2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Haberler/Etkinlikler » Çankırı Haberleri
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Emek Platformu 04-Şubatta İş Bırakıyor
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

 


Kilitli ForumEmek Platformu 04-Şubatta İş Bırakıyor

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
turgut_reis Açılır Kutu Gör
haberci
haberci
Simge

Kayıt Tarihi: 26.12.2005
Şehir: ÇANKIRI
Status: Aktif Değil
Points: 393
Mesajın Direkt Linki Konu: Emek Platformu 04-Şubatta İş Bırakıyor
    Gönderim Zamanı: 03.02.2010 Saat 16:56
          Değerli basın mensupları,
          Yaklaşık 2 aydır sıkıntılarını, özlük haklarındaki kayıpları demokratik yollardan dile getiren Tekel işçilerine reva görülen üvey evlat muamelesi değil de nedir? Bu insanlar kaldırım taşlarını söküp cam, çerçeve mi indirmişler? İnsanlara mı saldırmışlar? Karakollarımı basmışlar? Kolluk kuvvetleri ile mi çatışmışlarda bu muameleye maruz bırakılmaktadırlar. Kendilerine yapılan devlet eliyle işkence değil midir? Bu durumu medyadan seyreden her vatandaşın, bu manzaradan psikolojileri bozulmaktadır, içi yanmaktadır, üzüntü duymaktadırlar.

Bütün bu olanları seyredip görmezden gelemezsiniz sayın yetkililer, sayın başbakan ve sayın hükümet üyeleri. Kamuoyunu yalan söyleyerek yanlış yönlendirmeyin. Bu insanlar sadece ve sadece ellerinden aldığınız haklarını sizden geri istiyorlar. Yalnızca siyasi irade bu gerçeğin farkına varamamaktadır. Onların gözleri kör, kulakları sağır, konuştuklarında dilleri doğruları söylememektedir ve siyasi irade verdiği sözleri tutmamakta arkasında duramamaktadır.

Gördük ki, yedi yıldır hükümetin siyasi ve ekonomik cenderesi altında ezilen her kesim, hislerine tercüman olacak bir ses bekliyor.

İşçi ve Memur Konfederasyonlarının katılacağı bu eylemi, yıllardır ihmal edilen, kaderiyle baş başa bırakılan işçinin, memurun, esnafın, çiftçinin, dar ve sabit gelirli tüm kesimlerin eylemi olarak görmekteyiz

Hükümet iktidarda olduğu dönem boyunca İşçilerin ve kamuda çalışan memurların kazanılmış haklarını geriletmek, yeni haklar vermemek için mücadele etmiştir. Seçim meydanlarındaki vaatlerini unutmuşlardır. Bizleri bir günlük grev sürecine götüren neden de işte budur.

            Yarın işçiler ve kamu görevlisi çalışanları olarak yaşadığımız sorunlara dikkat çekmek için bir günlük grev yaparak iş bırakıyoruz.

Bizler hükümetin; üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi için, tek taraflı uygulamalardan vazgeçerek, tabanın sesine kulak vermesi için, üç aydır resmen sürünmekte olan Tekel işçisinin seslerini duyması için, büyümeden pay vermediği işçisine ve kamu çalışanına, ekonomik krizin faturasını yüklemekten vazgeçmesi için,  kapsamlı ve adil bir sosyal güvenlik sistemi için, Sağlıkta katılım payı uygulaması ile vatandaşlarımızı soymaktan vazgeçmesi için, Adil bir gelir dağılımı sağlaması için, Ülkemizin kaynaklarını faizciye, rantiyeciye değil, işsizliğe son verecek yatırım harcamalarına aktarması için, Verdiği sözleri yerine getirmesi için, Memurlarımızın; Toplu sözleşme ve grev hakkı için,  Farklı statülerde istihdam edilerek haklarının geriletilmesine “dur” demek için, Onuru, haysiyeti, kariyeri ve kaybettiklerini geri almak için, Hak için, adalet için, daha güzel yarınlar için yarın bir günlük greve gidiyor ve iş bırakıyoruz.

Bizleri bu noktaya getiren siyasi irade, şimdi tehditlerle sesimizi kesmeye çalışıyor. Sekiz yıldır, siyasi iradeden ciddiyet bekleyen işçiler ve kamu çalışanları için artık sözün bittiği yere gelinmiştir.

Hakkımızı alana kadar mücadelemiz devam edecektir.

Bu nedenle tüm vatandaşlarımızı bizlere destek olmaya davet ediyor, tepkilerini vatandaşın sesi olan işçilere ve kamu görevlilerine değil; vatandaşları görmeyen, duymayan iktidara göstermelerini arzu ediyoruz.

 

  EMEK PLATFORMUDüzenleyen turgut_reis - 04.02.2010 Saat 09:22
Ne Mutlu Türk'üm Diyene...
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.16
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

 

Popup Örnek