2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Haberler/Etkinlikler » Çankırı Haberleri
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - GAZİ ÜNİV.REKTÖRÜ ÇANKIRI’YA GELİYOR
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

 


Kilitli ForumGAZİ ÜNİV.REKTÖRÜ ÇANKIRI’YA GELİYOR

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
turgut_reis Açılır Kutu Gör
haberci
haberci
Simge

Kayıt Tarihi: 26.12.2005
Şehir: ÇANKIRI
Status: Aktif Değil
Points: 393
Mesajın Direkt Linki Konu: GAZİ ÜNİV.REKTÖRÜ ÇANKIRI’YA GELİYOR
    Gönderim Zamanı: 02.03.2006 Saat 16:35

Gazi Üniversitesi Rektörü Çankırı’ya Geliyor….

 

             Çankırı’ya kurulması planlanan Güzel Sanatlar Fakültesi ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin görüşmelerinde bulunmak üzere Gazi Üniversitesi Rektörü Kadri YAMAÇ ve ekibi 07 Mart 2006 Salı Günü Çankırı’ya geliyor.

 

            Çankırı Valisi Ali Haydar Öner’le görüşecek olan Yamaç’ın Çankırı’daki Yükseköğrenim kurumlarında da incelemelerde bulunması bekleniyor.

 

            Çankırı Valisi Ali Haydar Öner, 1 Mart 2006 günü 17.05-18.00 saatleri arasında Polis Radyosunda yayınlanan, “İl ve İlçe de Hayat” programında sunucu Orhan Ararat’ın, üniversite ile ilgili sorusunu cevaplandırırken, 7 Mart’ta Gazi Üniversitesi Rektörü Kadri Yamaç’ın çalışma arkadaşları ile Çankırı’ya geleceğini açıkladı. Vali Öner radyo konuşmasında, Çankırı’daki yükseköğrenim kurumları hakkında da kısa bilgi verdi. Öner, “Çankırı’ya iki yeni fakülte kurulması için çalışmalarının  devam ettiğini, Güzel Sanatlar ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinin kurulmasından sonra da diğer fakülte ve yüksekokulların kurulması için çalışmaların sürdürüleceğini” söyledi. 

Ne Mutlu Türk'üm Diyene...
Yukarı Dön
i.zencirci Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Kayıt Tarihi: 25.12.2005
Şehir: İzmir
Status: Aktif Değil
Points: 772
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03.03.2006 Saat 10:16

Aman diyeyim amannn, siz amanı bilirmisiniz? 

Aman çok dikkat..!

"Bize yakışmayan, yaren'e uymayan, başkalarının BORAZANLIĞINI yapan" yazı ve sözlerden kaçınalım. Millete hizmet etmesi gerekenleri "aman diyeyim" rahatsız, huzursuz etmeyelim. "Örfü adeti" elden bırakmayalım. Siz bilmezsiniz bu beyler nazlı olur. 7 Mart 2006 yı bekleyelim. 3 Şubatı bekledik. Onlarca yıldır bekliyoruz.  7 mart'a şurda ne kaldı? Dört gün var.

Bakın bu fakülteler konusunda bu nazlı beyler "ÇANKIRI'ya çok önem veriyorlar"  Başta YOK bşk.ve bşk.yrd. olmak üzere. Ankara Üniversitesi Rektörü, Hacettepe Üniversitesi Rektörü geldi. Sanırım iyi misafirperverlik gösteremedik. Onlardan olumlu bir cevap alamadık. (Gerçi bunun "müsebbip'ini" ben biliyorum. Üstüne vazife olmayan, başkasının borazanı işi bozdu.) Defalarca "söz vermelerine" rağmen. "Gerçi bu boyacı küpü değil ki akşamdan sabaha sok çıkar fakülteler açılsın". Bu işler "zamanla" olur. Hem biz bu konuları fazla bilemeyiz, Çankırılı kafamızla bunu zor algılarız. Bu işler yüksek siyaset gerektirir.  Biz BÖYYÜKLERİMİZDEN daha mı iyi bileceğiz?  Senelerdir bekliyoruz, az daha dişimizi sıkalım.  (15 senedir.(Yazı ile ONBEŞ SENE)Sıka sıka diş mi kaldı???) Aramız çatlak ses çıkarsa susturalım. Adamlar nazlı alınırlar sonra, fakülte-makülte hayal olur. 

