2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Araştırmalar » Çankırı İçin Düşünüyorum » Seçim Dosyası
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Çankırı Vekillerinden Mektubumuza Cevap G
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

 


Kilitli ForumÇankırı Vekillerinden Mektubumuza Cevap G

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Fatih Bayram Açılır Kutu Gör
haberci
haberci
Simge

Kayıt Tarihi: 31.12.2005
Şehir: Ankara
Status: Aktif Değil
Points: 196
Mesajın Direkt Linki Konu: Çankırı Vekillerinden Mektubumuza Cevap G
    Gönderim Zamanı: 02.03.2011 Saat 15:46
Çankırı Gençlik Temsilcisinden önemli uyarı : Değerli Okurumuz, aşağıdaki mektup metnini lütfen bir bütün halinde okuyunuz, tamamını okumadan sayfadan ayrılmanız, sizi yanlış intibalara sevkedebilir.. Anlayışınız ve bizlere 3 dakikanızı ayırdığınız için teşekkürler..
___________________________________________

     MEKTUP METNİ

     Sayın Çankırı Gençlik Temsilcisi ,

     Bundan yaklaşık 3.5 yıl evvel, 2009 genel seçimlerinden 72 gün sonra kaleme almış oldugunuz aşağıdaki mektubunuzu 2011 seçimlerinin yaklaştığı bugünlerde cevaplamak ve bizlerden isteklerinize yönelik icraatlarımızdan bahsetmek istiyoruz.
     Allah'a şükürler olsun ki , mektubunuzun giriş bölümünde belirttiğiniz cebi vaat dolu ama icraatte esamesi okunmayan vekillerden olmadık, ne söylediysek yaptık, ne yaptıysak onu söyledik seçmenimize ..
     İlimizin kalkınmada öncelikli iller arasında olmasının avantajlarını sonuna dek kullandık ve geride kalan 3.5 yıllık temsil görevimizde Çankırımızın gelişip kalkınması için yatırım projeleri geliştirdik , bunları ivedilikle hayata geçirdik. Şuanda Çankırımızda işsiz gençlerimiz yok denecek kadar azdır, sanayileşmemiz geçen döneme göre %73 oranında artış göstermiş ve refahın her ilçemize eşit olarak paylaştırılması konusunda büyük başarı sağlanmıştır. Nitelikli insan gücümüzü ilimizde kullanmak, genç beyinleri kendi memleketleri için proje üretmek konusunda teşvik etmek amacıyla bilimsel projelere hibe aktarımı konusunda gençlerimizi sonuna kadar destekledik, gereken girişimlerde bulunduk. Bu sayede Çankırılı gençlerimiz geçen yıl 38 AB projesini kendi memleketlerinde uygulama imkanı buldular. Bu projelere bizler de ilgimizi eksik etmedik, yapılan projeleri takdir ederek gençlerimizi ödüllendirdik. Uluslararsı Sağlığın Sembolü'nün Çankırımızdaki Taş Mescit'in girişindeki çift başlı yılandan geldiğini anlatan belgesel çekimini ilgiyle takip ettik ve Çankırımızı tüm Türkiye'ye ve hatta dünyaya tanıtacak bu belgeselin ulusal kanallarda yayınlanması için gençlerimize destek olduk. Onlar gençlik STK'ları olarak faaliyetleriyle bizlere geldiler, başarılı faaliyetlerinin ödül törenlerine , gala gecelerine bizleri davet ettiler, bizler ise üzerimize düşen görevi yerine getirerek gençlerin yanında olduk, başarılarından dolayı tebrik ve takdirlerimizi ilettik.
     Karatekin Üniversitesi'ni tüm eksikliklerini çok kısa sürede tamamlayarak bizler hizmete açtık. Çankırımızı üniversite öğrencilerinin sosyal yaşamları için deyim yerindeyse baştan yarattık. Ankara-Çankırı arasındaki duble yolu, cumhuriyet tarihi rekoru kırarak 3 ay gibi kısa bir sürede tamamladık. Artık başkentten Çankırı'ya hemşehrilerimiz kesintisiz sıcak asfalttan gidiyorlar, bu gurur hepimizin. İlimizin en önemli geçim kaynağı olan tarım ve hayvancılık konusunda çiftçilerimizin sonuna dek arkasında olduk. Büyükbaş hayvan üretiminde , besiciliğe ve kırmızı et üretimine sağlanan hibelerle Çankırımız ilk 15 ilin arasına girdi.
Bayramören ilçemizde Yamaç Paraşütü etkinliklerinin hep arkasında olduk, 2011 Yamaç Paraşütü Dünya Kupası'nın bu ilçemize alınması konusunda yoğun lobi çalışması yürüttük ve başardık. Orta ilçemiz halkının umudu olan Termik Santrali'n inşası 2008 yılında başladı ve 2010 yılında termik santralimiz faaliyete geçti. Artık Orta'da işsiz gencimiz yoktur, santral korkulduğu gibi havayı ve çevreyi kirletmemiştir, bilakis santral yanında oluşturulan hatıra ormanı ilçenin havasını temizlemiştir.
      Atkaracalar'ın Çavundur Kaplıcası, Hüyük'ün Yeraltı Mağarası, Sakaeli'nin Kaya Mezarları.. Her biri artık tüm ülkemizde tanınan , Malatya'dan Aydın'a kadar yerli turizmcilerin ilgi odağı olan   değerler. 2008 yılından itibaren başkentten Çankırımızdaki tarihi ve turistik yerlere yönelik Kültür Turizmi çalışmalarımız başarıyla devam ediyor. Geçen yıl Çankırımıza bu amaçla götürülen yerli-yabancı turist sayımız 10.562'dir. Bu sayının 2011 yılında 15.000'i geçmesini hedeflemekteyiz. Öte yandan 2007 yılından itibaren her yıl Başkentte Çankırı Günleri'nin Ankara-Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenmesinde önemli katkılarımız oldu. Bu yıl inşallah 5.'sini aynı coşku ile düzenleyeceğiz.Trabzon,Ordu,Tokat,Kastamonu,Rize Günleri'ni gölgede bırakan bu etkinliğin başkentteki Çankırılılar tarafından yoğun ilgiyle karşılanması bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir.

