ettiği gibi aynı heyecan ile partimizin muvaffakiyeti için çaba sarf edecekler. " demesi üzerine salonda bulunan İl ve Merkez İlçe teşkilatı üyelerinden büyük alkış aldı.

Düzenleyen AK Parti SKM - 22.01.2009 Saat 00:09
Ak Parti Çankırı Seçim Kordinasyon Merkezi
Yukarı Dön
hu-kalem Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22.01.2009 Saat 19:25
Mevta'nızın kabrinin bulunduğu yere internet üzerinden ulaşmak için; TIKLAYIN

Düzenleyen hu-kalem - 25.01.2009 Saat 18:14
Hür - Kalem
Yukarı Dön
hasan emin Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22.01.2009 Saat 22:25
memleketimize hayırlı olsun... hangi partiden olursa olsun tüm adaylarımız eminim çankırıya hizmeti amaç edinmişlerdir... çankırımız için hayırlı olan, öz görüsü geniş olan aday kazansın... hemşehrilerimiz de  oy verirken umarım menfaat ve çıkar ilişkilerinden uzak durup, çankırı için iyi olanı seçmeye özen gösterir...
Hasan Emin Çelik
Yukarı Dön
hu-kalem Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22.01.2009 Saat 23:19

AK BELEDİYECİLİK ÇANKIRI'YA RAMAZAN ÇADIRI KÜLTÜRÜNÜ KAZANDIRDI: Anadolu'nun mutedil ve şirin kentlerinde kültürümüzün bir tecellisi olan "Ramazan Çadırları" onlarca yıl varlığını sürdüre gelmesine rağmen Çankırı bu hasletten yoksundu. Yüzlerce Çankırılı daha önce hiç beraber iftar açma hazzını yaşamamıştı. Bu gediği kültürel ve çağdaş değerleri hizmet anlayışında hasıl eden birisinin doldurması gerekiyordu. Ve bu işe önderliği diğer alanlarda olduğu gibi AK Belediye yaptı.

Ve Çankırı Tarihinde bir ilke daha şahit oldu.

Düzenleyen hu-kalem - 23.01.2009 Saat 01:42
Hür - Kalem
Yukarı Dön
Sevdiyar_1984 Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23.01.2009 Saat 00:43

Bana göre AKP'de aday adaylığı sürecinde en çok çalışan ve dolayısıyla adaylığı hak eden kişi Sevda Şireci'dir. Fakat ne yazık ki AKP, Ankara'daki manevrasını Çankırı'da da yaptı. Türkiye çapında kadın adaylar arasında en başarılı seçim çalışmalarının Sevda Şireci tarafından yapıldığı tescillenmesine rağmen, AKP Ordu'da bayan adaya yol verdi ama Çankırı'da motor stop etti! Bu irdelenmesi gereken bir konudur ve haksızlıktır. Madem en kaliteli seçim çalışmasını Sevda Şireci yapmıştır, onun yolunu açacaksınız. Eğer açmıyorsanız iyi niyetinizden şüphe ederim.

Ahmet Gülşen'in tarafsızlığına gelince.. Ben bu seçim sürecinde Ahmet abiden Sevda Şireci için hazırlanan bir yazıyı yayınlamasını rica ettim. Fakat kendisi, hiçbir partinin aday adaylarını, adaylıkları belli olana dek yayınlamayacaklarını söyleyerek reddetti. Dikkatle takip ettim ve gerçekten de adaylar dışında sitede kimseye müsaade etmedi. Kendisine tarafsızlığı sebebiyle teşekkür eder, bu dürüstlüğünün diğer sitelere de örnek olmasını temenni ederim.
I L G A Z L I
Yukarı Dön
Tekin Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23.01.2009 Saat 11:16

