2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Araştırmalar » Çankırı İçin Düşünüyorum » Seçim Dosyası
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 2011 Seçim dönemi adayadayları ile ilgili açıklama
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Kilitli Forum2011 Seçim dönemi adayadayları ile ilgili açıklama

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
mevlütdudu Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Status: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mevlütdudu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 2011 Seçim dönemi adayadayları ile ilgili açıklama
    Gönderim Zamanı: 17.07.2011 Saat 23:00
Ben 62 yaşında bir insanım,yani 1960 tan beri Türkiyenin siyasi hayatını takip etmiş durumdayım.1960 tan bu güne politikacılar,yani Çankırı halkından oy alıp,Milletvekili olan politikacıların büyük çoğunluğu Çankırı halkının oyunu alıp milletvekili olmuş ama çankırı halkına hiç bir hizmet vermemiş veya verememiştir.Bunun sonucunda Çankırı ve ilçeleri nufusuna kayıtlı insanların en az %80 i Çankırıda geçinemeyip gurbete çıkmıştır.
Ankara ve istanbulda enaz üç veya 4 milletvekili çıkaracak kadar insanımız vardır.Ancak Çankırılı ne hikmetse bir araya gelememekte ve oy gücünü Çankırıda olduğu gibi oralardada kullanamamaktadır.
Çünkü Çankırılı iyiniyetli,saf,dindar ve vatanseverdir.Ona on kere söz verilip tutulmasa on birinci sözün tutulacağına inanır ne hikmetse. Onun bu özelliklerini bilen siyasetçiler, dinden imandan bahsederek çankırılının oyunu alırlar.O yüzdende başka birşey yapmalarına gerek kalmaz.Bol bol dinden imandan bahsedilmesi Çankırılının oyunu almaya yeter.
Heleki bu partiler yasası ile zaten milletvekillerini Parti Genel Başkanları seçmektedir,milletvekili adaylarının halktan çok Genel başkana yaranmaları sonuç aldırır.Eh sağ parti Genel Başkanlarıda bilirki çankırılı dindar ve milliyetçidir,biraz dinden imandan vatandan bahsetmek yeterde artar bile.Başka bir şey yapmaya gerek duymazlar.
Çankırıya hizmet gelmesi isteniyorsa Çankırılı önçelikle inancını ve vatanseverliğini sömürtmemelidir.Kim hizmet ve yatırım getirecekse ona oy vermeli, tutulmayan sözlerin sahiplerine bir daha oy vermemelidir.Kimse Çankırılıyı çantada keklik görememelidir.Amerikalı Rockfellerin Türkiye için söylediği şu şafı iyi öğrenmeliyiz."Oltadaki balığa yem verilmez"demiştir Rockfeller.Çankırılı ne oltadaki balık olmalı nede çantadaki keklik.Eğer bu durum yani oltada balık yada çantada keklik durumu devam ederse Çankırının en iyi niyetli Milletvekilleri bile hizmet ve yatırım getiremezler.Çankırı mutlaka Parti genel başkanlarına hizmete göre oy vereceğini hissettirmelidir.Ancak oy kaybı korkusu Çankırıya yatırım ve hizmet getirebilir.

Ø°²³
Yukarı Dön
adasci Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı adasci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15.04.2011 Saat 19:23
12 Haziranda yapılacak olan seçimler için İstanbuldan aday adayı olan hemşerilerimizden bir kişi hariç yine aday yapılmadılar. 1.Bölge 11.sırada aday gösterilen bu hemşerimizin de seçilme ihtimalide zayıf gözüküyor. Ne güzelde hayaller kurmuştuk 9 tane aday adayımız vardı ümitliydik. Bu kez istanbulda Çankırılı adaylarda olacak diye. Maalesef siyasi partiler bütün hayallerimiz alıp götürdüler. Üzülmek hep Çankırlıların kaderi mi? olacak. Demek ki Çankırılar olarak gücümüzü siyasi partilere gösterememiş olmalıyız ki bizi fazla dikkate almadılar. Yada Çankırlıların oyunu çantada keklik görüyorlar. Kısacası İstanbulda yaşayan biz Çankırılıları bu durum fazlasıyla üzmüştür. Ümitlerimizi ve hayallerimizi bir sonraki bahara bırakmaktayız. Tüm hemşerilerimize saygı ve sevgilerimle, çok selamlar.. ALİ DAŞCI
Yukarı Dön
ozanyazar Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ozanyazar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15.04.2011 Saat 11:53
Orjinalini yazan: Recep Gülşen Recep Gülşen Yazdı:

Bir elimde iğne, diğer elimde çuvaldızı... Yaşım itibariyle (30-35 yıllık) geçmişten itibaren düşünüyorum:

Çankırı için şunu yaptım, memlekete şu eseri kazandırdım, temsil ettiğim halkımın şu şu şu sorunlarını çözdüm, haklarını aramalarına öncülük ettim... diyebilecek bir vekil olarak aklıma pek kimse gelmiyor.

Sadece Nevzat Ayaz'ın, bakanlığı döneminde açtığı bazı okullar var aklıma gelen.

Özellikle son dönem vekillerimiz, güçlü ve yatırımcı bir tek parti iktidarı avantajını bile kullanamadılar.

...

Derdimizi deşiyorsunuz, seçim zamanı aslan, seçimden sonra halka uzak, hizmete uzak kuzu istemiyoruz...

"Siz ne derseniz deyin, X partiden aday olmuşum %100 kazanır, keyfime bakarım" deniyorsa yazıklar olsun.
Çankırı'lı
Şair-Kısa Öykü Yazarı

Ahmet Ünal ÇAM

Yukarı Dön
Koray ÇAM Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Koray ÇAM Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15.04.2011 Saat 01:13

Milliyetçi Hareket Partisi Ankara 1. Bölge 6. sıra adayı Recep DUMANLI hemşehrimizdir. Kendisi ile irtibat kurduğumda buradan tekrar paylaşacağım.

Sevgi ve saygıyla...
Koray ÇAM
Yukarı Dön
ahmetgulsen Açılır Kutu Gör
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge
Cansaati.Org Yazı İşleri Sorumlusu

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ahmetgulsen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15.04.2011 Saat 00:34

2011 Genel Seçim Adayları kesinleşti. Şimdi Çankırı'nın tüm adaylarından kendi seçim beyannamelerini sunmalarını bekliyoruz. Seçim beyannamesini bize ulaştıran ve/veya siteye ekleyen adayların ana sayfada parti logoları ve kendi resimleri ile tanıtımı yapılacaktır, mail grubumuza, üyelerimize bilgileri ulaştırılacaktır. Seçim beyannamesi kaleme alamayan veya ulaştırmayan adaylar ile ilgili bir tanıtım gayretimizin olmayacağını ilan ediyoruz.

Bizim için ilk seçim partiden önce Çankırı için aday olanlarla kendisi için aday olanları birbirinden ayırabilmektir. Kararımızı verebilmek için de adayların kendi beyanlarını bekliyoruz.

Ahmet GÜLŞEN

http://smmmahmetgulsen.wordpress.com/
Yukarı Dön
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ahmetgulsen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02.04.2011 Saat 14:18
Ahmet GÜLŞEN

Yukarı Dön
Metin YILMAZ Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Metin YILMAZ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31.03.2011 Saat 23:59

Düzenleyen Metin YILMAZ - 01.04.2011 Saat 00:01
Yukarı Dön
Recep Gülşen Açılır Kutu Gör
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Recep Gülşen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09.03.2011 Saat 11:37

Bir elimde iğne, diğer elimde çuvaldızı... Yaşım itibariyle (30-35 yıllık) geçmişten itibaren düşünüyorum:

Çankırı için şunu yaptım, memlekete şu eseri kazandırdım, temsil ettiğim halkımın şu şu şu sorunlarını çözdüm, haklarını aramalarına öncülük ettim... diyebilecek bir vekil olarak aklıma pek kimse gelmiyor.