Bu dışardan gazel okuyan, üstüne vazife olmayan işlere karışan, borazanlık yapanlar var ya onlara;  "Nush ile uslanmayana etmeli tekdir. Tekdirle de uslanmayanın hakkı kötektir."  Öz deyişini hatırlatalım. Yinede uslanmazsa gereğini yapalım. Kalemini kıralım. Bağlantılarını koparalım. Pişman edelim. Yalvartalım. "Ben ettim siz etmeyin" dedirtelim. 

Şimdide Gazi Üniversitesi Rektörü  "bizi çok önemsiyor." Aman diyeyim, işimiz görülünceye kadar kimse ağzını açmasın. Adamlar "ayağımıza geliyor."

Sakın ha! İkram gayetten guvvetli olsun. Göveci kıymadan yapmayalım, bütün etten olsun vede kuzudan. Böreğin peyniri küpecük peynirinden olsun. Arkasından zerdeli pilav. Samsa dadlısına gayret verelim, şerbeti kıvamında. Aman ekşili bamyayı unutmayalım , malum hazmı kolaylaştırır. Kızılcuk ekşisini ve ayranı koyu yapalım. Kaveyi "karpuzcudan" aldığımız kaveden telvesi bolcana orta şekerli yapalım. Sakın bu konuda cimrilik yapmayalım. Gerçi ihtiyaçları yok bunun için hacırahları, maaşları var ama yinede "takım yemeğimizi" tam çıkaralım.  Hani derler ya "Köprüyü geçinceye kadar....." Bu beyler nazlı olur. Üstüne vazife olmayan işlere karışan birisi borazanlık yapar, adamları küstürürüz sonra. "Aman diyeyim, siz amanı bilirmisiniz?"    

Fazla da dert etmeyelim. Ankara Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Gazi üniversiteleri fakülte açmazlarsa, sırada KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ, ÇORUM ÜNİVERSİTESİ VAR. Onların rektörleride gelip bakacaklar. Son iki üniersite rektörü henüz belli olmadı. Onlarda bi belli olsun sıraya girerler. Hem Türkiye de Çankırı'ya fakülte kuracak üniversitemi yok? 

Bizde bu "ense" (yoksa kafamıydı?)  nazlı beylerde bu  "kavî mide" olduktan sonra dert ettiğiniz şeye bak...  

Meraklısınına Şiirli not:

.....

Verir zavallı memleket, verir ne varsa, malını
Vücudunu, hayatını,
ümidini, hayalini
Bütün ferağ-ı halini, olanca şevk-i balini.
Hemen yutun düşünmeyin haramını, helalini...

Yiyin efendiler yiyin, bu han-ı iştiha sizin,
Doyunca, tıksırınca, çatlayıncaya kadar yiyin!

....

Tevfik FikretDüzenleyen i.zencirci - 10.03.2006 Saat 07:52
İbrahim ZENCİRCİ
Yukarı Dön
b_ayhan Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Kayıt Tarihi: 25.12.2005
Status: Aktif Değil
Points: 65
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05.03.2006 Saat 20:44
Oldukça teknik bir konu olması nedeniyle konunun detayını bilmekte fayda var. Hatırladığım kadarıyla önceki yıllarda Gazi Üniversitesi Rektörü Çankırı'ya geldi. Görüşmeler yapıldı. Sonuç alınamadı. Ankara Üniversitesi'nin Çankırı'da olması Gazi Üniversitesi'nin  gelmesine engelmi idi acaba? Şimdi ise bu sorun çözüldü de sayın Rektör Çankırı'ya teşrif ediyorlar. Umarız olumlu sonuca varılır.
Yukarı Dön
turgut_reis Açılır Kutu Gör
haberci
haberci
Simge

