2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Haberler/Etkinlikler » İmza Kampanyaları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Yeni Devlet Hastanesi İnsaati Kampanyası
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Kilitli ForumYeni Devlet Hastanesi İnsaati Kampanyası

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
ahmetgulsen Açılır Kutu Gör
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge
Cansaati.Org Yazı İşleri Sorumlusu

Status: Aktif Değil
Mesajın Direkt Linki Konu: Yeni Devlet Hastanesi İnsaati Kampanyası
    Gönderim Zamanı: 15.03.2006 Saat 12:59

08.11.2005 tarihinde sayın İbrahim ZENCİRCİ'in yazısı ile başlattığımız Yeni Devlet Hastanesi inşaatı neden bitirilemiyor?
kampanyamızın arşivdeki tüm yazılarını tekrar ilginize sunuyoruz.

Çankırı'da Yarım Kalan Yatırımlar 1

Topic: http://www.cansaati.org/CansaatiOrgArsiv2002-2005/topic.asp?TOPIC_ID=1755

Date: 15/03/2006

Yazan:    İbrahim ZENCİRCİ
Subject:  Çankırı'da Yarım Kalan Yatırımlar 1
Posted on: 08/11/2005 09:29:29
Yatırımları Takip Ediyoruz
Yeni Devlet Hastanesi inşaatı neden bitirilemiyor?

Bu Dosyada: 1) Kampanya çağrısı - 2) Halkın Talebi - 3) İlgili Dönem Milletvekili sayın Duran'ın Cevabı - 4) Sağlık Bakanlığının Cevabı - 5) Sağlık İl Müdürlüğünün Cevabı - 6) Tercüman Gazetesi haberi - 7) TBMM'ye yazılı Soru Önergesi metni mevcutur

Çankırı için tahsis edilmiş bir kamu yatırımı niteliğindeki yeni devlet hastanesi uzun zamandır inşaatı tamamlanıp faaliyet geçememiştir. Bir vatandaş olarak bu durumdan çok müteessir olduğumuzu belirtmek isteriz. Bunun için biran önce bir şeyler yapılması gerekiyor. Bize düşen acilen bir kampanya başlatarak ilgililerin dikkatini çekmek ve sonuç için adım atmaya davet etmektir.

Duyarlı hemşerilerimizin katkılarıyla bir hareket planımız var;

Birinci adım, Sağlık Bakanlığı, Çankırı Valiliği ve Akgünler İnşaat Tic. ve San. A.Ş. (Müteahhit firma)'ya 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunun, demokratik ve şeffaf yönetimin gereği olan eşitlik, tarafsızlık ve açıklık ilkelerine uygun olarak kişilerin bilgi edinme hakkını kullanmalarına ilişkin esas ve usuller gereğince ve ilgili kanunun öngördüğü süre içersinde bilgi talep etmek,

İkinci adım, TBMM de soru önergesi verilmesi için Milletvekillerine e-mail göndermek. TBMM dilekçe komisyonuna sunmak. (Aşağıda atacağınız imzalar üç vekile de gönderilecektir.)

Üçüncü adım, tarafların vereceği resmi cevapların siteye taşınmasıyla konunun tetkik edilmesi ve çözüm önerilerinin tespiti,

Dördüncü adım, duyarlı vatandaşlar ve STK’larla inşaat alanında incelemelerde bulunmak, ulusal-yerel basının ve politikacıların dikkatini çekmek,.

Bizler sokakta konuşulanları aktarmak yada devlet memurlarından yarım yamalak, gayri resmi bilgi alıp buraları yazmanın uygun olmadığı inancındayız. Ancak 2003 yılı haziran ayında Sağlık Bakanlığına teslim edilmesi gerekirken bu güne kadar neden teslim edilemediğini sorgulamak zamanının da geldiğinin farkındayız.

Kıymetli hemşehrilerim, biz şimdi birinci adımı gerçekleştirmek üzere bilgi edinme kanunu gereği dilekçeleri ilgili kurumlara gönderdik. Cevap gelene kadar sizler de ilginizi göstermek için aşağıda imza atmak suretiyle kampanyaya katılın. Bu imzalar diğer kampanyalarımızda da olduğu gibi ilgili taraflara iletilecektir.

İmza örneği; "Çankırı’da yapılan yeni hastane binasının hizmete açılması önündeki engellerin kaldırılmasını istiyorum.”

Reply author: Ahmet GÜLŞEN
Date: 08/11/2005 09:36:05
"Çankırı’da yapılan yeni hastane binasının hizmete açılması önündeki engellerin kaldırılmasını istiyorum.” saygılarımla

Reply author: derelli
Date: 08/11/2005 13:12:29
Temeli at 25 yıl bekle. bu uygulama 2005 yılında da devam edecekse geçmişlerden bir farkı mı kalıyor. farkı kalmayacaksa önüne çıkan aksaklıkların bir an önce giderilmesini istiyorum.

Reply author: Van Basten
Date: 08/11/2005 14:21:55
Çankırıya yapılmakta olan Hastane aradan geçen bunca zamana rağmen neden tamamlanamamıştır ?

Reply author: mahmut
Date: 08/11/2005 15:15:22
çankırı devlet hastanesi inşaatının temel atma törenine katılmıştım bütün ödeneğinin hazır olduğunu yetkililer söylüyordu neden bitirilemedi aynı sistemle kırıkkale hastaneside yapılmıştı o iktidarın ömrü yetmedi ozaman oluyorki şimdiki yetkililerin işi takip etmediği görülüyor yetkililrden rica ediyoruz bir an önce bitmesi ve hizmete açılmasını diliyorum saygılarımla

Reply author: hasan
Date: 08/11/2005 17:20:37
Buda yeni bir yılan hikayesimi ? Bu iş niye uzuyor.Kestane kebap acele cevap .

Reply author: Recep Cirik
Date: 08/11/2005 19:38:35
Çankırılılar olarak duyarlılık gösterecğimiz bir konu gündeme getirlmiş. Sayın Zencirci'ye teşekkür ederim.
Herşeyin başı sağlık olduğuna göre bu inşaatın bir an önce bitmesi için vatandaş olarak ne yapılacaksa onu yapmaya hazır olalım.

Bu engellerin kalkması ile ilimiz, büyük illere hasta taşımaktan kurtulmuş olacaktır.

Reply author: captanblack
Date: 08/11/2005 21:20:24
Üye sayısı az önce baktım 1258 e ulaşmış. Sitedeki kampanyalarda daha çok mesaj daha çok görüş yer almalı bu sayıya bakınca.Sivil dayanışma veya örgütlenme çok mühim bir güç.Elbette bu güçten kasıt Çankırımıza yapılabilecekler konusunda sıkı bir beraberlik sergilememiz.Şimdi bende soruyorum Hastane neden bitirilemiyor ?

Reply author: Recep Gülşen
Date: 09/11/2005 09:37:00
Çankırı’da yapılan yeni hastane binasının hizmete açılması önündeki engellerin kaldırılmasını istiyorum.

Reply author: isa cicek
Date: 09/11/2005 10:03:04
Örneğin; Sabancı veya Koç yada memleketimin ileri gelen diğer zenginlerinin, bir binaya ihtiyaçları var ve bunu dışarıdan bir firmaya yaptırmaya karar verdiler. Bu binada varsayalım, Hastane binası olsun. (Tesadüf bu ya.)
Ne olur acaba; Önce mutlaka işten iyi anlayan bir uzman bulurlar, nereye, nasıl ne kapasitede, bir bina yapacaklarını planlarlar. Sonra kendilerine göre ortalama maliyet çıkartırlar. Piyasa araştırması yaparlar, firmalarla görüşürler. Fiyat alırlar, gerekli sözleşmeleri en ince ayrıntısına kadar yaparlar, tabiri caizse eşeği sağlam kazığa bağlarlar ve iş başlar.

Ve emin olun bu iş ya sözleşmede belirtilen zamanda biter yada daha önce. Sözleşmede daha önce belirtilen meblağlar ödenir, ne eksik ne de fazla ve hastane binası açılması gereken zamanda açılır.

Ama bu hastane binası devlet eliyle ve milletin parasıyla yaptırılacaksa, işler böyle yürümez. Nasıl yürüdüğüne gelince, uzun uzun anlatmaya gerek yok. Çankırı Yeni Devlet Hastanesi İnşatında olduğu gibi yürür işler, daha doğrusu yürümez.
----------------------------------------
Çankırı’da yapılan yeni hastane binasının hizmete açılması için, önündeki engellerin bir an evvel kaldırılmasını istiyorum.

Saygılarımla,

İsa Çiçek

Reply author: kanibey
Date: 09/11/2005 12:24:40
Çankırı'daki hastanenin yetersizliğinden dolayı Çankırı köylerinden gelipte Ankara'daki hastanelere ambulansla gönderilirken Çankırı Ankara yolunda ölen amcası ve yakın akrabası olan bir bayanı kabetmiş birisi olarak Çankırı'nın bu eksikliğini uzun zamandır bilen ve acısını yaşayan bir vatandaş olarak bu eksikliğin bir an önce giderilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu eksikliğin Türkiye için utanç verici bir eksiklik olduğunu söylemeye bilmem gerek var mı? Daha dün il olan ilçelerin bile koca koca devlet hastanelerine sahip olduğunu okuyunca Çankırı ve Çankırılılar adına içim yanıyor.Daha fazla söze hacet yok sanırım.

Bir an önce Çankırı’da yapılan yeni hastane binasının hizmete açılması önündeki engellerin kaldırılmasını istiyorum.
Saygılarımla.

Reply author: ekbal
Date: 09/11/2005 13:44:43
Sevgili dostlar...
Farklı fikirleri dercetmek ayrı bir özelliğimiz olmalı mutlaka. Konular ve gündem hakkında fikirlerimizin farklılığını gözler önüğne sermeliyiz...Farklı fikirlerle yeni pencereler açmalıyız..
Ama...
Bazen de "tabi" olmayı bilmeliyiz..Doğru olarak kabul ettiğimiz, arkasında destek olacağımızı hissettiğimiz şeyin altına imza atmalıyız..Bir meseleye ille de "farklı versiyon", ya da bir başka "farklı ifade tarzı " çabası katmak yerine,sunulmuş bir imza örneğinin ardında olmayı da bilmeliyiz...

Farklılıklarımızı göstereceğimiz yerler olduğu zaman yine gösterelim... Ama şu anda "atılmış bir imza" eğer onayımıza açılmışsa bunu da hep beraber imzalayalım...
İmza örneği; "Çankırı’da yapılan yeni hastane binasının hizmete açılması önündeki engellerin kaldırılmasını istiyorum.”

Reply author: nuri lafci
Date: 09/11/2005 14:52:36
Sayın Zencirci teşekkür ederim.
Çankırılı olarak bende soruyorum, Çankırıda yarım kalan yatırımlar neden bitirilmiyor? Çankırıda yapılmakta olan Hastanenin, bir an evel engellerin kaldırılıp,hizmete açılması dileğimle,
Saygılarımla.

Düzenleyen - nuri lafci on 09/11/2005 14:54:20

Reply author: cahidce
Date: 09/11/2005 15:40:48
Önemli bir konuyu gündeme getitdiği için sayın Zencirci yi Tebrik ediyor,tüm Çankırılıların bu kampanyaya katılmasını diliyorum
Bir an önce Çankırı’da yapılan yeni hastane binasının hizmete açılması önündeki engellerin kaldırılmasını istiyorum.
Saygılarımla

Reply author: milan
Date: 09/11/2005 17:26:09
Çankırı’da yapılan yeni hastane binasının hizmete açılması önündeki engellerin kaldırılmasını istiyorum.
Saygılar sunuyorum.

Reply author: AB Dereli
Date: 10/11/2005 09:22:33
hastanemi "ACİL"en istiyorum.

SAYGI VE SEVGİLERİMLE,

ALİ BÜLENT DERELİ ILGAZ....

Reply author: Fazlı
Date: 10/11/2005 14:18:54
"Çankırı'da yapılan Yeni hastane binasının hizmete açılması için, önündeki engellerin bir an evvel kaldırılmasını istiyorum".saygılarımla...

Reply author: cenk
Date: 11/11/2005 00:11:12
Çankırı'da Yarım Kalan Yatırımlar 1 başlığı altında açılan kampanya eylem planının 1. adımına katılıyorum ve Çankırı'da yapılan Yeni hastane binasının hizmete açılması için, önündeki engellerin bir an evvel kaldırılmasını istiyorum.
Saygılarımı sunuyorum.

Reply author: metamer71
Date: 13/11/2005 01:57:30
Sn.Zencirci gündeme taşıdığınız bu önemli konu için teşekkür ediyorum.Bir eksikliği de ben dile getireyim sizin aracılığınızla İmam Hatip Lisesi ile Sağlık Meslek Lisesi aynı binada ders görüyorlar demek isterdim ancak bu çok mümkün görünmemektedir.Bu durum hastaanenin bir an önce bitirilmesi ile çözüleceğini umuyor saygılarımı sunuyorum.