Aday belirlemekte "reklam" bir mikyas değildir. Öyle bir yazmışsınız ki okuyan, bu süreçte en iyi reklamı Sevda Şireci yaptığı için bu iş onun hakkıydı zanneder. Halbuki partinin referans aldığı en önemli ölçü anket , teşkilat yoklaması ve de Çankırı Milletvekillerinin ve Tayyip Erdoğan'ın kişisel görüşüdür. Anketten adı ilk üçe bile giremeyen bir adayı parti niçin aday göstersin ? Niçin halkın en çok görmek istediği kişileri aday göstermesinde onu göstersin ? Teşkilat yoklamaları önemlidir dedik, teşkilatının desteklediği ve milletvekillerinin olsun dediği bir aday varken niçin teşkilatın ve milletvekillerinin istemediği bir adayı göstersin ? Unutmayın Ak Parti bu seçimlerde aday belirlerken çok ince eleyip sık dokudu. Genel merkez Çankırı'da tam 6 adet anket yaptı. 6'sındada birinci çıkan İrfan Dinçti.

Sizin dediğinize göre en çok parası olan ve en iyi reklam şirketleri ile çalışan belediye başkan adayı olmayı hak eder.
Hayır efendim, Çankırı o kadar ucuz değil!..

Fakat şimdi herşey gelip geçmiştir, önemli olan parti içi farklılıkları zenginlik addedip Tayyip bey'in hüsnü kabul gösterdiği aday üzerinde yoğunlaşıp onun seçişmesini sağlamaktır.
Yukarı'da okuduğunuz hizmet temposu kadar daha önce hangi belediye başkanı çalışmış ? Hangi belediye döneminde bu kadar eser Çankırı'ya kazandırılmış ?
Peki mevcut diğer adayların kapasitesi bu hizmetleri gerçekleştirecek seviyeye kabilmi ?
Mesela Mhp'nin adayı eski Ilgaz DYP belediye başkanıdır. Bu arkadaş Ilgaz'da 5 yıllık görev süresini doldurmadan bırakmıştır, pekala Ilgazı bırakan kişi Çankırı'nın ağırlığını kaldırabilir mi , Anap veya DYP'nin kazanma şansıda kamuoyu anketlerinde var görünmüyor.

Mevcut başkanımızın yanlışları var mıdır ? Evet vardır, ama bunlar müspet çalışmalarının yanında gözle görünmeyecek kadar küçüktür. Her insan hata yapabilir. Fakat bize düşen iktidarla beraber rahat çalışabilecek iktidar partisinin belediye başkanını desteklemektir.

...

Düzenleyen Tekin - 23.01.2009 Saat 11:31
Silkelenin
Yukarı Dön
Yazar
Yazar
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24.01.2009 Saat 22:06

Yaş itibariyle akran olduğumuzu kabul ederek, size kardeş diye hitap edeceğim.

Bak kardeş.. Ankara'da Melih Gökçek'in adaylığı günlerce bekletilerek bir anlamda ince ayar çekildi. Melih Bey'in sütten çıkmış ak kaşık olmadığını tüm Türkiye gibi Tayyip Erdoğan'da biliyor, değil mi? Biliyor ama Ankara'yı kaybetmeyi göze alamıyor ve tekrar aday gösteriyor.

İrfan Dinç konusuna gelince.. İrfan Bey'in yaptığı çalışmaları kimse inkar edemez. Fakat yanlışları da var. Demek yanlışları da terazide epey ağırlık yapıyor ki; aday adaylığı sürecinde Çankırı en son iller arasında açıklanıyor. Bana anketleri örnek gösteriyorsun. Ben o anketlere inanmıyorum. Benim inandığım, Çankırı AKP İl Başkanı'nın "İrfan Dinç'le seçime girersek kaybederiz" söylemidir. Yani dediğin gibi teşkilatta bütünlük yok, aksine bölünme var.  Şimdi senin iddia ettiğin ikinci konuya gelelim. Diyorsun ki iki milletvekili de İrfan Bey'i istedi. Hayır, bu da yanlış. Suat Kınıklıoğlu ve Mustafa Selci'nin adayının Mesut Koç olduğunu dünya alem biliyor. Gördüğün gibi burda da bölünme var.