Sadece Nevzat Ayaz'ın, bakanlığı döneminde açtığı bazı okullar var aklıma gelen.

Bir de çocukluğumda inşa edilen MKE Fabrikası.. (Bu da dönemin hükümetlerinin ağır sanayi hamlesinin bir yansıması herhalde. Ama böyle bir yatırımı memlekete çekmek te önemsiz sayılamaz.)

...

Özellikle son dönem vekillerimiz, güçlü ve yatırımcı bir tek parti iktidarı avantajını bile kullanamadılar.

Hükümetin tüm ülke genelinde başlattığı duble yol ve üniversite konusunda vekillerimizin ve yerel siyasetçilerimizin ne kadar mahir ve iş/hak takipçisi olduklarını müşahede ettik (!). Türkiye'nin her yerinde yapılmakta olduğu gibi, yapılmakta olan duble yolumuzu büyük bir hızla(!) ve mükemmel kalitede derhal bitirerek, Çankırı'yı gölgesinde yaşadığı Ankara'ya hızla bağladılar(!) Üniversite konusunda da çok hızlı davrandılar. Müthiş bir kampüs(!) kurarak, Türkiye'nin ve dünyanın en iyi hocalarını Çankırı'ya getirip diğer şehirlerle birlikte son grup şehirler arasına Çankırı'nın da alınmasıyla üniversitenin şehre kazandırılmasına (eh son anda da olsa) muvaffak bir hükümetin bireyleri olmayı hak ettiler(!).

...

Seçmen ve halk olarak biz ne yaptık?

Vekillerimizi ticaretimiz için ihale takipçisi, eşimiz dostumuz, oğlumuz kızımız için iş kapısı olarak görmekten başka bir isteğimiz oldu mu? Memleketin ve Çankırı halkının hayrına olacak, umumun işine yarayacak hangi iş için ricada bulunduk, baskı yaptık?

Hem siyasetçilerin bizlerle; hem de bizlerin siyasetçilerle ilişkisinde ölçümüz vicdan mı oldu yoksa cüzdan mı?

Kaç tane işadamımız bir araya gelip daha büyük ölçekli ve kurumsal şirketler kurdular? Kaç tanesi, dükkanına, fabrikasına, makina ve ekipmanlarına harcadığı para ve zamanın çok cüz'i de olsa, bir kısmını personeline, elemanına harcadı?

OSB'de ya da başka bir yerde, Çankırı'da çalışır vaziyette ve rantabıl kaç fabrika var?

Kaç tane vakıf veya dernek oyun eğlence ve hemşehri buluşmasından öte çalışmalara imza attı?

Bu şehirden kaç yıldır bir spor dalında, bilim dalında, sosyal alanda başarısından söz edeceğimiz şampiyon çıkmıyor?

Kaç tane sanatçısı var bu şehrin, yaşayan?

Kaç tane ilim adamı? Sözüne güvenilir ve el-emin olan kaç kişi var?

...

Lügatimden silmemiş olsam, Çankırı için "ümitsiz vakıa" diyebilirdim. Ama ümitsizlik, bir mü'minin bilmemesi ve hayatından silmesi gereken bir şey.

...

Herşeyi siyasetçiden beklemek doğru değil.

Şehrin öncelikle kendi dinamiklerini harekete geçirmesi gerek. Sivil toplum ve şehrin kanaat önderlerine (varsa böyle birileri) çok iş düşüyor.

Vekillerin ve diğer yerel siyasetçilerin de kendi dar parti çerçevelerinden çıkıp daha geniş fotografı görmeleri gerek. Aksi halde hizmet üretmek mümkün olmaz ve de olmuyor.
Recep Gülşen
Yukarı Dön
Şeref IŞIK Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Şeref IŞIK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08.03.2011 Saat 15:16

Bütün seçileceklerin  ülkemize güzel hizmetler vermesini temenni ediyoruz.Hak eden, hizmet eden,  çalışan kazansın.

