2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Haberler/Etkinlikler » Çankırı Haberleri
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Eldivan Şehitler Anıtı dökülüyor!
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Kilitli ForumEldivan Şehitler Anıtı dökülüyor!

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
iseymenoğlu Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Status: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı iseymenoğlu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Eldivan Şehitler Anıtı dökülüyor!
    Gönderim Zamanı: 21.05.2011 Saat 17:52

Ülkeleri ve milletleri ayakta tutan en önemli konu; tarihleri ve tarih yapraklarında yerini alan kahramanlıklarıdır. O kahramanlıkların fanileri ise Şehit ve Gazilerimizin naçiz bedenlerinin huzur bulduğu o güzel kabirleridir. Eğer gönül gözüyle bakabilirsek oldukça anlamlıdırlar. Ancak onların değerini anlamak için doğum ve şehit oldukları yıllara bakarak   ,gençliklerinin baharında,kutsal bir dava uğruna,kara toprağa düşen bedenlerinin ve  kutsal yolculuklarının ne kadar önemli ve bir o kadar anlamlı olduğunu hemen anlayabiliriz. Kabirlerine candan ve sadakatle sahip çıkarak hayır dualarımızı sunarsak ,onları o kadar çok manevi zenginliğe ulaştırmış oluruz. TBMM de kabul edilen ve her yıl düzenlenen 18 MART Çanakkale Zaferi ve Şehitler haftasında usulden, bir günde ve basit bir törenle kabirlerini çiçeklerle süsleyerek borcumuzun ödeneceğini sanmak son derece yavan ve  basit bir anlayıştır.

Memleket hasreti ve ecdadımızdan yaşayanların hayır dualarını almak ve aramızda olmayanların kabirlerini ziyaret etmek amacıyla ilk kez Ankara-Şabanözü-Eldivan yolunu kullanarak Çankırı merkeze ulaşmaya çalışırken, kirazıyla ünlü, zümrüt yeşili ilçemiz Eldivan da dinlenmek için mola verdim. Öyle çok güzel düzenlenmiş yada özenilerek yapılmış bir meydan olmasa da, alan olarak geniş bir mekânda gelişigüzel yerleştirilmiş oturma sıralarında dinlenirken birden gözüm kendi halinde  garip ve masum  duran abideye takıldı. Şehitler adına tabanda çok kenarlı ,yükseldikçe konik şeklinde, mermer bir yapıdan, yaklaşık iki metre yükseklikte bir abide yapılmış.Eyvallah düşünenlerden,yapanlardan Allah razı olsun ne diyelim. En üst bölümde şehitler adına yazılmış bir hadis var ancak çoğu harfleri silinmiş, kazınmış ya da düşmüş ve maalesef okunmuyor. Yapının mermer bölümleri kırılmış, sıvaları dökülmüş rezil bir görüntü içerisinde. Şehitlerimizi tanıtan pirinç levha üzerine baskı şeklindeki yazılar ya silik ya da paslanmış olduğundan çok kötü görünmekte ve isimler belli belirsiz. Önünde gönderine bayrak çekilen bayrak direği ihtişamlı ama utanılacak kadar paslanmış, kirlenmiş halde. Elbette buraya kadar her şey güzel görünüyor olabilir. Ya olmasaydı demek te imkânsız olduğuna göre, en önemlisi orayı, o ismi geçenlerin anısına adam gibi ayakta tutacak, vatanseverlikle yoğrulmuş, iman ile kavrulmuş, iş bilir yöneticilerin sayesinde  olabileceğine gönlümce inandım. Her şeylere para bulunabilen anlayış neden o kutsal abideye, adına yakışır  şekilde, yakın ilgi gösterememiş   acaba diye hayıflandım.Çok küçük masraflarla arada bir bakım yapılmış olsaydı şayet,öyle sanıyorum bu rezillikte ortaya çıkmamış olurdu.Bu yakın ilgiyi  gösterememiş olanlara kızmak ,sitem etmek elbette hakkımızdır.Şaşkınlık içerisinde birazda sinirlenerek bu yörede yaşayan bu kadirşinas ve necip şirin ilçemize,sevgili ELDİVAN'lı kardeşlerimize yapılan  bu saygısızlığı kabul edilemez olduğuna yürekten inanıyorum. Bu  düşünceme bir çok hemşerimizinde konuyu okuyup anladıkça gönülden katılacağına en ufak bir şüphemde yok. Görmeyen  gözlere, duymayan kulaklara duyurmak için tescil etmek adına yanımda bulunan fotoğraf makinemle üzülerek te olsa çektim.

