2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Söyleşiler » Diğer Söyleşiler
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Sanatçılarımızla Söyleşi1:Turgay BAŞYAYLA
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Kilitli ForumSanatçılarımızla Söyleşi1:Turgay BAŞYAYLA

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
İsa ÇİÇEK Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Status: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı İsa ÇİÇEK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Sanatçılarımızla Söyleşi1:Turgay BAŞYAYLA
    Gönderim Zamanı: 26.12.2005 Saat 06:47
ÇANKIRI’DAN YETİŞMİŞ SANATÇILARIMIZ 1: Turgay BAŞYAYLA

Türkücü, Oyuncu ve Sinema Sanatçısı

Söyleşiyi Yapan: İsa Çiçek

Çankırı’dan yetişmiş sanatçılarımızı sizlere tanıtmaya çalışacağımız bu dizide, ilk olarak Sayın Turgay Başyayla ile başlamak istedik.

Çankırı’mızın yetiştirdiği ender sanatçılarımızdan birisi olan Turgay Başyayla ile yaptığımız bu söyleşide kendisini tüm yönleriyle tanımaya ve sizlere tanıtmaya çalışacağız.

Turgay Başyayla'nın bugün çoğumuz sadece müziğiyle tanırız. Ancak Turgay Başyayla, TBMM’de halk konseri veren ilk sanatçı unvanına sahiptir. Televizyon ve sinema filmlerinin yanısıra, usta sinema yönetmeni Mesut Uçakan’ın çektiği ve başrolünü Turgay Başyayla’nın oynadığı, Anne yada Leyla filminin 2005 yılında Türkiye'nin Oscarı sayılan "Antalya Altın Portakal Film Festivalinde" aday gösterildiğini biliyor muydunuz?

İşte özel yaşamından, müzik, oyunculuk ve sinema hayatına kadar tüm yönleriyle, Turgay Başyayla.

Kıymetli Hemşehrimiz, Sayın Turgay Başyayla,

Çankırılı hemşehrilerimizi (sanal olarak) bir çatı altında toplamaya devam eden ve alanında Türkiye’nin en iyi sitelerinden biri olan Cansaati.org sitesi çok yönlü çalışmalar yapmaktadır.

Bunlardan bir tanesi de Çankırı’mızdan yetişmiş, Çankırılı sanatçılarımızı tanımak ve bu sanatçılarımızı başta Çankırılı hemşehrilerimiz olmak üzere tüm Türkiye’ye tanıtmaktır.

Çankırılı sanatçılarımızı tanıtırken Çankırı’mızın da tanıtımını sizlerin katkıları ile yapmış oluruz. Yeteneği olan müzik ve sanatın diğer kollarına eğilimi olan çocuklarımıza ve gençlerimize örnek teşkil etmesi amacıyla bu söyleşiyi yapmak istedik ve şimdiden bu söyleşiye katıldığınız için, Cansaati.Org sitesi okuyucuları adına teşekkür ediyorum.

Turgay Başyayla;
Öncelikle herkesin mübarek Ramazan ayını kutluyorum ve tüm hemşehrilerimize, Müslüman camiasına, tüm insanlığa hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.

İsa Çiçek;
Sorularıma öncelikle özel yaşamınızdan başlamak istiyorum.
Nerede ve kaç yılında doğdunuz? Anne ve babanız nereli, daha doğrusu Çankırı’nın neresinden?

Turgay Başyayla;
1976 yılında babamın işi dolayısıyla bulunduğu Zonguldak’ta dünyaya gelmişim.

Çankırı’nın Eldivan ilçesi, Elmacı köyündeniz.
İsmail Başaga’nın torunu, Kamil Başyayla’nın ikinci oğluyum.
Annem Kızılırmak’tan Ahmet Özdemir’in çilekeş kızı Emine Başyayla.

İsa Çiçek;
Kaç kardeşsiniz?

Turgay Başyayla;
Dört kardeşiz, isimleri sırasıyla İsmail, Turgay (yani ben), Ahmet ve Gamze.

İsa Çiçek;
Hangi okulları okudunuz, eğitim durumunuz nedir? Okulda nasıl bir öğrenciydiniz?

Turgay Başyayla;
Gazi İlköğretim Okulundan sonra, Dr.Refik Saydam da eğitim gördüm. Okul yıllarımda, bağlama çalmayı ve basketbol oynamayı severdim.
Beni ya Halk Eğitim Merkezinin kurslarında yada Merkez İlköğretim Okulu veya Çankırı Lisesinin bahçesinde basketbol oynarken görürdünüz.
(Hala da eğitimime devam ediyorum. Şuan biraz işi büyütüp tüm dünya ve Türkiye’nin en iyi sahnesini gerçekleştiren bir Çankırılı oldum. Yedi bölge halk oyunu oynuyorum ve aynı zamanda sinema eğitimi alıyorum.)

İsa Çiçek;
Okul yıllarında basketbol oynadığınızı söylediniz. Bugün sporla aranız nasıl, spora vakit ayırabiliyor musunuz?

Turgay Başyayla;
1991’de yılında babamın işleri dolayısıyla Antalya’ya taşınmak zorunda kaldık. Orada Akev Kolejinde okudum ve okulun basketbol antrenörü ve öğrenci temsilcisi oldum. Basketbol da 1.lige kadar yükseldim. Bugün hala fırsat buldukça basketbol oynamaya çalışıyorum.

İsa Çiçek;
Müzikle tanışmanız nasıl oldu?

Turgay Başyayla;
Okul yıllarımda, bağlamaya karşı bir ilgim doğdu. Halk Eğitim Merkezinin kurslarına gittim ve yeteneğimde vamış ki bu özelliğimi geliştirdim, hep severek yaptım bu işi. Liseler arası müzik yarışmalarında dereceler aldım. Daha sonraları babamla birlikte ticarete atıldım. Dört sene boyunca hem okudum hem de çalıştım. Liseden sonra Doğu Akdeniz Üniversitesinin Uluslararası İlişkiler bölümünü kazanıp Kıbrıs’a gittim. Müzik yaşamım Kıbrıs’ta da devam etti. Orada Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği koroları kurdum, yani hep müzikle içiçeydim.

İsa Çiçek;
Müzik hayatınızda profesyonel anlamda ilk adımı ne zaman ve nasıl attınız?

Turgay Başyayla;
1998 yılında rahmetli Hilmi Topaloğlu ile tanıştım, beni İstanbul’a davet etti. Profesyonel olarak müziğe ilk adımı 2000 senesinde “NAZLICAN” albümü ile attım, sesimi bu albümle duyurdum. Ardından 2002 senesinde ikinci albümüm “BEN PATLARSAM E?ER”i müzik severlerin beğenisine sundum. Her iki albümüm de yurt dışı ve Anadolu da büyük beğeniyle karşılandı. Anadolu’nun birçok vilayetinde ve beldesinde çok sayıda konserler ve imza günleri düzenledim. Aynı yıllarda motif halk oyunları vakfında, halk oyunları eğitimine başladım ve ulusal organizasyonlarda bu gurup ile birlikte ortak projelere imza attım.

İsa Çiçek;
Son albümünüz “ÖZ”den biraz bahseder misiniz?

Turgay Başyayla;
Son albümüm “ÖZ” Orta Anadolu ve Ege türküleri ağırlıklı bir repertuardan oluşuyor. Büyük üstat NEŞET ERTAŞ, NURETTİN RENÇBER ve YÜCEL ARZEN’den bestelerinde bulunduğu albümün ilk klibini, yaklaşık 100 kişiden oluşan ve dünya birinciliği dahil birçok uluslararası ödüle layık görülen MOTİF HALK OYUNLARI ekibi ile RUMELİ HİSARINDA çektik.

İsa Çiçek;
Sinema ve oyunculuk hayatınızdan bahseder misiniz, nasıl başladı oyunculuk?