Sevda Şireci meselesine gelince.. Sevda Şireci'yi tanımadığın için "Sadece reklamla belediye başkanı olunur mu?" diye sormuşsun. Bu bayan daha önce de Çankırı'dan milletvekili aday adaylığını koymuştu. Ayrıca gençlik yıllarında Çankırı Belediyesi'nde de çalışmışlığı var. Yani öyle tepeden inme bir adaylık değil bu. Ayrıca AKP Genel Merkezi'nin kadınları siyasete yönlendirme çalışmalarında önemli bir kişi olduğu da biliniyor. Bu seçimde AKP tek bir bayan aday gösterecekti. Bu ya Çankırı ya da Ordu olacaktı. Benim dediğim şu sadece: Madem AKP, bayan adayları arasında en başarılı çalışmaların Sevda Şireci tarafından yapıldığını tescilliyor, o halde neden Ordu'daki bayanı aday gösteriyor?

Sana MHP konusunda sonuna kadar katılıyorum. AKP'deki bu bölünmüşlüğü fırsat bilip, daha sağlam bir aday gösterseydi, MHP'nin bu seçimlerdeki şansı bir hayli yüksekti.

Saygılar.
I L G A Z L I
Yukarı Dön
Tekin Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25.01.2009 Saat 09:53

"Demek yanlışları da terazide epey ağırlık yapıyor ki; aday adaylığı sürecinde Çankırı en son iller arasında açıklanıyor. " ifadesi kişisel yorumdan başka birşey değildir. Subjektif bir değerlendirmedir. Çankırı'nın son sırada açıklanmasının sebebi İl başkanının ve Suat K.oğlu'nun kendi adaylarını desteklemesi ve bunda ısrarcı kalmalarındandır.Bu siyasette olağan bir durumdur.  Bire Tayyip Erdoğan'ın bölgesel meseleler üzerindeki yoğunluğundan dolayı. Suat K.oğlu'nun milletvekili yapılma maksadı partinin dış politiklarda siyasetini dizayn etmek ve uluslararası alanda Türkiye adına çalışmalarda bulunmasını sağlamak maksatlıdır.Bunun dışına Tayyip Erdoğan Kınıklıoğlunun Çankırı adayı ile ilgili belirttiği görüşü  o nispette dikkati nazara alacaktır. 

