2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Haberler/Etkinlikler » Çankırı Haberleri
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Bukan'dan Kutlu Doğum Haftası Kutlaması
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

 


Kilitli ForumBukan'dan Kutlu Doğum Haftası Kutlaması

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
turgut_reis Açılır Kutu Gör
haberci
haberci
Simge

Kayıt Tarihi: 26.12.2005
Şehir: ÇANKIRI
Status: Aktif Değil
Points: 393
Mesajın Direkt Linki Konu: Bukan'dan Kutlu Doğum Haftası Kutlaması
    Gönderim Zamanı: 15.04.2010 Saat 14:49

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çankırı Milletvekili Ahmet BUKAN Peygamber Efendimizin Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle bir basın açıklaması yayınlamıştır.

Asırlardır Müslümanlar, Allahın son dinini insanlara ulaştırmak, açıklamak, örnek olmakla görevlendirilen Hz. Peygamberin hayatını, yaşam biçimini araştırmaya ve öğrenmeye büyük önem vermişlerdir. Bu maksatla ciltler dolusu kitaplar, dergiler, şiirler ve mersiyeler kaleme alınmış. Hayatının hiçbir bölümü insanlık için kapalı kalmamıştır. Çünkü o,getirdiği dini tebliğ etmenin yanında, yaşayışı ile örnek bir şahsiyet olarak insanlığa takdim edilmiştir

Kendi asrının gidişatını, rengini ve şeklini değiştiren; örnek yaşayışı ve davranışlarıyla asırlar sonra bile kurumuş toprakları yeşillendiren, karanlıkları nura çeviren; getirdiği ilahi mesajlarla insanların içlerinde barındırdığı iyiye, güzele, doğruya yönelme meylini arttıran Peygamberimiz Efendimiz Hz. Muhammet’in (SAV) doğumu münasebetiyle idrak ettiğimiz Kutlu Doğum Haftası’nın içinde bulunuyoruz. Onun doğumundan, çocukluğuna, gençliğinden, peygamberliğine ve ebediyete göç edişine kadar sürdürdüğü hayat çizgisi; insanlara; hem dünyada, hem ukbada saadet ve güven içinde olabilmenin reçetesini göstermiştir.

            Bundan yıllar önce kız çocukları, ölüme mahkûm olarak doğuyorlardı. Allah’ın yarattığı en şerefli mahlûk olan insanların köle pazarlarında alınıp satıldığı, hakkın ve adaletin, güçlüye göre şekillendiği bir zülüm düzeni yaşanıyordu.  O günlerde dünyaya hâkim olan emperyalist zülüm düzeninin uzun soluklu olmayacağı, peygamberimizin doğduğu dakikalarda işaretlerini vermeye başlamıştı. Yüce Allah, onun doğumu anında yarattığı mucizelerle, yeryüzüne, zulme rıza göstermeyecek, bir eline güneşi, diğer eline ayı verseler, insanları saadete ve kurtuluşa davet eden davasından vazgeçmeyecek bir iradeyi gönderdiğini anlatıyordu.

Renk ayrımını, ırk ayrımını, köleliği ortadan kaldıran, bir eşitlik düzenine insanları davet eden bu sarsılmaz irade karşısında zulmün yıkılmaz sanılan kaleleri kum taneleri gibi savrulup yok oluyordu. Onun insanları davet ettiği düzen; inanç özgürlüğü, yönetilenlerin tercihlerine değer verme, komşuluk hakkı, kadın hakları, çocuk hakları, hayvan ve bitkilerin hakları gibi içinde barındırdığı birçok ilkeyle, bugün bile insanlık âleminin idrakini aşan bir çağlar üstülüğe haizdir.

İnsanlığın iftihar tablosu efendimiz, doğumundan ebediyete irtihaline kadar geçen mübarek hayatlarının her evresinde söz ve fiilleriyle, zulme karşı verdiği mücadele ile tüm insanlığa rehber olmuştur.

Onun mesajının yeterince idrak edilmediği günümüz dünyasında ise, zulüm var, kan var, katliam var. Batının sözde medeniyetinin insanlığı felakete götüren hırsları var. Ve ne yazık ki, zulmün hükümferma olmasına en zayıf perdeden ses çıkaran, bir İslam âlemi var. İşte bu nedenledir ki bugün peygamberimizin rehberliğine İslam ve insanlık âlemi her zamankinden daha fazla ihtiyaç duymaktadır.

Bu vesile ile şefkat ve merhamet peygamberimiz Hazreti Muhammed (S.A.V)’in doğumu münasebetiyle idrak ettiğimiz Kutlu Doğum Haftası’nın, Ülkemiz, İslam alemi ve insanlık üzerinde, adalet ve barış rüzgarları esmesine vesile olmasını diliyor  ve tüm Çankırılı hemşerilerimizin Kutlu Doğum Haftasını kutluyorum. 

Ahmet BUKAN

MHP Çankırı Milletvekili

.
Ne Mutlu Türk'üm Diyene...
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

 

Popup Örnek