Reply author: murat
Date: 14/11/2005 11:47:36
GÜNDEMDE BULUNAN HASTANEMİ İSTİYORUM KAMPANYASINA ŞABANÖZÜ KARAÖREN KÖYÜNDEN KATILIYORUM.
NEDEN ÇANKIRIDAKİ HASTANE GİBİ
İLÇEMİZDE YAPIMINA BAŞLANAN İNŞAATININ
NEREDEYSE %80 BİTEN İNŞAAT BİNASI YAKLAŞIK 10 SENEDİR NEDEN ÇÜRÜMEYE TERKEDİLDİ.BUNUDA MERAK EDİYORUM.EGER HASTANEYE GEREK YOKSA DİĞERİNİDE KALDIRALIM OZAMAN KİMSE HASTALIKLA UĞRAŞMAZ KISA YOLDAN HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞUR.
HİÇ OLMAZSA ANKARADAKİ HASTANELERDE SÜRÜNMEYİZ.
YENİSİ YAPILACAK HERHALDE YİNE BİRİLERİ KASASINI DOLDURACAK....
MURAT NALBANT

Reply author: İbrahim AKYOL
Date: 14/11/2005 12:27:32
"Çankırı'da yapılan Yeni Hastahâne binasının hizmete açılması için, önündeki engellerin bir an evvel kaldırılmasını istiyorum".Saygılarımla...

Reply author: muzafferakdogan
Date: 14/11/2005 13:20:05
"Çankırı’da yapılan yeni hastane binasının hizmete açılması önündeki engellerin kaldırılmasını istiyorum.”

Reply author: korkmazC
Date: 14/11/2005 18:02:56

Reply author: ayyildiz
Date: 14/11/2005 19:51:45
Yeni Devlet Hastanesi inşaatı neden bitirilemiyor?

Reply author: Hakkı Duran
Date: 16/11/2005 22:25:48
Değerli İbrahim Zencirci,

Çok önemli bir konuyu gündeme getirdiniz. Temel atmasında milletvekili sıfatıyla bulunduğum bir yatırımın bürokratik engellemelere takılması beni de çok üzmektedir.

Yıllarca bitirilemeyen yılan hikayesine dönen yatırımlar gibi olmasın diye, zamanın Sağlık Bakanı değerli hemşehrimiz Osman Durmuş’un -yeni bir ihale sistemini- uyguladığı sağlık yatırımlarından biriydi. Bu sistemde süre bir yılı geçmiyor, daha önemlisi yatırım ödeneğinin tamamı tahsis ediliyordu. Benzeri bir yatırımı, ilgili müteahhit firma Kırıkkale ilimizde öngörülenden bir ay önce ; sanırım 10 ayda teslim etmişti. Osman Bey, benzeri bir yatırımı Çankırı için gerçekleştirmek istedi. Uzun süre arsa arandı. Sonunda uygun arsa bulundu. Proje ve ihale safhasından sonra temel atıldı. Sağlık Bakanı Osman Durmuş, o günün parasıyla 8 Trilyon lirayı Çankırı Valiliği İl özel İdaresi emrine defaten ödedi. İl Özel İdaresine verilmesinin sebebi, paranın Çankırı’nın kasasına girmesi düşüncesiyledir. Hastane inşaatı, 8-9 ay sürede bitirilecekti. Sonra seçimler yapıldı. Yeni bir siyasi iktidar iş başına geldi. Bizim hastanenin açılış haberini duymayı bekledik. Bir türlü olmuyordu. Projede hata varmış denildi. Vali özel idareye yüksek faiz getirisi var diye geciktiriyor rivayetleri dolaştı. İşin yetkili ve sorumluları doyurucu bir açıklama yapmadılar.

Çankırı, yeni iktidarın ilk açıkladığı 15 bin km.lik bölünmüş karayolu projesinden hiç pay alamayınca; dönemin valisi özel idare imkanlarıyla Çankırı- Ankara karayolu yapmaya kalkıştı. Yapılan köy yolu standardında karayolu(!)ydu. Bu arada köy hizmetleri araçları, görevleri olmayan bir alanda çalıştığı için köy yolları ihmal edildi. Köy hizmetlerinden araç isteyen muhtarlardan yakıt parası istendi. Ne hastane bitti, ne faiz paraları verimli kullanılabildi. Velhasıl kaynak ve zaman israfını önleme niyeti, arzulananın tersi sonuç verdi.

Şimdi yapılacak iş, bu inşaatın bitirilmeyiş sebeplerini kamuoyuna doyurucu biçimde açıklamaktır. Çankırı Valiliği ve İl Sağlık Müdürlüğümüz’den doyurucu açıklama bekliyoruz.

Sizi ve bu kampanyaya destek veren kardeşlerimizi kutluyorum.

Reply author: makav
Date: 18/11/2005 05:52:50
Ben bi türlü anlayamıyorum bu işleri Türkiyede.Bu kadar insan soru soruyor kimse cevap vermiyor.Sağlık kadar hayati öneme haiz bir konuda niye cevap verilmiyor ?Kimse kalıcı değilki .Lütfen hastahane gibi çok gerekli bir yapıyı daha fazla bekletmeyin.Diyorsanız bu bina lüzumsuz o vakit niye başladınız ?

Reply author: izencirci
Date: 01/12/2005 10:24:08
Sağlık Bakanlığı ve Sağlık İl Müdürlüğü Cevap Verdi

08/11/2005 tarihinde "Çankırı için tahsis edilmiş bir kamu yatırımı niteliğindeki yeni devlet hastanesi uzun zamandır inşaatı tamamlanıp faaliyet geçememiştir. Bir vatandaş olarak bu durumdan çok müteessir olduğumuzu belirtmek isteriz. Bunun için biran önce bir şeyler yapılması gerekiyor. Bize düşen acilen bir kampanya başlatarak ilgililerin dikkatini çekmek ve sonuç için adım atmaya davet etmektir." dedik ve bir kampanya başlattık. Kampanyanın Birinci adımı, Sağlık Bakanlığı, Çankırı Valiliği ve Akgünler İnşaat Tic. ve San. A.Ş. (Müteahhit firma)'ya 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı kanunu ile bilgi talep etmek olduğunu belirttik. Bugün tarafımıza ulaşan cevapları ilginize sunuyorum. Çankırı Araştırmaları Sitesi olarak Kampanyanın diğer aşamlarını da adım adım devam edeceğiz.

Çankırı İl Sağlık Müdürlüğü'nün Cevabı

Subject: bilgi edinme kanunu çerçevesinde "Yeni Hastane İnşaatı" hakkında
Date: Fri, 25 Nov 2005 15:31:23 +0200
From: "cankırı" <cankIrI@saglik.gov.tr>
To: izencirci@yahoo.com

4982 sayılı kanun gereğince;Yeni devlet hastanesi inşaatı hakkında vermiş olduğunuz dilekçeyle ilgili olarak sağlık müdürlüğümüz bilgi edinme bürosunca araştırılmış olup konu ile ilgili açıklamalar ekte gönderilmiştir.

Bilgilerinize rica ederim.

Çankırı İl sağlık Müdürlüğü

Ek:

Sayın;İbrahim ZİNCİRCİ

17 Kasım 2005 tarihinde 4982 sayılı Bilgi Edinme Kanunu çerçevesinde Yeni Devlet Hastanesi hakkında vermiş olduğunuz dilekçeyle ilgili olarak bilgi edinme büromuzca gerekli araştırmalar yapılarak aşağıya çıkarılmıştır.

İlimiz yatırım programında 2001I000130 proje numarası ile yer alan 150 yataklı Çankırı Merkez Devlet Hastanesi inşaatının ihalesi 05.09.2002 tarihinde Sağlık Bakanlığı Araştırma, Planlama ve Koordinasyon Kurulu Başkanlığınca yapılmış olup; halen %75 inşaat seviyesindedir. Bu yatırım ihalesi ve kontrollüğü Sağlık Bakanlığınca yapılmakta olup; Saymanlığı Çankırı İl Özel İdare Müdürlüğüdür.

Bu inşaatın durma sebebi olarak, Sağlık Bakanlığı ile inşaatı yürüten müteahhit firma arasında hukuki problemler olduğu ve halen bu konu, Danıştay incelenmesinde bulunmaktadır. Daha detaylı bilgi için Konunun, işin ihalesi ve kontrollüğünü yapan Sağlık Bakanlığı Araştırma, Planlama ve Koordinasyon Kurulu Başkanlığına sorulması gerekmektedir.

Bilgilerinize rica ederim.

Çankırı İl Sağlık Müdürlüğü

Sağlık Bakanlığı'nın Cevabı

Subject: Sağlık Bakanlığından Bilgi Talebinizle ilgil i..
Date: Fri, 25 Nov 2005 15:15:03 +0200
From: "Mustafa.Akin" <mustafa.akIn@saglik.gov.tr>
To: izencirci@yahoo.com

Bilgi talebinize verilen cevap ekteki dosyadadır.

İyi Günler Dileriz

Ek:

BİLGİ NOTU
Konu: İbrahim ZENCİRCİ’nin Bilgi Edinme İsteği

Sayın İbrahim ZENCİRCİ,

Çankırı Yeni Devlet Hastanesi inşaatının gecikmesinin sebepleri ile ilgili olarak Bakanlığımızdan talep ettiğiniz bilgilere istinaden;

Çankırı Yeni Devlet Hastanesi inşaatının % 75 fizikî ve nakdî gerçekleşmesi sağlanmış durumdadır. Yüklenici firmanın maddî sorunları ve çıkan bazı ihtilâflar nedeniyle konu mahkemeye intikal etmiş olduğundan inşaat durmuş olup, inşaatın devam etmesi için Danıştay kararı beklenmektedir. Bu karar doğrultusunda yapım işinin ivedilikle devam ettirileceği bilgilerinize sunulur.

Mustafa Akın
Mühendis (APK)

Kıymetli hemşehrilerim, bizler kampanyamıza devam etmeliyiz. Bu forumda yarım kalan bu yatırımın tamamlanması için imza atarak talebimizi yenilemeliyiz. Yargı kararının neticelenmesi de nihayetinde bir takip gerektirecektir. Konu daima gündemimizde olsun.

Düzenleyen - izencirci on 01/12/2005 10:46:09

Reply author: aliyildirim
Date: 01/12/2005 15:00:04
Çankırı’da yapılan yeni hastane binasının hizmete açılması önündeki engellerin kaldırılmasını istiyorum.”

Reply author: AB Dereli
Date: 01/12/2005 17:19:53
Çankırı’da yapılan yeni hastane binasının hizmete açılması önündeki engellerin kaldırılmasını istiyor

SAYGI VE SEVGİLERİMLE,

ALİ BÜLENT DERELİ FOTO ÇAĞRI ILGAZ.....

Düzenleyen - AB Dereli on 01/12/2005 17:21:25

Reply author: ertugrulyesildal
Date: 01/12/2005 17:34:51
Bu köşeye sadece yarım kalan yatırım olarak devlet hastanesi yazılmış.
İki düşünce geliyor insanın aklına...
İktidar ya çok iyi çalışıyor onun için yarım kalan başka yatırım yok,hepsini bitirmiş
Yada ÇANKIRI'ya yatırım yapılmıyor
Acaba hangisi doğru????

Reply author: By_MaLKoM
Date: 01/12/2005 22:20:03
valla hemşehrilerim bence ne yatırım yapılıyor nede iktidar çalışıyor yarım kalmışlar var ve artık hiç bir yatırıma el koyan yok çünki yarıda kalıyor neden yarıda kalacagı baştan belli olan bir tarıma gidilsin ki aslında sizinkide güzel soru ama gerçekten ben boyle düşünüyorum....

SAYGILARIMLA

Yavuz Yiğit

Reply author: heaven
Date: 02/12/2005 02:10:37
"Çankırı’da yapılan yeni hastane binasının hizmete açılması önündeki engellerin kaldırılmasını istiyorum.”

Reply author: turgut_reis
Date: 02/12/2005 08:44:29
İlgili Makama
Çankırımıza yapılmaya başlanılan ve tahminen % 80 i tamamlanan Devlet Hastanesinin açılmasında önünde bulanan engellerin kaldırılmasını istiyorum.
Eğer kaldırılmıyor ise sebebini Çansaatinde açıklanmasını bekliyorum.
Saygılarımla...

Date: 02/12/2005 10:07:52

Date: 02/12/2005 15:51:19

Bu haber H.O. Tercüman Gazetesinin 03.12.2005 tarihli nüshasının 11. sayfasında "Bitmeyen İnşaat İsyanı" başlığı ile yayınlanmıştır.

Gazetenin İnternet Baskısındaki Haber
Haber metni aşağıdadır.

alıntı:
Bitmeyen inşaata isyan

BİR yıl içinde tamamlanmak üzere 2002'de temeli atılan Çankırı Devlet Hastanesi inşaatının hâlâ bitirelememesi, Çankırılar'ı kızdırdı.

57. Hükümet döneminde, Sağlık Bakanı Osman Durmuş tarafından, temeli atılan ve 150 yataklı olarak planlanan hastane inşaatının bir yıl içinde tamamlanması öngörülüyordu. İnşaat tutarı olan 8 trilyon lira da Sağlık Bakanlığı tarafından Çankırı Valiliği İl Özel İdaresi'ne ödendi. Çankırı Devlet Hastanesi inşaatıyla aynı dönemde ve aynı şartlarda temeli atılan Kırıkkale Devlet Hastanesi'nin inşaatı 10 ayda bitirildi ve hastane hizmete girdi. Çankırı Devlet Hastanesi inşaatı ise bir türlü bitmek bilmiyor. Aradan 3 yıl geçmesine rağmen şu anda inşaatın yüzde 75'lik bölümü tamamlanabilmiş durumda. Sağlık Bakanlığı yetkilileri, inşaatın tamamlanmama nedenini müteahhitle olan hukuki sorunlara bağladı. Cansaati.org adlı internet sitesinde inşaatın bitirelemeyişine isyan eden Çankırılılar, "Hastalarımız daha ne kadar Ankara yolunda perişan olacak" dedi.

