2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Haberler/Etkinlikler » Çankırı Haberleri
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Türk Eğitim-Sen 2. İstişare Toplantısı Yapıldı.
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Kilitli ForumTürk Eğitim-Sen 2. İstişare Toplantısı Yapıldı.

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
turgut_reis Açılır Kutu Gör
haberci
haberci
Simge

Status: Aktif Değil
Mesajın Direkt Linki Konu: Türk Eğitim-Sen 2. İstişare Toplantısı Yapıldı.
    Gönderim Zamanı: 25.02.2010 Saat 18:00

Türk Eğitim-Sen Çankırı Şube Başkanlığında geçen ay 1. yapılan istişare toplantısının 2 incisi dün akşam Büyük Otelde yapıldı.

İstişare toplantısını 1. toplantıya katılmayan İsmet İnönü, T.O.B.B, Org.İ.Hakkı Karadayı, İlker Tuncay,  MKE Tophane, Mareşal Çakmak, Mehmetçik, Şehit Yahya Coşkuner, Karatekin,  Tüney Şehit Mehmet Demir, Hasakça ilköğretim okulları ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Rehberlik ve Araştırma Merkezi, Vali Ayhan Çevik Eğitim Uygulama Okulu, Öğretmenevi, kurumlar katıldı. Yemekte Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Ali BAĞDAT ve Türk Eğitim-Sen Çankırı Şubesi Başkanı ve yöneticileri tam kadro katıldı. Yaklaşık 150 kişinin katıldığı istişare toplantında Sendika Başkanı Muttalip KARAMAN da bir konuşma yaptı.

Konuşmasında KARAMAN; Değerli Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcim, Sevgili Misafirler, Saygıdeğer Üyelerimiz ve Basınımızın Değerli Temsilcileri

Şubemiz tarafından düzenlenen 2. İstişare toplantımıza hoş geldiniz.

Yaptığımız bu toplantıların amacı birlik ve beraberliğimizi sağlamak,  tanışmak, kaynaşmak ve sizlerle istişare etmektir.

Hedefimiz güçlü, etkili ve yetkili sendikacılıktır. Bu hedefe ulaşmak için üyeler arasında ayırım yapmadan, inanç ve siyasi düşünceleri öne çıkarmadan, gereği gibi sendikacılık yaparak hedefe ulaşmaktır.

Türkiye genelinde üye sayımız 155.000, şubemizin üye sayısı ise 950 civarındadır..

Üyesi olmakla gurur ve onur duyacağımız Türk Eğitim-Sen, büyük bir kuruluşun adıdır.

2002 yılından bu güne kadar üyelerimizin uğradıkları haksızlıklara karşı her platformda mücadele ettik. Üyelerimizin haklarının gaspı karşısında dimdik durduk. Gerektiğinde yargı kararlarıyla hak aramak şeklinde de mücadelemize devam ettik. Bundan sonrada bu mücadele sizlerin desteği ile devam edecektir.

Bunun en son örneklerinden birini de 76. maddeyle yapılan atamaların iptalinde yaşadık. Bu iptallerin sayısı yüzleri geçmiştir. Amacımız; hukukun üstünlüğünü, adaleti, eşitliği, liyakat ve kariyeri öne çıkarmaktadır. Türk Eğitim-Sen’in amacı, üyelerinin özlük ve sosyal haklarının korunmasını sağlamak ve bunun için sonuna kadar mücadele etmektir. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın yarınını da düşünerek, Milli Birlik ve beraberliğimizi, Vatanımızın bölünmez bütünlüğünü savunmak ve sağlamak, tek Dil, tek Millet ve tek Devlet ilkesinden taviz vermeden çalışmaktır.

Bir önceki dönemde yapılan toplu görüşme masasında ki kazanımlarımızla bu yıl yapılan toplu görüşmelerdeki kazanımların arasındaki farkın değerlendirilmesini siz değerli üyelerimizin takdirine bırakıyoruz. Türkiye Kamu-Sen’in, Türk Eğitim-Sen’in ne kadar etkili olduğunun farkına vararak sendikamıza sahip çıkacağız, haksız eleştirilere karşı koyacağız, gücümüzün farkında olarak yolumuza devam edeceğiz. Asla ve asla sarı sendika olmayacağız. Hep üyelerimizin yanında olacağız. Hiçbir güç bizi bu sevdamızdan döndüremeyecektir.

Son günlerde hepimizin de haberdar olduğu Tekel işçileri konusuna da kısaca değinmek istiyorum. Biliyorsunuz Tekel işçileri yaklaşık iki aydır haklarının korunması ve iş güvenceleri için eylemdeler. Geçen hafta Konfederasyonumuz TÜRKİYE KAMU-SEN Türk-İş, DİSK ve KESK ile birlikte Tekel işçilerine destek amacıyla “Tekel İşçileriyle Dayanışma Günü” adıyla başlatılan eyleme katıldı 4 /B ve 4/C statüsünde iş istihdamı yaratmak isteyen hükümeti protesto eden ve bu mücadelede Tekel işçilerine destek veren Türkiye Kamu-Sen, iş güvencesinin ortadan kaldırılmasına yönelik yapılan bu uygulamaya her platformda karşı çıkacaktır. Bu insanlar otobüs yakmadılar, karakol basmadılar, askerlerimize saldırmadılar ve kaldırımları sökerek taşlarla cam çerçeve indirmediler. Demokratik haklarını kullanarak kendilerine reva görülen haksızlığa karşı çıkıyorlar. İktidar bütün bunları görmezden geliyor, adeta insanları yok sayıyorlar. Muhatap olmuyorlar ve görmezden geliyorlar. Sendika genel merkezimiz ve Konfederasyonumuz bu insanlara ciddi anlamda destek vermektedirler.   