Turgay Başyayla;
İlk oyunculuğa geçiş filmim yani ilk oyunculuk denemem “Şizofren Aşk” isimli ATV için çekilen tv filmiyle başladı. Bu filmde aldığım rol ile oyunculuk kariyerimin ilk filmini çekmiş oldum. Geçtiğimiz Mart (2005) ayında, Kavanozdaki Adam, Reis bey, Kelebekler Sonsuza Uçar, Yalnız Değilsiniz gibi başarılı filmlere imza atan değerli yönetmen MESUT UÇAKAN ile birlikte TRT‘nin önemli projelerinden olan OTEL İSTANBUL isimli yapıtta başrolde oynadım. Temmuz 2005’te senaryosu yine MESUT UÇAKAN’a ait, ulusal ve uluslararası birçok festivalde yer alacak olan ANNE YADA LEYLA isimli sinema filminde başrol oynadım. Ayrıca bu filmle Antalya Altın Portakal Film Festivaline aday oldum. Bundan sonraki oyunculuk kariyerimi daha emin adımlarla sürdürmek için tiyatro üstadı ve yönetmen ARSLAN KAÇAR’dan sinema ve oyunculuk dersleri alıyorum.

İsa Çiçek;
Hayatta yapmak istedikleriniz amaç ve hedefleriniz nelerdir?

Turgay Başyayla;
Hayatta yapmak istediklerime gelince, ben Hilmi Topaloğlu ve ailemin isteğiyle şuan yaşamak zorunda olduğum hayatı seçtim. Hayallerim arasında müzik yoktu ama nasip işte. Yaptığım bütün işlerde hep en iyisini yapabilme hedefini koydum önüme. Madem meslek olarak sanatı seçtim, ekmeğimi bu işten kazanıyorum, o halde en iyisini yapmalayım dedim. Bu yüzdendir ki mevcut özelliklerimi hep geliştirme çabasında oldum. Folklar ve oyunculuk üzerine dersler aldım ve almaya devam ediyorum.

İsa Çiçek;
Sanat hayatınız boyunca, Çankırılı hemşehrilerinizden destek gördünüzmü? Onların varlığını arkanızda hissetinizmi?

Turgay Başyayla;
Ben zor bir yolu seçtim, popüler olanı değil. Memleketime ve bana yakışanı yapmaya çalıştım. Ama arkama baktığımda sizleri yani Çankırılı hemşehrilerimi göremedim kimi zaman. Yinede yılmadım ve memleketimi tanıttım tüm Türkiye ve dünyada.

Sizler; Namık ve Oğuz Yılmaz gibi görmek istediniz beni ama ben pes etmedim ve memleketimin hak ettiği kaliteden ödün vermedim. Yaren diyarı ve seymen diyarı memleketimin artık gözünü açıp çocuklarını önemseyip bu sanatçıları dışlamasını beklerken bizi tüm Türkiye’ye rezil eden bu isimlere değer verdiniz. Müziği ve kültürümüzü yozlaştıran bu insanlara.

Bu yüzden sizlere biraz Kırgınım.

Türkiye’de en az albümüm Çankırı’da sattı.

Ama Türkiyemizin 80 vilayetinde desteğini görüp rekorlar kırdım kimse duymadı!!!

İsa Çiçek;
Çankırımızdan maalesef çok sanatçı çıkmamış, ama çıkanların da kıymetini bilmeliyiz diye düşünüyorum. Çünkü ileride daha çok sanatçılar yetiştirebilmemiz için yeni nesillere örnek lazım, örnek olacak sanatçılar. Ne dersiniz?

Turgay Başyayla;
Kesinlikle haklısınız. Dilerim memleketimiz ve insanımız için her şey güzel olur bundan sonra. Sanata adım atmayı düşünen çocuklarımız ve gençlerimiz için iyi bir örnek olmaya çalıştım ve inşallah bundan sonra Çankırı’mızdan çıkacak gerçek sanatçılar çoğalacaktır.
Çoğalsın ki Çankırı’mızın tanıtımını daha çok ve daha iyi yapabilelim.

İsa Çiçek;
Son olarak Cansaati.org üye ve ziyaretçileri ile tüm Çankırılılara neler söylemek istersiniz?

Turgay Başyayla;
Bir yaren gibi yaşattı babam bizi ve öylede öleceğim.

Magazin ekranlarına ve sayfalarına bulaşmadan, Rabbimin bana yüklediği misyonla gençlere ve çocuklarımıza kültürlerini özlerini ve benliklerini anlatıp bu ülkeye faydalı ve hak yolunda hizmet veren bir sanatçı olmak olabilmek için var gücümle çalışmaya devam edeceğim.

Ben hizmete devam ediyorum ve yılmadan da edeceğim.
Çocuklarımız ve bu ülkenin gençleri için.
İster yanımda olun ister olmayın, ben genede hemşehrilerimi her şeye rağmen seviyorum ve sevmeye devam edeceğim.

Saygı ve Sevgilerimle.

İsa Çiçek;
Sevgili hemşehrimiz Sayın Turgay Başyayla’ya bu içten söyleşi için Cansaati.org üyeleri ve tüm Çankırılılar adına çok teşekkür ediyorum.

Ve son olarak şunu eklemek istiyorum.

Çankırı dışında, Ankara’da, İstanbul’da, İzmir’de ve yurdun dört bir yanında, Çankırı’dan daha çok Çankırılı bulunmaktadır. Eminim ki bu hemşehrilerimiz kasetlerinizi almışlar ve sizi büyük bir zevkle dinliyor ve takip ediyorlardır.

İnşallah bundan sonra Çankırı'da da kasetleriniz çok satar ve Çankırılılardan beklediğiniz ilgi ve desteği görürsünüz.

Başarılarınız artarak devam etmesini diliyorum.

Saygılarımla,

İsa Çiçek.

Turgay Başyayla'nın web sitesi.

http://www.turgaybasyayla.net/

Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı İsa ÇİÇEK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26.12.2005 Saat 11:29

Söyleşiye 2005 yılı sonuna kadar yapılan yorumlar aşağıdadır.

*   *   *

Reply author: Ahmet GÜLŞEN
Date: 19/10/2005 10:00:04

Çankırımızın yetiştirdiği değerler üzerinde çalışmaya devam ediyoruz.

Bu kez sanatçılarımızla bir röportaj serisi yapmayı planladık. Bunun ilki Turgay BAŞYAYLA ile yapılan söyleşidir.  İsa beyin özverili çalışması ile yapılan bu mülakat ile Çankırının bir sanatçı yetiştirip yetiştiremediğini sorgulama imkanı bulacağız.

Reply author: hako
Date: 19/10/2005 18:44:19

Tüylerim diken diken oldu. Aynı fikirleri sizinle paylaşıyorum Turgay Bey. YILMADAN HİZMET ETMELİYİZ VATANIMIZA VE ÇANKIRIMIZA ...
Bu sohbeti gerçekleştiren İsa Bey sizede binlerce TEŞEKKÜR...

Reply author: AB Dereli
Date: 19/10/2005 20:48:44

TURGAY BAŞYAYLA GİBİ ŞAHSİYETLERİ MÜZİK DÜNYASINDA ÇOK ENDER GÖRÜYORUZ. HEMŞEHRİLERİMİZE MUTLAK SAHİP ÇIKMAK ZORUNDAYIZ, ELİMİZDEN GELENİN EN FAZLASINI YAPMALIYIZ.
İSA VE AHMET BEYEDE DUYARLI DAVRANIŞLARINDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM.

SAYGI VE SEVGİLERİMLE, ALİ BÜLENT DERELİ FOTO ÇA?RI ILGAZ...

Reply author: hasanduran26
Date: 23/10/2005 02:00:06

bende sayın abim turgay başyaylaya canı gönülden katılıyor ve destekliyorum.ahlakla alakası olmayan yozlaşmış ve bi o kadarda seviyesiz çapulcuları başımızın tacı yapıyoruz ki gerçek sanatı unutur hale geldik.

Reply author: sln
Date: 24/10/2005 16:10:57

Turgay abimi bir çorumlu olup antalyada yaşayan bir hayranı olarak beğenerek,örnek alarak dinliyorum ben onun kasetlerinin çankırıda daha fazla sattığını zannadiyordum ama söyleşiyi okuyunca oyle olmadığını duydum ve gercekten ço üzüldüm turgay abiyi bir kez dinleyin çankırılılar bırakamzsınız.ben burda onu kasetlerine ulaşmak için kendimi paralıyorum sizin oyle davranmanız olmuyor hadi herkes turgay abinin sitesine yada kasetçilere onu dinleyin bir kerecik bana hak vereceksiniz.bu söyleşiyi yapana teşekkürler.