Mustafa Selcinin görüşüne gelince.. İl başkanı Selci elbetteki kendi adayını desteklemek için bazı girişimlerde bulunacak, mevcut başkan hakkında genel merkeze görüş beyan edecektir. Bu her partide olur. Fakat önemli olan genel merkezde bu kulislerin muhatap bulup bulmadığıdır. Biraz geriye dönersek Mustafa Selci AV. İdris Şahin ile girdiği İl başkanlığı yarışını 4 oy farkla almıştı. İrfan Dinç 2007 yılındaki bu seçimlerde gövdesini koyarak Selciyi desteklemişti. Eğer o gün İrfan Dinç İdris Şahini destekleseydi Şahin en az elli farkla İl başkanı olurdu. Ve buna rağmen Selci'nin bugün izlediği siyaset adı sanı siyaset geçmişinde duyulmamış birisini genel merkeze sunmasıdır.. Kusura bakma ama ben böyle yapan adamın yok "İrfan Dinç ile seçim kaybederiz" yok "şu" yok "bu" demesine itibar etmem, inandırıcıda gelmez.  Ama herşeye rağmen Mustafa Selciyle vekilleriyle parti tek yürek olup seçime kilitlendi, Türkiyede Ak Partiye  en yüksek oyu veren şehir konumuna getirme uğraşısında. Hem madem İrfan Dinç'in yanlışları da terazide epey ağırlık yapıyor Tayyip Erdoğan niçin İrfan Dinç'i aday göstersin ?..  Bir zaruriyeti mi var İrfan Dinç ismini açıklamakta ?.. Gider Mesut Koç'u yapardı. Konuya öyle bir hava veriyorsunki sanki İrfan Dinç dolandırıcı, sütten çıkmış ak kaşık değil de Tayyip Erdoğan ondan sebep bu kadar bekletti. İsmini sonlara doğru açıkladı.. Hayır. Hiç bir alakası yok. Türkiye'e 81 il var bunların adaylarnın belirlenme aşamaları belli bir süreç sonucunda nihayete erdiriliyor. Ve bu çalışmalar sürerken bir çok pürüz çıkıyor. Milletvekilleri arasında görüş birliği sağlanmıyor, muhalifler doğru yanlış bir çok aleyhtar dosyalar veriyor ve vesair bir çok durum.. Genel merkezin bu dosyaları değerlendirmesi, doğruya ulaşması, mevcut başkanın performans değerlendirmesini yapması ve Tayyip Erdoğan'ın başkanlığındaki MYK'da başkan yardımcıları ile bir görüş birliği sağlaması ve tek adayda diğer muhaliflerin mutabık kalmasını sağlaması hoş görün ki zaman alıyor.Bunun yanı sıra Tayyip Erdoğan'ın Filistin olaylarından dolayı seçim çalışmaları aksadı, uzadı.  Anketlere inanıp inanmamak senin elinde. Genel merkez bunların doğruluğunu ölçmede senden daha ehil ve realist. Telefon anketleri olsun ev anketleri olsun sokak anketleri olsun 4 farklı şirkete farklı farklı zamanlarda yaptırılıyor. Bu 81 ildede böyle.
Bütün bunları göz önünde bulundurduğunuzda şu sonuç çıkıyor:
"İrfan Dinç mevcut aday adayları içerisinde en münasibi, gerek geçmiş dönemdeki icraatleri olsun gerek önümüzeki döneme gerçekleştireceği çalışmalarla olsun partinin vizyonunu en iyi temsil edecek kişidir."
Bu konuyu daha fazla uzatma niyetinde değilim, önemli olan partimizin göstermiş olduğu adayı sonuna kadar desteklemek Türkiyede en büyük oy oranı alarak galip çıkmasını sağlamaktır. Genel merkezin doğru adayı belirlemedeki haklılığını yukarıda başlamış olduğum ve devamı gelecek olan "Neden İrfan Dinç'e oy vereceksiniz ?" başlıklı yazıları takip ederseniz daha net anlayabilirsiniz.

Hayırlı günler.

Düzenleyen Tekin - 25.01.2009 Saat 17:48
Silkelenin
Yukarı Dön
AK Parti SKM Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25.01.2009 Saat 16:23
"Bugün Pazar'ı şehir merkezinden kaldırdıysak bunu oy kaygısı gütmeden gerçekleştirdik. Şehrin ferahı ve istikbali açısından  bu önemli bir açılımdır."
Belediye Başkanı Dinç'i makamında ziyaret eden bir grup pazarcı esnafı ile görüşen Dinç, pazarın şehrin merkezinden kaldırılmasına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
Pazarcıların yer talebini değerlendiren Dinç: "Önümüzdeki dönem Çankırı'ya azami 10.000 öğrenci gelecek. Bunların konut, beslenme ve diğer ihtiyaçlarını hesaba kattığınızda muazzam bir sirkülasyon şehrimizi bekliyor. Bizde buna matuf çözümler geliştirmek durumundayız.Bugün Pazar'ı şehir merkezinden kaldırdıysak bunu oy kaygısı gütmeden gerçekleştirdik. Şehrin ferahı ve istikbali açısından  bu önemli bir açılımdır. Ben belediye başkanı olarak sadece bugünün toplumuna karşı yükümlü değilim. On yıl hatta yüz yıl sonrasının toplumuna dahi yükümlülüklerim var. Bu bütün arkadaşlarımız için böyle. Herkes kendi vazifesini yüz yıl ileriyi düşünerek yapmalıdır , müreffeh bir Türkiye ancak böyle düşünen insanların varlığında oluşacaktır.. Gelecek için yaptığımız çalışmaları pazarcısıyla, bölge esnafıyla,vatandaşıyla anlayış içerisinde karşılamalısınız.. " şeklinde konuştu.

