2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Haberler/Etkinlikler » Çankırı Haberleri
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Kaç adet derneğimiz var ?
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Kilitli ForumKaç adet derneğimiz var ?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
gdestanci Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Status: Aktif Değil
Mesajın Direkt Linki Konu: Kaç adet derneğimiz var ?
    Gönderim Zamanı: 23.05.2009 Saat 18:03
Çankırımız ile ilgili kaç adet köy derneği, dernekler birliği, organizasyon ve federasyon var ? Bu konuda bilgisi olan varmı ? Bildiğim kadarıyla  yüzlerce derneğimiz, bi kaç tane dernekler birliğimiz ve federasyonumuz var. Ayrıca derneklerimiz kadar internet sitemiz de var.  Çankırımızın tanıtımı, reklamı tek elden takip ve iadare edilmesi için  bu kurumları denetleyecek bu kurumları birleştirecek bi oluşuma ihtiyacımız var. Bazı dernek sitelerini ziyaret ediyorum Çankırımızın tanıtımını bırakın zarar verecek yayınlar yapıyolar. Bu oluşturulacak üst ve tek kurum hem bu derneklerin faaliyetlerini denetleyecek hemde yol gösterici olacak. Bu kurumun yaptırımıda olması lazım. Bu kurumun bi şekilde oluşturulması gerekiyor. Tartışmamız gereken bi konu bence. İlkönce kaç adet dernek ve sitemiz var? bunları belirlememiz gerekir.  Ben bikaçtane yazayım  . ( Sizde bildiklerinizi yazın)  

1- Çankırı Ilgaz Aktaş Köyü Kalkındrıma Derneği : Merkez İstanbul  
İnternet sitesi : www.aktasder.com
2- Çansaati.org
5- Çankırının Sesi Gazetesi- www.cankirininsesi.com
6-Ilgaz Dernekler Birliği
7-Çankırı Federasyonu (CANFED)

Düzenleyen gdestanci - 23.05.2009 Saat 18:14
Güven DESTANCI
www.aktasder.c
Yukarı Dön
Necati Ülker Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23.05.2009 Saat 22:32
Değerli kardeşim, Güven Destancı Başkent Ankarada en çok Derneğe sahip olan Çankırı Dernekler Federasyonu var. Değil Ankarada Ülkemizde en çok Dernek üyesine sahip en Büyük Federasyondur. Bünyemizde 90 dernek var. Ayrıca Ankarada yanlış hatırlamıyorsam Fedrasyona üye olanlar Dahil 130'un üzerinde Dernek olduğunu bir toplantıda duymuştum.www.cankirifederasyonu.com sitemizden de takip edebilirsin.Başarılar sevgiler Necati Ülker Kartekin YÂRAN kültürü yaşatma Derneği Başkanı ANKARA

Düzenleyen Necati Ülker - 23.05.2009 Saat 22:59
Necati Ülker
Yukarı Dön
seref cakir Açılır Kutu Gör
Kurum Temsilcisi
Kurum Temsilcisi

Dernekler Fed.

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24.05.2009 Saat 23:35
Sayın Destancı.
Ankarada Bir Federasyon, 90 üye dernek, Ankara Dernekler İl Müdürlüğü verilerine göre de 156 civarında Çankırı'lı dernek var.
 Biz Federasyon üyesi derneklerin site talebini tek bir portaldan karşımaya çalışıyoruz. Aynı portalda standart site kurmalarına yardımcı oluyoruz. (150- 200 TL ye hazır siteler) Site kurmadan ziyade içini dolduracak eli klavye tutan hemşehrimiz az. (köşe yazısı açısından. Mesela ben 3-5 siteye haber yazıyorum ama köşe yazısı yazmıyorum) olanlarda ya üzerine dert edinmiyorlar ya da birbirini taşlamadan hizmete fırsat bulamıyorlar.

İstanbulda 2 Federasyonumuz var

İzmir'de 1 derneğimiz
Bursa'da 1 derneğimiz
Kocaeli'nde 1 derneğimiz
Adapazarı'nda 1 dernek (henüz kendilerine ulaşamadım.)
Ilgaz İlçesinde 37 (tüm cami dernekleri vb. dahil) derneğimiz var.

Ankara'daki tüm Çankırı ismi taşıyan derneklerimize (federasyon üyesi olmasa bile) kanuni iş ve işlemlerinde federasyon olarak yardımcı olmaktayız.