Reply author: turgut_reis
Date: 25/10/2005 11:02:10

Sevgili Turgay BAŞYAYLA nerde Çankırı ile ilgili bir etkinlik olsa orada bulunuyor. Özürlülerin gecelerinde, festivallerde ve bilimum Çankırıyı ilgilendiren hayır işlerinde baş sanatçı olarak bulunmaktadır. Turgay her zaman Çankırı ve Çankırılıların yanında gördüğüm kadarıyla, artık Çankırılılarında Turgayına sahip çıkma zamanı geldide geçiyor.
Bak adamın birisi daha Çankırının neresi olduğunu bilmiyor. Ama Çankırıda binlerce kaset satıyor. Saygılar

Reply author: makav
Date: 27/10/2005 04:33:43

İsa beyin röportajından sonra Turgay beyin son kasedini temin ettim çok güzel. Bu genç kardeşimize destek olursak hem hak ettiği yere gelir hemde Çankırıya daha fazla katkısı ve tanıtımı olur.

Reply author: nazlican
Date: 28/10/2005 22:28:43

Merhaba sitenizi tesadüfen gördüm çok güzel. Benim Çankırıyla alakam yok fakat Turgay beyin söyleşisini okumak için girmiştim ve sizlere teşekkür ediyim dedim...Her yer sanatçısına böyle sahip çıkmaz tebrikler...saygılar sunuyorum hepinize

Reply author: faça
Date: 29/10/2005 15:30:14

TURGAY BEYİ BU GÜZEL SÖYLEŞİSİNDEN VE BİZLERİ BİLGİLENDİRMESİN DOLAYI KENDİSİNE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM ÇIKARMIŞ OLDU?U ÜÇ ALBÜMÜDE BENDE MEVCUT AMA ŞUNA İNANIYORUM TURGAY BAŞYAYLA KENDİNİ ÖNCE ÇANKIRIDA BİR KONSER VEREREK HEMŞEHRİLERİNE TANITMALI VE SONRA KASETLERİNİN SATIŞINA BAKMALIYDIHALA ÇANKIRILI OLDU?UNU BİLMEYENLER VAR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.

BURSA ÇANKIRILILAR DERNE?İ BAŞKAN VEKİLİ, TANSEL ÜNLÜ

Reply author: Recep Cirik
Date: 30/10/2005 02:46:23

Değerli İsa Çiçek Ve Turgay Başyayla
Bu ropörtaj için teşekkür ediyorum.
Değerli iki hemşehrimi yakından tanıma fırsatı buldum.
24 Kasım paris, 26 kasım Almanya olduğuna göre bu iki yer arasında ikamet ettiğim için konserine gidemeyeceğim.
Yalnız bizim Gent'ten geçerlerse bir kaç saate olsan ağırlamaktan mutluluk duyarım. Eğer birkaç önceden haberdar olsaydım konser için Belediye'den yer sağlayabilirdik.

Umarım gelecek sefere bunu gerçekleştiriz. Tavır, sesi ve yakışıklılığı ile geleceği'nin açık olduğunu belirtmek isterim.

Turgay kardeşim yolun açık olsun. Ulaşmak için cep tel: +32 475295351

Selam ve sevgiler. Recep Cırık, Gent- Belçika

Date: 02/11/2005 00:31:52

Değerli Yarenler

TRT-İNT kanalından Değerli Turgay Başyayla'yı izledim.
Her hali ve hareketi ile geleceği parlak.
Ekip çalışması, İşinin ciddiyeti ile iyi bir izlenim bıraktı. Umarım kısa sürede hem yurdumuzda hem de yurdışında tanınır.
Tavırlar Sümer Ezgü'yü andırıyor. Eğer Belçika'da konser verecekse en azından iki- üç Emirdağ Türküsü okumalı.
Ege'ye bağlı kalmayıp repertuarını daha da geniş tutmasını tavsiye ederim.
Konserlerini bitirken bir oynak Çankırı Türküsü ile noktalarsa bizler daha da mutlu olacağız. Yolun açık olsun Turgay Kardeşim

Reply author: tahsin1979
Date: 02/11/2005 20:24:40

Böyle bir sahneyi ilk defa izledim.. konserlerinde görüyordum ..aynı elektriği tv de de yakalamış...çok az kaldığını görüyorum türkiyeyi sallamasına.. bu arada yakında shov tv de dizisi başlıyor.. bunu önemli bir kaynaktan öğrendim.. futbol camiasıyla alakalı bir dizide başrol teklifi aldı shov tv den:) ibo show a seda show a mail yağmuru gerçekleştirelim arkadaşlar.. yüzlerce farklı arkadaş bu önemli tv programlara mail atarsa daha çabuk görürüz ekranlarda turgay abiyi..

Reply author: haruncanbaz
Date: 03/11/2005 10:37:46

Burdan öncelikle Turgay BAŞYAYLA'ya çok teşekkür ediyorum albüm çıkarttıgı için ve asla benliginden vazgeçmedi başkaları gibi. Çankırı'lıyım dedi, Çankırı'lı olcak dedi ve asla gerçek kimligini gizlemedi.
Ankaralı Namık beyfendi: Bildiginiz gibi namık Çankırı ilinin Kurşulu İlçesinin Yeşilöz köyünden.Dedi ki Herkes Çankırı'yı Ankara'nın ilçesi sanıyor Çankırı tanınmadı tanınmıyor diye kendini Ankara'lı tanıttı. Namık beyfendi ÇANKIRI'LI OLMAK Bİ GURURDUR BİR ŞEREFTİR BİR ONURDUR ASLA KİMLİGİNDEN VAZGEÇME. Ben kendimi Çankırı'lı diye Orta'lı diye tanıtıyorum bilmeyen biliyor ögrenmeyen ögreniyor Çankırı'yı Çankırı'yı ve Orta'yı Tanıtmak için elimden geleni yapacam yapmaya hazırım.
HELAL OLSUN SANA TURGAY BAŞYAYLA.ÇANKIRI SENİNLE GURUR DUYUYOR.

Date: 05/11/2005 03:54:59

www.anneyadaleyla.com da sinema filmiyle alakalı olan site turgay abinin.

Reply author: muzafferakdogan
Date: 10/11/2005 14:12:02

Öncelikle Lise yıllarında Turgayla lise basketbol takımında top oynamış biri olarak yakınlığımı ifade ederken Turgayın geldiği nokta itibariyle Çankırılı bir hemşehrisi olarak kayıtsız kalışımı itiraf ederek başlamak isterim. Kendisinin de cansaati.org'da değindiği gibi Çankırı Lisesi ve Merkez İlköğretim okulu basketbol sahasında kendisiyle hayli zamanımız geçmiştir. Şunu da itiraf etmeliyim ki, Turgay güzel basketbol oynardı. Hırslı ve azimli olduğunu o zamandan bilirim, ayrıca en iyisi olmak onun şiarıydı. Bugün bakıyorum da geldiği yer ve durduğu nokta benim yanılmadığımın ispatı. Bu yazımın amacı Turgayı anlatmak değil, o zaten kendini ve duyarlı olduğu hususları anlatmış İsa beyle yapılan röportajda. Benim değinmek istediğim, hassalaştığım ve biraz da kendimi sorguladığım bazı noktalar var. Turgayla yollarımız lise bitiminde onun Antalyaya gitmesiyle ayrıldı. Ondan sonra ondan çok az haber almıştım. Benim de üniversite meşgalem başladı. Hatta kendisinin Doğu Akdeniz Üniversitesinde Uluslararası İlişkiler Bölümü okuduğunu öğrenince meslektaş olduğumu gördüm(Ben de başka bir üniversitede aynı bölümü bitirdim). Aynı liseden sonra aynı Bölümü tercih etmek tesadüf dışı bir şey olsa gerek. Neyse bu konu bahs-i diğer. Gelelim beni hassas ve suçlu yapan konuya. Onca zaman sonra Turgayın hem memleket adına hem de güzel ülkem adına, kendi öz kültürümüzden beslenen Halk Türküsü merkezli gayretli çalışmalarına bir hemşehrisi olarak bigane kalışım ve dahi kendisine çalışmalarında bir başarı dileyememiş olmam beni son derece müteessir etti. cansaati.org'a en azından geçte olsa bu mahçubiyetimi dile getirme fırsatı verdiği için teşekkür etmek isterim ve aynı zamanda sayın Turgay Başyayla'dan da bir arkadaşı ve bir hemşehrisi olarak özür dilemek isterim. Sevgili kardeşim Turgay, yolun açık ve inandığın değerler üzerine olsun.