Kayıt Tarihi: 26.12.2005
Şehir: ÇANKIRI
Status: Aktif Değil
Points: 393
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09.03.2006 Saat 13:01

GAZİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ YAMAǒTAN OLUMLU MESAJLAR

İlimize kurulması düşünülen Güzel Sanatlar Fakültesi ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi için inceleme gezisinde bulunmak üzere Çankırı’ya gelen Gazi Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Kadri Yamaç, gezinin sonunda yaptığı açıklamalarda olumlu mesajlar verdi. Gezinin kendileri açısından çok olumlu ve faydalı olduğuna vurgu yapan Yamaç, “Çankırı’da üniversiteye dönüşebilecek fakülteler ve yüksekokulların kurulması için olumlu duygular içindeyiz. Bundan sonra uzun olmayan ancak biraz zaman alacak teknik ve hukuki süreçlerin gerçekleşmesi gerekecek. Burada biz Üniversite olarak senatomuzda karar alacağız. Bu YÖK’ e, devamında hükümete sunulacak. Bunlar hemen gerçekleşemeyecek ancak çok da uzun olmayan bir zaman diliminde gerçekleşecek işler” dedi. Üniversite olarak ilk tuğlanın konulması ve YÖK ve hükümetten çıkan sonuçlardan sonra sıklıkla bir araya gelinip yükseköğrenim kurumlarının bir an önce hizmete girmesi için çalışılacağını kaydeden Yamaç, “Rektör Yardımcımız, Yapı İşleri Daire Başkanımız, Öğrenci İşleri Daire Başkanımız ve diğer arkadaşlarımızla birlikte bu geziyi enine boyuna inceleyip neler yapabileceğimizi ortaya koyacağız. Her arkadaşım kendisiyle ilgili konularda notlar aldı, bilgi sahibi oldu” diye konuştu.

Vali Ali Haydar Öner, ziyaretin Çankırı içinde güzel ve olumlu olduğuna vurgu yaparak, “Sonucunun olumlu olacağını düşündüğümüz bu ziyaretten ziyadesiyle memnun olduk. Sonuç ne olursa olsun dostluk ve iyi ilişkilerimiz devam edecektir” dedi.

Bu arada Gazi Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Kadri Yamaç ve çalışma arkadaşlarının Çankırı ziyareti Gazi Üniversitesi’nin internet sitesinde de manşet haber olarak yer aldı.

Saygılarımla....

Ne Mutlu Türk'üm Diyene...
Yukarı Dön
Koray ÇAM Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Kayıt Tarihi: 22.01.2006
Şehir: Ankara
Status: Aktif Değil
Points: 100
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09.03.2006 Saat 15:36

Gazi Üniversitesi Rektörü ve beraberindekilerin Çankırı'dan memnun ayrıldıkları anlaşılıyor. Umarız bu sefer söylenenler lafta kalmaz. En kısa sürede icraata geçer. Rektörün dediği gibi hem uzun sürebilecek, hem de kısa sürebilecek konuların 2006-2007 eğitim ve öğretim yılına yetiştirilmesini diliyoruz. Bu konu da Sayın Rektör Yamaç'ın bahsettiği Kastamonu ve Çorum İllerinde yapılan üniversite planlamasının Çankırı da çoktan tamamlanmış olduğunu umuyorum.

Gazi Üniversitesi'nin internet sitesinde "Haberler" sayfasında yer alan metin ile birlikte bir de video görüntüsü verilmiş. Bunların Çankırı için artı olduğu düşüncesindeyim.

Sevgi ve Saygılarımla...