Düzenleyen AK Parti SKM - 25.01.2009 Saat 17:08
Ak Parti Çankırı Seçim Kordinasyon Merkezi
Yukarı Dön
Yazar
Yazar
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25.01.2009 Saat 17:22
Hayırlısı olsun. Siz inandığınız gibi inanmaya devam edin. Saygılar.
I L G A Z L I
Yukarı Dön
hu-kalem Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25.01.2009 Saat 20:09
Çankırı Ankaranın Gölgesinde Kalıyor ifadesini bir 5 senedir duymasanızda bu önceleri çokça kullanılan bir tabirdi. Bir çok insan Çankırı'daki durgunluğa dem vurup, "Çankırı hep Ankara'nın gölgesinde kalıyor" ifadelerini kullanıyordu. Haklıydılarda. Terminali bile kasaba terminali görünümünü alan ve bu şekliyle bırakılan bir kentti Çankırı. Ama bu 5 sene Çankırı adına sosyal ve kültürel yapılaşmanın fevkine vardırıldığı, halkın sosyal yaşama teşvik edildiği ve Türkiyenin sevilen isimlerinin Çankırı halkıyla kucaklaştığı bir 5 yıl oldu..

METİN ŞENTURK 

KUTSİ 
TURGAY BAŞYAYLA
HALK KONSERLERİ

Çocuklarımız sosyal faliyetlerle iştigal içerisinde..

Başbakanımız Çocuk Korosuyla Beraber.. 

Düzenleyen hu-kalem - 26.01.2009 Saat 17:45
Hür - Kalem
Yukarı Dön
hu-kalem Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29.01.2009 Saat 20:40

Düzenleyen hu-kalem - 29.01.2009 Saat 20:47
Hür - Kalem
Yukarı Dön
Tekin Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03.03.2009 Saat 01:28
NEDEN İRFAN DİNÇ'E OY VERECEKSİNİZ
2

"Engellenmek İstenen Projeler" e tepkinizi vererek artık bu oyunlara halk olarak kanmayacağınızı, Çankırının yıllarca kandırıldığı gibi kuru vaatlere artık tok olduğunu göstermek adına , İrfan Dinç'e devam diyeceksiniz..

Ak Parti'den aldığım taslak kampanya broşürlerini sizlerle paylaşmak istedim. Eğer ki bu projeler kuvveden fiile geçirilmiş olsaydı, Çankırı sınıf atlayacak, Çankırıyı yıllarca sınıfta bırakan zihniyetler ise zir ü zeber olup tarihe gömüleceklerdi..
Ama engellenen bu projeler her türlü çıkartılan zorluğa rağmen kaldığı yerden devam ediyor..

Yunus avm: 300 kişiye istihdam açılacak, kurulacak olan kültür sanat eğlence merkezi ile çankırı öğrencilerin tercih ettiği bir il olacaktı.
Modern görünüme sahip terminal ile Çankırıya gelen yabancılar şehrimiz adına güzel bir izlenim ile karşılaşacaklardı,

Önümüzdeki 5 sene Çankırı'nın dünya kentleri arasında yerini aldığı bir zaman dilimi olacak..  Bütün prosödürler bitti!. Çankırı kent meydanına kavuşacak..

Düzenleyen Tekin - 03.03.2009 Saat 01:43
Silkelenin
Yukarı Dön
Tekin Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03.03.2009 Saat 02:10
Silkelenin
Yukarı Dön
hu-kalem Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09.03.2009 Saat 15:19

Mhp Meydanı Dolduramadı.. Mhp'nin Çankırı'daki bölünmüşlüğü meydanlara Yansıdı..

