2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Gündem/Köşe Yazarları » Çevre Sorunları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - ÇANKIRI DA BİR KATLİAM DAHA GERÇEKLEŞTİ
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Kilitli ForumÇANKIRI DA BİR KATLİAM DAHA GERÇEKLEŞTİ

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
haberci Açılır Kutu Gör
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge
Canssati.Org Haber Servisi

Status: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı haberci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: ÇANKIRI DA BİR KATLİAM DAHA GERÇEKLEŞTİ
    Gönderim Zamanı: 03.05.2010 Saat 10:52

ÇANKIRI DA BİR KATLİAM DAHA GERÇEKLEŞTİ

Dün ilimizde bir yıkım daha gerekleşmiş bulunmaktadır. İlimizde ATAPARK olarak işlev gören ATAPARK büfesi yıkıldı?

Yıkım gerekçesi. Çankırı Belediye Başkanlığınca 04.03.2010 tarih ve 48 sayılı Meclis Kararı ,karardaki gerekcesi ise Ankara – Çankırı - Kastamonu Karayolu kenarındaki 2 (adet) yapay şelale (Atapark ve Stadyum kenarı) yapısal ve estetik olarak özelliğini kaybetmiş olup, Ayrıca Kara yolu kenarında olması sebebiyle ön havuzlarında sürekli çatlamalar oluşmaktadır.

Kent estetiği ve güzelliğini bozan bu yapıların yerlerine yeşil alan yapılması uygun olacağı düşünülmektedir.’

Söz konusu yapay şalelerin yıkılması için gerekçe, yapısal ve estetik olarak özelliğini kaybetmiş olup, Ayrıca Kara yolu kenarında olması sebebiyle ön havuzlarında sürekli çatlamalar oluşmaktadır.

Peki ağlar kaya şelalesi nerede! Çankırı - Kastamonu Karayolu kenarında şaleler yoldan etkilenip çatlama yapıp su kaçırıyorsa Ağlar Kaya şelalesi su kaçırmayacak mı? – kaçırmıyor mu?

Belediye bu şelalelerin su kaçırmasını önleyecek! bir çözümü bulmaktan aciz mi? ki de çözümü yıkmakta arıyor! Şayet acizse yakın bir gelecekte Ağlar kaya şelalesi de yıkılacaktır. Aynı gerekçeyle! Yapılması da hizmete açılması da sorun olmuştu! Hatırlanacağı üzere,

Parka ismini veren, Atamızın anıtı ne olacak? Çam ağaçlarımız ne olacak, kararda bunlar belirtilmemiştir?

Yıkım bir katliam,  estetik güzelliğin ilimizde yok edilişidir.           

Yıkım öncesi Objektifime takılan kare, Aşağıdaki fotoğraf fazla söze meydan bırakmadan olayı çok daha net olarak ifade ediyor sanırım?

Çevreci Kadir Yavuz

Düzenleyen haberci - 04.05.2010 Saat 00:45
Cansaati.Org
Yukarı Dön
nurullah Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı nurullah Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08.05.2010 Saat 11:40

Yıkmak belki kent estetiğini yeşile dönüştürerek güzelleştirebilir... ama hani yeşil nerede hani yıkılanın yerine yapılan nerede...  BEN ANKARADA YAŞIYORUM HER HAFTA SONU ÇANKIRIYA GELİYORUM... yolun nerede bana söyleyin Çankırının  merkezinde şuradan şuraya kadar olan yolun asvaltıda kaldırımıda iyi deyin... neresi ben göremedim...  ALLAH AŞKINA asfalt tamm zamanla yıpranır çukurlaşır kazılır.. ama tamiri bu kadar rezil olamaz.... yazık ya çok yazık.. acıyorum memleketime giderek dahada acınacak hale geliyor..  bence bu şehri kastamonu veya ankaranın ilçesi yapmak daha mantıklı geliyor....