Reply author: mevlutacaroglu
Date: 17/11/2005 21:42:04

Turgay Başyayla' nın hiçbir müzik programını dinlememiştim ve pek haberdar değildim.Fakat cansaati.org sayesinde, hem sanatçımızdan haberdar oldum hemde 21 KASIM daki televizyon programından.
Kısmet olursa programı seyredeceğim. Sanatçılarımıza sahip çıkmamız gerekir. Bazı sanatçılar zamanla memleketleriyle anılır hale geliyorlar.
Böyle bir fırsatı neden kaçıralım. Başka sanatçılarımızla yapılacak olan söyleşileride sabırsızlıkla bekliyorum. Ekranlarımızda okadar sanatçı varki çoğu dilimizi dahi konuşamıyor(sanırım bilerek yapıyorlar).
Bunların arasında bir Çankırılı var ise ben tabiiki onu seyretmeliyim.

Reply author: By_MaLKoM
Date: 02/12/2005 10:12:37

Hemşerilerim her zaman boyle duyarlı olalım lütfen çankırı ve ılgaz konusunda lütfen ELİMİZDEN GELENİ ARDIMIZA KOYMAYALIM bence bu işler bizim için birer fırsat oldugunu unutmayalı Burdanda Sevgili Turgay BAŞYAYLAYA sonsuz saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum...

Reply author: SALİHA
Date: 03/12/2005 00:42:12

ÇANKIRININ ŞİMDİYE KADAR YETİŞTİRDİ?İ EN DE?ERLİ SANATÇI OLARAK GÖRÜYORUM KENDİSİNİ... KİŞİLİ?İ USLUBU TAVIRLARI KISACASI HER TAVRIYLA BİR ÖRNEK SANATÇI ÇANKIRININ VE TÜRKİYENİN SİZİN GİBİ DE?ERLERE İHTİYACI VAR... ANKARADAN ÇANKIRIMA VE KIZILIRMA?IMA SELAMLAR....

Reply author: Fatih Bayram
Date: 03/12/2005 09:35:17

Biliyordum, bir gün Turgay Başyayla da bu sitede yer alacaktı biliyordum..
Üniversite yıllarımda nette arama yaparken rastlamıştım Sayın Başyayla' ya. Çankırılı bir sanatçı daha bulmanın sevincini yaşıyordum..Ama aslen Çankırılı olup olmadığını bilemediğim için sitede de yazmamıştım. Şimdi rahat rahat,büyük bir onurla yazıyorum.Turgay Başyayla beyefendiliğiyle, kadife sesiyle tam bir Çankırılı...Kendisine sanat hayatında başarılar diliyorum.Sayın İsa Çiçek'e de bu röportaj için şükranlarımı sunuyorum...

Date: 12/12/2005 00:48:38

Turgay abi çankırıda klip çekmek istiyordu senelerdir ve belediyedeki bir arkadaşımdan duydum Çankırının içinde, Yürürüm isimli şarkısına klip çekip tüm türkiyeye ve dünyaya çankırıyı izletecekmiş ama kaynak bulunamıyormuş :( ne kötü nerede hemşerilerimizz.. bu nasıl çankırı sevgisi!!! yokmu bir babayiğit işadamı .. İsa bey size sesleniyorum bir an önce sponsor bulalım bu fırsatı kaçırmayalım.. onlarca tv de çankırımız ve sanatçımız boy göstersin... ben gücüm kadar yardıma hazırımm

Reply author: isa cicek
Date: 12/12/2005 09:43:02

Turgay Başyayla'nın Çankırı'da Klip çekmesi için başta Çankırı Belediyesi olmak üzere, Çankırı'da faaliyet gösteren firmalar sporsor olabilir. Yine Çankırı'da tuz üretimi üzerine faaliyet gösteren firmalar sponsor olduğu takdirde, başta tuz mağaraları olmak üzere, Çankırının diğer tarihi mekanlarında güzel bir klip çekilebileceği ve bu kliple Çankırının tanıtımının iyi bir şekilde yapılabileceğini düşünmekteyim. Saygılarımla,

Date: 14/12/2005 19:40:07

Uzun bir zamandan sonra, bu akşam Şebnem Kısaparmak'ın programında izleme fırsatı bulduğum Turgay BAŞYAYLA, o değişik yorumu, beyefendiliği, YARENLİ?İ, duygusallığı, Çankırıya ve Çankırılılara yaptığı atıflar ile tüm izleyicileri ve bizleri mest etti, bizlere büyük bir gurur yaşattı. Bizlere hediye ettiğiniz Neredesin Sen ? türküsü için teşekkürlerimi sunarken , cevaben DAİMA YANINDAYIZ diye haykırmak geliyor içimden, yüreğine gönlüne sağlık Sayın BAŞYAYLA...

Date: 14/12/2005 20:31:05

Değerli Hemşehrim Başyayla
Bu gün Kanal 7 proğramının son bölümlerine doğru canlı yayında izleme olanağı buldum.
Öncelikle tebrik ediyorum. Tırnaklarının ucuyla zirveye tırmanıyorsun. İnşaallah daha iyi yerlere geleceksin.
Hemşehrin olarak elimizden gelen her şeyi yapmaya söz veriyoruz. Yeterki yılmadan çalış. Zaten bu başarı da yılmadan çalışmanın bir ürünüdür.
Bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum. Türkiye'nin magazin medyasına girmeden gelenler oldukça azdır. Tavır ve kültürünle,birikim ve iradenle zorlukları yeneceksin. Bundan eminiz.
Bu duygularımı yalnız kendi adıma değil seni sevenler, ne yazsam ve nasıl yazsam diyen cansaati üyeleri adına da yazılmıştır.
Selam ve sevgiler
Recep Cırık- Belçika

Reply author: saner06
Date: 15/12/2005 09:01:19

12.12.2005 TARİHİNDE TRT NİN BİR KANALINDA BİR MÜZİK PRO?RAMI İZLİYORUM.HEMŞERİMİZ SAYIN TURGAY BAŞYAYLA KONUK,BEKLİYORUM MEMLEKET HASRETİMİ GİDERECEK CANIM ÇANKIRI'MIN TÜRKÜLERİNDEN SÖYLEYECEK BİR NEBZE HASRET DİNDİRECEK DİYE AMMA NERDE HEMŞERİMİZ ?? EGENENİN ZEYBEK HAVALARININ TÜRKÜLERİNİ SÖYLÜYOR,BİR GÜZELDE ZEYBEK OYNUYOR SONUÇ BENDE HÜSRAN BEN BİZİM ORALARDAN BİZİM OYUNLARIMIZDAN OYNAMASINI BEKLERDİM. AMMA OLMADI NEDEN SÖYLEMEDİ ANLAMADIM BENİM TUHAFIMA GİTTİ VE SİZLERLE PAYŞALMAK İSTEDİM.İNŞALLAH BEN YANILIYORUMDUR. HEMŞERİM EGENİN DE?İL BİZİM TÜRKÜLERİMİZİN VE KÜLTÜRÜMÜZÜN REKLAMINI YAPAR.

Reply author: turgut_reis
Date: 15/12/2005 10:35:04

Sevgili Turgay'ın 14 Aralık 2005 de KANAL 7 televizyonundaki proğramını bende seyrettim ve Çankırılı olmaktan bir kez daha gurur duydum işte hiç birşeyinden ödün vermeden o camia da temiz kalan nadir sanatçılardan birisidir. Çankırımızı en iyi şekilde temsil eden bir yaren kardeşime yolun açık olsun diyorum.