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız, çalışma hayatının güvencesiz hale getirilmek istendiğini söyleyerek, “güvencesiz iş hayatına direnen Tekel işçilerini saygıyla karşılıyoruz. Tekel işçileri bu mücadelesinde yalnız değildir. Türkiye Kamu-Sen, güvencesiz çalıştırılmaya karşı sonuna kadar mücadele edecektir.” diye konuştu. Bu eyleme destek vermek zorundayız. Çünkü yarın aynı durumla bizlerde karşı karşıya gelebiliriz. Kimse bunun güvencesini vermiyor. Bütün bunların, Bugün onlara, yarın bize olmayacağının garantisini kim verebilir.

Burada dikkatinizi çekmek isterim. İki Konfederasyonun adı hiç geçmiyor. Kim mi bunlar. Memur-sen ve Hak-İŞ herhalde bunların böyle bir derdi yok. Küçük çıkarlar, siyasi beklenti ve ikbal uğruna kamu çalışanlarının ve işçilerin bir kısmının gelecekleri harcanıyor ve düşünülmüyor herhalde. Umarım biz yanılıyoruzdur. Diğer yandan;

Ferdi kaza sigortası hizmetimizde yeni gelişmeler sağlanmıştır. Şöyleki;

Her hizmette önceliği açık ara önde götüren Türk Eğitim Sen’in ferdi kaza sigortası hizmeti kesintisiz sekiz yıldır devam ediyor. Primleri sendikamız tarafından ödenerek, tüm üyelerimizin 10.000 TL vefat, 10.000 TL maluliyet teminatlarını kapsayacak şekilde grup ferdi kaza sigortası yenilenmiştir.

Ayrıca bu yıl geçen yıllardan farklı olarak; üyelerimizden isteyenler eş, çocuk ve birinci derece yakınlarını da grup ferdi kaza poliçemize ilave edebileceklerdir.

Üyelerimiz isterlerse talep ettikleri teminatların farkını ödeyerek 10 bin TL olan vefat + maluliyet teminatlarını 50 bin ve 100 bin TL olarak yükseltebileceklerdir. Teminatlarını yükseltmek veya eş, çocuk ve birinci derce yakınını dahil etmek isteyenler için;

- Kişi başı 10.000 TL. Teminat için yıllık ödenecek prim 2   TL.

- Kişi başı 50.000 TL. Teminat için yıllık ödenecek prim 20 TL.

- Kişi başı 100.000 TL. Teminat için yıllık ödenecek prim 40 TL. Olacaktır.

Teminatlarını yükseltmek veya eş, çocuk ve birinci derece yakınlarını grup ferdi kaza sigortası poliçesine dahil etmek isteyen üyelerimiz üyesi olduğu şubeye müracaat etmesi halinde talebi gerçekleştirilecektir.

Sendikamızın ferdi kaza sigortası hizmetleri neticesinde bugüne kadar;

2003 Yılında (Teminat 1.milyar TL idi)

Vefat eden 14 üyemizin varislerine 14 milyar TL, Kalıcı sakatlık halindeki 4 üyemize 400 milyon TL,
2004 Yılında (Teminat 5 milyar TL idi)
Vefat eden 18 üyemizin varislerine 70 milyar TL, Kalıcı sakatlık halindeki 1 üyemize 1 milyar 250 milyon TL,
2005 Yılında (Teminat 5 milyar TL idi) Vefat eden 21 üyemizin varislerine 105 milyar TL,
2006 Yılında (Teminat 5.000 YTL idi)  Vefat eden 29 üyemizin varislerine 145.000 YTL,
2007 Yılında (Teminat 5.000 YTL idi) Vefat eden 22 üyemizin varislerine 110.000 YTL,
2008 Yılında (Teminat ilk 5 ayda 5.000 YTL, daha sonraki aylarda 10.000 YTL idi)
Vefat eden 11 üyemizin varislerine 95.000 YTL,
2009 Yılında (Teminat 10.000 TL)  Vefat eden 15 üyemizin varislerine 178.900 TL,

2010 yılında 10 Şubat 2010 tarihine kadar (Teminat 10.000 TL)  Vefat eden 2 üyemizin varislerine 20.000 TL. Ödenmiş bulunmaktadır.

Merkez ve şube yönetim kurulu olarak; vefat eden  arkadaşlarımıza Cenab-ı  Allahtan rahmet, kederli ailelerine tekrar başsağlığı, tüm üyelerimize kazasız, sağlıklı ve mutlu bir yaşam dileriz.

Milli Eğitim Bakanlığı üç yıl aradan sonra Milli Eğitim şurasını toplamaya karar verdi ve şura Kasım 2010 tarihinde toplanacak. Milli Eğitim Bakanlığına Sendika Genel merkezimizce gündem oluşturmak amacıyla tespit ettiği konular sitemize atılmıştır.

Arkadaşlar;  Genel Merkezimiz tarafından düzenlenen ve İnşallah 13 Mart 2010 tarihinde Ankara’da yapacağımız, HAKLARIMIZ VE GELECEĞİMİZ İÇİN BÜYÜK ANKARA YÜRÜYÜŞÜ VE MİTİNGİNE katkılarınızı mutlaka bekliyoruz.

Bu miting ve yürüyüş hepimizin hakları ve kazanımları içindir. Unutmayınız ki sizin vereceğiniz destekle bu eylem amacına ulaşacaktır.

Bu güzel gecede bizlerle beraber olduğunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkür eder, saygılar sunarım. Dedi.

Daha sonra müzik eşliğinde sendika üyeleri gönlünce eğlenip halaylar çektiler.

Düzenleyen turgut_reis - 25.02.2010 Saat 18:19
Ne Mutlu Türk'üm Diyene...
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.16
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Popup Örnek