Düzenleyen nurullah - 08.05.2010 Saat 11:42
Yukarı Dön
melih18 Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı melih18 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09.05.2010 Saat 19:19
Hiç kusura bakmayın ikinci kez yapılan hata, hata değildir. Çankırı halkı hak ettiği şekilde yönetiliyor hem beledıye de hem de mecliste.
melih yumak
Yukarı Dön
beratsinan Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı beratsinan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25.05.2010 Saat 01:55
KADİR ABİ GÖRÜŞLERİNE KATILIYORUM ÇANKIRININ GİRİŞİNDE GÖRÜNEN TEK YEŞİL ALAN ORASI KALMIŞTI EN SON ŞUBAT TATİLİNDE GÖRMÜŞTÜM KIŞIN BİLE HOŞ GÖRÜNÜYORDU KARLARIN ALTINDA ŞİMDİ DEMEK ARTIK YOK YANİ YAZIN ÇANKIRIYA GELDİMİZDE GÖREMEYECEĞİZ BELKİ BUNUNLA BERABER BAŞKA HANGİ YEŞİL ALANLARIMIZI KAYBEDECEĞİZ YAZIK GERÇEKTEN ÇOK YAZIK DİYECEK BAŞKA BİR ŞEY YOK
sinan çavuşoğlu
Yukarı Dön
kadiryavuz55 Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge
Çevreci

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kadiryavuz55 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05.11.2011 Saat 19:34

ŞEHRİMİZDE Kİ  ÇINARLARIMIZ BİR BİR KATLEDİLİYOR?

ŞEHRİMİZDE Kİ ÇINARLARIMIZ BİR BİR KATLEDİLİYOR?

Şehrimizin yeşil örtüsü esnedik yapısı bir bir katlediliyor.Ne yazık kı bu katliamı belediyemiz yapıyor…?

Bu Çınarlarımızın çevreye doğaya ilimize kazandırdığı esnedik görünüm demek ki yetkililere fazla geldi!Katlini vacip gördü!

YARIM ASIRLIK ÇINARLARIMIZI KATLETTİLER, Yer valiliğimizin yanı başı Koç Market önü (Çivitcioğlu marketi) Yazık ettiniz beyler hem de çok yazık ettiniz!  Yırım asırlık çınarları katletmek, bu yönde karar almak uygulamak…! Etik mi … ??

Sayın yetkililerimizce mazeret bulma çocuk oyuncağı! Hemen bir mazeret bulunur kılıf uydurulur!

( Sayın yetkililerin kendilerini haklı gösterme sebebini-gerekçelerini de, onlar söylemeden, ben sizlerle paylaşayım! Efendim kuşlar bu ağaçlara konuyorlar, yerlere pisliyorlar? Malum medya konuyu daha önce gündeme getirdi! Bu da bu ağaç katliamına zemin hazırlamaktan başka bir şey değil di zaten !)

Kuşların burada konaklamasını (tünemesini) önleme gibi bir arayış içerisine girmeden! Benzer olay sadece ilimizde yaşanmadı. Diğer illerde benzer sorunlar yaşanmıyor mu ? Diğer şehirler nasıl çözüm buldu! Araştıran inceleyen var mı?

Bu ağaçları çınarları kestiniz kurtuldunuz mu? Bu kuşlar şimdi  nerede tüneyecekler hiç düşündünüz mü ???

Bir başka ağacı veya ağaçları mesken tutacaklar o halde diğer ağaçları damı keseceksiniz! Böyle bir mantık olur mu ?

Hayret Doğrusu….!