Date: 15/12/2005 13:37:21

Dün akşam, Sayın BAŞYAYLA’ nın adeta ışıl ışıl parlayan yüzünün ve yüreğinin, ekranlardan evlerimize taştığı programın, hala güzel etkilerini yaşıyorum. Çoğumuzun hayat felsefesi olarak benimsediği ve yakın dostlarımızla paylaştığımız görüşleri, Sayın BAŞYAYLA’ nın ağzından milyonlara duyurulması, okuduğu türküler, saygı duyduğum Şebnem Hanım’ın güzel şiirleri, programın formatı, oluşan duygusal hava birçok sıkıntıyı unutturup farklı alemlere götürdü beni.

Ahmet Beyin forumda yer alan eleştirisinin haklı yanları olabilir. Ama bende kişisel olarak, ailesinin Ankara’ da oturmasına rağmen adının başına ANKARALI etiketini almayı değil de , milyonlara Çankırılıyı ve Kültürümüzü Türkiyeye duyurmayı kendisine misyon olarak yüklenmiş, özü ve sözü ile bizden birine, biraz daha toleranslı olabiliriz sanırımdiye düşünüyorum. Eşimin Aydınlı olması ve Denizlide okumamız dolayısı ile Zeybek Kültürünü de biraz biliyorum. Şahsen Zeybek oyunundaki tavrın da bizimle, Çankırı Kültürüyle, Çankırılının kahramanlığıyla çok örtüştüğünü düşünüyorum. Sayın BAŞYAYLA da belki de böyle düşünerek, son albümünde Orta Anadolu türkülerinin yanında Ege türkülerine de yer vermesi bu yüzden olabilir bilemiyorum, ama en azından benim düşüncelerim böyle. Her şeye rağmen Sayın BAŞYAYLA’ nın bizim türkülerimizi katıldığı programlarda daha çok okuması, beni tüm Çankırılılar gibi daha çok mutlu eder burası da kesin. Onun içindir ki Sayın BAŞYAYLA’ nın siteden öğrendiğim kadarı ile İbo show’ a çıkması halinde, özellikle Çankırı türkülerine daha çok yer vermesini, kültürümüzden,ÇANIKIRILININ KİM OLDU?UNDAN, ÇANKIRININ NERESİ OLDU?UNDAN daha çok bahsetmesini, hepiniz gibi bende çok istiyorum.

Birde o programa Yaren Ekibini çıkarıp da onlarla beraber kendisine çok yakışan o güzel figürleri beraberce milyonlara izlettirirlerse …

Sevgilerle…

Reply author: Fatih Bayram
Date: 24/12/2005 10:21:20

Turgay Başyaylayı hafta içi Şebnem Kısaparmak'ın programında izledim.Muhteşem bir sahne performansı var,ayrıca halk oyunları konusunda da tam bir "usta"...Tebrikler tekrar..

Reply author: xgulsenx
Date: 24/12/2005 15:06:12

mrh öncelikle ben çankırılı değilim ama toplumun unutmaya yüz tutmuş değerlerini yeniden hatırlatıp büylebir site kurulumu ve birleşmeleri çok güzel birşey.

*   *  *

İsa Çiçek

Yukarı Dön
haruncanbaz Açılır Kutu Gör
haberci
haberci
Simge
Orta İlçe Habercisi

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı haruncanbaz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10.02.2006 Saat 19:16

Turgay Başyayla Çankırı'mızı Gururla Temsil Ediyor.

Çıktıgı televizyon programlamlarında kendine özgü zeybegi ile gururla temsil ediyor.Çıktıgı ilk televizyon programında Ya şundadır ya bunda,ardından Zeynep'le her şey onda programında süper şarkıları ile coşturdu.Ve o programda Çankırı'da bir klip çekecegini ve klipte tüm Çankırı'ları oynatma sözü verdi.Esra Ceyhan sizlerle programına katılıp Çankırı'lıyım dedi ve tüm Çankırı'lıların gögsünü kabarttı.Çıktıgı son Seda Sayan programında  yine kendini Türkiye'ye tanıttı.Ben güzel bir başarı yakaladıgına inanıyorum.

İşallah daha iyi yerlere gider.

Düzenleyen ahmetgulsen - 11.02.2006 Saat 05:40
TÜRK OLMAK ONURDUR ÇANKIRI'LI OLMAK GURURDUR ORTA'LI OLMAK ONURDUR
Yukarı Dön
akaraabali Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı akaraabali Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21.02.2006 Saat 18:59
TURGAY BAŞYAYLA

Çankırılıyım diyen birkaç sanatçıdan bir tanesidir.Kendisini Ayrıca tebrik ediyorum.
Ali KARAABALI
İstanbul Çankırı Gençlik Derneği(ÇAN-GENÇ)
--Aynı Toprağın Çocuklarının Buluştuğu Adres---
www.icgd.org.tr www.cankirigenclik.net
Yukarı Dön
ahmetgulsen Açılır Kutu Gör
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge
Cansaati.Org Yazı İşleri Sorumlusu

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ahmetgulsen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26.02.2006 Saat 14:10

Bizim olan bizden olan, azimli, çalışkan bir sanatçı Turgay Başyayla.

Düzenli bir televizyon seyircisi değilim, bu işi hanım gayetle güzel yapıyor. Ben de aman Turgay'a dikkat et dedim, kaçırma programlarını. Sağolsun O da dersine iyi çalışıp Turgay'ın çıktığı tüm programları bana rapor ediyor.

Hanımın Turgayı takipten sonra bir yorumu oldu; daima her program da bir şekilde Çankırı'dan bahsediyor dedi. Hatta geçen sabah kuşağı bir yemek programında Başyayla yine Çankırılı olduğunu belirtmiş ve imaret türküsünü okumuş.

İşte Turgay'ın, yaptığı müziğin niteliği gereği Türkiye'nin her yöresindeki uygulamaları bilmesi, kaliteli bir sanatçı olarak bunlarda uzmanlaşması yanısıra Çankırı'ya da ayrı bir önem vermesi O'nu bizim sanatçımız yapıyor. Teşekkürler Turgay, bozulmadan çalışmanı ve başarmanı temenni ediyoruz.

Düzenleyen ahmetgulsen - 26.02.2006 Saat 14:58
Ahmet GÜLŞEN

http://smmmahmetgulsen.wordpress.com/
Yukarı Dön
tahsin1979 Açılır Kutu Gör
Okur
Okur

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tahsin1979 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15.04.2006 Saat 12:44
işte ömürboyu unutulmayacak hizmet.. teşekkür ederiz turgay abi... kusursuz bir klip olmuş.. abi gözlerim doldu yemin ederim çankırılı olmaktan gurur duyuyorum ...dünyada nekadar hemşerimiz varsa gururlanmalı sizinle... hollandadaki akrabalarım bile aradı çok mutlu olmuşlar bu kliple memleketlerinin tüm dünyada tanıtılmasına.. gurbettekilerin özlemi bir nebze gitmiştir...Allah razı olsun turgay abiden...
Yukarı Dön
hako Açılır Kutu Gör
Okur
Okur

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı hako Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19.04.2006 Saat 17:15

Turgay BAŞYAYLA ' ın internet sitesinden izlediğim 'Halime Kız' klibi, bizlerin göğsünü kabartacak nitelikte. BAŞYAYLA' nın güler yüzü ve Çankırdan görüntüler eşliğindeki klibin ses getireceğine eminim. Klibi TV' den İzleyemeyenlerin, BAŞYAYLA'nın sitesinden izlemesini öneririm. Siteni yeni düzenlemeside çok güzel olmuş.

TEBRİKLER VE TEŞEKKÜRLER SAYIN BAŞYAYLA ,ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN...

Hakan DİNCEL
Yukarı Dön
Okur
Okur

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tahsin1979 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25.04.2006 Saat 14:47
klip için kimsenin yorumu yokmu !!!! kusursuz olmuş bence..
Yukarı Dön
kardelen Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kardelen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25.04.2006 Saat 21:19

Klip güzel olmuş,tebrik etmek lazım o soğukta emek veren herkesi. Görüntüler harika, sırf evleri görmek için bile şehre gelenler olur. Yalnız Çankırılı olmayanlar için klipte oynanan oyunlarla ilgili bilgi verilebilir.

