2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Araştırmalar » Çankırı İçin Düşünüyorum » Seçim Dosyası
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - M Kıcıman: Aklım ve Gönlümle Hizmet
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Kilitli ForumM Kıcıman: Aklım ve Gönlümle Hizmet

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
haberci Açılır Kutu Gör
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge
Canssati.Org Haber Servisi

Status: Aktif Değil
Mesajın Direkt Linki Konu: M Kıcıman: Aklım ve Gönlümle Hizmet
    Gönderim Zamanı: 05.03.2011 Saat 10:44

2011 Seçim dönemi aday adayları ile ilgili açıklama yazımızda Milletvekili aday adaylarından sitede yayınlanmak üzere kapsamlı makaleler istemiştik. Aday adaylarından Sayın Kıcıman ilk makalesini gönderdi. İlginize sunuyoruz.

MUHARREM KICIMAN  - MHP Çankırı Milletvekili Aday Adayı

Aklım ve Gönlümle Hizmet

Çankırı Atkaracalar doğumluyum. Babam celep, annem ev kadını idi. Teferruatına girmiyorum, herkesin yakından bildiği zorlu hayat şartları çerçevesinde büyüdüm. Yatılı okullarda okudum. Matematik öğretmeni oldum. Öğretmen olarak altı yıla yakın hizmet ettikten sonra, 12 Eylül darbesinin olağandışı ortamında sevdiğim mesleğimden ayrılmak zorunda kaldım. İş hayatına atıldım. Küçük bir büroda girişimci olarak başladığım ve üzerinden yaklaşık otuz yılın geçtiği bu süreçte dünyanın çeşitli ülkelerine ihracat yapan bir konuma geldim.

Ülkücü, milleti için büyük rüyalar görürken, elindeki imkânlarla küçük de olsa adımlar atmasını bilen, sermayesini yatırıma çeviren, başkalarını düşünen, bilgisini hizmete sunan kişidir.

Kendimi Çankırı’ya, ülkeme borçlu görüyorum. Bu borcun bir kısmını elbette öğretmen olarak iş adamı olarak ödemeye çalıştım. Ancak bir kısmının ödeneceği yer de siyaset. Meclis, millet iradesinin en yüksek olarak tecelli ettiği makam. 1999 seçimlerinden bu yana MHP’de aday adayı olarak siyaset yaptım. Milliyetçiliğim ve ülkücülüğüm ise aday adaylığımdan bağımsız olarak çok eskilere gider. Bu topraklarda doğmuş fukara çocuklarının milliyetçi ülkücü olmaları adeta eşyanın tabiatı icabıdır. Çünkü ancak ülkücülük onlara büyük hedefler verebilir, kara toprağın, yokluğun, yoksulluğun değiştirilmesi gücünü ve iradesini sunabilir. Benim ülkücülüğüm de küçük bir çocukken üzerinde yürüdüğüm kasabamızın tozlu yollarından, zor şartlarda hayatını sürdüren insanlarımızdan, yamalı elbiselerden, üç kuruşun bile inanılmaz değer kazandığı, insanın ise hayatının turp fiyatına olduğu şartlardan geliyor. Ülkücü, ülkesi milleti için büyük hedefleri, küresel ufku olan insandır. Ülkücü, sofraya konulan bir tas çorbanın yanına ikincisini koyabilmenin, yoksul halk çocuklarının okuyup adam olmasının, tozlu topraklı yolların asfalta dönüştürülmesinin, insanların her türlü maddilikten, eşyadan daha değerli olduğu bir yenidünya kurulmasının sorumlusu olan kişidir. Ülkücü, milleti için büyük rüyalar görürken, elindeki imkânlarla küçük de olsa adımlar atmasını bilen, sermayesini yatırıma çeviren, başkalarını düşünen, bilgisini hizmete sunan kişidir. Ben de elimde ne varsa, onları yatırıma çevirmeye, gençlerimize, insanlarımıza hiç olmazsa bir ekmek parasını kazanabilecekleri imkânları sunmaya çalıştım. Elbette hesap kitap bilen bir iş adamı olarak işletmenin sağlıklı şekilde büyümesini de gözettim, ancak benim için en anlamlısı bizim insanlarımızın bir gülümsemesi, bir hayır duası, sıcak bir şekilde konuşmaları, tokalaşmaları, selamlaşmaları oldu.

cd

Çankırı için siyasi mihmandarlık yeteri kadar yapılamadığı için kendiliğinden olup bitenlerin dışına çıkılamıyor, hamle yapılamıyor.

ba

Dünyanın birçok ülkesine gittim. Orada gördüğüm yenilikleri kendi işim esasında ülkeme taşımaya çalıştım. Benim ülkem, benim insanlarım niçin gelişmiş ülkelerden geri kalsınlar, her şey insan için olduğuna göre, bu ülkenin kara bahtlı vatandaşları da en iyisini yaşasınlar, düşüncesinin peşinde oldum.

