2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Haberler/Etkinlikler » Çankırı Haberleri
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - T.Sağlık-Sen'de Söz.Çalışanlarına Kadro İstiyor
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

 


Kilitli ForumT.Sağlık-Sen'de Söz.Çalışanlarına Kadro İstiyor

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
turgut_reis Açılır Kutu Gör
haberci
haberci
Simge

Kayıt Tarihi: 26.12.2005
Şehir: ÇANKIRI
Status: Aktif Değil
Points: 393
Mesajın Direkt Linki Konu: T.Sağlık-Sen'de Söz.Çalışanlarına Kadro İstiyor
    Gönderim Zamanı: 11.03.2010 Saat 14:17

          Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi ve Türk Sağlık Sen Çankırı Şube Başkanı Ali BAĞDAT yaptığı basın açıklamasında Sözleşmeli Sağlık Çalışanlarına da Kadro verilmesini istedi.

Değerli Basın Mensupları;

Sözleşmeli sağlık çalışanları için yaptığımız mücadele sonucunda kısıtlı da olsa eş durumu tayini, becayiş ve askerlik dönüşü işe başlama haklarını kazanmıştık. Açtığımız davalarla sebepsiz sözleşme feshi gibi uygulamaların önüne geçmiştik. Türk Sağlık-Sen olarak sözleşmeli personeli çektiği tüm sıkıntılardan kurtarmanın tek yolunun kadro olduğunu yıllardır ifade etmekteyiz.  Sözleşmelilere kadro verilmesi için 15 bin dilekçe toplayıp TBMM’ye teslim etmiş, 2009’da Ankara’da kadro için miting düzenlemiştik.

Bu hafta basın yayın organlarında Milli Eğitim Bakanlığı’nda görev yapan sözleşmeli öğretmenlere kadro verileceği haberleri yer almıştır. Bizzat Milli Eğitim Bakanı tarafından yapılan kadro vereceğiz açıklamasının ardından Türk Sağlık-Sen olarak aynı hakkın Sözleşmeli sağlık çalışanlarına da verilmesi için Sağlık Bakanlığı’na başvurumuzu yapmış bulunmaktayız.

Yaptığımız başvuruda Bakanlığa kamuda sözleşmeli istihdam modelinin mağduriyete sebep olduğu ifade edilerek, Milli Eğitim Bakanlığı’nın 70 Bin sözleşmeli öğretmeni kadroya geçirmek için çalışma başlattığı hatırlatılmıştır.

Sendika olarak Milli Eğitim Bakanlığı’ndaki çalışmalara paralel olarak kadro talep ettiğimiz başvuru yazımızda Sağlık Bakanlığı bünyesinde istihdam edilen personeller arasındaki farklı istihdamdan kaynaklanan sorunların bertaraf edilerek personel istihdamında yeknesaklık sağlanması amacı ile, başta 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/b maddesine tabi sözleşmeli personeller olmak üzere 4924 sayılı Kanuna tabi sözleşmeli personelin, Milli Eğitim Bakanlığınca yürütülen çalışmalara paralel olarak kadroya geçirilmesi yönünde yasal düzenlemenin yapılmasını talep ettik.

 

Bizim bu talebimiz yaklaşık 80 bin sağlık çalışanı sözleşmeli arkadaşımızın tek isteğidir. Bizim bu talebimiz evinden, eşinden, çocuğundan ayrı yaşayan, yükselme imkânı elinden alınan, geleceğe umutla bakamayan sözleşmeli arkadaşlarımızın beklentisidir. Artık Sağlık Bakanlığı yurdun her yerinden yankılanan bu feryadı duymalı, Milli Eğitim Bakanlığı gibi kadro çalışmalarına bir an önce başlamalıdır. Türk Sağlık-Sen olarak Sağlık Bakanı Sayın Recep Akdağ’a sesleniyor. Sizde artık Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu gibi sözleşmelilere kadro vereceğiniz açıklayın, sözleşmeli sağlık çalışanlarını sevindirin.

 

Türk Sağlık-Sen sözleşmeliler kadroyu alana kadar mücadelesini sürdürecek, 80 bin sözleşmeli çalışanın yanında her şartta olmaya devam edecektir.

 

Hepinize Teşekkür Ediyor, Saygılar Sunuyorum.

 

Ali BAĞDAT

Türk Sağlık Sen

Çankırı Şube Başkanı

 

 
 
 
 
.
Ne Mutlu Türk'üm Diyene...
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.16
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

 

Popup Örnek