Düzenleyen Şeref IŞIK - 08.03.2011 Saat 15:23
Şeref IŞIK
Yukarı Dön
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ahmetgulsen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08.03.2011 Saat 14:54
MHP aday adayı sayın KICIMAN ilk makalesini gönderdi.
Ahmet GÜLŞEN

Yukarı Dön
nuri lafci Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı nuri lafci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06.03.2011 Saat 01:58

Sivil Toplum Kuruluşları iyi bir çalışma ile Ankarada oturan hemşehrilerimizi bilgilendirip,Emekli olanları,Çankırıda,İlçelerde,Belde ve Köylerde evi olanlar ikametlerini buralara taşımış olsalar dı 2 Millet Vekil sayısına düşmezdik.Şahsım bir emekli olarak ikametim Kalfat dır.

Nuri LAFCI
Yukarı Dön
ONsekiz Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ONsekiz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02.03.2011 Saat 13:46
Çankırı'nın Milletvekili sayısı İKİ.
Barbaros Duman
Yukarı Dön
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ozanyazar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02.03.2011 Saat 12:09
İllere göre milletvekili sayıları açıklanmış diye duydum.
Çankırı milletvekili sayısında artma/azalma var mı acaba?
Çankırı'lı
Şair-Kısa Öykü Yazarı

Ahmet Ünal ÇAM

Yukarı Dön
reis18-81 Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı reis18-81 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01.03.2011 Saat 14:28
Çankırı için düşünen, araştıran bir vekil...
aslını unutmayan satmayan bir vekil...
Şöyle Mecliste Çankırı diyen bir vekil...
Çankırı demeyi geçtim, Kürsüden konuşan bir vekil...
seçimden seçime soran değil....
haftalık görüşen bir vekil...
yolları eksik kalmış,
 yapılanı sel almış,
hakkımızı el almış deyip...
haykıran bir vekil..
Çankırıyla barışık,
garip halkına aşık,
yetim çorbasına kaşık,
olacak bir vekil istiyorum...
tarımına kafa yoran,
esnafına hatır soran,
halk nerdeyse orda duran...
dimdik bir vekil istiyorum...
hak adına imza atan,
çok çalışıp az yatan,
hayırlara hayır katan,
dürüst bir vekil istiyorum...
kısaca ben ÇANKIRIYI  hak eden bir vekil istiyorum...

NE MUTLU TÜRKÜM DİYEBİLENE
Yukarı Dön
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı reis18-81 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25.02.2011 Saat 14:29
sahi öyle bir ticaret odası varmı..
benim bildiğim apsarı göleti koruma derneği vardı...
Yukarı Dön
haberci Açılır Kutu Gör
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge
Canssati.Org Haber Servisi

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı haberci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25.02.2011 Saat 13:19
FİKRİM GELDİ!

Çekilin yolumuzdan, açın ÇANKIRILININ önünü, durduramazsınız…

“İzmir'de köylü Çankırı'da "Aristokrat" geliyor

"Ağlarkaya’dan yuvarlanınca, Kucaklama Taşını bulamayanlara oy vermeyin"

Ben adayım... Hemde yazarım!

İşte bunlarda seçim vaadlerim...

Çankırı Belediye Sipor AS Başkanlığına Ali ŞEN’i atayacağım. 

Çankırı Belediye Sipor Teknik direktörlüğüne Fatih TERİM getireceğim. Zico, Gerest, Tigana yardımcı hoca olacak. 

Çankırı Belediye Sipor’un Galibiyet pirimi her maç için; 1 (yazı ile bir) milyon dolar yapacağım. (Beraberliğe yok. Mağlubiyet olursa, gereği yapılacak) 

Futbol Federasyonu Başkanlığına  Erdoğan Küçükbabuçcu ağabeyimi getireceğim. Çankırı Belediye Sipor her maça 3-0 galip başlayacak.

Cefakar, vefakar taraftara kombine bilet, ısıtmalı loca ve de koltuk.(maç esnasında, çay, kahve, tarhana çorbası açık büfe olacak) 

Çankırı Belediye Siporu hem Süper lig, hemde Kupa Şampiyonu yapacağım. (ya olacak, ya olacak) 

Çankırı Belediye Sipor’a  UEFA ve Şampiyonlar ligi kupasını, ikisini birden aldıracağım.   