Seçime kurban gitti

Konuyla ilgili görüşlerini bildiren Çankırı eski Milletvekili Hakkı Duran, DSP-MHP-ANAP iktidarının bir süre daha görevde kalması halinde hastanenin tamamlanmış olacağını belirterek şöyle konuştu:

"Dönemin Sağlık Bakanı Osman Durmuş, yıllarcak bitirilemeyen, yılan hikâyesine dönen yatırımlar gibi olmasın diye, yeni bir ihale sistemi uygulamıştı. Bu sistemde, yatırım ödeneğinin tamamı ödeniyor ve inşaatın bir yılı geçmemesi sağlanıyordu. Benzer yatırım Kırıkkale'de de yapıldı. Orada inşaat 10 ayda bitti. Sayın Durmuş tarafından proje tutarı 8 trilyon lira İl Özel İdaresi'ne ödendi. Ancak araya seçimler girip iktidar değişikliği olunca bu proje aksamaya başladı."

Sağlık Bakanlığı tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada ise inşaatın Sağlık Bakanlığı'nca kontrol edildiği, saymanlığı ise Çankırı İl Özel İdare Müdürlüğü'nün yürüttüğü belirtilerek şöyle denildi:

"Çankırı Yeni Devlet Hastanesi inşaatının yüzde 75 fiziki ve nakdi gerçekleşmesi sağlanmış durumdadır. Yüklenici firmanın maddi sorunları ve çıkan bazı ihtilâflar nedeniyle konu mahkemeye intikal etmiş olduğundan inşaat durmuş olup, inşaatın devam etmesi için Danıştay kararı beklenmektedir. Bu karar doğrultusunda yapım işinin ivedilikle devam ettirileceği bilgilerinize sunulur."

Daha kaç kişi ölecek?

Öğretim Üyesi Osman Çiğdem de, Çankırı'daki hastanenin yetersizliğinden dolayı Çankırı köylerinden Ankara'daki hastanelere ambulansla gönderilirken yollarda iki yakın akrabasını kaybettiğini belirterek, "Türkiye için utanç verici bu eksiklik bir an önce giderilsin. Daha dün il olan yerlerde koca koca devlet hastaneleri bulunurken, Çankırı'dan bunun esirgenmesi niye" diye konuştu.

Ahmet DEMİRÖZ
03.12.2005

Date: 02/12/2005 16:10:33
Tşkler Ahmet GÜLŞEN bey sesimizi daha büyük duyurabiliyoruz sayenizde daha da büyüğünü istesek ayıp etmiş oluruz galiba ama Çankırı'mız için ben bu ayıbı gogüslemeye razıyım daha büyük sesleri istiyoruz Ahmey bey, Çok daha büyük sesler ve inşallah da bu sesimizi sadece Çankırı ve çevresine degil tüm Dünya'ya duyuracagız..

SAYGIALRIMLA

Yavuz YİĞİT ILGAZ

Düzenleyen - By_MaLKoM on 02/12/2005 16:12:10

Reply author: hilmi
Date: 02/12/2005 16:18:05
ÖNCELİKLE HASTAHANEMİ İSTİYORUM!.....
ANCAK ÇANKIRI'YA NE ZAMAN BİR YATIRIM VEYA ORTAKLIK BİR İŞ YAPILMAYA KALKILSA MUHAKKAK ÖNÜNE BİR ENGEL ÇIKIYOR. BİR ÇANKIRI'LI OLARAK BUNU ANLAMIŞ DEĞİLİM. SEBEP ÇANKIRI' MI YOKSA ÇANKIRI'LIMI ŞÖYLE BİR GERİYE DOĞRU BAKTIM ZAMAN; NE ZAMAN BİR YATIRIM YAPILSA , BİR YERLERE GELİP TÖKEZLİYOR VEYA TÖZELETTİRİLİYOR . BAKIYORSUN YOLU ÖYLE KORGUN YATIRIMLARI ÖYLE KURULAN DİĞER YATIRIMLARI KEZA ÖYLE ÇANKIRI'NIN HİÇ BİR İŞİ DÜZGÜN GİTMEZMİ NE OLURSUNUZ YETKİLİLERE SESLENİYORUM; BU İŞİN SIRRINI BİR ÇÖZÜN ARTIK YARIM KALAN İŞLERDEN GINA GELDİ ARTIK ÇANKIRI' YI ŞEHİR YERİNE KOYMUYORLAR, ÇANKIRI'LIYIDA İNSAN YERİNE' Mİ KOYMUYORLAR? HERHALDE ÇOK İÇERLİYORUM BU DURUMA . TÜM ÇANKIRI' YA SAYGILARIMLA

Date: 02/12/2005 17:44:08
Sayın Hilmi Bey
Yukarıda söyledikleriniz de çok haklısınız. Bunun bir nedeni var ve çok basit. En son örneğini TV.deki haberlerde iki gün önce hepimiz izledik. AKP grup toplantısında kameralar gösterdi, seyircilerin bulunduğu balkondan, arka arkaya iki kişi başbakana sesini duyurdu, bu kişilerden ilki ÇANKIRILI, ikincisi BİNGÖL'lü idi.
Başbakana grup toplantısınıda kameralar önünde bağıran ÇANKIRILI NE İSTİYOR DU? BİNGÖL'LÜ NE İSTİYOR DU?
Haklı olarak yakındıklarınızın cevabı, bu farklı kişilerin taleplerinde gizli Hilmi bey.
Bunun cevabını ilerki günlerde vereceğim. Seyredenlerin o toplantıyı, o talepleri hatırlamalarını ve yorumlarını öğrenmek istiyorum.
Selamlar,Saygılar.

Reply author: isa cicek
Date: 02/12/2005 18:14:17
alıntı:
Başbakan Erdoğan AK Parti'nin Meclis Grubu'ndaki yaptığı konuşmayı sona erdirmek üzereyken, salon balkonundan bağırışlar duyuldu.

Başbakan'ın sözleri önce yaşlı bir adam tarafından, hemen ardından da bir başka erkek tarafından kesildi.

"Başbakanım yanınıza gelmek istiyorum" dediği duyulan yaşlı adama korumalar müdahale etti. Erdoğan, korumalardan sözkonusu kişiyi alıp yanına getirmelerini istedi.

Hemen ardından Başbakan'ı ikinci bir vatandaş yine baslkondan seslendi. Bingöl'e üniversite yapılmasını isteyen vatandaşı soğukkanlılıkla karşılayan Erdoğan, Bingöl'e üniversite istiyor, hakkıdır dedi. Erdoğan bu talepleri dikkate alacaklarını söyledi.

Sözlerini, "Coşkunuz coşkumuzdur. Ben kendilerine güzel Ankara'mıza bir kez daha hoş geldiniz demek istiyorum" diyerek sonlandıran Erdoğan, partililerin alkışları arasında kürsüden indi.

HABER7 / 29 Kasım 2005

Bu haberi okumuştum, hatta üniversite ile ilgili forumların birinede eklemiştim.

Ancak ikinci bağıran kişinin Çankırılı olduğunu sizden öğrendim.

Hemşehrimiz, ya üniversite istemiştir, yada hastane inşaatını gündeme getirmiştir.

Saygılarımla,

Düzenleyen - isa cicek on 02/12/2005 18:20:06

Date: 02/12/2005 22:09:08
ALINTI

Bu haberi okumuştum, hatta üniversite ile ilgili forumların birinede eklemiştim.

Ancak ikinci bağıran kişinin Çankırılı olduğunu sizden öğrendim.

Hemşehrimiz, ya üniversite istemiştir, yada hastane inşaatını gündeme getirmiştir.

Saygılarımla,

Sayın isa çiçek Bey, evet haklısınız ya ünv için bagırmıştır bu vatandaşımız hemşerimiz yada hastane için ama duyan kim menfaat olmadan is yapan var mı TÜRKİYE'de bilinki Bingöl'de menfaat vardır....

Date: 03/12/2005 10:50:57
O haberi Kanal 7 anahaberde de ben de izledim. Hemşehrimiz olan amca ne üniversite istedi ne de hastaneyi gündeme getirdi.O kendi özel isteğini dile getirdi.Sesini duyurabildiği için o amcayı kutlarım. İnşallah başbakanla görüştükten sonra sorununa bir çözüm bulunmuştur.Şu anda söylediklerini tam aktaramıyorum ama
Çankırı'da herkesin bizim gündemimizle yatıp kalktığını, o amcanın da bunlardan haberi olduğunu zannetmiyorum.
Buna dayanarak yapılacak yorumları önlemek için bilgi mahiyetinde yazdım.
Saygı ve selamlarımla.

Date: 03/12/2005 10:57:34
hmet Beyin bahsettiği haber bugünkü Tercüman'da yayınlandı.Haber aşağıya alıntılanmıştır.

Bitmeyen inşaata isyan

Dönemin Sağlık Bakanı Durmuş tarafından, 2002'de bir yılda bitirilmek şartıyla temeli atılan Çankırı Devlet Hastanesi inşaatı hâlâ sürüyor. Çankırılılar soruyor Daha kaç hasta Ankara yollarında hayatını kaybedecek

BİR yıl içinde tamamlanmak üzere 2002'de temeli atılan Çankırı Devlet Hastanesi inşaatının hâlâ bitirelememesi, Çankırılar'ı kızdırdı.

57. Hükümet döneminde, Sağlık Bakanı Osman Durmuş tarafından, temeli atılan ve 150 yataklı olarak planlanan hastane inşaatının bir yıl içinde tamamlanması öngörülüyordu. İnşaat tutarı olan 8 trilyon lira da Sağlık Bakanlığı tarafından Çankırı Valiliği İl Özel İdaresi'ne ödendi. Çankırı Devlet Hastanesi inşaatıyla aynı dönemde ve aynı şartlarda temeli atılan Kırıkkale Devlet Hastanesi'nin inşaatı 10 ayda bitirildi ve hastane hizmete girdi. Çankırı Devlet Hastanesi inşaatı ise bir türlü bitmek bilmiyor. Aradan 3 yıl geçmesine rağmen şu anda inşaatın yüzde 75'lik bölümü tamamlanabilmiş durumda. Sağlık Bakanlığı yetkilileri, inşaatın tamamlanmama nedenini müteahhitle olan hukuki sorunlara bağladı. Cansaati.org adlı internet sitesinde inşaatın bitirelemeyişine isyan eden Çankırılılar, "Hastalarımız daha ne kadar Ankara yolunda perişan olacak" dedi.

Seçime kurban gitti

Konuyla ilgili görüşlerini bildiren Çankırı eski Milletvekili Hakkı Duran, DSP-MHP-ANAP iktidarının bir süre daha görevde kalması halinde hastanenin tamamlanmış olacağını belirterek şöyle konuştu:

"Dönemin Sağlık Bakanı Osman Durmuş, yıllarcak bitirilemeyen, yılan hikâyesine dönen yatırımlar gibi olmasın diye, yeni bir ihale sistemi uygulamıştı. Bu sistemde, yatırım ödeneğinin tamamı ödeniyor ve inşaatın bir yılı geçmemesi sağlanıyordu. Benzer yatırım Kırıkkale'de de yapıldı. Orada inşaat 10 ayda bitti. Sayın Durmuş tarafından proje tutarı 8 trilyon lira İl Özel İdaresi'ne ödendi. Ancak araya seçimler girip iktidar değişikliği olunca bu proje aksamaya başladı."

Sağlık Bakanlığı tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada ise inşaatın Sağlık Bakanlığı'nca kontrol edildiği, saymanlığı ise Çankırı İl Özel İdare Müdürlüğü'nün yürüttüğü belirtilerek şöyle denildi:

"Çankırı Yeni Devlet Hastanesi inşaatının yüzde 75 fiziki ve nakdi gerçekleşmesi sağlanmış durumdadır. Yüklenici firmanın maddi sorunları ve çıkan bazı ihtilâflar nedeniyle konu mahkemeye intikal etmiş olduğundan inşaat durmuş olup, inşaatın devam etmesi için Danıştay kararı beklenmektedir. Bu karar doğrultusunda yapım işinin ivedilikle devam ettirileceği bilgilerinize sunulur."

Daha kaç kişi ölecek?

Öğretim Üyesi Osman Çiğdem de, Çankırı'daki hastanenin yetersizliğinden dolayı Çankırı köylerinden Ankara'daki hastanelere ambulansla gönderilirken yollarda iki yakın akrabasını kaybettiğini belirterek, "Türkiye için utanç verici bu eksiklik bir an önce giderilsin. Daha dün il olan yerlerde koca koca devlet hastaneleri bulunurken, Çankırı'dan bunun esirgenmesi niye" diye konuştu.

Ahmet DEMİRÖZ
03.12.2005

Date: 03/12/2005 11:43:14

Reply author: hilmi
Date: 03/12/2005 11:55:51
NE HİKMETTİRKİ ÇANKIRI'YA YAPILAN HANGİ YATIRIM OLURSA OLSUN BİR ŞEYLERE SEBEP KURBAN GİDİYOR ZATEN NE OLUR BİRAZ UYANALIMDA KOYUN GİBİ KURBAN OLMAKTAN KURTULALIM YAHU DOĞU DOĞU DİYE KIYASLANMAK DİKİME GİTMEYE BAŞLADI GELSİNLER ÇANKIRI İLE KİYASLASINLAR TARİHİNE BAKILDIĞI ZAMAN EN ESKİ BİR ŞEHİRKEN GİDEREK ANKARANIN EN ÜCRA KENAR SEMTLERİ KADAR BİLE OLAMADI GİDEREKTE KENT OLMA ÖZELLİĞİNİDE KAYBEDECEK BÖYLE GİDERSE ....
UYANIN EYYYYYYY ÇANKIRILIM UYAN MEMLEKETİNE SAHİP ÇIK HERKESE SAYGILAR...