Yukarı Dön
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ahmetgulsen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05.05.2006 Saat 21:59
Ahmet GÜLŞEN

Yukarı Dön
kardelen Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kardelen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06.05.2006 Saat 00:05

www.anneyadaleyla.com adresinde 5 Mayıs 2006 Cuma günü Adana, Adapazarı, Ankara, Balıkesir, Bursa, Erzurum, Eskişehir, İstanbul, İzmir, İzmit, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırıkkale, Konya, Malatya, Manisa, Samsun ve Urfa da gösterime girdiği yazıyordu.

Aramakla bulunmaz, bulanlar ancak arayanlardır derler. Bir arayış öyküsünü anlatıyor film. Çarpıklıkların da olduğu bir dünyada ilahi aşka dönüşebilecek bir mecazi aşkı yüreğinde taşıyan saf insanların sevdiklerini arayış öyküsü. İstanbulun o karmaşıklığını gözler önüne seriyorlar.

Emeği geçenleri tebrik etmek lazım.

Yukarı Dön
haruncanbaz Açılır Kutu Gör
haberci
haberci
Simge
Orta İlçe Habercisi

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı haruncanbaz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10.05.2006 Saat 22:53

Turgay Başyayla'ya ileriki hayatında başarılar dilerim.Turgay Başyayla sneden yeni klipler ve filmler bekliyoruz.Sen Çankırı'nın Gögsünü kabartıyorsun Allah'ta senin yolunu açık etsin.İşallah bu filmini izlemek nasip olur bizlere.

TÜRK OLMAK ONURDUR ÇANKIRI'LI OLMAK GURURDUR ORTA'LI OLMAK ONURDUR
Yukarı Dön
r.maltepe Açılır Kutu Gör
Okur
Okur

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı r.maltepe Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17.05.2006 Saat 21:06

Adam gibi adam derler ya.İşte öyle birisi Turgay BAŞYAYLA.Hem Çankırılı olmakla övünen hemde yaptıklarıyla Çankırıyı onurlandıran bir sanatçı..Bizlerde üstümüze düşeni yerine getirip sonuna kadar onun arkasında olmalıyız.

Saygılarımla...

R.Maltepe
Yukarı Dön
Okur
Okur

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tahsin1979 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19.05.2006 Saat 13:35
sizce gereken önemi ve değeri verdikmi TURGAY BAŞYAYLA'ya!!! bana pek öyle gelmiyor.. bu sanatçımız ödüllendirilmeliydi valilik ve belediye tarafından ama herkes ayakta uyuyor yazıkkkk!!!!
Yukarı Dön
Okur
Okur

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tahsin1979 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29.05.2006 Saat 00:06
klip top 20 kral listesinden çıktı !!! sebebi bence biziz... hangimiz bu klip için bir msj attık :( bu oylara göre belirlrniyor listeler ama maalesef bunu bile yapamadık.. turgay beye gıptayla bakıyorum çankırının eennn has evladı gelmiş geçmiş.. 60-70 milyar lira masraf ediyor ve koca şehir bu yapılanın arkasında onun birtanecik aslan yüreği kadar duramıyorrr !!!!!!
Yukarı Dön
seref cakir Açılır Kutu Gör
Kurum Temsilcisi
Kurum Temsilcisi

Dernekler Fed.

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı seref cakir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29.05.2006 Saat 09:48
Sayın BAŞYAYLA Geçenlerde Federasyonumuzu ziyaret etmişti. Kendisini desteklediğimizi her türlü yardıma hazır olduğumuzu belirttik. Daha sonra mesajla desteklenmesi gerektiği söylendi(Başkalarınca). Konu hakkında ayrıntılı bilgi vermesi için sekreterliğimize teleofonla bilgi vermesini, bizde sekreterlik olarak 6.500 Çankırılıya mesajla bilgi vereceğimiz söyledik. Şu saat itibarıyla hala bize dönmedi.
Seref Çakır
Dernekler Danışmanı
Yukarı Dön
Okur
Okur

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tahsin1979 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24.06.2006 Saat 03:57
olan olmuş ..yazık.. birilerinin diretmesimi yoksa bu bilincin her çankırılıda olmasımı gerekirdi diye sormadan edemeyeceğim.. sanatçımız üzerine düşeni fazlasıyla yapıyor birde bana msj atınmı demesi gerekiyor başka sanatçılar gibi hafifleyip?????
Yukarı Dön
husnuekizceli Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı husnuekizceli Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24.06.2006 Saat 11:58

Çankırı'lı olmamızdan ve olmasından gurur duyduğumuz Turgay BAŞYAYLA ile ilgili aşağıdaki adrese girdiğimde "ÇANKIRI" ile ilgili en ufak bir bilgiye rastlayamadım. Bir unutulma olabilir mi, eğer unutulmadak kaynaklanıyorsa bu eksiklik neden turgay Başyayla tarafından tamamlattırılmıyor anlayabilmiş değilim. Selam ve saygılarımla. Hüsnü EKİZCELİ

www.anneyadaleyla.com/tr.asp?Z=turgaybasyayla&B=5

Beyaz Cennet'e Hoş Geldiniz!
Yukarı Dön
Ali TAŞ Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Ali TAŞ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24.06.2006 Saat 14:33
Turgay Başyayla Türkülerimizi icraa ederken üstadlarından almış olduğu eğitim ve usullerden dışarı çıkmayarak hem halk müziğmize katkı sağlamış  hemde kendisini gelecekte unutulmayan THM sanatcıları arasına girmeye hak kazandırmıştır.Milletimiz sanat değerine önem vermeden gelişi güzel icra yapan kişilerin albümlerini satın alabilir ama gönlü geçtikten sonra unutur albümlerinide çöpe atar ama bir İzzettin Altınmeşeyi.Selehattin Alpayı,Bedia Akartürkü,Muzaffer Akgünü,Neriman Altıntüfekciyi,Nuri Sesigüzeli Orhan Hakalmazı unutmak hiç mümkünmü? Bu değerli şahıslar radyoya,televizyona çıktıkları zaman kahveler de ve evlerde çıt çıkmaz herkes gönlünü ve kulağını vererek bu büyük sanatcıların okuduğu türküleri dinler yerine göre ağlar yerine göre güler.Ben şahsen siz türkü okurken bu değerli sanatcılardaki kaabiliyeti sizlerde de görüyorum inşaallah zaman bizleri yanıltmaz.Sayın Başyayla bu yorumumu okuyacağınızı umarakve babanızın ve amcanızın meslekdaş olmam hasabi ile  eğer müsaade ederseniz iki hususta tavsiyede bulunacağım,Yukarıda bahsettiğim sanatcıların birkaçı ile kaderin bir cilvesi olarak yakınlarında bulunmak nasip oldu bu değerli şahıslarda gördüğüm en büyük özellik beğendikleri veya beğenmedikleri sanatcılarla hiç bir zaman polomiğe girmedikleri olmuştur.Röportaj da isimlerini vererek belirttiğin sanatcıların eserlerini sanat değeri olmadığı için hiç bir zaman dinlemem ancak eleştirinin dozunu ayarlayamadığınız için onlar adına çok üzüldüğümü belirtmek isterim.Haklı olarak hemşehrilerinizin size sahip çıkmadığınızı belirtiyorsunuz bidiğim kadarı ile bunu değişik zamanlardada tekrarladınız ama  Çankırı tarihini iyi bilmediğiniz anlaşılıyor dolaysı ile canınızı boşuna sıkıyorsunuz hemşehrilerimiz kendilerine hizmet edenleri bulmasını ve sahip çıkmasını bilseydi hala kalkınmada öncelikli iller arasında olmazdık.Ayrıca değerli dostum bundan sonra sizin hedefiniz bir vilayetin halkının gönlünü kazanmak değil bütün Türkyenin gönlünü kazanmak olmalı.Çalışmalarınızda başarılar dilerken kalbi teşekkürlerimi ve mıhabbetlerimi sunarım. Ali TAŞ
Ali TAŞ
Yukarı Dön
ozanyazar Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ozanyazar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26.06.2006 Saat 09:40

Turgay Başyayla'yı seyrettiğim Tv programlarında hep, "Adam gibi adam" görüntüsü çizdi bende. Birilerine yaranmak için eğilip bükülmedi. Açıkçası ilk ismini duyduğumda çekinmiştim, "Piyasaya uyar gider mi *" diye ama  "maneviyatanı maddiyata satmayan" kaliteli bir insan tipi çizdi.