Öyle garip garip kendimce düşündüm; bu İlçenin seçilmiş bir belediye başkanı var, devletin temsil ettiği atanmış ilim ve irfan sahibi bir kaymakamı var, yine yerel oylarla seçilmiş mahalle muhtarları var, sivil toplum örgütleri var, okumuş aydınları var, ilçe konseyi diye kalburüstü takımından oluşan  kent konseyi var, bunları saymakla bitiremeyiz elbette.Bir an içimden ;tarih bilincin azlığı, Şehide ve Gaziye olan o eğreti, göstermelik ,geçici sevgi veya riyakârlığımızın olduğu hissine kapıldım ve elimde olmayarak karamsarlık çöktü göynüme. Eğer böyle olmasaydı o mezbele ve burnumuzun dibindeki UCUBE bir görüntü belki bugün olmayabilirdi.

Bu ülkenin insanı olarak ilk tepkimi, Sayın Çankırı Valimizin sitesine detaylı bir şekilde "sitemlerimle birlikte" sundum,yeterli ilgi gösterilip tez zamanda bu saygısız durum ortadan kalkarsa oldukça sevineceğim. Eğer bu çirkinlik devam ederse devlet ricaline ,silsileyle, o nahoş görüntülerle birlikte gayet haklı olduğumuz bu önemli talebimizi ısrarla ileteceğim.

Bütün duyarlı hemşerilerimizin bulundukları yerlerdeki bu ve benzeri olan alanların ıslahı, bakım ve onarımlarının yapılması konularında daha titiz olmalarını da hassaten rica ediyorum.

Bu vesileyle ELDİVAN ilçesi Belediye Başkanlığının ve Kaymakamlığının ilgili sitelerine bu olumsuzluğu beraberce duyuralım ki, o yumuşak koltuklarından kalkarak biraz lütfedip etrafta neler var, neler yok diye göz atsınlar. Yönetici olduğunu sanan o kişilerin bu ülke insanının vergilerinden aldıkları paralarla, aile bireylerine helal kazanç götürmelerine belki yardımcı oluruz. Yapmayanlara da hesap soracak kadar yüreğimiz olduğunu göstermek zorundayız.

Tarih genç yaşlarında; bu aziz vatan ve milletin savunmasında bedenlerini kara toprağa verenlerin vebalini bizlere de ödeme fırsatını belki bir gün verebilir.

“Şehide, Gaziye sahip çıkmak onlara ihanet etmemekle başlar.” Saygılarımla.

Düzenleyen iseymenoğlu - 23.05.2011 Saat 00:27
İbrahim SEYMENOĞLU
Yukarı Dön
Metin YILMAZ Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Metin YILMAZ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22.05.2011 Saat 23:52
Asıl dökülen, zihniyet aslında! İdarecisiyle, vatandaşıyla orada yaşayanların ayıbıdır bu. Bu ayıbı gidermekte yine oradakilere düşer. Bu uyarı, umarım onları harekete geçirir...
Yukarı Dön
ONsekiz Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ONsekiz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23.05.2011 Saat 10:18
Mademki sahip çıkamıyorsun o zaman hiç yapmıyacaksın böyle anıtları.Herkes seçime endeklensmiş kimsenin gözü görmüyor demekki bu ayıbı.
Barbaros Duman
Yukarı Dön
Şeref IŞIK Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Şeref IŞIK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25.05.2011 Saat 09:24

İnşaallah yetkililer en kısa süre içinde gerekli duyarlılığı gösterir ve bu konuyu hallederler.