Date: 03/12/2005 14:55:04
KISIR DÖNGÜ'DEN KURTULMAK BİZİM ELİMİZDE..!
Yukarıda konu açıklandı ve netleşti;
Çankırılı ÖZEL işi için görüşmek istiyor. Bingöllü memleketi için bir şeyler istiyor.
Hilmi bey,farkımız malesef bu, yıllardan beri Çankırı'nın "makûs"(uğursuz,kötü) talihini yenememesinin altındaki yatan neden bu...
BİR BERABER OLAMADIK... Dilerim şimdi uyanmış olalım.
Biz Çankırılılar kişisel kazançlarımızla kurtulduğumuzu, refaha erdiğimizi sanıyoruz. Sonuç ortada ve eğer SAMİMİ isek bundan sonra değişiriz. Bu konuda kimseye ihtiyacımız yok. Bizim, biz Çankırılılar'ın değişmesi gerek. Yaşım elli otuz yıl öncede böyleydi, şimdide aynı.Bir otuz yıl sonra benzer yakınmamaların olmaması için bizim BİR, BERABER olmamız gerekiyor. Eski alışkanlıklarımızdan kurtulmamız.Kısır çekişmeleri,DEDİKODULARI bırakmamız gerekiyor.
"ÇANKIRILI ÇANKIRILI'NIN KURDU OLMASIN"

Reply author: Recep Cirik
Date: 03/12/2005 20:42:16
Değerki Üyeler
Bu konudaki duyarlılığımızı sürsürelim. Bu hastahane inşaatının bizden sonraki kuşak da tartışmasın.
Çankırı'yı temsilen bütün sivil kuruluşlarımız derneklerimiz ve federasyonlarımızi başbakanlık, sağlık bakanlığı , milletvekillerimizi , valiliğimizi ve özel idare olmak üzere e-posta yağmuruna tutalım.
İnannınki dosyalar tozlu raflardan çıkarılacaktır. Eğer bu olaya sahip çıkarsak sonucunu da kısa sürede alacağız.

Sayın Ahmet Gülşen
Bu konu ile ilgili kurum ve kuruluşarın, bakanlıkların da olmak üzere e- posta adreslerini burada belirterek yazılmış dilekçe örneğini gönderelim.

Bu konuda gereken yazı ile kampanyayı daha da genişletelim.
Gatta faksı olan kardeşlerimiz faks ile de ulaşmaya gayret etsinler.
Eğer bu yazılar bizim Çankırılı bürokratlarından Çankırılı olduğunu unutmayanların eline geçerse hastanemize kavuşuruz.

Sağlıklı günler diliyorum.

Bu konuda

Reply author: Hakkı Duran
Date: 03/12/2005 23:50:26
BİR NOT DAHA:

İlimiz için önemli olan bir yatırıma site üyelerinin gösterdiği hassasiyet ve ilgi sevindiricidir. Gazete haberi olmasını sağlayan arkadaşlara da müteşekkiriz.

Ortaya çıkan son durumda konunun üç ana muhatabı vardır:

1-Çankırı Valiliği İl Özel İdaresi, 2- İnşaatın teknik kontrollüğünü yapan Sağlık Bakanlığı, 3- İhaleyi almış olan müteahhit firma.

Bilebildiğim kadarıyla sözleşmede gecikmenin müteahhit firmadan kaynaklanması halinde, gecikilen her gün için 35 MİLYAR LİRALIK TAZMİNAT ödenmesi söz konusudur.

Konunun hukukî boyutu da açıklanmaya muhtaçtır. Dosya ne kadar zamandır danıştaydadır .

Öncelikle Çankırı Valiliği, bu işin bugünkü hale gelme sebeplerini ayrıntılı olarak açıklamalıdır. İşin sahibi olan-maddî kaynakları elinde tutan- Çankırı İl Özel İdaresinden hiç ses çıkmamakta, sorular onlara yönelmemektedir. Bütün bunların paranın faiziyle ilgili olduğu iddiası giderek haklılık kazanmaktadır. (Ayrıca, Özel idare kaynaklarının Çankırı-Ankara karayolu için harcanması konusu da irdelenmelidir. Özel idare imkanları ve köy hizmetleri araçlarının bu şekilde kullanılması, köylerimizi mağdur etmiştir. Uzun süreden beri, bir takım hizmetler için köylerden yakıt parası istenmektedir.)

Reply author: turgut_reis
Date: 05/12/2005 09:53:35

Değerli dostlar farkındamısınız bilmiyorum. Çansaati artık Çankırıyı aştı artık Çankırılı için güç kaynağı olmaya başladı. Sitede ele alınan konular Türkiye Ulusal basınında da yer almaya başladı. Bu da sitenin gücün artığını göstermektedir.
Ayrıca Çankırı ve Çankırılıya gösterdiği duyarlılıktan dolay Halka ve Olaylara TERCÜMAN Gazetesini teşekkürler.
150 yatatlı Çankırı Devlet Hastanesinin yılan hikayesine dönüşmeden bir an önce halkın hizmetine sunulması dileklerimle....

Düzenleyen - turgut_reis on 05/12/2005 10:40:42

Date: 05/12/2005 18:25:42
Bir Hukukçu olarak Konunun Danıştay ile rabıtasını merak etmekteyim.Borçlar yasası çerçevesinde özel hukuk kuralları ile Adli Yargı Merciinde çözülebilicek bir meselenin DANIŞTAY boyutunu anlamamış bulunmaktayım.
Kim dava açmış davanın Konusu nedir, yetkililer eğer bir açıklamada bulunursa aydınlanmış olacağımız gibi ,düşüncemizi açıklama konumuna erişiriz diye düşünüyorum.
İHTİYATİ TEDBİR KARARI YOKSA İNŞAAT NİYE DURDURULSUN Kİ????
Ya yüklenici firma edimini yerine getirmiyordur yada devlet ödenek ayırmıyordur başka bir problem aklıma gelmiyor
Bir ilinin HASTANE PROBLEMİNİ ÇÖZEMEYENLER Avrupa birliğine nasıl girecek merak ediyorum
saygılarımla
Ertuğrul YEŞİLDAL

Reply author: abidinak
Date: 07/12/2005 02:46:37
Yukarıdaki cevaplar bir Çankırılı olarak beni tatmin etmedi.
BEN ISRARLA:

Date: 07/12/2005 14:47:14
Antalya milletvekili Atila EMEK tarafından Çankırı Devlet Hastanesinin durumu hakkında, Sağlık Bakanı tarafından Yazılı olarak cevaplandırılmak üzere 07.12.2005 tarihinde soru önergesi verildi.

Önerge Tarihi: 07/12/2005 Sayı: 9422

ATİLA EMEK - ANTALYA CHP
MANAVGAT - 1947, Mestan - İsmihan - İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi - Almanca - Serbest Avukat - Maliye Bakanlığı Bakan Özel Müşaviri, CHP Genel Merkezi Halkla İlişkiler ve Kamu Yönetimi Uzmanı, Alanya Cumhuriyet Eğitim Vakfı Kurucu Üyesi - Evli, 2 Çocuk.

Date: 07/12/2005 15:24:07
Ne günlere kaldık, bu forumda yorum üzerine yorumlar yapdık,sesimizi Çankırı ya duyuramadık ama,çok şükür'ki Antalya'ya duydu.Ne diyebilirim,TEŞEKKÜRLER ANTALYA.Kutlarım sizi sayın Vekilim.
Saygılarımla.

Düzenleyen - nuri lafci on 07/12/2005 15:28:23

Date: 07/12/2005 15:46:02
TÜRKİYE CUMHURİYETİ ANAYASASI

MADDE 80. – Türkiye Büyük Millet Meclisi üyeleri, seçildikleri bölgeyi veya kendilerini seçenleri değil, bütün Milleti temsil ederler.

Düzenleyen - izencirci on 07/12/2005 16:17:29

Reply author: 5mustafa
Date: 07/12/2005 15:54:08
Çangırının birde gizli vekili varımışda bilmezmişiz.

Reply author: aliyildirim
Date: 08/12/2005 10:25:25
ANTALYA MİLLETVEKİLİNE TEŞEKKÜR EDMEKDEN BAŞKA ÇAREMİZ KALMADI

SAĞOLUN ANTALYA MİLLETVEKİLİ

SAYIN ATİLLA EMEK

Düzenleyen - aliyildirim on 08/12/2005 11:17:13

Reply author: hatce18
Date: 08/12/2005 10:54:11
Bende Hastanemi istiyorum artık.
Yeter bu memleketin çektiği allah için lütfen....

Date: 08/12/2005 11:12:31
YENİ ALANYA GAZETESİNDEN....

alıntı:

Çankırı’nın derdi bizim vekili gerdi!

CHP Antalya Milletvekili Atila Emek’in Alanya’nın onca sorunu dururken Çankırı Devlet Hastanesi’nin niye tamamlanmadığını sorması garipsendi

- Adem TEKİN

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Atila Emek, Alanya'da onca sorun varken, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) Çankırı ilinin sorununu taşıdı.
CHP Milletvekili Emek, 57. hükümet döneminde yapımına başlanan Çankırı Devlet Hastanesi'nin halen tamamlanamadığına dikkat çekti. Çankırı'da vatandaşların zor durumda olduğunu belirten Emek, Sağlık Bakanı Recep Akdağ tarafından cevaplandırılması için soru önergesi verdi. İşte Sağlık Bakanlığı'na verilen 4 maddelik soru önergesi:
1- 57. Hükümet döneminde, 2002 yılında Sağlık Bakanı Osman Durmuş tarafından 150
yatak kapasitesi planlanarak temeli atılan, yatırım bedelinin Çankırı İl Özel İdaresi'ne peşin
ödenmiş olan ve Çankırı halkı için son derece önem arz eden Çankırı Devlet Hastanesi'nin yapımı hangi aşamada, neden durmuştur?
2- Yatırım bedelinin peşin ödenerek, bir yılda bitirilmesi planlanan Çankırı Devlet
Hastanesi'nin inşaatı, seçim dönemine rast gelmesi ile yapımı seçimlerin ardından neden
durmuş ve 58'inci AKP Hükümetleri döneminde, Sağlık Bakanlığı tarafından kontrol edilmesi gereken inşaat, neden devam ettirilmemiş ve bitirilememiştir?
3- Aradan geçen üç yılda birçok hasta vatandaşımız, Çankırı'daki hastane yetersizliğinden dolayı, ambulansla Ankara'ya taşınırken, yolda hayatlarını kaybetmiş olmalarına rağmen, Çankırı Devlet Hastanesi'nin bitirilmesi için Sağlık Bakanlığı'nca gerekli çalışmalar neden
yapılmamıştır?
4- Bu kadar önem arz eden bir konuda, Sağlık Bakanlığı, Çankırı Devlet Hastanesi'nin,
yapımını bitirmek için herhangi bir çalışma yürütmekte midir? Yürütmekte ise bu nedir ve
hastanenin bitirilmesi için belli bir tarih öngörülmekte midir?

http://www.yenialanya.com/default.asp?PG=78418

Düzenleyen - izencirci on 08/12/2005 11:16:56

Date: 08/12/2005 11:42:53
Çankırı da, Alanya da ve TÜRKİYE'NİN her yerinde; "AKİL ADAM" A R A N I Y O R...
Aşağıdaki elektronik posta, Yeni Alanya Gazetesi sahibine gönderilmiştir. İ.Z.

alıntı:
Sayın Mehmet Ali Bey,
Aracılığınızla, Sayın Adem Tekin'e aşağıdaki Anayasanın 80. maddesini hatırlatırım.
Alanya da veya Çankırı da "AKİL" insanlara ihtiyacımız var.
Saygılar bizden...
İbrahim Zencirci

Meraklısına Not:Alanya'nın "Kuzeyden gelen"sorunları ile özellikle ilgileneceğiz,bilginize.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ ANAYASASI
MADDE 80. – Türkiye Büyük Millet Meclisi üyeleri, seçildikleri bölgeyi veya kendilerini seçenleri değil, bütün Milleti temsil ederler.

http://www.cansaati.org/link.asp?TOPIC_ID=1755

www.cansaati.org

Date: 08/12/2005 16:23:07
Teşekkürler sevgili ibrahim; sayın Adem TEKİN'e benim telefonla ilettiğim serzenişi sen gazete patronuna iletmişsin.
Adem TEKİN'e ilettiğim bir bilgiyi buraya da aktarmak hemşehrilerimizin bilgisine sunmak istiyorum.
Bilindiği üzere CHP 2002 Milletvekili seçimlerinde Çankırı'dan milletvekili çıkaramadı,
ve parlementoya da CHP den başka MUHALEFET PARTİSİ girememişti.Bu koşullarda Çankırı mecliste üvey evlat durumuna düşmesin diye Sayın Atila EMEK'ten rica ettim.Fahri milletvekilimiz olurmusun diye o da seve seve kabul etti.Bu konu Sayın Deniz BAYKAL'a iletildi VE ODA ÇOK İYİ DÜŞÜNMÜŞSÜNÜZ DEDİ ve onayladı.
Zaman zaman başka İllerin milletvekilleri de Çankırı'nın sorunlarına değindiler; yerel basında ve Ulusal basında yer aldı.
Sayın Zencirci'nin de belirttiği gibi; ANAYASANIN 80 maddesine göre Milletvekilleri seçildiği bölgenin değil Türk milletinin vekilleridir.
Bu bağlamda Türkiye'nin her karış toprağında görev yapmaları Anayasa gereğidir.
Bu arada Çankırı'nın seçilen sayın Milletvekillerinin aleyhine bir durumun ortada olmadığını da belirtmeliyim.
Grupta azıcık sesini çıkaran milletvekilinin disiplin kuruluna gönderildiği belki bir vakadır ama Muhalefetsiz demokrasi olmaz.
İktidar çalışacak; yetersiz kaldığı noktalarda muhalefet eleştirecek ve çalışmaya davet edecek.
Bu sayede Çankırı'ya hizmet gelecek.Bundan üzüntü duymamamız gekir.
Bu DEMOKRASİ KÜLTÜRÜNÜN Hemşehrilerimde varolmasından dolayı büyük mutluluk duydum.
İşte Cansaati.org sitesinin her geçen gün büyüyerek renklenmesi de bu husustan kaynaklanıyor.
Saygılarımla,
Ertuğrul YEŞİLDAL