Çevreci Kadir Yavuz

Yukarı Dön
Tahir Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Tahir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29.11.2011 Saat 17:14
Sayın Kadir Yavuz,
Halamın oğlu bir dönem Turizm Bakanlığı'nda çalışmıştı. Zaman zaman da bazı turistik tesisleri denetlemeye giderlerdi. Onlardan birisi de Kuşadası'ndaki Fransız Tatil Köyü idi. Anlattığı bir olay ve onu destekleyen görüntü aslında onlarla bizim aramızdaki farkı ortaya koyuyor. O tesisin yapılışı öncesinde teknik ekip inceleme yapıyor. Bakıyorlar ki arazinin büyük kısmı ağaçlık. O zaman diyorlar "Bizde tesisi ağaçların konumuna göre yapalım" ve öyle yapıyorlar, bir tane ağaç kesmeden. Bizimkilerin yaptığı bir turistik tesiste ise yaklaşım şu "Bu ağaçlar, yapıma engel olur. Bunları ortadan kaldıralım. Sonra yeniden dikeriz.
Aslında her şey doğayı sevmekle başlıyor. Çankırı ve çevresine bir bakalım. Kaç orman alanı var, insan eliyle oluşturulan. Biz de ağaç yakılmak, düzgünse sopa yapmak içindir. Bir de kavgaların kurbanıdır. İki kişi kavga eder, birinin gücü diğerine yetmez ya varsa ağaçlarına, yoksa malına zarar verilir.
Tahir
Yukarı Dön
cengizhan Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cengizhan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01.12.2011 Saat 21:41
   ELHAMDÜLİLLAH
   Sorarsınız muhtereme; Dinin..?
_ Müslümanız elhamdülillah. Bak şimdi camiden çıktık Allah kabul etsin.
   Etsin etsin de balgamını da yere yapıştırdın maşallah.
_ Eee.. yere attık napıcaktık yani..
   Peki bu yer gök kimin..
_ Yaradanın elbet.. Sen ne demek istiyon hemşerim.
   Ne diyeyim  veya ne denilebilirki..
   Sadece imanı secde sayısı, hacılık yarışı olarak gören anlayıştan ne olur. Okutsanızda bu olur okutmasanızda bu olur.
   Bu toplum sen ne dersen de yıkanı, yakanı, bozanı, satanı, keseni yere göğe sığdıramaz.
   Bir zamanlar Bademlik mevkii vardı. Ne yaptık..
   Koca koca binalar uğruna bademleri kestik modern konutlara hucum ettik ama yeşili görmek için Ilgaz dağı eteklerinde nostaljik takıldık..
   Sonra oturduk dost meclislerinde konuştuk konuştuk demedik mi
_ Şehirleştik Elhamdülillah..
   Hadi bakalım seçilmiş ( ileride tekrar seçilecek olan) beyler kesin kesmeye devam edin
   Yıkın yıkmaya devam edin.
_ Eyy kuşlar sizde lütfen haddinizi bilin  yere pislenirmi hiç . Tuvalet denen bi şey var. Gidin oraya yapın.
    Beylerin işi gücü var bir de siz uğraştırmayın. Muhalifmisiniz ulan ..
    Bak konduğunuz dallar bir bir gidiyor haberiniz olsun..
    Eee kuşsunuz aynı zamanda kuş beyinli.. benden söylemesi..
    Hem pırıl pırıl yerleri kirletiyosunuz.
    Kah tavuk kılığında kah kuş olarak grip getiriyosunuz..
    Nedir  milletin sizden çektiği..
    Kesin kardeşim bunlara inat her konacakları dalı kesin..
    Yanınızdayım. Kurtuluruz bir gün bunlardan
    Elhamdülillah...
cengizhan
Yukarı Dön
kadiryavuz55 Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge
Çevreci

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı kadiryavuz55 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05.12.2011 Saat 19:14

İLİMİZDEKİ YARIM ASIRLIK ÇINARLARIN KATLİ VACİPTİR?

İlimizde ağaç katliamı nın önünü alacak bir merci yok? Bu ağaçtan kuş pisliyor kes! Yok, efendim binanın görünümünü engelliyor kes, Yok efendim şu oldu kes yok bu oldu kes…

Bu katliamlar ilimiz Belediyesi tarafından yapılmaktadır…?

Aşağıdaki fotoğraflardaki ağaçların katliamı AKP İl başkanlığının önünde gerçekleştirmiştir.( Muhtemelen bina görüntüsünü engellediği için kesildi! Sanırım bu ulu çınarların yaşı eli yaşını geçkin, yarım asırlık…) Bunun adı katliam değil de ne…?

Söz konusu çınarlarımız kesildikten sonda kereste atölyesinde…? Kırmızı boya ile işaretli

olanlar    kesilen çınar ağaçlarımız

Yer AKP İl Başkanlığı önü

Çevreci Kadir Yavuz

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.16
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Popup Örnek