2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Gündem/Köşe Yazarları » Ibrahim Zencirci
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - SAYIN İRFAN DİNÇ'TEN AÇIKLAMA BEKLİYORUZ
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Kilitli ForumSAYIN İRFAN DİNÇ'TEN AÇIKLAMA BEKLİYORUZ

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
i.zencirci Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Status: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı i.zencirci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: SAYIN İRFAN DİNÇ'TEN AÇIKLAMA BEKLİYORUZ
    Gönderim Zamanı: 22.07.2009 Saat 15:18

Dr. Rıfkı Kamil Urga Çankırı Araştırmaları Merkezinde neler oluyor?

Geçtiğimiz günlerde yönetim kurulu başkanı Yüksel Arslan, yönetim kurulu üyeleri adına topluca istifa ettiklerini belirten bir açıklamada bulundu. Yönetim kurulu üyesi Ömer Türkoğlu da Çankırı Postası'nda istifa gerekçelerini ve bundan sonra neleler yapılmasını yazmıştı.

Sayın Dinç’ten öğrenmek istiyoruz.

-Tayin ettiğiniz yeni yönetim kurulu kalıcı mı - geçici midir?

-Mevcut yönetim Kurulu hangi isimlerden oluşmaktadır?

-Son yapmış olduğunuz atama araştırma merkezinin tüzüğüne uygun mudur?

-Atama ile gelen bu yeni yönetim kurulunun başkanı, daha önce istifa etmiş Erhan Metin midir?

-Yeni yönetim kurulu; Huzur hakkı, maaş olarak ne almaktadır?

-Belediye bütçesinden araştırma merkezi için ne kadar pay ayrılmıştır?  

Bir çift lafımızda daha önce hep beraber istifa edip geri dönen bazı yönetim kurulu üyelerine;

-İstifa edip geri dönmek “etik” ahlaki midir?

-Beş yıl beraber çalıştığınız Yüksel Arslan ve Ömer Türkoğlu’na yaptığınız bu davranışı nasıl değerlendiriyorsunuz?

-Siyasetçi tarafından atanarak geldiğiniz araştırma merkezinde, özgürce çalışabilecek misiniz?

Sayın Erhan Metin’e özel bir kaç soru;

-Yaşınız ve kariyeriniz itibarı ile gelecek vadeden bir hemşerimiz iken, makam uğruna, koltuk uğruna, siyasetçinin güdümüne girmenize gerek var mıydı? Değer miydi?

-Bu ağırlığı tek başınıza kaldıra bileceğinize inanıyor musunuz?

-Geleceğinizi, kariyerinizi tehlikeye attığınızın farkında mısınız?

NOT: Sorular devam edecek.

Yüksel Arslan’ın 09.07.2009 tarihli açıklması:

Alıntı Çankırı tarihi adına tarihi anlamda ulusal ve uluslararası çalışmalara imza atan Çankırı Belediyesi Dr.Rıfkı Kamil Urga Çankırı Araştırmaları Merkezi Yönetim kurulu olarak 08.07.2009 tarihi istifa etmiş bulunuyoruz. Yönetim kurulu olarak şu ana kadar çalışmalarımıza destek veren belediye başkanığına, çankırı valiliğine, bilim kurulumuzun değerli üyelerine yayınlarımıza katkı sağlayan araştırmacı ve akademisyenlerimize, yayınlarımızın basımında ve tanıtılmasında katkı sağlayan yerel basınımıza, bağışları ile bizleri destekleyen çankırı halkına ve gönül dostlarına müteşekkiriz.

Yüksel Arslan

Ömer Türkoğlu

İbrahim Akyol

Kadir Alper

Sadık Softa

Düzenleyen i.zencirci - 22.07.2009 Saat 15:54
İbrahim ZENCİRCİ
Yukarı Dön
Erhan METİN Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge
Tarihçi

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Erhan METİN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23.07.2009 Saat 08:35

İbrahim Zencirci Bey

Ben ne bir kurumun başkanı olmaya ne de koltukdan nemalanmaya çalışan bir gencim. Çankırı Araştırmaları merkezinin kuruluşundan beri içinde olan kendi çapınca bir şeyler yapmaya çalışan bir çankırı insanıyım. Ayrıca Çankırı Araştırmaları Merkezi yön.kurulu üyeliğinden istifa etmişliğimde yoktur.
 İlimi gerçekten seven insanlardan biriyim. Merak edenler için söyleyeyim benim ne araştırma merkezi başkanlığı gibi bir idealim vardır, ne de sizin ifadenizle "koltuk sevdam".  Bu açıklamaları sizin direkt olarak beni hedef almış yukarıdaki yazınız üzerine kaleme alıyorum. Araştırma merkezinin istifalar ve farklı yazılarla yıpratılmaması gerektiğine inanıyorum. Ayrıca süreç tamamen tüzüğe göre işlemektedir. Platforma kadar geçici yönetim araştırma merkezinin işlerini devam ettirecektir. Yeni platform, yeni yönetimi, yeni yönetim de başkanını kendisi belirleyecektir.