Düzenleyen - ertugrulyesildal on 08/12/2005 17:00:52

Date: 09/12/2005 14:29:32

Yeni Alanya gazetesinin 09.12.2005 tarihli nüshasından
http://www.yenialanya.com/default.asp?PG=78519

alıntı:

Çankırı’da CHP’den milletvekili adayı olan Av. Ertuğrul Yeşildal, Alanya’nın sorunları dururken Çankırı’nın sorunlarını dile getirdiği için eleştirilen Emek’i desteklediğini söyledi

- Adem TEKİN

Daha önce Çankırı’da CHP’den Milletvekili adayı olan ancak Alanya'da çalışan Av. Yeşildal, Çankırı Devlet Hastanesi inşaatının halen tamamlanamamış olmasının bir ayıp olduğunu belirtti.
Çankırı'da sadece 3 AKP'li milletvekili bulunduğunu ifade eden Yeşildal, "Söz konusu ilde CHP'li veya başka bir partiden milletvekili yok. Muhalefet olmadığı için oradaki yatırımlar yarım kalıyor. Halkın sesini TBMM'ye duyuran yok. Çankırı adeta kaderine terk edilmiş bir şehir” dedi.

Av. Yeşildal, Çankırı Devlet Hastanesi ile ilgili TBMM'ye soru önergesi sunan CHP Milletvekili Atila Emek'e de destek verdi. Yeşildal, "Anayasa gereği, bir milletvekili sadece seçildiği bölge ile ilgili değil Türkiye'nin her yeri ile ilgili meclise sorun iletebilir. Milletvekilimiz Atila Emek de, yıllardır hastanesi bulunmayan Çankırı ile ilgili soru önergesi vermiştir. Kendisi Çankırı'nın aynı zamanda fahri vekili görevini üstlenmiştir" dedi.

Reply author: Atila_Emek
Date: 14/12/2005 17:11:04
Değerli Çankırı’lı Hemşehrilerim,

Türkiye Büyük Millet Meclisi 22.Döneminde, Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekili olarak görev yapmaktayım.

Çankırı ilimizden, Cumhuriyet Halk Partisi listesinden seçilmiş bir milletvekili olmadığından, bu eksikliğin giderilmesi amacı ile Çankırı ilimizin fayri milletvekilliği görevini de üstlenerek siz değerli Çankırılı yurttaşlarımıza hizmet vermekten büyük bir mutluluk duyuyorum.

Çankırı’nın sağlık konusunda çektiği sıkıntıyı ortadan kaldırmak ve yeni Çankırı Devlet Hastanesi’nin bir an önce hizmete girmesini sağlamak gayesi ile ilgililerin dikkatini bu konuya çekmek için Sağlık Bakanlığına bir soru önergesi vermiş bulunuyorum.

Çankırı’mız için çok önemli saydığım ve hakkettiği Üniversitenin kurulması konusunun, hükümet tasarısında yer almayışı karşısında bütün Çankırılı hemşehrilerimin duyduğu haklı tepkiye tercüman olmak için hazırlayıp sunduğum bir soru önergesi ile konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne taşıdığımı belirtirim.

Bu duygu ve düşüncelerle her zaman Çankırı’nın ve Çankırı’lı hemşehrilerimin hizmetinde olduğumu ve sorunların çözümü konusunda çalışmalarımızın devam edeceğini ifade eder, tüm Çankırılı hemşehrilerime en içten sevgilerimi, saygılarımı sunarım.

Atila EMEK
Antalya Milletvekili
İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi

Date: 14/12/2005 23:02:59
Sayın Vekilim,duyarlılığınıza teşekkür ederim.
Sizi Çankırı nın fahri Milletvekili olarak görmek den mutluluk duyarım.
Saygılarımla.

Date: 19/12/2005 23:45:20
Çankırı milletvekili sayın Tevfik AKBAK'ın konu ile ilgili görüşlerini sayın Ali KÖR köşesinde aktardı okuyunuz

Reply author: isefa
Date: 22/12/2005 12:54:09
ÇANKIRI DEVLET HASTANESİ İNŞAATININ BİR AN ÖNCE BİTİRİLEREK HİZMETE AÇILABİLMESİ TÜM İLGİLİ VE YETKİLİ KİŞİLERİ GÖREVE ÇAĞIRIYORUM.BU KONUDA ÇANKIRIMIZA GÖSTERMİŞ OLDUĞU DUYARLILIKTAN DOLAYI ANTALYA MİLLETVEKİLİMİZ SN.ATİLLA EMEK BEYEDE SONSUZ ŞÜKRAN VE TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM.
İSMAİL SEFA CANBAZ..

Date: 22/12/2005 14:59:26
Eylemde son nokta

Reply author: EnnE
Date: 23/12/2005 23:10:42
merhabalar
Öncelikle Atilla beye çok teşekkür ediyorum.Normal olarak Çankırı milletvekillerinin gundeme getirmesi gerektigi hastahane projesini Antalya milletvekili gundeme getiriyor normal sartlarda bunda bir problem yok ama Çankırı milletvekilleri neden ugrasmıyor veyada ugrasıyolar biz goremiyoruz bence cankırıda en onemli sorunlar hastahane ve universitedir ama bir istegim daha olacak eger bu iki ihtiyacta oylesine karsılanacaksa bırakın bole kalsın.Yapacagıunız hastahanede doktor kuracagınınız universitede hoca olmayacaksa bırakın hayaliyle yasayalım daha fazla haz duyarız saygılarımla...

Düzenleyen ahmetgulsen - 10.01.2012 Saat 10:19
Ahmet GÜLŞEN

http://smmmahmetgulsen.wordpress.com/
Yukarı Dön
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15.03.2006 Saat 13:10

08 Kasım – 31 Aralık 2005 tarihleri arasında Köşe yazarımız sayın İbrahim ZENCİRCİ’in başlattığı kampanyamız ses getirdi. Son gelişmeler;

ÇANKIRI HASTANESİ’NDE SON ADIM

Prof. Dr. Hikmet ÖZDEMİR  Çankırı Milletvekili

Milletvekilimiz Tevfik AKBAK’tan Sağlıkla İlgili Açıklama

Tevfik AKBAK Çankırı Milletvekili

Ayrıca Antalya Milletvekili Atilla Emek tarafından verilen soru önergesi cevaplandı en kısa zamanda detayını vereceğiz.

Ahmet GÜLŞEN

Yukarı Dön
kadiryavuz55 Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge
Çevreci

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18.03.2006 Saat 15:49

Düzenleyen ahmetgulsen - 18.03.2006 Saat 21:20
Yukarı Dön
mustafa Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21.03.2006 Saat 00:07
ßi zahmet geri yıkılmasına gerek kalmasın o kadar maaliyet yere gömülmesin,e bi zahmet duyarlı oluversin bilirkişi(ler).
ÇANKIRILIYIM BEN...
Yukarı Dön
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23.08.2006 Saat 16:39

Kadir Yavuz'un 23 Ağustos 2006 tarihli haberinden alıntı;

Orjinalini yazan: kadiryavuz55 kadiryavuz55 Yazdı:

SAĞLIK BAKANIMIZ İLİMİZDE

23 AĞUSTOS İlimiz ve Ülkemiz adına en önemli gündür.  Zira Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimlerinden birisi olan ( Kılık kıyafet ) Şapka Devrimin yapıldığı gündür. 81 yıl önce 23 AĞUSTOS 1925 Çankırı’mıza teşrif etmişlerdir.

.................

Sayın bakanımız ülkemizin genel sağlık sorunları ile genel bilgiler verdikten sonrada soru cevap şeklinde genel bilgilendirmelere geçildi.

Yeni yapılan Devlet Hastanemiz ne zaman hizmete açılacak soruma,

Hastanede teknolojik yeniliklere uyum anlamında ek tadilatların yapıldığını çalışmaların devam ettiğini iki ila üç ay içerisinde açılacağı yönünde beyanda bulundu,

.......................

Haydi, hayırlısı en kısa zamanda İlimiz Devlet Hastanemiz Hizmete girer. Biyopsi laboratuarı hizmet görür hale gelir. Temokrafi ve ultrasyon cihazlarımız alınır. Çankırı halkının hizmetine sunulur. Saygılarımla

Çevreci Kadir YAVUZ
http://www.cansaati.org/topluluk/forum_posts.asp?TID=881

Üç ay; eylül, ekim, kasım. Artık Çankırılı 2007 yılına yeni hastanesine kavuşmuş olarak girmek istiyor.

Düzenleyen haberci - 12.09.2006 Saat 11:51
Ahmet GÜLŞEN

Yukarı Dön
i.zencirci Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12.09.2006 Saat 13:17

“FİKRİ TAKİP’E DEVAM”

Çankırı da yarım kalan hastane inşaatı hakkında, Eski Sağlık Bakanı Osman DURMUŞ ‘un 10 Eylül 2006 tarihinde, saat 16.30 da Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonunun Sivrihisar tesislerinde Çan saati için yaptığı açıklamalar.

“2002 yılında temelini atık ve bir yıl içersinde tamamlanmasını istedik ve yıllarca bitirilemeyen, yılan hikâyesine dönen yatırımlar gibi olmasın diye yeni bir ihale sistemi uyguladık, bu sistemde, yatırım ödeneğinin tamamı ödeniyor ve inşaatın bir yılı geçmemesi sağlanıyordu. Benzer yatırım Kırıkkale de yapıldı ve orada inşaat 10 ayda bitti. Bu nedenle 8 trilyon lira Çankırı İl Özel İdaresine ödendi. Maalesef çeşitli nedenlerle inşaat bitirilemedi. İktidar değişikliği nedeniyle proje aksamaya başladı. Daha sonra konu yargıya intikal etmiş. İdarenin de takip etmemesi nedeniyle müteahhit tazminata hak kazanmış. Müteahhitte de söyledim. “İnşaatı bitir, tazminat davanı ondan sonra takip et.” Geçen hafta Çankırı Valisi ile bu konuyu tekrar görüştüm. Merak etmeyin temelini attığımız yatırımları bizde takip ediyoruz. Aracılığınızla hemşerilerime selamlarımı iletirim.”   

Alıntı Konuyla ilgili açıklamada bulunan Milletvekilimiz Sn. Tevfik AKBAK, 14.03.2006 tarihinde şunları söyledi:

Ayrıca 14 Mart Salı günü TBMM’de Sn.Milletvekillerimiz, Sn.Sağlık Bakanımız, Bakanlığın ilgili daire başkanları ve hukuk müşavirleri ile Çankırı Devlet Hastanemizin müteahhidinin de katıldığı bir çalışma toplantısında, tarafların mutabakatı ile yeni hastanemizin Haziran 2006 sonuna kadar tamamlanması ve hizmete hazır hale getirilmesi kararlaştırıldı.

Daha önce de konuyla ilgili yaptığım açıklamalarda da ortaya koyduğum gibi çok uzun süredir devam eden ve  kanunun çizdiği sınırlar ve kanuni zorunluluklar çerçevesinde bütün gayretlerimize rağmen maalesef bürokratik engelleri aşamadığımız, yüklenici firma ve Bakanlık arasındaki işin süresiyle ilgili ihtilafların bir kısmı, konuyla ilgili Danıştay’ın ortaya koyduğu mütalaa çerçevesinde, bir kısmı da hastane yolundaki eksik imalatlar için yükleniciye Bakanlıkça ek süre verilmesi yoluyla çözüme kavuşacak ve 30 Haziran’a kadar hastanemizdeki eksiklikler tamamlanarak, hizmete hazır hale getirilecektir.

30 Haziran 2006 geride kaldı. Şimdi Kasım 2006 yı bekliyoruz.Sayın Milletvekilimiz Tevfik AKBAK'tan da tekar bir açıklama bekliyoruz.

Saygılar bizden.

Düzenleyen i.zencirci - 12.09.2006 Saat 13:28
İbrahim ZENCİRCİ
Yukarı Dön
Yazar
Yazar
Simge
Çevreci

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02.12.2006 Saat 16:10

DEVLET HASTANEMİZİN ACILMASI BİR BAŞKA BAHARA KALDI 

SAYIN SAĞLIK BAKANIMIZ RECEP AKDAĞ İLİMİZDE, VALİLİK BİNASINDA, HALKIMIZ VE BASINIMIZ HUZURUNDA VERMİŞ OLDUĞU  SÖZDE YERİNE GETİRLMEDİ.30 AĞUSTOS 2006 TARİHLİ İLİMİZİ ZİYARETİNDE İLİMİZ DEVLET HASTANESİ İÇİN,

Hastanede teknolojik yeniliklere uyum anlamında ek tadilatların yapıldığını çalışmaların devam ettiğini iki ila üç ay içerisinde açılacağı yönünde beyanda bulunmuştu?

