2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Gündem/Köşe Yazarları » Ibrahim Zencirci
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Başbakanın emanetine sahip çıkamadılar!
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Kilitli ForumBaşbakanın emanetine sahip çıkamadılar!

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
i.zencirci Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Status: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı i.zencirci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Başbakanın emanetine sahip çıkamadılar!
    Gönderim Zamanı: 28.01.2010 Saat 15:36

Alıntı

Başbakan hayalindeki valiyi açıkladı.

Başbakan Erdoğan valilere seslendi.. Masa başında evrak imzalayan bürokrat istemedi. Başbakan hayalindeki valiyi açıkladı...

Başbakan Erdoğan, "çizmelerini giymiş, eline kazmayı küreği almış iş makinesinin başına geçmiş çalışmaları yakından takip eden, koordine eden köylerine su getiren vali profilinin Türkiye'yi değiştireceğine inanıyorum'' diye konuştu. (basından) 

Çankırı hayali !

Biz, bu güne kadar pipolusunu, papyonlusunu, eyyamcını gördük çok şükür.

Başbakanımızın hayalindeki kadar olmasa da, yetim için, fakir, fukara için devletin verdiği kömürü çaldırmayanını, “başbakanın emanetine” sahip çıkanını görsem başka bir şey istemeyeceğim, bundan sonra. Fazla hayalim yok artık.

Üzerinde “Para ile Satılamaz” ibaresi bulunan, patlak kömür torbaları. Çankırı Valiliği Özel İdare Kömür Deposu.

Geçen yazdan belliydi.

Geçtiğimiz yaz aylarında, bir internet sitesinde; T.C. Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğüne ait üzerinde  “Para ile Satılamaz” ibaresi bulunan, kömür torbaların tamamının patlak olduğunu, sağlıklı koşullarda ve düzenli depolanmadığını gördüğümde, yedi yüz kilometre öteden, “bunları çalıyorlar” demiştim.

Memlekette Başbakanın hayalindeki gibi idareci olmadığı için, çaldırmışlar maalesef. Bu kış gününde, devletin sıçaklığına muhtaç olan fakir, fukarayı, garip, gurebayı soğuğa terk etmişler. 

Başka bir şey demiyorum…

Biz Çankırılılar, Ispartalıların söylediği gibi; “Gidişin olsun, dönüşün olmasın” diyemeyiz. “Yaran kültüründen gelen kuru nezaketimiz” buna engel olur.

Bu kış gününde, yetim için, fakir fukara , garip gureba için, SYDV tarafından dağıtılan, üç beş torba kömüre, “Başbakanın emanetine” sahip çıkamadınız ya…

Ben başka bir şey demiyorum…

Sebep olanları önce Allaha, sonra “hayalindeki valiyi” arayan, Başbakana havale ediyorum…

Sayın başbakan bakın ne diyor; "Vebali boynunuza"

Düzenleyen i.zencirci - 28.01.2010 Saat 22:48
İbrahim ZENCİRCİ
Yukarı Dön
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı i.zencirci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29.01.2010 Saat 12:49

Yorumsuz

Alıntı

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının Yapısı

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları, 3294 sayılı kanunun amacına uygun çalışmalar yapmak ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara nakdi ve ayni yardımda bulunmak üzere her il ve ilçede kurulmuştur.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğünün taşradaki faaliyetleri Türkiye çapında 973 il ve ilçede her ilde vali ve her ilçede kaymakam başkanlığında oluşturulmuş Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla yürütülmektedir. Böylece bu Vakıflar, devlet ile yoksul vatandaşlar arasında sosyal yardımların doğrudan ve en kısa sürede vatandaşa ulaştırılması açısından bir köprü görevi görmektedirler.

Vakıfların karar organları, "Vakıf Mütevelli Heyeti"dir. İl ve ilçelerdeki tüm yardım programları, bu mütevelli heyetlerin kararları ile yürürlüğe girmektedir.

Valilerimizin başkanlığındaki İl Vakıflarının Mütevelli Heyetleri; Belediye Başkanı, Defterdar, İl Milli Eğitim Müdürü, İl Sağlık Müdürü, İl Tarım Müdürü, İl Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Müdürü, İl Müftüsü, bir köy muhtarı, bir mahalle muhtarı, 3294 sayılı Kanunda belirtilen amaçlara yönelik faaliyette bulunan iki sivil toplum kuruluşu temsilcisi ve iki hayırsever vatandaştan oluşmaktadır.