Çankırı Milletvekili sayısı 18’e (yazı ile on sekiz) çıkaracağım. 

Çankırı da madem Deniz Ticaret Odası var. Denizi de ben getireceğim. 

Devam edecek...

Merak edene:

Yukarıda yazılanlar 2007 de Çansaatinde yayınlanan, Seçim Dosyası bölümünde "Fikrim Geldi" başlığı altındaki seçim vaadlerimden alıntıdır. Her türlü telif hakkı tarafıma ait olup, izinsiz kullanılamaz. 

Düzenleyen haberci - 25.02.2011 Saat 13:21
Cansaati.Org
Yukarı Dön
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Şeref IŞIK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25.02.2011 Saat 13:10
Bu site Çankırı Araştırmaları Sitesimi, Siyasi Partileri Tanıtma Sitesimi.Önce buna bakmak lazım.Bence Çankırı Araştırmaları ile ilgili yazılar yazılsa, çalışmalar yapılsa iyi olur diye düşünüyorum.Sitenin kuruluş amacıda bu değilmi.
Şeref IŞIK
Yukarı Dön
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı reis18-81 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25.02.2011 Saat 11:36
5 SENE ÖNCEKİ RÜYA VE BUGÜNKÜ GERÇEKLER...
Nereden nereye değerli dostlar, kim derdiki Çankırı ili birgün BÖYÜKŞEHİR belediyesi olacak diye...
2000 li yılların başında bir anadolu kasabasını andıran ilimiz, daha sonraki dev yatırımlarla birlikte planlı bir şekilde büyümüş ve bugün artık BÖYÜKŞEHER belediyesi olmuştur.
kısa zamanda yapılan büyük işler neticesinde;

- artık kahvehanerde inlerle cinler masa tenisi oynamakta....

-2 vekil çıkaran il, 10 vekile evsahipliği yapmakta....

-yılda yüzlerle ifade edilen yerli ve yabancı turist sayısı 100 binleri bulmakta...

-çankırı tuzundan yapılan ürünlerin ihracatından yaklaşık 4 milyar dolar gelir edilmekte...

-kalecik, tosya, eskipazar, ovacık, araç ilçeleri Çankırıya bağlanmak için dilekçe vermekte...

-süper lig takımlarımızdan Çankırı spor UEFA ya katılmaya hak kazandı...

- 5. ci organize sanayi bölgesinde uluslararası dev şirketlerin fabrikaları üretimlerine başladı...

-BİRDE BAKTIM Kİ SABAH EZANI OKUNUYOR, HAYRA YORALIM, HAYIR OLSUN İNŞALLAH.....
 akşam vaktı geçti...
yine zabah oldu...
yatsıyı kıldık çok şükür...
ve aradan 5 yıl geçti....
biz hala rüyadayız....
aynı tas aynı hamam...eğer hala kapanmadılarsa...
Kim haklı kim suçlu kim günahkar  bi önemi varmı...
sonuç ortada...