Düzenleyen Şeref IŞIK - 27.05.2011 Saat 09:36
Şeref IŞIK
Yukarı Dön
Metin YILMAZ Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Metin YILMAZ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26.05.2011 Saat 02:19
Kıymetli Hemşerim; benim aylardır gündemde tuttuğum "Keçiören Çankırıevi nereye uçtu?" başlığı altında yayınladığım mesajları dikkatle okursan aradaki bağlantıyı anlarsın ama ben seni yormadan söyleyim.
Eldivan Şehitler Anıtının onarımı çok küçük bir bütçeyle yerinde halledilecek bir konu. Bütün Türkiye'nin ya da Çankırı'nın tamamının seferber olmasını gerektirecek bir durum yok ortada.

Eldivanlı olup yaptığı işle para kazanan bir çok insan var Ankara'da. Mesela bunlardan biri Keçiören Çankırıevi'nin yerine bina diken Abdullah Çevik.
Eğer ortada Eldivan adına bir ayıp var ise ki; var, buyursun bu ayıbı ortadan kaldırsın.

Düzenleyen Metin YILMAZ - 26.05.2011 Saat 02:23
Yukarı Dön
ONsekiz Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ONsekiz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26.05.2011 Saat 14:06
Herkes kendi kapısının önünü süpürürse sorun kalmaz.
Barbaros Duman
Yukarı Dön
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Şeref IŞIK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26.05.2011 Saat 14:34
Umarım Eldivan Şehitler Anıtı'na en kısa süre içinde gerekli duyarlılık gösterilir.

Düzenleyen Şeref IŞIK - 27.05.2011 Saat 09:22
Şeref IŞIK
Yukarı Dön
fduran18 Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fduran18 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29.05.2011 Saat 10:10

Hep devlet hep devlet, tamam görevleri.. Ama yapmıyorlar işte. yokmu oranın sıvacısı, boyacısı?

Fduran18
Yukarı Dön
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı iseymenoğlu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31.05.2011 Saat 12:00

Mesele sıva, boya yada mala meselesi değildir.Bu kadar basit bir bakış tarzı hiç değildir.Dervişin fikri neyse zikride odur,esas düşünülmesi gereken mesele budur.

OLMASIN VARSIN;NE ÇELENGİM,NEDE TOP ARABAM.

BENİ GÖTÜRSÜN MEZARA TAM DÖRT İNANMIŞ ADAM

(N.F.KISAKÜREK)

Düzenleyen iseymenoğlu - 03.06.2011 Saat 00:41
İbrahim SEYMENOĞLU
Yukarı Dön
sert18 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sert18 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31.05.2011 Saat 12:11
BÖYLE BİR KONUYU AÇTIĞINIZ İÇİN BİR ELDİVANLI OLARAK TEŞEKKÜR EDİYORUM VE BU DESTEKLERİNİZDEN DOLAYI HEPİNİZE TEŞŞEKÜR EDİYORUM

BU ŞEHİTLER ABİDESİ BUNDAN 10 SENE ÖNCESİNE KADAR  GERÇEKTEN HOŞ BİR GÖRÜNTÜSÜ VARDI ANCAK SON 10 SENEDİR GEREKLİ BAKIMNLAR YAPILMIYOR YAZAR ARKADAŞIMIZIN YOLLADIĞI FOTOĞRAFLARDA DA GÖRNÜYOR BİZLER GENÇLER OLARAK BU ABİDEYE HER ZAMN SAHİP ÇIKIYORUZ ANCAK BİZİM ÜST DÜZEY YÖNETİCİLERİMİZ BU SESLERE KULAK TIKAMAKTAN BAŞKA BİR ŞEY YAPMIYORLAR O ABİDENİN OLDUĞU YER  BAYRAMLARIN VE DİĞER ETKİNLİKELRİN GERÇEKLEŞTİRİLDİĞİ YERDİR VE DIŞARIDAN GELEN DOSTLARIMIZA KARŞI BİZİM BAŞIMIZI ÖNE EĞER DURUMDADIR BURDAN İDARECİLERİMİZE SESLENİYORUM(TABİ BÖYLE YARARLI SİTELERE GİRERLERSE) BU ŞEHİTLER ABİDESİNİ ESKİ GÜZEL GÜNLERİNE DÖNDÜRÜN
MURAT ERGUN SERT
Yukarı Dön
i.zencirci Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı i.zencirci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31.05.2011 Saat 14:42

Çankırı Şehir Merkezindeki

Şehit Parkında da aynı saygısızlık!