MALİSEF YİNE HASANEMİZ AÇILMADI? öZLEMLERİMİZ BEKLENTİLERİMİZ BİR BAŞKA BAHARA KALDI.

ACABA PAPANIN ÜLKEMİZİ ZİYARETİNİ ÇOK ÖNCEDEN HABER ALSAYDIK. PAPAYI İLİMİZE DAVET ETSEYDİK ACABA YILAN HİKÂYESİNE DÖNEN İLİMİZ DEVLET HASTANESİ İÇİN İLGİLİLER VEDE YETKİLİ MAKAMLAR BU BİTMEYEN HASTANEMİZ İÇİN KOLLARI SIVAYIP DERDİMİZE BİR MERHEM OLURLARMIYDI?

ULUSAL BASINIMIZDA VE GÖRSEL MEDYADA PAPANIN GECECEĞİ, HATA GECMESİ MUHTEMEL TÜM HER YERDE ÇOK BÜYÜK ÇALIŞMALAR YAPILMIŞ. YAPILAN İŞLERİ GÖSTERİLDİ, YAZILDI ÇİZİLDİ HANİ DİYORUM HABERİMİZ OLSAYDI PAPAYI İLİMİZE DAVET ETSEYDİK, PROGRAMINA İLİMİZİ ZİYARETİNİ ALDIRA BİLSEYDİK? ACABA BU HASTANEMİZDE BİTİRİLİP HALKIMIZI HİZMETİNE SUNULURMUYDU.

DENİZE DÜŞEN YILANA SARILIR MİSALİ UMUTSUZLUKTAN ACABA BİR UMUT IŞIĞI DOĞARMIYDI?

BU ARADA ÜLKEMİZ NUFUSUNUN YÜZDE DOKSANDOKUZU NU MÜSLÜMAN BİLİYORDUM? SAYIN BAŞBAKANIMIZ BU RAKAMI YÜZDE DOKSAN BEŞ OLARAK AÇIKLADI? ACABA BENMİ YANLIŞ BİLİYORUM YOKSA!

DİNLER ARASI DİYALOK, MİSYONERLİK FAALİYETLERİ ABD VE AB ? ÇOK BÜYÜK İLERLEMELER KAYDEDİP DÖRT YIL İÇERİSİNDE ÜLKE NUFUSUMUZUN YÜZDE DÖRDÜNÜN DİNLERİNİN DEĞİŞİMİNİ Mİ SAĞLADI?

Not: Bilgi ve belgesi olan lütfen bu sorularıma yanıt versin, Özelliklede bu sorularımı Sayın Vekillerimiz yanıtlarlarsa memnun olurum. Zira Başbakanımıza en yakın olan insanlarımız sayın vekillerimizdir. Saygılarımla

Yukarı Dön
aslanbey18 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06.12.2006 Saat 14:22

o hastanenin temel atma töreninde bizde bulunmuştuk sağlık meslek lisesi ögrencileri olarak zamanın  sağlık bakanı sy osman durmuş elinden geleni yapmış ve hastane temelini atmış calışmalar sürmüştür ama hükümetin degişmesiyle olay lar degişti ve yapım durdu ben şuanda tokat ta sağlık memurlugu yapıyorum bizim burda hastane yapımı sekiz aya yakın bir zamanda bitme derecesine gelmiştir;ama çankırı hst 4 yıla yakın nbir zamandır bitmemiş ve hala bitecek gibide görünmemektedir ama sizingi çankırı sevdalıları sayesinde inşallah bitecektir

herkese saygılar  

ali aslan sağlık memuru
Yukarı Dön
ayhanx19 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18.03.2007 Saat 14:15
 ÇANKIRIMIZ İÇİN YILLARDIR BEKLENEN VE BİR TÜRLÜ, FALİYETE GEÇEMEYEN , BU TESİS HİZMETE GEÇMESİNİN ÖNÜNDEKİ ENGELLER NELERDİR! VE BUNLAR NEDEN YILLARDIR GİDERİLMİYOR. ACABA BU SORUNUN HESABI NERDE VERİLECEK?                                                            SAYGLILRIMLA   AYHAN EKİZ .
EKIZ
Yukarı Dön
cyavuz Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24.03.2007 Saat 17:24
Çankırı’da yapılan yeni hastane binasının hizmete açılması önündeki engellerin kaldırılmasını istiyorum.”

çankırıya değer verenlerin adresi
Cevat YAVUZ
Yukarı Dön
Yazar
Yazar
Simge
Çevreci

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09.04.2007 Saat 17:23

CUMHURİYET HALK PARTİSİ ON BEŞ MİLLETVEKİLİ

İLE   ÇANKIRI ÇIKARTMASI

6 Nisan 2007 Tarihinde Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcı Eşref ERDEM başkanlığında 15 Milletvekili ile İlimize geldiler. İlimiz devlet hastanesi ile ilgili, CHP genel Başkan Yardımcısı EŞREF ERDEM Beye yönelttiğim soru?

İlimiz Yeni Devlet hastanesi 2003 yılında bitip hizmete açılması gerekirken bu güne kadar açılmadı? Çankırı Halkı olarak çok ciddi sağlık sorunları yaşamaktayız mevcut Devlet hastanemiz yetersiz? Lütfen bu konuda CHP Gurubu olarak destek ve katkılarınızı bekliyoruz?

Verilen Cevap

Konuyu Bizler CHP olarak Antalya Milletvekilimiz Atila Emek tarafından soru önergesi olarak verip bunu kamuoyu ile paylaştık. Konuyu bizlere İl Başkanımız Kenan Börekci ve CHP Çankırı Milletvekili adayı olup ta seçilemeyen, seçmediğiniz Ertuğrul Yeşil Dal aracılığı ile getirildi.Israrla üzerinde durduk malisef yeterli net cevaplar alamadık. Mevcut iktidardan, hükümetten!  Meclisteki sandalye sayımız yetersiz olmasına karşın ısrarla takipçisi olmaya çalıştık. AKP Milletvekilleriniz ne yapıyor o zaman ben bu soruyu sana sorayım? Neden onlara sormuyorsunuz?”Efendim bunu değişik platformlarda AKP Vekillerimize de soruyoruz. Bu soruyu Sayın Sağlık Bakanımıza bizzat ben yüze yüz ilettim. Kamuoyu önünde medyanın önünde, En geç 30 Kasım 2006 yılında hizmete girecek diye medyanın önünde söz verdi hala yapılmadı?

Tamam, bu konuyu mecliste tekrar araştırıp gündeme getireceğiz. Dosyaları tekrar bir daha gözden geçirip ne gerekiyorsa yapacağız?

http://www.cansaati.org/topluluk/forum_posts.asp?TID=1409 Kendi yazımdan alıntı 8 Nisan 2007 tarihli

Çevreci Kadir Yavuz

Yukarı Dön
Yazar
Yazar
Simge
Çevreci

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21.04.2007 Saat 10:11
CHP milletvekillerinin Çankırı ziayareti ilk semeresini verdi.

Bitirilemeyen hastane binası için bir soru önergesi daha TBMM'ye sunuldu.

Düzenleyen ahmetgulsen - 21.04.2007 Saat 12:44
Yukarı Dön
Beyan Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21.04.2007 Saat 16:35

ÇIĞLIK ATMAYA DEVAM EDİN: BELKİ DUYARLAR.....

1 - Özel İdare İl Müdürlüğü'ne tahsis edilen 8 milyon YTL.nin başka bir işe tahsisinin (aksine karar alınmadıkça) mümkün bulunmadığı ve usulsüz harcama kapsamında bulunduğu; bunların semerelerinin de (faiz) tahsis kapsamı içerisinde bulunduğu ve bu hususların açıklanması gerektiği;

2 - Yüklenici ile idare arasındaki hukuki sorunların adli hukuk alanına girdiği ve idarenin yükümlülüklerini yerine getirmeyen firma ile ilgili gerek fesih beyanını yapması gerektiği ve gerekse gerekli tedbirleri almak suretiyle hukuki süreci başlatması ve bu hususların da açıklanması gerektiği;

3 - Danıştay'da konu ile ilgili herhangi bir dava var ise (ki,mümkün görmüyorum) davanın neye yönelik bulunduğu; mümkün görmemekle birlikte bu dava ile ilgili alınmış bulunan yürütmenin durdurulması kararı ve içeriğinin;
     belirlenmesi gerçekleştirilmeden HAVANDA SU DÖVMEYE DEVAM EDERİZ.....
    Buradan çağrı yapıyorum....Bu soruların cevapları (ki alt başlıklara şimdilik girmeden) belirlenmeden boş çığlık atmaya devam ederiz.
Bu böyle biline......
Yukarı Dön
alpkoc Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21.04.2007 Saat 18:42
Böyle bir projeye çankırımızın ihtiyacı var bu projenin geçikmesini sağlayan engellerin kaldırılmasını istiyorum .  teşekkürler
Yukarı Dön
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30.09.2007 Saat 23:58

Sayın Osman DURMUŞ’tan talebimizdir.

08.11.2005 tarihinde sayın İbrahim ZENCİRCİ'in yazısı ile başlattığımız Yeni Devlet Hastanesi inşaatı neden bitirilemiyor?
kampanyamız çok ses getirdi, ilgililer konuştu resmi yazılar yazıldı cevaplar verildi. Ama hastane hala faaliyete geçmedi.

Bugün hastanenin temelini atan, dönemin sağlık bakanı sayın Osman DURMUŞ muhalefet partisinden Meclise tekrar girmiştir. Bu yasama yılında ilk icraatı olarak yarım bıraktığı ve sonraki döneme emanet ettiği halde bitmeyen inşaatın tamamlanması için var gücüyle çalışmak olmalıdır.

Çankırı için sorumluluk paylaşan siz değerli üyelerimizden ricamız şudur; başka bir şehrin milletvekili olasına rağmen sayın Osman DURMUŞ’a bu konuyu takip etmesi için e-postalar gönderelim. Doğrudan ulaşabilenler görüşsün, telefonlaşsın ama mutlaka bu konuda takip etmesini talep etsin. Eposta gönderen ne kadar çok kişi olursa o derece etkili olacağımıza inanıyorum.

Örnek e-posta metni; adresi: osman.durmus@tbmm.gov.tr

“Kırıkkale Milletvelili sayın Osman Durmuş,

Sağlık Bakanlığı dönemizde Çankırı’da yapımı planlanan ve temeli atılan hastane binası, üzerinden geçen bunca yıla rağmen tamamlanamamış ve faaliyete geçmemiştir. Konuyla ilgili dökümanlar ve Çankırılıların yaptığı kampanya http://www.cansaati.org/topluluk/forum_posts.asp?TID=346 adresindedir. Lütfen inceleyin.)

Mecliste ülkemiz adına muhalefet partisi olarak hizmet etmek üzere göreve başladığınız şu günlerde Çankırılılar olarak sizden yarım kalan Çankırı Hastane Binası inşaatının takipcisi olmanızı talep ediyoruz.

Saygılarımızla,

İsim – soyisim”

Osman Durmuş Kimdir?

OSMAN DURMUŞ

KIRIKKALE

MHP

ÇANKIRI - 1947, Mehmet, Elif - Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Aynı Fakülte Anatomi Anabilim Dalında Uzmanlık, Ankara Hastanesinde Genel Cerrahi İhtisası - İngilizce, Fransızca - Profesör Doktor, Öğretim Üyesi - Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi, Türkiye Üniversite Öğretim Elemanları Sendikası Kurucusu ve Başkanı - XXI inci Dönem Kırıkkale Milletvekili - Sağlık Bakanı - Evli, 3 Çocuk.

İmzası Bulunan Kanun Teklifleri

osman.durmus@tbmm.gov.tr

Sahibi Olduğu Sözlü Soru Önergeleri

Sahibi Olduğu Yazılı Soru Önergeleri

Düzenleyen ahmetgulsen - 02.10.2007 Saat 23:00
Ahmet GÜLŞEN

Yukarı Dön
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09.01.2008 Saat 09:53
"FİKRİ TAKİP'E DEVAM"

Efendiağalar...

Çankırılıya Çankırı Propagandası Yapanlar...

Kebapçı açılışı yapan, kurdale  kesen milletvekili...

İşlerinin yoğunluğu nedeniyle Çankırıya gelemeyen milletvekili...

"Çankırı'nın Resmi Değişti" diyen üst düzey bürokrat...

Sağlık İl Müdürü...

Söz veren, Eski Milletvekili...

Her konuda ahkam kesen oda başkanları...

İhaleleri üyelerine veren meclis üyeleri...

Seçimden, seçime ortaya çıkan parti başkanları...

Bu ve benzeri konularda yazamayan, "güdümlü" yerel basın...

Yeni Hastane Binası ne zaman açılacak..?

Pek Çok Sayın yeni Milletvekillerimiz, geçen dönemde olduğu gibi yine derdimizi ÇORUM , KASTAMONU Milletvekillerinemi açalım..?

Merak edene not: Fotoğraflar 25 Kasım 2007 tarihinde çekilmiştir.