ANADOLU AYDINLANMA HAREKETİ DEVAM EDİYOR

Üniversitemizin başlatmış olduğu 'Anadolu Aydınlanma Hareketi' hızla devam ediyor

İç Anadolu Bölgesi’nin birçok il ve ilçelerinde fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulu açan üniversitemizin amacı Anadolu insanına eğitimi ve üniversitenin önemini anlatabilmektir.

Üniversitemiz Anadolu Aydınlanma Hareketi heyeti bu defa Çankırı’yı ziyaret etti. 7 Mart 2006 tarihinde gerçekleşen araştırma inceleme gezisine üniversitemiz Rektörü Prof.Dr. Kadri Yamaç, Rektör Yardımcımız Prof.Dr. Tülin Oygür, Genel Sekreter Yardımcısı Salim Ay, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Selçuk Savaş, Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Yusuf Demirel, Öğrenci İşleri Daire Başkanı Dilaver Yar ile Okutman Gülten Uğurlu katıldı.

Çankırı Valisi Ali Haydar Öner, Belediye Başkanı İrfan Dinç ve Çankırı’nın önde gelen isimleri tarafından karşılanan heyetimiz, Çankırı’daki eğitim kurumları ve istenilen Çankırı Üniversitesi ile ilgili bir değerlendirme toplantısı yaptılar. Toplantıda konuşan Rektör Yamaç, “Anadolu aydınlanmasına önem veriyoruz ve bu hareket hızla devam ediyor” dedi.

Yamaç, şu değerlendirmelerde bulundu: “Üniversite kurmak TBMM’nin iradesindedir. Meclis yarın karar verir ve Çankırı’ya üniversite kurulur. Bir yerlere bir iki bina yapıp adına da üniversite kurmak derseniz bu üniversite olmaz. Çankırı’da da adı üniversite olan bir yerler kurulmuş olur. Onun için üniversite kurulmadan önce Çankırı’da iyi bir stratejik plan hazırlanması gerekir. Asıl hedefimizin üniversite kurmak değil, Çankırı’nın aydınlanmasına, toplumsal kalkınmasına hizmet verecek olan bir yükseköğrenim yapılanmasını oluşturmaktır diyerek yola çıkmamız gerekir. Bu yapılanmayı hakla paylaşırken, çocuklarımızın en iyi şekilde eğitilmesi için bizim burada okullara ihtiyacımız var demeliyiz. Ve okullar açmalıyız. Bu okullar birikir birikir günün birinde üniversite olur. Bu planı üniversitemize bağlı olan Kastamonu, Kırşehir ile Çorum en iyi şekilde hazırladılar ve üniversite kurulabilecek duruma geldiler.”


Çankırı’ya fakülte açılabileceği sinyali veren Yamaç, “Çankırı’nın gelecekteki üniversitesinin alt yapısını oluşturacak fakülteleri ve yüksekokulları kurmaya başlamayız” dedi. Eğitimcilerin görevinin eksiklere ve yanlışlara dur diyebilmek olduğunu anlatan Rektör Yamaç, eğitimci olarak görevlerinin işin doğrusunu göstererek, yükseköğretimin kurumlaşmasına bu şekilde yardımcı olmak gerektiğini belirtti.


“Yapılacak eğitim kurumlarının maliyetinin yarısını karşılamaya hazırız”


Çankırı Valisi Ali Haydar Öner Çankırı’ya daha çok yükseköğretim kurumu açılması gerektiğini ifade etti. Öner, Çankırı’ya kurulacak eğitim kurumlarının maliyetinin yarısını karşılamaya hazır olduklarını vurguladı. Gazi Üniversitesi heyetinin Çankırı’yı ziyaretinden dolayı büyük memnunluk duyduklarını sözlerine ekleyen Vali Öner, “Eğitim için elimizdeki imkanları sonuna kadar kullanacağız” diye konuştu.