Çankırı - Kastamonu yolu üzerinde devasa tabela "Şehit Üsteğmen Hakan Kandemir Parkı" diyerek sizi selamlıyor. Ancak...

Çankırı - Kastamonu yoluna girdiğnizde, Valilik Konağını biraz geçtğinizde Pazar Pazarı hizasında yolun kenarındaki devasa tabela "Şehit Üsteğmen Hakan Kandemir Parkı" diyerek sizleri karşılıyor..

Haberin devamı ve fotoğraflar için:

http://www.sozcu18.com/istismarin-bu-kadari-da-fazla-3630h.htm

Düzenleyen haberci - 31.05.2011 Saat 16:50
İbrahim ZENCİRCİ
Yukarı Dön
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Şeref IŞIK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01.06.2011 Saat 09:28

Bu konuda sadece yorum yapmakla iş bitmiyor.Konuyu dilekçe hakkımı kullanarak 23/05/2011 tarihinde Çankırı Valiliğimize arz ettim.Yukardaki her iki yorumumdaki beklentim de bu nedenledir.İşallah en kısa süre içinde gerekli işlem yapılır.

Şeref IŞIK
Yukarı Dön
Av.Şükrü Y.KAYA Açılır Kutu Gör
Kurum Temsilcisi
Kurum Temsilcisi
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Av.Şükrü Y.KAYA Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04.06.2011 Saat 21:09
Ecdadına saygı göstermeyen çoğu milletler zamanla tarih sahnesinden silinmişlerdir.
Sayın Seymenoğlu'nun da değindiği gibi, mesele; boya, sıva meselesi değil, aslolan fikrin zikre yansımasıdır.   
"İdealimiz, temiz toplum şeffaf yönetim"
Av.Şükrü YARIMKAYA
Yukarı Dön
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı iseymenoğlu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09.06.2011 Saat 19:54
   Bu son derece üzüntü veren konuyu ;Çankırı valiliğine duyurmuş olmama rağmen,henüz yeterli bir yanıt almış  değilim.Her türlü vatandaşlık haklarımı kullanarak en üst birimlere kadar bu acizliği ve vurdumduymazlığı  duyurmak benim  şeref ve onurumdur.Bu milletin ŞEHİT ve GAZİ lerinin anılmalarına vesile olan bu yerlerin, ilgisiz ve sorumsuz halleri (PERİŞAN, REZİL VE SAYGISIZ) durumunun hiç bir gerekçesi ve izahı olamaz.Onlar yan gelip yatmadılar sizler kusura bakmayın hiç yatamazsınız.
İbrahim SEYMENOĞLU
Yukarı Dön
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Şeref IŞIK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10.06.2011 Saat 15:43
 Yukarda da arz ettiğim gibi konuyu Çankırı Valiliğine dilekçe hakkımı kullanarak bildirdim.Tarafıma Eldivan Kaymakamlığı tarafından 01/06/2011 tarih ve 499 sayılı yazı ile bilgi verildi. Verilen bilgide özetle, ' Eldivan Şehitler Anıtı Dökülüyor' haberi ile ilgili olarak Kaymakamlığımıza bu güne kadar herhangi bir bilgi ve belge ulaşmamıştır.Bilginize rica ederim şeklinde bitiyor yazı. Bunun üzerine Çankırı Valiliğine e-posta yolu ile ikinci dilekçemi gönderdim.Yine tarafıma verilen cevabi yazıda, Eldivan Kaymakamlığınca tarafınıza 01/06/2011 tarih ve 499 sayılı yazı ile bilgi verildiği anlaşılmıştır denilmektedir.

Bir şey diyemiyorum artık.Yorum sizin.