      Meclis çalışmalarımıza değinecek olursak, el kaldırıp indiren vekil olmadık, Çankırı ilimiz için verdiğimiz kanun tekliflerinin, soru önergelerinin, mecliste aldığımız gündem dışı sözlerin sayısını şuan hatırlayamadık, danışmanlarımız en kısa sürede sizlere ayrıntılı bilgi vereceklerdir.

     Kısacası Çankırımızı Ankara'nın art bölgesi olmaktan kurtardık, artık başkentin nimetlerinden faydalanan , hizmete doymuş bir Çankırımız var.. 3.5 yılda icraatlerimizle yeni sanayi ve istihdam olanaklarının artmasıyla, gelecek yasama döneminde Çankırımızın gelişmiş 20 il arasına girmesini hedeflemekteyiz. 2023 yılında ise ilk 10'dayız inşallah.

     Sevgili Gençlik Temsilcisi ,
     Gençlerimizi seviyoruz, destekliyoruz, her zaman Çankırı için üretilmiş fikirlerinizin ilk destekçisi bizleriz. Her zaman olduğu gibi, yine randevu talepleriniz danışmanlarımız tarafından 'öncelikli' olarak değerlendirilecek ve işleme alınacaktır. Sizler bizleri bu yasama yılının başında uyardınız, denetleme görevinizi yaptınız milletin bir ferdi olarak. Bizler de seçimden seçime seçmenini hatırlayanlardan olmadık, yukarıda saydığımız icraatlarımızla sizin isteklerinize cevap vermeye çalıştık. Bu duyarlılığınızdan ötürü sizleri tebrik ederken, Çankırımızın gelecek kuşaklarının böyle duyarlı gençlerden oluşacağından duydugumuz kıvancı da belirtmek isteriz.