İrfan Dinç'in en yakın rakibi Mhp'nin Çankırı mitinginde ılgazdan yüklüden dodurgadan özlüden saçaktan kızılırmaktan ünürden ve diğer ilçelerden otobüslerle katılımın olmasına rağmen Meydan ancak resimdeki kadar doldu. Merkezden katılımın asgari seviyede olduğu miting akıllara yıllar önceki Mhp mitinglerini getirdi. Önceleri 10.000'i bulan  mhpnin meydan mitingleri bu seçimde ancak 3000i zar zor buldu.Hakkı Yalçında ancak 2 dakika konuşma yapabildi. Hiç bir projeden bahsedemeyen Hakkı Yalçının otobüsün üzerinde bozkurt işareti yapmaması dikkatleri çekti.

Projesiz Aday Hakkı Yalçın ? 
Hakkı Yalçın'ın meydanda ki kalabalığın azlığını gördükten sonra moralinin bozulduğu gözlerden kaçmadı. Eski Doğruyol partili olan Yalçının aday gösterilmesi Mhp tabanında bir çok kişinin Mhp'ye kızmasına neden oldu.Bu seçimde çoğu mhplinin tepki olarak Mhpye atmayacağı konuşulanlar arasında.Çankırı adına bir tane bile projeden söz edemeyen Yalçın, "Bana Ilgazı bırakıp kaçtı diyorlar, Mhp beceriksiz adamı aday gösterir mi hiç ?" dedi. Mhpli üst düzey yetkililerin Ak Parti rüzgarının önüne geçmek için Doğruyol Partisi kökenli birini aday yapıp Çankırıdaki Doğruyol oylarınıda kapmaya yönelik bir proje olarak görünüyor DYP eski Ilgaz belediye başkanı Hakkı Yalçının Mhpden aday gösterilmesi. 

Hakkı Yalçın'ın işi çok zor !
Çankırı'da  modern terminal , tatlı çay rekriasyon alanı, şelaleli parklar, yeni yollarla çankırı girişi ile bir çok başarılı çalışmaları bulunan mevcut belediye başkanı İrfan Dinç halkın büyük beğenisini kazandı. Geçtiğimiz 5 sene içerisinde Çankırı'ya değişiklik kazandırması, başka partililerinde sempatizanlığını kazandırdı.
İşin açıkçası dernek ve vakıflardan destek bulamayan Hakkı Yalçın Dyp kökenli oluşununda dezavantajını yaşayacak..
Recep Tayyip Erdoğanın Davosta sergilemiş olduğu tavrında bu seçimlerde sandığa olumlu manada tecelli edeceği düşünülüyor. Mhp'de ki bölünmüşlük ve tepki oylarının İrfan Dinç'e geçeceği realitesi Hakkı Yalçının seçimde başarılı olamayacağı kanaatini kuvvetli kılıyor.

Tayyip Erdoğan seçime 4 gün kala Çankırı'da miting düzenleyecek!...
Çankırı'da mevcut başkanlığı elinde bulunduran ve yaptığı hizmetlerle halkın çoğunun sempatisini kazanan Ak Parti şehirde seçime 4 gün kala 25 Mart Çarşamba günü miting düzenleyecek. Ak Parti adayı İrfan Dinç'in Hakkı Yalçın'ın elle tutulur bir seçim beyannamesi oluşturamamasını avantaja dönüştürüp projelerini sunup sunmayacağını merak edenlerin miting alanını dolduracağı tahmin ediliyor..

Mhp kalabalığı belediyenin önünden şahinler çay bahçesinin önüne kadardı. Atatürk heykelinin bulunduğu yere kadar ulaşacağı tahmin edilen kalabalığın bu kadar az oluşu Ülkü ocakları gençlerinin moralini alt üst etti. 

------------
Yönetici Notu: Yazı metni ve içeriği yazarlarını bağlar. Verilen haberler tamamen üyelerin kendi gözlemleri ve değerlendirmeleridir.

Düzenleyen ahmetgulsen - 10.03.2009 Saat 22:20
Hür - Kalem
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.16
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Popup Örnek