Kaymakamlarımızın başkanlığındaki İlçe Vakıflarının Mütevelli Heyetleri ise; Belediye Başkanı, Mal Müdürü, İlçe Milli Eğitim Müdürü, Sağlık Bakanlığının ilçe üst görevlisi, varsa İlçe Tarım Müdürü, İlçe Müftüsü, bir köy muhtarı, bir mahalle muhtarı, 3294 sayılı Kanunda belirtilen amaçlara yönelik faaliyette bulunan bir sivil toplum kuruluşu ve iki hayırsever vatandaştan oluşmaktadır.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları ile Genel Müdürlük arasında hiyerarşi olmayıp, Vakıflar Özel Hukuk Tüzel Kişiliği şeklinde örgütlenmişlerdir.

Vakıfların denetimi ise, hesap yönünden Vakıflar Genel Müdürlüğü'nce; idari yönden ise İçişleri Bakanlığı'nca yapılmaktadır. Ayrıca, 5263 sayılı Kanunla Vakıfların harcamalarını, iş ve işlemlerini araştırmak ve incelemek, izlemek ve denetlemek görev ve yetkisi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü'ne de verilmiştir. Bunun için SYDGM, Vakıfların yürüttükleri yardım programları ile proje uygulamalarının yerindelik yönünden denetimini Sosyal Yardım Uzman ve Uzman Yardımcıları aracılığıyla yapmak üzere gerekli çalışmalara başlamıştır.

Kaynak:T.C. Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü

Düzenleyen i.zencirci - 29.01.2010 Saat 12:53
İbrahim ZENCİRCİ
Yukarı Dön
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı i.zencirci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29.01.2010 Saat 13:02
YORUMSUZ
Alıntı

BAŞBAKAN VALİLERE TALİMAT VERDİ: ‘KAMYON ŞOFÖRÜNÜN YANINA OTUR, FAKİRLERE KÖMÜR DAĞIT’

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, vali ve kaymakamlara ‘gerekirse kömür dağıtma’ ve halkın sorunlarını anlamak için ‘kamyonun şoför mahalline oturma’ talimatı verdi.
25 Aralık 2007 Salı 09:13

Erdoğan, AKP İletişim Merkezi’nce (AKİM) düzenlenen ‘Yarım Milyon Gülen Yüz’ projesi törenine katıldı. Erdoğan, buradaki konuşmasında, AKP’lilere nasihat ederek, “Milletimize hizmet için buralardayız. Kapımızı çalan her insan bizim kardeşimizdir. Rengi, dili, kökeni bizi asla farklı davranışa sevk etmez. Derdini dinleyeceğiz” dedi. Erdoğan, 8 milyon aileye yaklaşık 6 milyon ton kömür dağıttıklarını belirterek şunları söyledi: “Benim fakirim onurludur, gururludur. Kapına gelmesini beklemeyeceksin. Gideceksin, arayacaksın, bulacaksın. Muhtarlarla irtibatı kuracaksın. Nerde fakir var, nerde garip var. İcabında sayın valim, sayın kaymakamım atlayacaksın kamyonun şoför mahalline oturacaksın. Gerekirse sen gideceksin, kapıyı çalacaksın, kömürü sen vereceksin, sobayı sen vereceksin. Ya bunu yaptığın gün bu Türkiye ne olur? Uçar, uçar.”

Kaynak: www.habervitrini.com

Düzenleyen i.zencirci - 29.01.2010 Saat 13:07
İbrahim ZENCİRCİ
Yukarı Dön
cengizhan Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cengizhan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08.02.2010 Saat 17:46
 DURMAK YOK UÇMAYA DEVAM
 Evet sayın valiler  "Bu milletin her ferdi onurludur" Yalnızca fakiri değil. Emeklisi onurludur, Memuru, işçisi onurludur. Hatta ve hatta İşsizi daha onurludur. Öyleki başka ülkelerdeki gibi hemen isyanını dile getirmez. Sabır ve inatla bekler. Kırmaz, dökmez, yıkmaz, bozmaz. Yıkana bölene af dağıtılırken "Her üniversite mezunu iş bulacak diye bir kural yok"  sözleri karşısında dahi metanetini muhafaza eder. Birileri çocuk yaşlarda gemiciklerle oynarken, Mısır, yumurta, pırlanta işlerinde başarılarını katlayarak devam ettirirken dahi sesini çıkarmaz.
 Çünkü beklemektedir. Birgün biryerden bir vali bir kamyonun şöfor mahallinde çıkıp geliverecek, "Değerli hemşehrilerim Uçmaya geldik hazırmısınız" diyecek diye. Japonya ABD Almanya Çin v.b ülkeler hep böyle uçmuşlar. Bakın bizde sizi uçuracağız diyecekler diye. Onlar kömür çıkartacak siz sayın valiler dağıtacaksınız. Onlar buzdolabı yapacak sayın valiler siz dağıtacaksınız. Veee sonunda bu ülke uçacak nereye uçacağımızı pekala hepimizde biliyoruz. Ve diyoruz ki DURMAK YOK UÇMAYA DEVAM .
cengizhan
Yukarı Dön
melih18 Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı melih18 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09.02.2010 Saat 17:05
ACABA BAŞBAKAN KENDİNE EMANET EDILENE SAHIP ÇIKTI MI?

