2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Gündem/Köşe Yazarları » Recep CIRIK
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - BİZİM ÇANKIRI GAZETESİNE
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Kilitli ForumBİZİM ÇANKIRI GAZETESİNE

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Necati Ülker Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Status: Aktif Değil
Mesajın Direkt Linki Konu: BİZİM ÇANKIRI GAZETESİNE
    Gönderim Zamanı: 05.06.2009 Saat 00:55
BİZİM ÇANKIRI GAZETESİNİ KUTLUYORUM
                            Nice çeyrek asırlara;

Çankırı gibi ekonomik şartları oldum olası sınırlı olan ve bunun yanında okuma alışkanlığı Günümüzde bile sınırlayıcı olduğunu geçtiğimiz aylarda İl Valimiz Sayın Şemsettin UZUN Açık bir dille okul Müdürlerimizle yaptığı toplantıda dile getirdiğini biliyorum.

Okuma alışkanlığı bu devirde bile çarpıcı nispette düşük olan bir şehirde gazetecilik yapmak gerçekten oldukça çok zor.

Hele bu mesleği 25 yıl boyunca sürdürebilmek, onun da fevkinde.. Tüm bu veriler göz önünde tutulduğunda İlimiz Çankırı da Matbaacılığın ve Gazeteciliğin, Duayeni olan Saygı değer usta

Sayın Ali KÖR ağabeyimizin, Taraflı tarafsız, herkesin kabul ettiği ölçülerde icra etmesi herkesi ve her kesimi memnun ederek gazetecilik mesleğinin gereklerini hakkıyla yapması takdire şayandır.
         Başta Sayın Ali KÖR şahsında öncelikle meslek hayatınızda 25 yılı geride bırakmış olmanızdan dolayı, şimdileri aranızda olan ya da olmayan emeği geçen herkesi yürekten kutluyorum.

Sıradan bir meslekte bile 25 yılı devirenlerin efsane olarak anıldığını hesaba katarsak, gazetecilik gibi son derece sıkıntılı, son derece stres yüklü bir meslekte 25 yılı doldurmuş olmak gerçekten efsane olmaktan da öte bir şey olmalı. Şu an nasıl bir duygu yoğunluğu içerisinde olduğunuzu hissediyorum.

Yaşadığınız gerek mesleki, gerek diğer sorunları aşarak mesafeler alarak yeni iş yerinize geçmeniz çok hoşuma gitti.

Yeni iş yerinizde Daha nice 25 yıllara sağlık ve başarı dileklerimle. Demokrasinin özümsenemediği ve demokratik şuurun oluşmadığı bir toplumda 25 yıl süreyle Bu mesleğin çileli, sıkıntılı sınavlarından geçmiş olarak Gerek ekonomik, gerek teknolojik, gerek demokratik sorunları aşarak bugüne gelinmiş olması mutlulukların en güzeli diye düşünüyorum.

İlimiz Çankırı da gazete aboneliği, oldukça az olduğunu da biliyorum. Ve Reklâma para ayıracak iş adamlarımızın da az olduğu bir gerçektir.

Çankırı ilimiz gibi küçük illerde bir başka sıkıntı ise bildiğim kadarı ile Genelde eleştiriye tahammül edemeyenler çoğunluktadır. Oysa genel de hep yakın tanıdık, eş dost, arkadaş, hısım akrabalarda, bu tür konularda keşke hoş görüyü ön planda tutulabilseler, sıkıntılı çalışmaların önüne geçilecektir.

Bende Başkent Ankara da Federasyonumuzun yayını olan 18 ÇANKIRI Gazetesi ve zaman, zaman yerel Gazetelere Dergilere Ve Dijital ortamda çok ciddi manada yayın yapan www.cansaati.org

Sitesine ve www.çankirifederasyonu.com YÂRAN Kültürü ağırlıklı olarak Muhtelif yazılar yazıyor, birikimlerimi insanlarla paylaşıyorum. Olumlu ve olumsuz aldığım yorumlara da hoş görü ile karşılık veriyorum.

Gönül, daima bir Dostla, Dostlarla beraber olmayı ister. Onlarla Dertleşmeyi muhabbeti arzu eder. Monoton Dostlar ise insanı sıkar. Bazen Tebessüm eden. Bazen ağlayabilen….siz Dostlarıma kıymet biçemem.

Her şey gönlünüzce olsun. 26. YAŞ GÜNÜNÜZ Sağlık mutluluk başarılarla dolsun.

Necati ÜLKER

Karatekin YÂRAN Kültürü yaşatma Derneği Başkanı

ANKARA
.

Necati Ülker
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.16
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Popup Örnek