Dua ile efendim

Yukarı Dön
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı reis18-81 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25.02.2011 Saat 09:48
Ankaraya en yakın, hizmete en uzak günden güne eriyen
 GÖZBEBEĞİMİZ, YAVUKLUMUZ, SEVDAMIZ, ÇANKIRIMIZ...
sen küçülmeyi haketmedin ama ne yazıkki ülkemin en çok göç veren illerinden biri haline geldin...
bunun sebepleri
çeşitlidir, bahanesi çoktur,
ama aslı şudur...!
DEĞERLERİMİZE DEĞERİNDE DEĞER VERMEDİK...
En bariz örneği Sayın Nevzat AYAZ dır.
2011 yılında yapılacak genel seçimlerde
kendi kişisel ikballeri peşinde koşan,
servetine servet katan,
genel başkanının önünde 1001 takla atan,
mecliste sürekli yatan,
Meclis kürsüsüne sadece YEMİN TÖRENİNDE çıkan,
 120 km yoldan hemen bıkan,
yapılanlarıda yıkan..
BİR VEKİL ADAYI İSTEMİYORUM...
Dua ile...
Yukarı Dön
ONsekiz Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ONsekiz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05.02.2011 Saat 09:09
Aday olacak kişiler sadece seçim dönemi arzı endam etmemeli.Helede aday olamayınca partisine ve iline küsen kişiler bu işe hiç soyunmasın.
Yukarı Dön
iseymenoğlu Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı iseymenoğlu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02.02.2011 Saat 14:07
Bize bizden biri olmalı yada herkesten daha çok tanımalı.Demokratik olmayan zorlamalarla bir anlamda paraşütle yukarılardan değil,emeği ile sürünerek ,yürüyerek ,koşarak gelmeli.Herkesi kucaklayarak,anlayarak ,bilerek vizyonu ve ideali olmalı.Elbette en önemli olanda bir oy un değerini bilen toplumsal deneyimli,ülke gerçeğini yakından gören hesap sorabilen düşünen hemşerilerimize daha çok ihtiyaç var.Mazide fötr şapkamı göndersem bana bir ton OY çıkar diyen anlayışlara bu toplum yüz vermemeli.Ülke sorunlarının yoğunluğu kadar ÇANKIRI' mızında çok önemli sorunları olduğunu haykırmak adına genel seçimler fırsat olarak değerlendirilmeli.İçi boş süslü cümleler bu mahsun yerin çaresi olamaz.Siyah yada lacivert takım elbiselerin albenisi kimsenin gözünü kamaştırmasın.GÜN hesab sorma günüdür.Haydi rast gele,yeni ufuklara güzel günlere

Düzenleyen Ayborahan - 02.02.2011 Saat 17:09
Yukarı Dön
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Şeref IŞIK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01.02.2011 Saat 16:22

Sayın Metin YILMAZ beyin,
Çankırı için açılmış yüzlerce başlığa tek satır yazmayan aday adayından bize ne!Yarın, öbür gün adaylık olmayınca buharlaşıp gidecek nasıl olsa...
yorumunun  altına aynen imzamı atarım.

Düzenleyen Şeref IŞIK - 01.02.2011 Saat 16:24
Şeref IŞIK
Yukarı Dön
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ozanyazar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31.01.2011 Saat 12:18
Orjinalini yazan: Metin YILMAZ Metin YILMAZ Yazdı:

Çankırı için açılmış yüzlerce başlığa tek satır yazmayan aday adayından bize ne!Yarın, öbür gün adaylık olmayınca buharlaşıp gidecek nasıl olsa...

Hemen kızmayın, belki vizyonu yoktur. En uzak hedefi seçilmektir belki, seçimden sonrası için planı yoktur...

Neyse (her şakada bir gerçek payı vardır misali) vizyonu olanların ideallerini, planlarını paylaşmalarını bekliyoruz.
Çankırı'lı
Şair-Kısa Öykü Yazarı

Ahmet Ünal ÇAM

Yukarı Dön
Metin YILMAZ Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Metin YILMAZ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29.01.2011 Saat 01:01
Yukarı Dön
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ahmetgulsen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28.01.2011 Saat 10:53

2011 Seçim dönemi aday adayları ile ilgili açıklama

Çankırı Araştırmaları Sitesi ilkeli yayıncılığı gereği tüm aday/aday adaylarına eşit mesafededir. Ancak aday adaylarınca her Çankırı sitesine gönderilen, noktasına dokunmadan yayınlanan adaylık haber metinleri ile ilgilenmemekteyiz. Lütfen, adaylığınızı veya aday adaylığınızı açıklamak istiyor ve bizden duyuru için yardım bekliyorsanız bilin ki biz de sizden sitemize üzerinde çalışılmış, özen gösterilerek hazırlanmış Çankırı'nın sorunları ve bunlara çözüm yolları ile vizyonu hakkında bir/birkaç makale bekliyoruz.

Ahmet GÜLŞEN

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.16
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Popup Örnek