Yeni oluşturulacak 2. yönetimde bu platformda şekillenecektir. Koltuk sevdası ile bilimde olmaz, ilimde olmaz. verilen emeklerin bir çırpıda silinmemesi Çankırı'nın ve çankırı insanının fedakarlıklarıyla kurulmuş bu birimin bu kadar kolay bir şekilde yıpratılmaması gerektiğine inanıyorum.

Lütfen birilerinin düşündüklerini öğrenmeden yargızsız infazlara girmeyiniz. zira siz hem yaşınız, hem de konumunuz itibariyle bunu yapmayacak derecede olgunsunuz.

Yeni yönetimin içeriği platforma belli olacaktır. önemli olan araştırma merkezi çalışmalarının sekteye uğramadan devamıdır. Ve kesinlikle merkez başkanı olmak veya sizin ifadenizle koltuk kapmak gibi emelim hayatımın hiç bir döneminde olmamıştır. Bizim şu an üstlendiğimiz görev yeni yönetime kadar işlerin devamını sağlayabilmektir. sizden ricam geçiciliğini bildiğiniz dünyada birilerini dünyanın makam ve mevki gibi ucuz payelere düşkünlük gibi iğrenç bir suçlamaya girişmemenizdir.

siyaset ve siyasetçilik benim çocukluk yıllarımdan beri haz almadığım ve içinde olmayı kesinlikle arzu etmeğim iki kavramdır. Kimsenin güdümünde olduğum da yoktur. sizin beni gerçekten tanıdığınızı zannediyordum ama yukarıda bana yönelttiğiniz sözler maalesef tanımadığınızı da ispatlıyor. Kırıcı olmayınız lütfen. Zira kırmak kolay, onarmak imkansızdır ibrahim abi (benden yaşça büyüksünüz).  

saygılarımla

Düzenleyen Erhan METİN - 23.07.2009 Saat 09:07
"Söz Ola kese savaşı, Söz ola Kestire Başı. Söz Ola ağulu aşı, yağ ile bal ede bir söz." (Yunus Emre)
Yukarı Dön
i.zencirci Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı i.zencirci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23.07.2009 Saat 14:09
Alıntı

Araştırma Merkezinin sorumluluğuna bizzat Belediye Başkanı İrfan Dinç tarafından “atanan” Erhan Metin bugün Güldürcek Barajında…

Belediye Başkanı İrfan Dinç’in düzenlediği “basını bilgilendirme” gezisinde kendisinin de yer aldığı bilgisine ulaştım!

Tarih Araştırmaları Merkezi sorumlusunun Güldürcek Barajından gelen suyla ilgili olarak ne gibi bir araştırma ve bilgi toplama gayretine girdiğini doğrusu merak ediyorum!

“Koltuk sevdam” yok diyen Sn. Erhan Metin kardeşim, ya kendisine gösterilen hedef doğrultusunda mesai vermeye başladı, ya da onun bilgisi dışında bizatihi Başkan Dinç tarafından benzer bir koltuğa ısındırılıyor!

Yoksa, Güldürcek yollarında Tarih Araştırma Merkezinin sorumlusunun bulunması bana çok mantıklı gelmiyor! Geçtiğimiz dönemi hatırlayacak olursak, Yüksel Arslan’ın böylesi gezilerde ortalarda hiç mi hiç gözükmediğini herkes bilir!

Başkan Dinç alışkın olmadığımız bir biçimde “tasarruflu” davranarak, Erhan Metin kardeşimizle iki koltuğu birden götürme düşüncesine galiba girdi?

Yanılmak isterim! Hem de gönüllü olarak!

Erhan Bey,

Öncelikle biz burada beş taş oynamıyoruz..!

-Tüzük ortadayken, "YENİ PLATFORM" ne demek bunu açıklarmısınız?

-Eskisine ne oldu? Bu da yeni bir tezgah mı?  Alıp ta kaçan mı var?

-23 Temmuz 2009 sabahı, yani bu gün Bay Başkan ve iki otobüs dolusu gazeteci,  meclis üyeleri ile Güldürcek yollarında ne işiniz var?

-Araştırma Merkezi Başkanını böylesi gezilerde ilk defa görüyoruz.

-Barajdan tarihmi fışkıracak? Yoksa orada biriken tarihi, bir türlü gelemeyen suyla birlikte Çankırı'ya mı taşıyacaksınız?

-Basına görücüyemi çıktınız, Erhan Bey ?

-Araştırma Müdürlüğü yetmedi mi?

Biz sizin için tek koltuk düşünmüştük, ancak sizin bir koltuğa iki karpuzu şıkıştırabilme gayretinde olduğunuz görülüyor.

Kariyeriniz itibarrı ile her iki koltuğun hakkından geleceğinize inanıyoruz..

Bu yazdıklarımdan sonra; Eyri Ahmet'in atının sonu aklıma geldi nedense, hayırlara vesile olsun...
(Eyri Ahmet'in atının sonunu bilenler, bilmeyenlere anlatsın)

Saygılar bizden olsun....

Düzenleyen i.zencirci - 26.07.2009 Saat 16:07
İbrahim ZENCİRCİ
Yukarı Dön
Bayram Akyul Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Bayram Akyul Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27.10.2011 Saat 19:45
Eyri Ahmetin atına ne oldu?benim gibi bilmeyenler vardır.Sizden dinlesek ibrahim bey.
-Karamürselli-
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.16
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Popup Örnek