     Sevgilerimizle gözlerinizden öpüyoruz..

Yazan : Çankırı Milletvekilleri ...
Tarih: 02/ 03 / 2011

(Çankırı Gençlik Temsilcisi'nin Notu : Yukarıda okumuş olduğunuz metin,yazılmış ve tarafımıza gönderilmiş bir mektup DEĞİLDİR ! "Tamamen hayal ürünü", gerçek kişilerle ve icraatlarla uzaktan yakından ilgisi olmayan bir köşe yazısıdır !)


________________________________________________________

2 Ekim 2007 tarihli ÇANKIRI GENÇLİK'TEN MİLLETVEKİLLERİNE AÇIK MEKTUP başlıklı yazımı okumak için tıklayınız : http://www.cansaati.org/topluluk/forum_posts.asp?TID=1839Düzenleyen Fatih Bayram - 03.03.2011 Saat 11:13
Yukarı Dön
reis18-81 Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Kayıt Tarihi: 05.10.2006
Şehir: DÜZCE
Status: Aktif Değil
Points: 46
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02.03.2011 Saat 16:48
birkere daha Çankırılı olmakla gurur duydum,
işsizliğin yok denilecek kadar az olduğu bir ilin mensubuyum...
hayvancılıkta ihracat noktasına gelen bir ilin mensubuyum...
tanıtımla beraber turizm cenneti olan bir ilin mensubuyum...
patates tarlasına dönmeyen sıcak asfalta sahip bir ilin mensubuyum...
vekilleri meclis kürsüsünden yerelde çankrı genelde ülke için sürekli çırpınan bir ilin mensubuyum...
daha ne isteyelim
icraat sayın vekillerden
alkış tutmak bizlerden...
dua ile efendim...
NE MUTLU TÜRKÜM DİYEBİLENE
Yukarı Dön
iseymenoğlu Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Kayıt Tarihi: 28.09.2010
Status: Aktif Değil
Points: 322
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03.03.2011 Saat 00:37
  Tebrik ederim değerli kardeşimizi.Arif olanlar yada olacak olanlar sanırım anlamaya çalışmışlardır,ancak mesele seçim zamanı bunun hesabını hangi özgür iradeli kitlelerin; nasıl soracağını dağarcığında tutabilmesiye ilgili kaygılarım var.Tartışılmıyacak olan tek gerçek ,aydın ve ufku geniş ,eğitimleri yüksek ve seviyeli, bir o kadarda zeki insanımıza daha çok gereksinme var.
   Öz yurdunda garip kalmak bu topluma yakışıyorsa mantıkla, akılla en doğruyu analiz etmeye çalışsınlar.Gerçi çok merak ederim birileri şehrimizi ziyaret eden devlet ricaline ne zaman ,nerede,neyi sormuş olabilirler ki ?
   Hesab sorma iradenizi ortaya koyamazsanız varlığınızdan da şüphe duymalısınız.Ey güzel insanlar böyle uysal koyun olursak,kepeksiz,samansız daha çoook sağarlar bizleri.Başka söze gerek yok.Saçta ortada tarak ta.Saygılarımla
İbrahim SEYMENOĞLU
Yukarı Dön
nuri lafci Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Kayıt Tarihi: 25.12.2005
Status: Aktif Değil
Points: 30
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06.03.2011 Saat 01:43
Sn Fatih kardeşim, mektubu okumaya başladım Allah Allah  ben Çankırılı değilmiyim,okumaya devam etdim, 3 yıldır da Orta'ya gitmemişim.Ne anlayan anlar,anlamayan zaten anlamaz,çünkü işlerine gelmez,Genel BŞK larına yağcılıktan.
Sevgilerimle.
Nuri LAFCI
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

 

Popup Örnek