Düzenleyen haberci - 09.02.2010 Saat 17:19
melih yumak
Yukarı Dön
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı i.zencirci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10.02.2010 Saat 17:20
YORUMSUZ!

Alıntı

Fakirin kömürünü satan 6 kişiye gözaltı

Türkiye'nin soğuktan donduğu, doğalgaz ve kömür fiyatlarına zam geldiği bugünlerde yoksullara verilmek üzere Çankırı Valiliği'ne gönderilen tonlarca kömürün dağıtılmış gibi gösterilerek piyasaya sürüldüğü ortaya çıktı.

Soruşturmada aralarında il özel idaresi, vakıflar ve depo görevlilerinin de bulunduğu altı kişi gözaltına alındı. Çankırı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi, yoksul vatandaşların kömürüne göz diken çeteyi ortaya çıkardı. Bir ihbarı değerlendiren polis, Çankırı'da valilikçe belirlenen 290 aileye dağıtılmak için gönderilen 3 bin ton kömürün bazı devlet görevlilerince eksik dağıtıldığını ya da dağıtılmış gibi gösterilip piyasaya sürüldüğünü belirledi.

Kömürü piyasaya sattığı iddia edilen 3'ü kamu görevlisi 6 kişi gözaltına alındı. Zanlıların dağıtılmak üzere verilen kömürleri depoladıkları işyerine de baskın yapıldı. Soruşturma kapsamında devlet görevlileri Ş.A., F.M. ve R.G.'nin dağıtılacak kömür torbalarını açtıkları, içlerinden biraz kömür alarak başka torbalara koyup sattıkları anlaşıldı. İsimleri açıklanmayan üç kişinin de dağıtılmayan kömürleri depoda sakladıkları ve sattıkları öne sürüldü. 3 bin ton kömürden bin 500 ton kömürün akıbetinin araştırıldığı öğrenildi.

Kaynak: ZAMAN GAZETESİ 30 Ocak 2010

İbrahim ZENCİRCİ
Yukarı Dön
gdestanci Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı gdestanci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20.04.2010 Saat 15:07
Yuh. Başka bişey demiyorum. Eğer doğruysa ki doğru galiba, vah halimize. İlimizin adı lekeleniyor.
Güven DESTANCI
www.aktasder.c
Yukarı Dön
kadiryavuz55 Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge
Çevreci

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kadiryavuz55 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20.04.2010 Saat 23:33

BİR KOMPLO TEORİSİ SANKİ BU OLAY!

Çok da masum hane bir olay değil bahse konu olan meblağ üç bin ton! Bu çok büyük organize bir olay gibi gözükmekte!

Çankırı gibi bir yerde bu denli büyük çaplı kömürü satma saklama imkânsız gibi, çok büyük ihtimalle bu işin ardında organize bir suç örgütü veya büyük kömür taciri olmalı ki sata bilsinler kamufle edebilsinler.

Söz konusu kömürleri mevcut paketlenmiş- çuvallanmış hali ile satılması bir yerden bir yere nakli imkânsız gözükmekte,

Çok büyük bir ihtimalle de bir başka isim bir başka firma adı altında bu kömürler paketlenip-çuvallanıp il dışına çıkartıp satılmış dağıtılmış olmalı!

Belki bir komplo teorisi gibi ama başka türlüde olabilirliği mümkün değil gibi!

İnşallah suçlu- suçlular en kısa zaman da yakalanır olay çözülür. Olayın nasıl cereyan edildiğini öğreniriz. Yüce Türk Adaleti de gereğini yapar.

Düzenleyen kadiryavuz55 - 24.04.2010 Saat 09:59
Yukarı Dön
kadiryavuz55 Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge
Çevreci

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kadiryavuz55 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12.02.2012 Saat 22:31

GÖRMEDİM BİLMİYORUM HABERİM YOK……?

( DİYEN ! DİYEBİLEN YÖNETİCİLERİMİZE….. İTHAF OLUNUR)

Söz konusu fotoğraflar İlimiz Kıkevler Mahallesi Sosyal Konutlar Mareşal Çakmak İlköğretim Okulu,  Kaloriferden çıkan külün döküldüğü yer

Muhtaç vatandaşımız- vatandaşlarımız  bu külün içinden çıkan kömür parçalarını ayıklıyor,çıkan parçacıkları da evine götürüp yakacak ısınacak!!!!!!

Uzunca bir süre yazıp yazmamakta tereddüt yaşadım. Bu insanlarımızı mağdur ederim mi diye!

Bir yetkili çıkar bu mağduriyet sahiplerini görür, son verir diye! Gören yok ! Duyan yok….

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.16
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Popup Örnek