Düzenleyen haberci - 09.01.2008 Saat 09:58
İbrahim ZENCİRCİ
Yukarı Dön
isocom Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27.04.2008 Saat 22:07
Bu Çankırı'mızın nedendir hiç kaderi yok  bu memlekette hiç ilerleme yok birisi temeli atar birtürlü bitmez  Ankaranın bir semti Bu Çankırımızdan daha iyi çabuk gelişip ilerliyor. O kadar milletvekili  meclise gönderiyoruz ama boşuna yazık bu memlekete yazık. Hastanemizin acilen açılmasını istiyoruz.
Yukarı Dön
Yazar
Yazar
Simge
Çevreci

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28.04.2008 Saat 21:07

30 Ağustos 2006 tarihinde, ilimize gelen Sağlık Bakanı Recep Akdağ,Başta Valimiz Mülki Erkanımız, Vatandaşlarımız ve basınımızın bulunduğu bir ortamda ( Valimizin makam odasında)

Yeni yapılan Devlet hastanemizin ne zaman açılacağını sorduğumda,

Sağlık Bakanımız Recep Akdağ, Hastanede teknolojik yeniliklere uyum anlamında ek tadilatların yapıldığını çalışmaların devam ettiğini iki ila üç ay içerisinde açılacağı yönünde beyanda bulunmuştur

Bu süre 30 kasım 2006 tarihinde dolmuştur?  Aradan gecen bunca zaman içerisinde, Devlet Hastanemiz hala bitmemiştir.Kullanıma açılmamıştır.

Bunca zamandır bitirilmemiş olmasının sebebi nedir?

İlimiz Özel Karatekin Hastanesinin  ekonomiksel kayba uğrayacağını, bu hastanenin ve ortaklarının  mağdur olacaklarınımı düşünmektedirler?

Yeni yapılan Devlet hastanemiz yapıldığında hizmete girdiğinde yapılmakta   ve de yapılacak olan inşaatlar da ki  çalışma faaliyetlerinin sekteye uğrayacağından mı endişe duyulmakta?  

Hastanemizin açılmama sebebi veya  sebepleri  bunlar  olabilir mi ?

Düzenleyen haberci - 29.04.2008 Saat 09:37
Yukarı Dön
derelli Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07.07.2008 Saat 16:04

Sağ olsunlar ilimiz milletvekilleri boş zaman buldukça ziyarete geliyorlar ve demeçlerinde Partilerinin çalışmalarından, Türkiye siyasetinden bahsediyorlar da Çankırı hastanesi konusunda hep teyet geçiyorlar. Bu tavır ve hareketlerinden de öyle anlaşılıyor ki hastanemiz ilgi alanlarına girmiyor. Girse söylemlerinden ve eylemlerinden  gayret içinde oldukları biraz olsun anlaşılır.  o nedenle hastanenin inşaatta iken çürümeye terk edilişi bugüne mahsus bir olayda değil, zaten Çankırılı böylesi durumlara alıştı artık.

Yukarı Dön
melih18 Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07.07.2008 Saat 19:35
Sayın Derelli, sayın vekiller basın toplantısı duzenlıyorlar ama degerli Çankırı yerel basın mensubu arkadaslar saygı deger vekıllerımıze Hastane insaatı basta olmak uzere,Çankırı Karatekin Ünversitesi,Karayollarının kepazeliği,Çankırı'ya yapılmak ıstenen yatırımların onundekı engellerı,Belediye içinde kopan fırtınalar ne soruyorlar ne de oralı oluyorlar. Sonucta sayın degerlı vekıllerımız de Çankırı da herseyın muntazaman gıttıgını sanıyorlar ne de olsa bız Çankırılılar "Vur ensesıne al lokmasını" insanlar değilmiyiz(!)
melih yumak
Yukarı Dön
Yazar
Yazar
Simge
Çevreci

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22.09.2008 Saat 02:50

Fikri takip yolları kapatıldı mı ?   TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA SAĞLIK BAKANIMIZ  PRF.DR RECEP AKDAĞ   TARAFINDAN CEVAPLANDIRILMASINI İSTEYEREK    Bimer aracılığı ile başvurumu yaptım.Sistem bloke edilmiş gibi kendisini kilitliyor sorgulatmıyor?

Doğrusu yadırgadım ben mi sorgulamada bir hata yapıyorum diye tekrar tekrar sorgulamaya girdim.Sorgulama sistemi kendi kendisini bloke ediyor sorgulatmıyor?Önceden bu bilgileri yazıp  sorgulama butonuna bastığınızda sorgulamayı yapabiliyordunuz dilekçe ile ilgili  ne gibi işlemler yapıldığı nerelere gönderildiği gibi  bilgilere ulaşma imkanımız vardı?

Şimdi sistem bu görevini yerine getirmiyor.Lütfen birde sizler dener misiniz  Baş vuru tarihim  16.09.2008   sorgulama numarası ise  155520 dir.

BAŞVURUMU  AŞAĞIDA VERMEKTEYİM

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

SAĞLIK BAKANIMIZ  PRF.DR RECEP AKDAĞ     

TARAFINDAN CEVAPLANDIRILMASI İSTİYORUM                                         

Çankırı Devlet Hastanesi binamız ( İnşaatı devam eden ) 2003 yılında hizmete gireceği yönünde açıklanmasına rağmen bir türlü bu güne değin açılamamıştır.

Sayın Sağlık Bakanımız  PRF DR RECEP AKDAĞ 30 Ağustos 2006 yılında ilimizi ziyaretinizde  en geç 30 Kasım 2006 tarihinde  hizmete girecektir.Demenize rağmen  hala hizmete girmemiştir.?

Tüm bunların ışığında aşağıdaki sorularımı yanıtlamanızı ve yazılı olarak bildirmenizi rica ediyorum.

1.      Yeni Devlet Hastanemizin bu gün e değin bitirilememiş olmasının sebep ve veya sebepleri  nelerdir

2.      Yeni Hastanemiz ne zaman hizmete girecektir

3.      Söz konusu hastanemizin yatak sayısı kaçtır

4.      Söz konusu hastanemizin Polikinlik sayısı kaçtır.

5.      Söz konusu hastanemizin  önemli donanımları neler olacaktır

( Emar,temokrafi,ultrasyon,rot gen vb.)

Bunca zamandır bir türlü yapılıp hizmete giremeye YENİ DEVLET HASTANEMİZ  in  akıbetini öğrenemiyorum.15 günlük süre dolunca bu defasın yazılı olarak elden vereceğim. Kamu oyu aracılığı ile  duyurulur….???

Çevreci Kadir Yavuz

Düzenleyen kadiryavuz55 - 23.09.2008 Saat 21:30
Yukarı Dön
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31.08.2009 Saat 10:26

"FİKRİ TAKİP'E DEVAM"

Efendiağalar...

Çankırılıya Çankırı Propagandası Yapanlar...

Eski, yeni ve dahi hiç eskimeyen milletvekilleri...

İşlerinin yoğunluğu nedeniyle Çankırıya gelemeyen milletvekili...

Söz veren, milletvekili...

Çankırı Valiliği...

İl Özel İdare Müdürlüğü...

Sağlık İl Müdürü...

Her konuda ahkam kesen oda başkanları...

İhaleleri üyelerine veren İl Genel Meclisi üyeleri...

Seçimden, seçime ortaya çıkan parti başkanları...

Olmayan muhalefet partileri...

Hastane başladığında ikdidar olan şimdi muhalefet bile olamayanlar...

Kalemini üç-beş şişe viskiye, sekiz on gömleğe sattığı iddia edilen "güdümlü" yerel basının bazı üyeleri...

Neredesiniz? 

Yeni Hastane Binası ne zaman açılacak...

Düzenleyen haberci - 31.08.2009 Saat 10:43
İbrahim ZENCİRCİ
Yukarı Dön
içyeniceli Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01.09.2009 Saat 23:30
Yeni Hastane Binası ne zaman açılacak...

bu arada yeni hastahanenın açılmasını beklerken şuan faal olan hastahanenınde bazı sorunlarını dile getirmek isterim...
temmuz ayında iznnimi gecirmek üzere çankırıda bulundum. hastahane acil servisinde 12 yasındakı yeğenimin tedavsi yapıldı ve bu tedavi için senet düzenlendi. ancak gerekli basvuru ve kayıtları yaptırmama rağmen hastahane sisteminde sgk guvencesi gözükmediği için (hasta 18 yas altı) senet para ödeyerek iptal ettirilmiş. durumu çankırı devlet hastahanesinin web sayfasında ki bilgi edinme hakkı hizmeti aracılığıyla konu hakkında bilgi istedim..

CEVAP:

Konu İlgili Müdür Yardımcısına iletilmiş olup kendisinden "konunun tamamen Sosyal Güvenlik Kurumu ile ilgili olduğu, sgk 'ya müracaat edildiğinde doğru cevaba daha çabuk ulaşılacağı, Kurumumuzda kullanılan SGK Modüle V3 modülünün sorunları bulunduğu ve düzeltilemediği, Benzer sorunların çözümü için kurumumuzun bizzat SGK ya direk görüştüğü" cevaplarına ulaşılmıştır
bana gelen cevap bu. hastahane sistemi sorun çıkarıyorsa bunda benim mağduriyetimin hesabını kım verecek. bu senet burada durursa poikiliniklerden o senedi almadan yararlanamıyorsunuz. size sıra vermıyorlar. zaten sistemde sgk kaydınız gözükmüyor ayrıca polikliniği kullanmak için de para yatırmanız icap edecek.. peki nerede SGK, nerede herkese 18 yasına kadar sağlık hizmeti verecek devlet.. bir bilgisyar sistemi insanın sağlığına kast ediyorsa bunun yuklenici firmaları bu sorunu en kısa zaman da çözmesi yada bu proramın değiştirilmesi gerkmez mi?

Düzenleyen içyeniceli - 01.09.2009 Saat 23:32
i.yıldız
Yukarı Dön
eskidost Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03.09.2009 Saat 10:56

uzun zaman oldu siteye uğramayı öyleki üye listesinde adım bile kalmamış ama maşallah bu hastane hala olduğu yerde ve yarım :)

eskidost
Yukarı Dön
Yazar
Yazar
Simge
Çevreci

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04.09.2009 Saat 00:24

İLİMİZ SAĞLIK SORUNUNDAKİ SİS PERDESİ

Yeni Devlet hastanesi binamız ın inşaatı bitirilip Çankırı halkının hizmetine hala açılamadı? Başbakanımız, Sağlık bakanımız. AKP nin bu güne kadar gelmiş geçmiş tüm Çankırı milletvekillerimiz ce açılacağı yönünde kamuoyu önünde basında söz verilmiş olmasına karşın (Bu sürece gelmiş geçmiş il başkanları parti yöneticileri, mülki idarecilerimizde dahil dir.)

2003 yılı haziran ayında açılması gereken hastanemiz hala hizmete girememiştir.?

Her konuda görüş bildiren sayın vekillerimiz, hastanemizin açılamamasının neden ve ya nedenlerini neden açıklamıyorlar, kamuoyunu tatmin edici bir açıklama neden yapamıyorlar doğrusu merak ediyorum? Çankırı halkı olarak ta merak ediyoruz?

Her toplantıda her platformda sorulmasına karşın sayın siyasilerimize, vekillerimize her defasında açılacağı beyan edilmesine rağmen açılmıyor? Yıl 2009 oldu kos koça altı yıl geçti iki kez Milletvekilliği secimi yaşadık iki kez de belediye başkanlığı secimi yaşadık?

Nüfus sayımına göre Çankırı ilimizin nüfusunda yaşanan büyük düşüş! Çankırı ya bu hastanenin lük olacağı, yönünde alınmış gizli bir hükümet kararı var da! Bizler bilmiyoruz?

Yaksa AKP nin Milletvekili sayısı ilimiz de üçten ikiye düştüğü için AKP iktidarınca ilimize bir caza mı verildi! de bizler bilmiyoruz?  

Yeni devlet hastanemiz bitirilip halkın kullanımına açıldığı zaman özel hastanenin zarar etmesinden mi korkuluyor?

Çankırı halkına bu çektirilen bu eza ve cefa neden dir doğrusu anlamış değilim?

Çevre illerdeki hastanelerimiz Çankırı lı hastalarla dolup taşmakta, Çankırı halkının kendisi de hastası da, cenazesi de  çile çekmekte, sayın yöneticilerimiz, sayın vekillerimiz bu Çankırı halkının yaşadığı eza ve cefayı bilmiyorlar mı?

Acı ama gerçek sürçü lisan ettimse de gene de affola 

Çevreci Kadir Yavuz

Yukarı Dön
Yazar
Yazar
Simge
Çevreci

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09.09.2009 Saat 00:58

Çankırı’da yapımı yıllardır adeta yılan hikayesine dönüşen yeni hastane inşaatı, Sağlık Bakanlığına "kısmi teslim" yapılarak yeni sürecine girdi.

Çankırı Postası’nın elde ettiği bilgilere göre, hastane inşaatını yapan müteahhid firmadan “kısmi teslim” olarak 7 Eylül 2009 tarihi itibari ile Sağlık Bakanlığı tarafından alındı!

Sağlık Bakanlığı İnşaat Dairesi tarafından teslim alınan hastanenin, Bakanlık tarafından yapılacak hızlı bir çalışma ile yeni yıldan önce Çankırılıların hizmetine girmesi hedefleniyor.

Hastanenin teslim alınması ile birlikte yıllardır Çankırı kamuoyunda sürdürülen “meraklı bekleyişin” 1 Ocak 2010 tarihinden önce “mutlu sonla” bitmesi başta sağlık hizmeti alacak olan vatandaşımızla bölge halkını mutlu edecek.

Sağlık Bakanlığı tarafından teslim alınan hastanenin, önümüzdeki günlerde Çankırı Valiliğine teslimi gerçekleşecek.

