2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Gündem/Köşe Yazarları » Ibrahim Zencirci
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - SAYIN ERTUĞRUL GÜNAY'A AÇIK MEKTUP
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

 


Kilitli ForumSAYIN ERTUĞRUL GÜNAY'A AÇIK MEKTUP

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
i.zencirci Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Kayıt Tarihi: 25.12.2005
Şehir: İzmir
Status: Aktif Değil
Points: 772
Mesajın Direkt Linki Konu: SAYIN ERTUĞRUL GÜNAY'A AÇIK MEKTUP
    Gönderim Zamanı: 15.06.2009 Saat 15:02
Sayın Bakanım, 
 
Memleketini karşılıksız seven, hiçbir ikbal peşinde koşmayan, biz Çankırılar, yıllardır geri bırakılmışlığın, aldatılmışlığın ezikliği içersinde ve çaresizlikten, memleketimiz de olan bazı “yolsuzluklardan” usulsüzlüklerden, yanlış giden bir şeylerden ilgili makamları haberdar etmek için, başbakana,  milletvekillerine, valiye, sesimizi duyurabilmek için. “Açık Mektup” adı altında yazılarla derdimizi anlatmaya çalışıyoruz. Bu bizde bir gelenek oldu.

Yaran kültüründen gelen kuru nezaketimiz ve unutulmuş bir şehir olmamız nedeniyle, cılız çıkan sesimize, geçmiş yıllarda kendisine açık mektup yazdığımız duyarlı büyüklerimizin, özellikle Sayın Başbakanımızın sesimize ses vermesi, derdimize çare olması bizleri ziyadesiyle bahtiyar etmiştir.

Aşağıda arz edeceğimiz konuya, Siz Sayın Kültür ve Turizm Bakanımızın hassasiyetle yaklaşacağını, ilgili makamlara vereceğiniz emirle kısır çekişmeden doğan bu sorunumuzu çözeceğinize inanıyoruz.

 

Sayın Bakanım, 

12-16 Ağustos 2009 tarihleri arasında Çankırı Bayramören’de Yamaç Paraşütü Dünya Kupası Ön Ayağı yapılacak, 2008 yılında yapılan amatör yarışmalar sonunda bu tarih belirlendi. Bu işe gönül vermiş hemşerimiz Tahsin Tekin’in çabaları ile hazırlanan dosya, Brezilya'da yapılan Dünya Kupası Genel Kurulu'na gönderildi. Burada yapılan tanıtım sayesinde Dünya Kupası Yetkilileri Bayramören'de Paragliding World Cup yarışması yapılmasını kabul ettiler.

“Uzak çağların yakın kenti” Çankırı’nın tanıtımına katkı olması nedeniyle, bu işe gönüllüler ordusu, özellikle Çankırı dışındaki sivil toplum örgütleri dört elle sarıldı.

Örneğin;

İstanbul ÇANFED Gençlik Komisyonu, T.C. Başbakanlık - DPT - AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığına “Uçan Gençlik” adında bir proje sundu. Yapılan inceleme sonucunda ÇANFED Gençlik Komisyonunun hazırlamış olduğu “Uçan Gençlik” projesi, diğer projeler arasından sıyrılıp kabul edildi.

Projenin kabul edilmesi ile beraber AB hibe programları kapsamında İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu Gençlik Komisyonunun kabul edilen projesi karşılığında yapılacak olan yardım, proje ekibi tarafından “Uçan Gençlik” projesi kapsamında Çankırılı gençlerin yamaç paraşütü ile ilgili olarak yararlanması için harcanacak.

Gönüllüler, sivil toplum örgütleri, "Bu proje hem memleketimin hem de benim geleceğimi belirleyecek" diye çaba harcar ve "Ne tür katkı sağlayabilirim"in hesaplarını yaparken, oturdukları koltukları kişisel kaprisleri uğruna kullanarak kendilerine verdiği yetkiyi “sadece ve sadece engelleme” yönünde çaba harcayanları da görmezden gelemeyiz ve gelmemeliyiz!

Aylardır bu uğurda aldıkları tek yol, yaptıkları dar kapsamlı toplantılar ve bu toplantıların hepsinde de konuştukları "Organizenin onursal başkanı kim olacak, resmi başkanı kim olacak?" pazarlığından öteye gitmeyen anlamsız ve kısır tartışmalardır.

Hele hele  "Bu yarışmayı Çankırı'ya alırken bana mı sordun, bana mı danıştın?", "Bu işten kişisel ne çıkarın var?" gibi aşağılayıcı ve karalayıcı sözler devletin en önemli makamlarını işgal eden insanların ağzına hiç yakışmıyor. Bu sözlerin muhatabı olan, memleketinin adının dünyada duyulmasına için çabalayan, Tahsin Tekin gibi saygın bir insana, hiç söylenmemesi, hatta ima bile edilmemesi gereken yakışıksız sözlerdir.

Sayın Bakanım, Turizmde, tarımda, ticarette, sanayide geri kalmış, son Teşvik Yasasında doğu ve güneydoğu illeri ile beraber 4. bölgede bulunan Çankırı’nın tanıtımına katkı sağlayacak, 12-16 Ağustos 2009 tarihinde Bayramören de yapılacak, Yamaç Paraşütü Dünya Kupasını biz sivil toplum örgütleri, biz gönüllüler çok önemsiyoruz.

Size arz ederiz ki;

Çok az bir süre kalması nedeniyle, bu işi ağırdan alan, Çankırı Valiliğine ve Çankırı Kültür ve Turizm İl Müdürlüğüne vereceğiniz bir emirle, görevlerini hatırlatmanızdır.

Saygılarımızla.  

Çankırı Gönüllüleri Platformu adına;

İbrahim Zencirci

 
Merak edene not:
Bu açık mektubun bir örneği, ozelkalem@kulturturizm.org.tr e-posta adresinden, Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Ertuğrul Günay'a ulaştırılmıştır.
 
 T.C. ANAYASASI
       VII.  Düşünce ve kanaat hürriyeti

MADDE 25. – Herkes, düşünce ve kanaat hürriyetine sahiptir.

Her ne sebep ve amaçla olursa olsun kimse, düşünce ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; düşünce ve kanaatleri sebebiyle kınanamaz ve suçlanamaz.

VIII.  Düşünceyi açıklama ve yayma hürriyeti

MADDE 26. – Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmî makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir

 


Düzenleyen i.zencirci - 15.06.2009 Saat 19:41
İbrahim ZENCİRCİ
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

 

Popup Örnek