Ayrıntıya girmeyim ama son seyrettiğimde Savaş Ay'ın programındaydı, "Aman piyasaya hakim kişilerin gözüne gireyim" tavrında filan değil, mertçe konuştu". Sanırım şu "Türban Modası" konulu tartışmaydı. 'Tekbir' giyimin ön planda tartışıldığı bir konu vardı.

Müslümanların şık giyinmesine karşı değilim ama lüks  giyinme özentisi (Marka giyecem diye korkunç paralar ödenmesi ) beni de yaralıyor.

Moda sözü geçtiği için özellikle "Başörtüsü" kelimesii kullanmak istemedim.

Çankırı'lı
Şair-Kısa Öykü Yazarı

Ahmet Ünal ÇAM

Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı İsa ÇİÇEK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26.06.2006 Saat 13:03

Çankırımızdan pek fazla sanatçı yetiştirememişiz. Popüler sanatçı derseniz bir elin parmakları kadar bile yoktur.

Turgay Başyayla son zamanlarda yıldızı giderek parlayan,  mert duruşunu hiç bozmayan, gerçekten Adam gibi Adam bir sanatçımız.

Adı geçtiğinde bu benim hemşehrim diyerek gururla söylediğimiz bir insan.

Çıktığı hemen her programda Çankırılı olduğunu Yaren olduğunu söylemekte, bu vesileyle bizi en güzel şekilde temsil etmektedir.  En son Selahattin Alpay'ın sunuculuğunu yaptığı programda, Çankırılı olduğunu dile getirmiş ve Selahattin Alpay'ında büyük beğeni ve övgüsünü almış ve Çankırı isminden sıkça bahsettirmiştir. Bu sadece örneklerden bir tanesidir.

Bizim yapmamız gereken ise Türkiye'ye malolmuş, Çankırımızı çok güzel bir şekilde temsil eden ve ileride daha da çok işler yapacağına inandığımız bu sanatçımıza destek vermektir.

Saygılarımla,
İsa ÇİÇEK
Yukarı Dön
Okur
Okur

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tahsin1979 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05.08.2006 Saat 13:36

canım abim mekanın cennet olsun ..en son mesajınıda yazdın ve bizi böylece burakıp gittin.. turgay abiyi aradım bugün ve şok oldu.. konserler sebebiyle anadoluda olduğu için acı haberini benden aldı ve yıkıldı cenazeye gelemediği için ... isa abinin ailesine nasıl ulaşabileceğini sordu ,bilen varsa turgay abiye mail atabilirmi.. turgay@turgaybasyayla.net

İsa Çiçek ve yavrusuna allahtan rahmet,yaralı yakınlarına acil şifalar  diliyorum.

Yukarı Dön
Okur
Okur

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tahsin1979 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13.08.2006 Saat 19:15
turgay başyayla dün sayısal gecede 26 ağustosta çankırıda konser vereceğini söyledi ...çok özledik abimi :)
Yukarı Dön
Hasal Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Hasal Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15.09.2006 Saat 07:34

Turgay BAŞYAYLA ayrıca turizmimizede büyük katkıda bulunuyor olmalı ...

Ayrıca kliplerinde Çankırı yı tanıtması çok güzel ...

Turgay BAŞYAYLA ' ya hayatında başarılar dilerim ...

HASAN ALTUN                                                                                        hasanaltun@hasanatun.net

http://www.dikenlikoyu.org   
Yukarı Dön
seref cakir Açılır Kutu Gör
Kurum Temsilcisi
Kurum Temsilcisi

Dernekler Fed.

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı seref cakir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15.09.2006 Saat 13:52
ben akrabalarını tanıyorum. Cuma günü Altınparkta kensisi ile görüşür ailesinin delefonunu veririm.
Seref Çakır
Dernekler Danışmanı
Yukarı Dön
Okur
Okur

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tahsin1979 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30.09.2006 Saat 04:28

..

yine sanatçımıza büyük köstekkk !!!

neden sadece biz tepesine vuruyoruz teşekkür etmek yerine kocaaa anadoluda anlamış değilim..

internette rastladım ve tugef i aradığımda bu olayı doğruladılar..

sanatçımız ankaradaki 22 eylül altınpark konserine gelebilmek için daha önceden alınmış bir konserini iptal etmiş ve tugef altındağ merkezinden şaban ve bekir isimli yöneticiler son gün turgay beyi aradık nasılsa bilboard ve radyolarda ilan ettik ister gel ister gelme deyip bütçe veremeyeceklerini belirtip turgay beyi 12 000 ytl zarara uğratıp diğer konserindende etmişler.. turgay beyde boyun eymeyip kibar dille gelemeyeceğini açıklayıp bu sömürüye dur demiş..

bu arkadaşlar sonra açıklamayı turgay başyayla 5-6 milyar için memleketini sattı biçiminde çirkin bir yalanla devam ettirmişler...

hepimiz biliyoruzki açıklamalardan turgay bey halime gız klibi için memleketine yük olmadan iller bankasından 20.000 ytl getirterek ve cebindende 60.000 ytl vererek tüm dünyaya çankırıyı tanıtmış ve birçok konserde çankırıyı yalnız burakmamıştır... her yayında memleketini zikredip tanıtmasıda cabası !!!

sanatçımıza bu çirkin davranışı yapanları şiddetle kınıyorum

Yukarı Dön
ÇANKIRILI MURAT Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ÇANKIRILI MURAT Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09.10.2006 Saat 22:08
Çankırılıyım diyen herkes Çankırılıdır bizim için bazıları da çankırının adının duyulmamış olduğu için Ankaralıyım diyor mesela Ankaralı Namık gibi biz memleketimizden utanmıyor ve göysümüzü kabartarak ÇANKIRILIYIZ diyoruz,,turgay BAŞYAYLA ' ya ileri meslek hayatında başarılar dilerim..ÇANKIRILI olmak ayrıcalıktır,,Saygılarımla,,
Yukarı Dön
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ahmetgulsen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17.10.2006 Saat 19:19

Bugün iftar sofrasındayken tesadüfen açtığım TV5 kanalında konuğun Turgay Başyayla olduğunu gördüm. Dört yaşındaki kızım elimden kumandayı kapana kadar biraz izleme imkanım oldu. Bu kısa esanada program sunucusu Turgayın türküsünden sonra konuyu ahiliğe getirdi. İzmir efelerinin de ahilik geleneği içinde olduğundan bahsetti. Turgay ise yaren kültürünü, babasının ve dedesinin de yaren olduğunu anlattı, yarenin yardımlaşma yönünü izah etti.

Bilgi ve kültür ile techiz edilmiş sanatçılar gerçek başarıyı yakalayacak olanlardır.  Kendisini tekrar tebrik ederim.

Ahmet GÜLŞEN

Yukarı Dön
Sevdiyar_1984 Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Sevdiyar_1984 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22.11.2006 Saat 14:10
Turgay abi çok delikanli, çok mert bir insan. Bu Ankara olayı şöyle oldu: Ankara'da tüm otobüs ve dolmuşlara Gençlik Federasyonu'nun Çankırılılar Gecesi düzenleyeceğini belirten afişler asılmıştı. Afişin yarısı ise Turgay Başyayla'nın resmiyle kaplıydı. Açıkça burada Turgay Başyayla'nın reklamıyla programa seyirci çekilmek istendi. Gecenin düzenlenmesine iki gün kala Turgay Başyayla'nın menajeri mail attı bana. Mailde kandırıldıklarını ve geceye katılmaktan vazgeçtikleri yazılıydı. Bir kere Turgay Başyayla para için hemşerilerini asla yarı yolda bırakmaz. Ilgaz Dağı Festivali'nde en az 3 saat program yaptı. Tüm masrafları dahil sadece 6 milyar para almış. Bazılarına 6 milyar çok gelebilir fakat Turgay Başyayla'nın yanında dört tane dansçı var. Yani 5 kişi artı tüm masraflar sadece 6 milyar. Turgay Başyayla'yı 3 saat sahnede tutmanın bedeli 6 milyar değildir. O sadece hemşerileri için bu fiyatlara geliyor. Sorun bakalım başka bir sanatçıya, 3 saat program için kaç para istiyor?

