2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Gündem/Köşe Yazarları » Ibrahim Zencirci
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Bir hayalim vardı benim!..
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Kilitli ForumBir hayalim vardı benim!..

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
i.zencirci Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Status: Aktif Değil
Mesajın Direkt Linki Konu: Bir hayalim vardı benim!..
    Gönderim Zamanı: 27.09.2009 Saat 16:52

Bir hayalim vardı benim!

Gün gelecek, bu memleketin insanlarının üzerine serilen, Sarıbabanın ölü toprağı temizlenecek, Çankırı sevgisi ve aşkı ayağa kalkacak ve bunu bir kadın başaracak...

Bir hayalim vardı benim!…

Gün gelecek, yaren kültüründen gelen kuru nezaketleri ile seslerini çıkaramayan ve “çok meşgul olan” Çankırı yaranlarına, erkeklerine, bir kadın önderlik edecek…

Gün gelecek, Çankırı adı ulusal basında, yolsuzluklarla duyulmayacak, Türkiye’de yaşayan yetmiş milyon kişi, Çankırı’yı televizyon ve şov meraklısı yarenim diye ortaya çıkan “köçeklerle” tanımayacak. Bir kadın çıkıp ulusal basında, televizyonlarda Çankırı’nın gerçek sesini tüm dünyaya duyuracak…   

Gün gelecek, Çankırı beceriksiz, çapsız siyasetçilerden kurtulacak… Bir kadın çıkacak, kralın çıplak olduğunu kör gözlere gösterecek, sağır sultanlara duyuracak…

Gün gelecek, Yarım asırlık bir Çankırılı olarak, her ne kadar pipolusunu, papyonlusunu ve eyyamcısını görsem de, Çankırılı'ya tepeden bakan, hakir gören, 12 Eylül İlbay Paşası gibi davrananlardan kurtulacağız… Ve bu bir kadın eliyle olacak…

Gün gelecek, milli kıyafetlerle at üstünde Atatürk’ü karşılayan Mahi Kadın gibi yürekli bir kadın çıkacak,  Çankırılı'nın hayallerini gerçekleştirecek…

“Bu bir hayal ise artık hayalleri gerçekleştirme zamanı.”

Artık bugün bir umudum var benim!…

Çankırılı'nın önündeki engellerin birer birer akıllı, becerikli bir kadının eliyle yıkıldığını görmek, umutlandırdı beni…

Bu güne kadar hayalimizdi, artık Çankırı'nın, Çankırılı'nın umududur.

Bu umut sadece, sahipsiz kalan Çankırı Belediye Spora bir kadının sahip çıkması değildir. Bu bir sadece sportif başarı hedeflenerek çıkılan bir yol değildir. Bu yol uzun ince bir yoldur.

Bu umut, Çankırı’nın uğursuz, kötü talihinin yenileceğini hissedebilme, yarınlara güvenle bakabilme umududur.

Bu umut, Yaranağaların, başağaların ortalıkta dolaştığı bir şehirde, Sevda Karaali Şireci gibi cesur, yürekli bir kadının, “Jan Dark” gibi ortaya çıkması, ezberlerimizi bozması ve hayallerimizi umuda çevirmesidir…    

“Bu bir hayal ise artık hayalleri gerçekleştirme zamanı.”

İşte bu gün, tüm tribünler ve tüm Çankırılılar, Sevda Karaali Şireci’nin önderliğinde, yepyeni bir ruhla söyleyecekler bu şarkıyı:

“Başarmak için inanmak yeterli
Formaya yansımış gökyüzünün mavisi
Hayalleri gerçeğe dönüştürmenin
Tam zamani şimdi hadiiii”

Merak edene not: Yukarıdaki dörtlük, 18Yer6'ndan Rapublix, Vuslat ve Araf Yaren'nin Çankırı Spor taraftar marşından alınmıştır.

Düzenleyen i.zencirci - 27.09.2009 Saat 17:30
İbrahim ZENCİRCİ
Yukarı Dön
b_ayhan Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Status: Aktif Değil
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27.09.2009 Saat 19:34
Sevda Hanımı yakından tanıyanlar onun ne denli inatçı,azimli,inançlı ve tuttuğunu koparan ve de başaran biri olduğunu bilir. Sayın Zincirci tespitlerinizde yanılmıyorsunuz. Yeterki kendisine köstek olunmasın, ayak oyunları ile demoralize edilmesin. Hayalllerinizin gerçekleşmesi için ve çok sevdiğimiz Çankırı için Sevda hanıma desteklerimizi sürdürmemiz  bir görevdir. Bu sadece Sevda hanım değil Çankırı'ya çivi çakan, Çankırı'yı sömürmeyen herkes için geçerlidir.Doğal olarak, hataları varsa ki o'da bir insandır olabilir. Onları da incitmeden, dökmeden, kırmadan ifade edebilelim. Türkiye'de ilk, Çankırı'da ilk olmasını başarı içinde sürdürmesi ve hemşehrilerimizin kendisine sahip çıkması dileğiyle.

Düzenleyen b_ayhan - 27.09.2009 Saat 19:35
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.16
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Popup Örnek