Düzenleyen Şeref IŞIK - 17.06.2011 Saat 09:59
Şeref IŞIK
Yukarı Dön
ONsekiz Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ONsekiz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10.06.2011 Saat 22:39
Şeref bey öncelikle sizi duyarlılığınızdan dolayı kutlarım. Aldığınız o cevapları tarayıp mesajınıza ekleseniz daha net anlaşılır.
Barbaros Duman
Yukarı Dön
Bayram Akyul Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Bayram Akyul Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16.06.2011 Saat 21:55
Neredeyse bir aya yakın olmuş haber çıkalı. Bu zaman zarfında söz konusu anıt yeniden bile dikilebilirdi oraya ama anladığım kadarıyla bu haberi kaale alan yok.
-Karamürselli-
Yukarı Dön
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Şeref IŞIK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17.06.2011 Saat 08:46
Sayın Onsekiz,
Bu konuda tarafıma gönderilen cevabi yazı öyle tarayıcıya eklenip  de yayınlanmasına müteakip kolayca analaşılabilecek kadar uzun ve karmaşık bir yazı değil.Yazı gayet kısa ve net.Özetle " ' Eldivan Şehitler Anıtı Dökülüyor' haberi ile ilgili olarak Kaymakamlığımıza bu güne kadar herhangi bir bilgi ve belge ulaşmamıştır.Bilginize rica ederim" şeklinde bitiyor.Neresini anlamadınız merak ettim doğrusu.Bu konuda Sayın Bayram AKYUL'un son yoptuğu yorumu okumanızı öneririm size.Her sorunun cevabı var orda çünkü.
Şeref IŞIK
Yukarı Dön
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı iseymenoğlu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17.06.2011 Saat 11:13
 Değerli ve saygıdeğer hemşehrilerimiz;Söz konusu olan haberin derleyicisi olarak belirlediğim günün ertesinde yani 16.05.2011 tarihinde ,kendi IP nolu hattımdan,.iseymenoglu@hotmail.com adresimden,Çankırı valiliği resmi sitesine iletimi gönderdim.Hem elektronik posta adresim hemde şahsıma ait cep numaram kayıtlarda mevcut.Her iki iletişim nesnelerimi, şu ana kadar herhangi arayan ve soran olmamıştır.Ayrıca duyarlılık sahibi bu işi benimsemiş kardeşlerimizde gerekli müracaatta bulunmuşlar.Anlaşılan o ki olaya VALİ VE KAYMAKAM kisvesindeki makam sahibleride bir şekilde aşina.En azından nedir ,ne oluyor, ne şehitliği falan filan diye merak edip bakmazlarmı?En üzücü olanı ise söz konusu şehitlik abidesine Kaymakamlık ve Belediye binası ;inanın 50 yada 60 adım ya var yada yok.Sanmayın ki bu alan gözden ırak herhangi dağ yada tepenin başında,kuş konmaz,kervan geçmez bir yerde.İnanmayan arkadaşlarımız Eldivanlı herkese konumlarını sorabilir veya sorguluyabilir.Evet gönderdiğim ileti diyelimki yolda kaybolmuş olsa bile;olur ya insanlık hali,bizzat olayı duyuran Şeref IŞIK kardeşimizi de mi ciddiye almadılar acaba?Hiç devlet gibi ciddi bir kurumda olay savsaklanırmı ?Bu işin akıllıca yorumu yada hiç bir gerekçesi ve savunulacak bir tarafı olamaz.Bilinmesi gereken tek şey bu olaya ilgili,yetkili kişi veya kurumların bakış açılarında saklı kalmış gaflet ve delaletten başka bir şey olmadığıdır.Hele hele günümüzün teknoloji çağında böyle bir ihmal ve düşünce yoksunluğunun söz konusu olamıyacağı erdemliliği,herkesinde malumudur.Duymadım,görmedim,bilmiyorum'dan başka yorumlanacak hiç bir mantıklı açıklaması var mı ?
İbrahim SEYMENOĞLU
Yukarı Dön
ONsekiz Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ONsekiz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17.06.2011 Saat 18:03
Şeref Bey anlamadım şeklinde bir sözcük yok mesajımda.Sadecene belgeyi görsel olarak paylaşın dedim.
Barbaros Duman
Yukarı Dön
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı iseymenoğlu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16.09.2011 Saat 20:14

TEŞEKKÜRLER SAYIN VALİM ,

ÇANKIRI SAYENİZDE ARTIK SAHİPSİZ KALMAYACAK

Övünç kaynağımız olan ilimiz eşrafından merkez Deyim köyümüzden, Muharip Gazimiz Jandarma Uzman Çavuş M. Aykut Durlanık’a 14 EYLÜL 2011 takdim edilen “DEVLET ÖDÜNÇ MADALYASI” törenine, Çankırı Kore ve Kıbrıs Muharip Gazileri il temsilcisi Sayın Ali Tuna beyefendinin davetiyle bizde www.cansaati.org ailesinin bireyi olarak icabet ettik. Bundan dolayı da onur duyduk.