KICIMAN%20Ankara’da oturuyorum, ancak doğduğum, toprağımın karıldığı Çankırı coğrafyası hayatımın gerçekliği. Her zaman Çankırı’ya gelip gittim, Çankırılı hemşerilerim bana gelip gittiler, elimin erdiği, gücümün yettiğince herkese yardımcı olmaya çalıştım. Bugün de siyaset vasıtasıyla daha fazla imkân sağlamak, hizmet vermek amacıyla MHP’de aday adayı olarak bir yarışa girmiş bulunmaktayım.

Çankırı Ankara’nın gölgesinde kalmış bir ilimiz. Bunu tersine çevirmek mümkün. Çankırı işsizliğin en yüksek olduğu illerden birisi. Çankırı’nın çalışkan insanları ne yazık ki akıllarını becerilerini kullanabilecekleri, üretebilecekleri, ülkeye hizmet verebilecekleri iş kapılarından yoksunlar. Bu, onlar için kayıp, ülke için kayıp. Çankırı, coğrafi konumu, şartları itibariyle eğitim öğretimin, ticaretin, turizmin önemli merkezlerinden birisi olabilir. Siyasi mihmandarlık yeteri kadar yapılamadığı için kendiliğinden olup bitenlerin dışına çıkılamıyor, hamle yapılamıyor.

Çankırı’nın problemlerini biliyorum. Hayatım bunları konuşmakla, tartışmakla geçti. Bugün Çankırılı hemşerilerimin desteği ile konuşmak değil artık yapmak istiyorum. Bu yüzden aday adayı olarak karşınızdayım. Aklım ve gönlümle hizmete talibim. Birlik olalım, bu makûs talihi değiştirelim.

Niyet bizden takdir Allah’tandır.
Saygılarımla

Düzenleyen ahmetgulsen - 05.03.2011 Saat 13:01
Cansaati.Org
Yukarı Dön
reis18-81 Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05.03.2011 Saat 11:52

Yüce Yaradan yar ve yardımcınız olsun. Çıktığınız bu kutlu yolda ALLAH utandırmasın...

Düzenleyen ahmetgulsen - 06.03.2011 Saat 00:14
NE MUTLU TÜRKÜM DİYEBİLENE
Yukarı Dön
nuri lafci Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05.03.2011 Saat 22:27
Sn Kıcıman Allah yolunuzu açık etsin,sizin samimi olduğunuzu şahsen biliyorum ve tanıyorum,hayırlı olsun.
Saygılarımla. 
Nuri LAFCI
Yukarı Dön
ONsekiz Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06.03.2011 Saat 09:33
Hayırlı olsun diyorum ve hemen soruyorum: MHP'nin Çankırı'da adayını belirlerken kriterleri neler olacaktır ?
Barbaros Duman
Yukarı Dön
Şeref IŞIK Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07.03.2011 Saat 08:54

Siyasetle ilgili haberlerin Çankırı tanıtımına ne katkısı olacak.Ben sanmıyorum.Aksini iddia eden varsa burada izah ederse sevinirim. Çoğu siyasinin sözlerinin seçimden sonra değişmesi artık doğal hale geldi.Bu yüzden hiç bir siyasinin vaadine inanmıyorum.

Şeref IŞIK
Yukarı Dön
ONsekiz Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07.03.2011 Saat 10:28
Memleketi siyasiler yönetiyor yani şimdi heptende adayları görmezden gelmekte doğru değil bence.Vaatlere elbette karnımız tok fakat çarkta böyle dönüyor.
Barbaros Duman
Yukarı Dön
fatihöz Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11.03.2011 Saat 15:37

Bencede adayların böyle platformlarda,belirli kurallar çerçevesinde kendilerini ifade etmeleri faydalı olacaktır,seçmenler bu sayede adayları tanıma ve fikir edinme şansı bulacaklardır.

Ayrıca seçim sonunda bu ortamda fikir beyan eden adaylardan vekil olanların vaadleri burada saklı kalacak,gerçekleşmediği takdirde aşikar edilecektir.
Memlekete hayırlı olan gelir inşallah ...
Bir KU'RAN,Bir Bayrak ve Bir KILIÇ,üçünün ördüğü koskoca bir dünya...
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.16
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Popup Örnek