Düzenleyen ahmetgulsen - 22.11.2006 Saat 15:10
I L G A Z L I
Yukarı Dön
ayten Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ayten Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06.07.2007 Saat 02:15
bır cankırılı olarak herzaman yanındayız yenı albumunu cok begendım her nekadar memleketıme gıdemesemde oranın tanıtılmasından da cok memnunum ve hep boyle devam etmenı ıstıyorum geleneklerıne baglı kalmanı senı cok sevıyorum
Yukarı Dön
i.zencirci Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı i.zencirci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13.05.2008 Saat 23:22
Kral TV Video Müzik Ödülleri Sahiplerini Buldu....

Türk Halk Müziği En İyi Erkek Dalında

Çankırılıların gururu TURGAY BAŞYAYLA

Yavuz Bingöl, İsmail Türüt, Onur Şan ve Hüseyin Turan'nın önünde, Birincilik ödülüne layık görüldü... 

Teşekkür konuşmasında hemşerilerinide unutmadı...

Asıl biz sana teşekkür ederiz Turgay BAŞYAYLA iyiki senin gibi hemşerimiz var...

Yıllar önce Turgay Başyayla'yı Çansaati.org da bizlere tanıtan, genç yaşta elim bir trafik kazasında kaybettiğimiz İSA ÇİÇEK'ide bu vesile ile rahmetle anma fırsatı verdiğin için tekrar teşekkürler.

Düzenleyen i.zencirci - 14.05.2008 Saat 00:16
İbrahim ZENCİRCİ
Yukarı Dön
Fatih Bayram Açılır Kutu Gör
haberci
haberci
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Fatih Bayram Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14.05.2008 Saat 13:10

Bizlere bu onuru yaşattığın için teşekkürler Başyayla...
Hemşehrine sahip çıkıp yücelttiğin için teşekkürler Çankırım..

Yukarı Dön
Hakkı Duran Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Hakkı Duran Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14.05.2008 Saat 18:44

TEBRİKLER !

Çankırı için her organizasyona gönüllü olarak koşan sevgili Turgay BAŞYAYLA, yetenek, emek ve sebâtının karşılığını bir nebze görmüştür.

Hemşehrilerimiz de emeğinin hakkını vererek Turgay'ı sahiplenmişlerdir. Onları da kutlamak gerekir.

Turgay'a bu başarısından, azim ve sebatından dolayı tebrikler. San'at hayatında nice başarılara ulaşması dileği ile...
Hakkı DURAN
Yukarı Dön
i.zencirci Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı i.zencirci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14.05.2008 Saat 18:58

Kimden: turgay@turgaybasyayla.net <turgay@turgaybasyayla.net>
Tarih: 14 Mayıs 2008 Çarşamba 13:01
Konu: kral tv video müzik ödülleri..
Kime: "ibrahimzencirci@gmail.com" <ibrahimzencirci@gmail.com>

Ödülü aldık öncelikle destekleriniz için hepinize çok teşekkür ediyorum.. sizler sayesinde kral tv'den elimiz boş dönmedik yapılan sms oylarıyla rakiplerimin 4 misli oyu ben almışım.. bu kadar çok türkü seveni olması beni çok duygulandırdı..
Destekleri ve yardımları için tüm forum üyelerime binlerce kez teşekkür ediyorum..

Turgay Başyayla
İbrahim ZENCİRCİ
Yukarı Dön
PAŞA KÖYLÜ Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı PAŞA KÖYLÜ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15.05.2008 Saat 16:32
kendisine nicee başarılar diliyoruz..
41 AND 018
Yukarı Dön
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ahmetgulsen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22.08.2011 Saat 10:05
Bu ramazanda televizyon seyretme konusunda fazlaca nasibim olmamıştı ancak epey güzel programların yapıldığından da haberim var. TRT1 de seyrettiğim bir kaç sahur programı sahura bereket katacak düzeyde ölçülü ve tadında programlardı. Son yıllarda TRT1 zaten güzel bir konsept yakaladı, aile olarak seyredilebilecek bir kanal haline geldi.

Dün STV'de hemşehrimiz Turgay BAŞYAYLA'nın bir programını izledim; Davetsiz Misafir. Çok güzel hazırlanmış ekibi sağlam bir program. Jenerik, cıngıldan tutunda altta yazan yazıların, arkada yer alan sesin verdiği gerektiği durumlarda doğru ve yeterli açıklamalarıyla program el emeği göz nuru türünde bir ekip çalışması.

Programın teknik kalitesindeki kendini gösteren başarının üstüne Başyayla'nın etkisi ise programı mükemmelliyete yaklaştırıyor. İzleyin derim, siz de kontrol edin. Arkada konuşan ses ve metni, görselliği, ekranın doldurulması, gittiği yerdeki organizasyon vs ve bunlar üzerine Başyayla'nın bireysel kalitesi. 

Dün Avanos'daydılar.  Turgay bir çömlekçi ile konuşuyor ve mesele çömlekten açılınca memleketinin Çankırı olduğunu ve küpecük peynirimizin olduğundan bahsediyor. Yerinde ve tam zamanında bir güzel tanıtım Şehrimiz için. 

Çankırı'yı doğru temsil eden sanatçı, şair, bilim ve devlet adamı sayımız artmalı ki ilimiz hak ettiği yere gelsin. 

Başarılı programından dolayı sayın Turgay BAŞYAYLA'yı tebrik ediyorum.

Program Tanıtımı:

Anadolu’nun birbirinden güzel türküleri ile hareket ve enerji veren “Davetsiz Misafir” Samanyolu'nda...
Samanyolu TV’den türkü tadında bir program geliyor… Sunucu Turgay Başyayla Anadolu’nun keşfedilmemiş şehirlerini, ilçelerini, köylerini sizler için gezecek ve hiç duyulmamış türkülerini sizler için keşfedecek. En meşhur türkülerin ana vatanlarını ya da nice bilmediğiniz türküleri duyacağınız her yörenin en özel lezzetleri ile tanışacağınız sıra dışı bir gezi eğlence programı sizleri bekliyor…

DAVETSİZ MİSAFİR HABERLERİ

Davetsiz Misafir, Nevşehir’in eşsiz güzelliklerini ve yöresel türkülerini ekrana getiriyor...

Ahmet GÜLŞEN

Yukarı Dön
Metin YILMAZ Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Metin YILMAZ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22.08.2011 Saat 14:44
İzliyorum, bence de çok başarılı bir program: Davetsiz Misafir. Hemşerimiz Turgay Başyayla dört dörtlük. Kendisi bizi harika temsil ediyor, bizlerde ona destek olmalıyız.
Facebook'ta STV Davetsiz Misafir grubuna katılalım.

Yukarı Dön
iseymenoğlu Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı iseymenoğlu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22.08.2011 Saat 17:42
  Değerli hemşehrimiz olan Turgay BAŞYAYLA yı öncelikle tebrik etmemiz gerekiyor.Son derece olgun ve mütevazi,pozitif  davranışlar sergiliyen,ekranı fazlasıyla dolduran,düzgün bir fiziği, temiz ve sempatik yüzü,milli ve manevi duruşu ,insani yaklaşımlarıyla yürekleri dolduran ve bir o kadar kendinden emin , bu kardeşimizi her alanda yanında olarak desteklememiz bir gönül borcumuz olmalı.Bizi fazlasıyla temsil edecek kadar cesaretli kardeşimize başarılar,sağlıklar dileğimdir.Allah yar ve yardımcısı olsun.
İbrahim SEYMENOĞLU
Yukarı Dön
ONsekiz Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ONsekiz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22.08.2011 Saat 19:09
Çankırılı olması bizlere gerçekten gurur veriyor. Kişiliğide, sanatçılığıda , bu son televizyon programıda mükemmel. Allah yolunu açık etsin Çankırımızı daha nice güzelliklerde temsil etsin. 
Barbaros Duman
Yukarı Dön
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ahmetgulsen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06.08.2012 Saat 13:15

Turgay Başyayla'nın sunduğu Gecenin bereketi programını ramazan boyu Samanyolu TV de izleyebilirsiniz.

Ahmet GÜLŞEN

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.16
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Popup Örnek