Tören sonrası verilen kokteyl esnasında yeni valimiz Sayın Vahdettin ÖZCAN beyefendiyle kısa bir görüşme şansımız olunca; yakından bizzat kendimi nezaketle tanıtarak (ilimize hoş geldiniz)diyerek, sağlık ve başarılar dolu dileğimizi arz ettim.

Elbette konu Şehit ve Gazi olunca o an ki, duygulu ve anlamlı zamanın seyrinde, onurlu bir devlet nişanının takdiminin ilhamıyla, son derece bilge, sıcak ve cana yakın tavrıyla devlet ciddiyetini harmanlayan Sayın ÖZCAN ‘ın samimi ve insani yaklaşımlarının cesaretiyle bizde Eldivan ilçemizde ki meydanda, yürekleri dağlayan ilgisizliği aktarmak durumunda kaldım.

Kısaca; Çankırı adına hizmet veren bir sitemiz olduğunu, ilimizi ve insanımızı tanıtmayı amaçladığımızı, doğruları ve gerçekleri alkışlayarak, yalan ve yanlışları ise halkımıza anlatarak katkı sağlamaya çalıştığımızı izah ettim. Sayın valimiz siteye girip inceleyeceğini özellikle vurguladı. Gelişen süreçte, uygun bir zamanda randevu talebiyle (hoş geldiniz) ziyaretinde bulunacağımızı, çalışmaları ve hedefleri konusunda bir mülakat yapma isteğimiz olduğunu arz etmiş oldum. Kendilerine özetle Eldivan meydanında bulunan, şehitler anıtının durumunu ve izahını sayfada duyurduğumu, konuyu 16.Mayıs.2011 tarihinde Çankırı valiliği sitesine elektronik iletiyle arz ettiğimi, o günden günümüze kadar hiçbir yetkilinin bu konu üzerine olayı sorgulamak yada o ucubeliği ortadan kaldıracak bir adımın atılmadığını, hala o ayıbın ortada olduğunu saygı sözleriyle izah ettim.

Sayın Valimiz beni son derece dikkatle, bütün ciddiyetiyle ve sabırla dinledi ve müteakibinde yardımcılarından bir hayli kalabalık olan ortamda ilçe kaymakamını ve belediye başkanını çağırmalarını rica ettiler. Arz ettiğim konuyu her iki yöneticimize ‘’Şehitler Anıtının en kısa zamanda planlanarak, en güzel bir şekilde yapılarak, tarafıma bilgi verin’’ talimatını verdiler. Bu diyaloğun ardından sayın ilçe kaymakamı Harun Ersin POLAT beyefendiyle konu hakkında bildiklerimi tekrar anlatmak durumunda kaldım. Kendileri genç olmalarına rağmen gayet ciddi ve samimi olarak dinlemek lüzumu hissetti ve son derece saygılı davranışlar içerisinde olmasına özellikle sevindim. Belediye başkanı olduğunu söyleyen Hüseyin KANTAŞ beyefendiyle de tanışma fırsatımız bu sayede oldu. Şehitler anıtının yerinin yeniden planlanacağını, malzemelerinin alınıp hemen başlanacağını izah etmeye çalıştılar. Ben de kendilerine yapacağı eserin açılışında, eğer davet ederseniz seve seve aranızda olacağımızı samimi bir ortamda dile getirmeye çalıştım. Bu konunun yakın takipçisi olduğumuzu ısrarla dilimizin döndüğünce anlatmaya çalıştım.