BAZI DOST SİTELERİMİZ

Düzenleyen seref cakir - 25.05.2009 Saat 13:34
Seref Çakır
Dernekler Danışmanı
Yukarı Dön
gdestanci Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25.05.2009 Saat 16:13
Sayın Necati Ülker ve Şeref Çakır, ilginiz için teşekkürederim. Tamam çalışmalar güzel ama yeterli değil. Daha dışarıda kalan herhangi bir federasyon yada birliğe dahil olmayan  yüzlerce dernek var. Kendi başlarına hareket ediyolar. Benim amacım bu derneklerin bu federasyonlara federasyonunda bi üst kuruma bağımlı olması. Nedenine gelince:  kendimi tam anlatamadım herhalde. Size bi örnekle açıklayayım. Ramazan aylarında zeytinburnu belediyesi tarafından yöresel geceler düzenleniyor diğer ilçelerde olduğu gibi. İstanbulda da birçok belediye bu tip gece düzenliyor. Zeytiburnunda yöresel bi Çankırı gecesine bende gittim. Bi yaren gösterisi düzenlediler. Dedim bizim yarenimiz bu mu . Böylemi tanıtılır bi gelenek. Daha birçok saçmasapan hareket falan. Televizyonlarda da çıkıyor ,Çankırı ile ilgili yine programlar. Ama küçük bi kısmı hariç çankırımızın tanıtımı açısından çok kötü. Hiç televizyonda çıkmaması yada böyle ilçe organisayonlarında yeralmamamız çok daha iyi.  Benim isteğim şu . Önüne gelenin bi kurumdan izin almadan organizasyon yapamaması lazım. Denetim ve izin mekanizmasının oluşması gerekiyor. Dernekler, internet sitelerine yani çankırı adını kullanan heryere. Mesela bi Çankırı Tanıtım Gurubu oluşturulmalı. Ve yapılacak organizasyonları denetlemeli desteklemeli ve istemediği yada onaylamadığı bir organizasyonu yine kamuoyuna duyurmalıdır. Sonuçta bizim Çankırımızın ismi kullanılıyor. Ankarada birleşilmiş olabilinir istanbulda da var ama bunlar bana göre çok dağınık. Şimdi biraz daha iyi anlatabildim herhalde derdimi . İlginiz için tekrar teşekkürler. Saygılar.

Düzenleyen gdestanci - 25.05.2009 Saat 16:33
Güven DESTANCI
www.aktasder.c
Yukarı Dön
turgut_reis Açılır Kutu Gör
haberci
haberci
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01.06.2009 Saat 22:57

Çankırı Çayırpınar Köyü Derneği

http://www.cayirpinar.net/

Düzenleyen turgut_reis - 01.06.2009 Saat 22:58
Ne Mutlu Türk'üm Diyene...
Yukarı Dön
Bayram Polat Açılır Kutu Gör
haberci
haberci
Simge
Spor Muhabiri

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02.06.2009 Saat 09:14
GENÇLİK ALANINDA FAALİYET GÖSTEREN KURULUŞLARIMIZ...

Çankırı Gençlik Derneği Web Sitesi

Merkezi : Ankara

İstanbul Çankırı Gençlik Derneği Web Sitesi

Merkezi : İstanbul

İstanbul Çankırılılar Vakfı Gençlik Kolu Web Sitesi

Merkezi : İstanbul

Genç Oluşum Derneği Web Sitesi

Merkezi : Çankırı

Çankırı Motor Sporları ve Gençlik Klübü Web Sitesi

Merkezi : Çankırı

Kurşunlu Gençlik Derneği Web Sitesi

Merkezi : Kurşunlu

Genç Ilgazlılar Yaren ve Kültür Derneği Web Sitesi

Merkezi : Ilgaz

NOT: Resmi kimliğe haiz kuruluşlar yazılmıştır. Gençlik alanında faaliyet gösteren başka kurumlar varsa iletişim bilgilerini eklemeleri ricamızdır.

Bütün gençlik kuruluşlarımıza özverili çalışmalarından ötürü teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Değerli büyüklerimizin de bilgi, birikim ve tecrübelerini masumane bir şekilde gençlerimize aktarma ve gençliğin bu enerjisine güç katma noktasında daha duyarlı ve hassas olmalarını rica ediyorum.

Saygılar...

mail@bayrampolat.com
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.16
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Popup Örnek