Bu teslimle birlikte yıllardır tamamlanması için gösterilen sabır ile birlikte hastane kapısında kaderine terk edilmiş iş makinası da kısa süre içerisinde bulunduğu yerden kaldırılarak hurdacıda ömrünü tamamlayacak.

“Geç olsun da güç olmasın” diyen atasözüne uygun olarak, bizler de Çankırı Postası olarak bölge halkına hizmet verecek olan 180 yataklı devlet hastanesinin Çankırı’ya hayırlar getirmesini diliyoruz.

Yıllarca açılması beklenen Çankırı Devlet Hastanemiz gerçekten açılacak mı? Doğrusu ben hala karamsarım!

Belki Çankırı tarihinde hiçbir konuda bu denli meclis araştırması verilmedi? Hiç bir konuda bu denli yerel basın Ulusal Basında haber yapılmadı? Tüm bunlara karşın Yeni Hastane Binamızın neden yapılıp hizmete açılmadığını hiçbir yetkilimiz, siyasimiz çıkıp ta kamuoyunu tatmin edici bir açıklaması olmadı?

Yeni  Devlet Hastanemiz Yapılıp hizmete girmiş dahi olsa! Bu kara leke Çankırı tarihinde bir kara sayfa olarak yerini alacaktır.

Çevreci Kadir Yavuz

Yukarı Dön
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09.09.2009 Saat 22:41

Sayın Yavuz,

Yeni Çankırı Devlet Hastanesinin neden açılamadığı konusunda idarecilerin ve siyasilerimizin sessizliği manidardır. Çankırı Araştırmaları Sitesi olarak üyelerimizle 2005 yılında konuyu kampanya haline getirmiş ve bugüne kadar üzerimize vazife olmadığı halde kurumlarla yazışmalar yapmış, ulusal basına konuyu taşımış, ilimiz dışından vekillere bile önergeler verdirmiş bulunmaktayız. Ancak o günlerin iktidar partisinin Başkent il başkanı bugünkü konumu kadar etkin olan koltuğunda dahi bu meseleyi görmemiştir. Dolayısıyla bugünün milletvekillerinin günlük yapacakları iş sıralamasında böyle bir yatırımı takip zannımca gayetle alt sıralarda yer alacaktır.

Çankırı’nın birileri tarafından sahiplenilmesi, temsil edilmesi, sorunlarının takip edilip çözülmesinin bir türlü gerçekleşmediğini          görüyoruz. Benim tavsiyem artık genel seçimlerde Çankırı Milletvekilliğine yer verilmesin ve parti teşkilatları da lağvedilsin.

Ahmet GÜLŞEN

Yukarı Dön
Yazar
Yazar
Simge
Çevreci

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03.02.2010 Saat 18:11

Siyasi Otorite Hastane binası için çalışma içerisinde

Açıklama: ALİ KÖR
Kategori: Gündem
Eklenme Tarihi: 01 Şubat 2010
Geçerli Tarih: 02 Şubat 2010, 10:17
Site: Bizim Çankırı Gazetesi
URL: http://www.bizimcankirigazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=213

Siyasi Otorite Hastane binası için çalışma içerisinde 

Gazetemizin 28 Ocak 2010 tarihli sayısının manşeti olan “Trilyonlar harcanarak halka hizmete yapılan Devlet Hastanesi bir türlü açılmıyor. Halk için yapılan hastanenin halkın hizmetine neden açılmıyor?”  haberimiz ses getirdi.

Cuma günü akşamı Ankara’da birlik ve beraberlik içerisinde Çankırı hizmetlerini takip eden Ak Parti İl Başkanı Avukat idris Şahin, Belediye Başkanı İrfan Dinç ile birlikte olan Milletvekilimiz Dr. Nurettin Akman birlikte beni telefonla arayarak “Seni kutluyoruz. Bizim unuttuğumuz hastane binası konusunu Çankırı’nın gündemine taşıyarak, çok ustaca ve usta cümleler seçerek gayet güzel bir yazı yazmışsınız. Sana teşekkür ederiz.” Dediler.

Şu anda Çankırı hizmetlerini takip için Parti Başkanı, Belediye Başkanı ve Milletvekili olarak birlikte işleri takip ettik,  etmekteyiz diyerek söze başlayan Milletvekilimiz Dr. Nurettin Akman “ Pazar günü yapılan toplantıda biz Devlet Hastanesini unuttuk. Siz konuyu takip ettiğiniz için ben size teşekkür ediyorum.  Çankırı’dan İl Başkanı Avukat idris Şahin ile Belediye Başkanı irfan Dinç bugün Ankara’ya gelirken gazeteyi getirmişler, birlikte Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ’ı ziyaret ederek gazeteyi önüne koyup okuttuk.  Sayın bakan en yakın bir tarihte Çankırı’yı ziyaret ederek konu hakkındaki kararını verecek.

Buluşmamızda bize aktarılan bilgilere göre; İnşaatın müteahhidi inşaatı yaparken yanlış malzeme kullanmış.  Sorun tartışılıyor.  Bakanlık eksiklikleri gidermek için ihaleye çıkıp, iki ay içerisinde eksiklikleri tamamlayacak.

Sayın bakanımız Recep Akdağ eski hastanenin tamamen boşaltılmasını istiyor. Çankırı, eski hastanenin bir bölümünün kalmasını istiyor.  Bakan Akdağ yeni hastane binasına taşınmanın çabuklaştırılması yönünde ısrarlı. Siyasi otorite olarak bizlerde bu görüşteyiz. Halk için yapılan bir yerin halka hizmete açılmasından daha doğal bir şey yoktur.  Biz konunun takibindeyiz. “ dedi.

Çankırı için takip ettikleri projeler hakkında bilgilerde veren Milletvekilimiz Dr. Nurettin Akman, “ Belediye Başkanlığımızın getirdiği DDY Arsalarının yeniden yapılandırılması konusunu DDY ile görüştük, epeyce mesafe alındı.  Yine DDY Makas Fabrikası konusunda epeyce mesafe alındı. Maliye Bakanlığı Bakanlar Kurulu kararı için girişimlere başladı, kısa sürede çıkacak bakanlar kurulu kararı ile burada da yeniden yapılanma ile birlikte personel alımı başlayacak.  Altyapının yenilenmesi için kaynak bulma çalışmalarımız devam ediyor.” Dedi.

Bizim Çankırı Gazetesi olarak bizlerde görevimizi yapmanın mutluluğu içerisinde bulunduğumuzu belirterek “Bizler Çankırı’nın gündemini tayinde sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz. Halka hizmetin doğru yönünü sizlere göstermek bizler için bir mutluluk, Çankırı halkının bir kazancı. Devlet Hastanesi yeni binasına taşındığında halk tam bir hastane görecek. Ufak-tefek aksaklıkları sorun yapmadan çözüm üretenleri de bizler kutlar, halkın sağlığına değer verenleri her zaman takdir eder, kendilerine halk adına teşekkür ederiz

Parti Başkanı, Belediye Başkanı, Milletvekili birliği Çankırı’nın gücü olarak görülmekle beraber, etkili çalışmalar yaparak, Çankırı’ya kazandıracağa benziyor.  Herkesin temennisi ve özlediği birlik nihayet Ak Parti’de sağlandı. Bu güç birliğinin eksik olmamasını temenni ediyoruz.

İlimiz devlet hastanesi ile ilgili haberi yorumsuz olarak şimdilik sunuyorum konu ve konulara ilişkin görüş ve eletirlerimi daha sonra sunacağım                                            

Düzenleyen kadiryavuz55 - 03.02.2010 Saat 18:14
Yukarı Dön
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04.02.2010 Saat 15:03
28 Ocak 2010 tarihli  Bizim Çankırı Gazetesine manşet olan;

“Trilyonlar harcanarak halka hizmete yapılan Devlet Hastanesi bir türlü açılmıyor. Halk için yapılan hastanenin halkın hizmetine neden açılmıyor?  diyerek, haberine ses geldiğini iddia eden,

Çankırının "medya duayeni" Sayın Ali KÖR'ün Dikkatine!

15.03.2006 tarihinde bu sitede başlatılan, yani, Bizim Çankırı Gazetesinde haber yapılmasından yaklaşık 5 (beş) yıl önce, tartışmaya açılan "Yeni Devlet Hastanesi İnşaat Kampanyası"  başlığı altındaki tüm yazılanları, yorumları, 10.000 (Onbin) üzerindeki okunma oranını görmesini, soyadı gibi "kör" olmamasını dileriz.

"Pazar günü yapılan toplantıda biz Devlet Hastanesini unuttuk. Siz konuyu takip ettiğiniz için ben size teşekkür ediyorum."
Diyen Milletvekilimize ve siyasilerede Koca Ragıp Paşa'dan özlü söz: 

"Secaat arz ederken merd-i kıpti sirkatin söyler"

Saygılar bizden..

Düzenleyen i.zencirci - 04.02.2010 Saat 15:07
İbrahim ZENCİRCİ
Yukarı Dön
melih18 Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05.02.2010 Saat 22:02
Değerli bir Çankırılı olan sayın Mustafa Genç in Çankırının "BAKANI" olarak sıfatlandırdığı Nurettin Akman ne iş yapıyor çok merak ediyorum. Sadece şu Ankara-Çankırı karayolu onlar için utanç olması için yeter de artar bile. vekiller Çankırıdan bi haber yaşadıklarını en iyi Çankırı yolları söylüyor.

Düzenleyen melih18 - 05.02.2010 Saat 22:02
melih yumak
Yukarı Dön
ilhandemirtas Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07.02.2010 Saat 14:42
Osmanlı Arşivi belgeleri ışığında Çankırı'da ilk hastahanenin kurulması ve açılışını konu alan bir makale hazırlamaktayız, kısa sürede bitirmeyi umuyoruz. Yaklaşık 120 yıl önce Çankırılının meselesine nasıl sahip çıktığını ve merkezi yönetimlerin de yine aynı duyarsızlıklarını görmek hem biraz acı acı güldürecek hem de derin derin düşündürecektir.
Yukarı Dön
Yazar
Yazar
Simge
Çevreci

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07.02.2010 Saat 21:59

YENİ DEVLET HASTANEMİZ  !!!

Sayın bakanımız Recep Akdağ eski hastanenin tamamen boşaltılmasını istiyor. Çankırı, eski hastanenin bir bölümünün kalmasını istiyor.  Bakan Akdağ yeni hastane binasına taşınmanın çabuklaştırılması yönünde ısrarlı. Siyasi otorite olarak bizlerde bu görüşteyiz. Halk için yapılan bir yerin halka hizmete açılmasından daha doğal bir şey yoktur.  Biz konunun takibindeyiz. “ dedi.

Sayın bakanımız Recep Akdağ eski hastanenin tamamen boşaltılmasını istiyormuş! Neden acaba ?

Hizmet veren Devlet hastanemiz yeni binasına taşınınca söz konusu hastanemiz yerle bir edilip arsa kazanı mı sağlanacak!

Çankırı halkı arasında genel kabul görmüş olan hastane ile ilgili görüşten sayın siyasilerimizin haberi yok mu acaba!

Kabul gören Çankırı halkının görüşü şu dur her iki hastanemizde hizmet sunsun – Hastanede ki yığılmaların önünü bu şekilde ancak geçilebilineceği yönündedir.( Yeni devlet hastanesinde yeterli polikinlik sayısı olmayacağı – Teknik donanım araç ve gereç yönünden yetersiz kalacağı - yeterli doktor teknik personelin olamayacağı- olsa bile yine yeterli hizmetin alınamayacağı, ulaşımda zorunlar yaşanacağı, park zorunu dahi insanları çileden çıkartmaya yeteceği yönündedir!

Devlet Hastanesi yeni binasına taşındığında halk tam bir hastane görecek. Ufak-tefek aksaklıkları sorun yapmadan çözüm üretenleri de bizler kutlar, halkın sağlığına değer verenleri her zaman takdir eder

Yeni Devlet hastanemizin ufak tefek aksaklıklarına bir bakalım o halde nelermiş?

Hava muhalefeti olduğu günlerde kara nakil vasıtaları hastaneye çıkamaz! Kazalara neden olur. Yol öylesine dik  ki ?

Çevre düzeni yok denecek durumda hala inşaat atıkları, inşaat malzemeleri durmakta,

Yeni devlet hastanemiz inşaatı uzadıkça etrafında yapılanmalar çığ gibi geldi! Söz gelimi Caminin yanına üç katlı bina yapıldı, Bu bina kuran kursu, Cami derneği imam evi, hoca evi gibi işlev görmektedir.? Devasal Kız kuran kursu yapıldı, Çevre tasarımı ( Bahçe duvarlarının yapılması-gece aydınlatmasının yapılması) dahi yapılmış durumda, Bir kısım alansa çevrilmiş durumda muhtemelen de burası yakın zamanda yapılaşma olacak gibi?

( Medikalcı-Eczane-ecza deposu gibi)

2003 yılında hizmete girmesi gereken Yeni Devlet hastanemiz neden bu güne kadar açılmadı. Yeni Hastane Binamızın neden yapılıp hizmete açılmadığını hiçbir yetkilimiz, siyasimiz çıkıp ta kamuoyunu tatmin edici bir açıklaması olmadı?

Yeni Devlet Hastanemiz Yapılıp hizmete girmiş dahi olsa Bu kara leke Çankırı tarihinde bir kara sayfa olarak yerini alacaktır!

Çevreci Kadir Yavuz

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.16
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Popup Örnek