Valimiz Sayın Vahdettin ÖZCAN beyefendiye tekrar hoş geldiniz derken, ilimize her alanda yeni atılımlar sunacak pozitif duygulara sahip, bir o kadar hümanist yaklaşımları olan, milli ve manevi değerler konusunda titiz, gayet alçak gönüllü, zeki ve enerji dolu, bir o kadar sevecen ve babacan tavırlı devlet büyüğümüzü yakından tanıma fırsatımız oldu. Kendilerine tekrar bu fırsatı vermeleri ve kabul buyurmaları adına teşekkür ediyorum. Çankırımıza ve halkımıza ayrı bir katkı sağlayacağına gönülden inanıyorum. Ancak sayın ÖZCAN’nın çabalarına bütün hemşerilerimizin yakın ilgisi ve desteğiyle, genel ve yerel siyasilerimizin her türlü yakın gayretleriyle, idealimizdeki Çankırı’mızın makus talihinin yenilmesinde el birliğiyle, gönül gönüle büyük bir geleceğe yönelmemiz dileğiyle, en kalbi selamlarımı sunuyorum.

İbrahim SEYMENOĞLU
Yukarı Dön
Bayram Akyul Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı Bayram Akyul Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06.11.2011 Saat 00:28
Ne oldu, Eldivan şehitler anıtı onarıldımı?
-Karamürselli-
Yukarı Dön
HÜSEYİN KANDAŞ Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı HÜSEYİN KANDAŞ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15.11.2011 Saat 00:56
en kısa sürede halledilecektir bu sorun aldivan kaymakamlıgıyla eldivan genclik dernegi olarak güzel bi kampanya başlattık şiir yarışması düzenliyoruz yarışmaya gelen eserlerle bir kitap cıkartıp  kitabın geliriyle eldivanın her iki şehitligini onarmayı pilanlıyoruz inşallah eldivanlıyım ama eldivanın icinde yaşarken bazı sorunlarını göremiyorum bana eldivanın sorunlarını eksiklerini gösterdiginiz icin teşekkürler bu iş icin ne mücadelesi gerekiyorsa yapılacaktır ben başkan degilim belediye başkanı degilim isimlerimiz aynı
CANKIRI AYDINLANMAYI SEVER AMA AYDIN İNSAN SEVMEZ
Yukarı Dön
sert18 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sert18 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28.03.2012 Saat 17:42
DEĞERLİ ÇANSAATİ OKUYUCULARI BEN ASLINDA YENİ BİR KONU AÇMAK İSTEMİŞTİM BU BAŞLIĞIN ANLATACAĞIMIZ OLAYLA SIKI BİR BAĞLANTISI OLDUĞUNU ANLADIM
  GEÇTİĞİMİZ 18 MART 2012 TARİHİNDE ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA HAFTASI KUTLANDI. ANCAK BU ŞEHİTLER ANITININ BULUNDUĞU İLÇEDE HERHANGİ BİR KUTLAMA-KONFERANS VB. DİĞER ŞEYLER YAPILMADI YAPILAN TEK ŞEY SABAH DOKUZA ANIT ALANINA ÇELENK KOYMAK BUNUDA KİMLERİN KOYDUĞUNU GÖREN YOK.BEN DİĞER ÇANKIRI HABER SİTELERİNDEN OKUDUĞUM KDARIYLA BU İLÇEMİZ HARİÇ DİĞER İLÇELERDE UFAKTA OLSA KUTLAMALAR YAPILMI.BU BAZI İLÇELERİMİZDE MEVLİD ŞEKLİNDE BAZI İLÇELERİMİZDE İSE KONFERANS ŞEKLİNDE OLMUŞ.ACABA BU İLÇENİN İDARECİLERİ ARTIK ŞEHİTLERİ UNUTTU MU YOKSA BU İDARECİLER BANANECİLİK Mİ YAPIYOR? BEN BUNU SÖYLEDİĞİMDE 18 MART AKŞAMI HERKES BANA SANANE DEMİŞLERDİ BU İŞ SANANEYLE BANANEYLE OLMAZ BU ŞEHİTLER SADECE O ANA BABANIN DEĞİL HEPİMİZ EVLADI KARDEŞİ ABİSİ BENİM RİCAM BU TÜRLÜ DAVRANIŞLARA DİKKAT EDELİM
     ŞEHİTLER ANITINI SORANLARA İSE ŞÖYLE BİR CEVAP VEREYİM GÖSTERMELİK OLARAK ÜZERİNDE TABLETLER SÖKÜLMÜŞ AMA NE ZAMN GELİR ALLAH KERİM
MURAT ERGUN SERT
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.16
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Popup Örnek