 

 

http://www.gazihaber.gazi.edu.tr/index.php?islem=detay&i d=209Düzenleyen Koray ÇAM - 09.03.2006 Saat 15:59
Koray ÇAM
Yukarı Dön
ALİ YILDIRIM Açılır Kutu Gör
haberci
haberci
Simge

Kayıt Tarihi: 27.12.2005
Status: Aktif Değil
Points: 45
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10.03.2006 Saat 06:40

Sayın Gazi Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Kadri Yamaç, Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Tülin Oygür, Genel Sekreter Yardımcısı Salim Ay, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Selçuk Savaş, Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Yusuf Demirel, Öğrenci İşleri Daire Başkanı Dilaver Yar ile Okutman Gülten Uğurlu' nun Çankırı Üniversitesinin kurulması ile ilgili göstermiş oldukları ilgi ve alakalarından dolayı teşekkürler Ayrıca Çankırı üniversitesinin kurulmamasının sebeplerini sayın rektör çok güzel bir şekilde ifa etmiş ağzınıza sağlık hocam bu durumda kimlerin çankırı üzerinden siyaset yaptığını çok güzel anlatmış Çankırı Üniversitesi Kurma Komisyonu geçmişte çankırı ya üniversite  için çok güzel çalışmışlar ve çankırıyı nasıl geri götürdükleri ortada  şimdide Yükseköğretim Kurum ve Kuruluşları Personellerine çankırıya dahi almamaya çalışıyorlar siyasetçiler geldiğinde her vaatlerinde çankırıya üniversite kurulaçağını beyan etip çankırı halkını kandırdıklarını bütün halk olarak hepimiz biliyoruz.

ASIL NAZLI BEYLER SİYASETÇİLERMİ YOKSA YÜKSEKÖĞRETİM KURUMU ÇALIŞANLARIMI KARAR SİZİN

 

Verir zavallı memleket, verir ne varsa, malını
Vücudunu, hayatını,
ümidini, hayalini
Bütün ferağ-ı halini, olanca şevk-i balini.
Hemen yutun düşünmeyin haramını, helalini...

Yiyin efendiler yiyin, bu han-ı iştiha sizin,
Doyunca, tıksırınca, çatlayıncaya kadar yiyin!

....

Tevfik Fikret

 

saygılarımlaDüzenleyen ALİ YILDIRIM - 10.03.2006 Saat 09:00
Yukarı Dön
halit öksüz Açılır Kutu Gör
Okur
Okur


Kayıt Tarihi: 17.02.2006
Status: Aktif Değil
Points: 12
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10.03.2006 Saat 18:46

saygı değer yorumcular ve Çankırı hakkında ahkam kesen beyler

07.03.2006  günü Çankırımızı şereflendiren Gazi Üniversitesi Rektörü Prof.dr.Kadri yamac ve beraberindeki zevat gezi ve incelemelerde ilimizi ziyaret etti.Sayın Rektörümüzün Çankırı`ya şu fakülteyi bu yüksek okulu getireceğim vaadinde bulunmadı vede dediki bu bizim ziyaretimiz Anadolu andınlanması harekatı bu nedenle Çankırı ya bir nebze kadgımız olursa minnattar kalırız dedi.Yıllar yılı Çankırı ya kimse kötülük yapmamıştır Çankırılının kendisine yaptığı kadar.ÇÜNKÜ BİR ŞEY YAPILACAĞI ZAMAN BİR GRUP YAPILMASINI, BİR GRUPTA YAPILMAMASI İÇİN YARIŞ YAPMIŞLARDIR.Her zaman yapılmamasını savunan grup  başarılı olmuştur. Bugünde aynı senaryo oynanmaktadır

dikkat edelim beyler!

bilmeden veya bilerek birilerini kırıp incittiğimizi unutmayalım .Söz gümüş ise sukut altındır.saygılarımla

halitöksüz

yaşlıları koruma derneği başkanı

 

 

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

 

Popup Örnek