2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Araştırmalar » Çankırı İçin Düşünüyorum » Metin YILMAZ
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Yaren Tuz Lambaları
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Kilitli ForumYaren Tuz Lambaları

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Metin YILMAZ Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Status: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı Metin YILMAZ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Yaren Tuz Lambaları
    Gönderim Zamanı: 29.10.2011 Saat 20:03

Çankırı’yla özdeşleşen sembolik ticari ürünler arasında son yıllarda tuz lamba öne çıkarak, büyük ilgi gördü. Çankırı’da halen tuz lamba üretimi yapan YAREN TUZ LAMBALARI markasının arkasında bir aile var. Öğretmen Ali Karaca ve çocukları farklı ve zengin çeşitleriyle Çankırı’ya Tuz Lambalarıyla ticaretin ötesinde turizm elçisi olarak ta hizmet ediyorlar..

Ali Karaca 1958 Çankırı merkez Ovacık köyü doğumlu. En son Korgun İlköğretim Okulu Müdürü iken bu yıl emekli olan Ali öğretmen Van, Kahraman Maraş, Çorum, Ankara Kızılcahamam’da da öğretmen ve idareci olarak görev yaptı.

Ali Karaca evli, 3 çocuk babası. Büyük Oğlu Emre Niğde Üniversitesi Resim Öğretmenliği Bölümünü bitirdi, yan branşı heykel. Küçük oğlu Erdem Sanat Okulu Bilgisayar Bölümünden mezun oldu.( Kızı Konya Tıpta okuyor)

Ali Karaca’ya Tuz Lamba’ya nasıl başladıklarını sorduk:

-Çankırı’da Tuz lambayı ilk olarak başlatan Şule Hanım büyük oğlum Emre’ye modellik teklif etmiş, o da bana danıştı. Ben de “kendine güveniyorsan, ben de sana destek olayım” dedim ve tuz lamba üretimine ilk olarak evimizde başladık.

İlk siparişlerimizi Askeriye’den, Valilik ve Belediyeden aldık. Daha sonra diğer resmi kurumlardan da siparişler gelince, evden dükkâna çıktık.Yedi yıldır ticari faaliyetimizi başarımızı artırarak devam ettiriyoruz. İkinci dükkânımızı da açtık. Şu an 2 çocuğum, 2 yeğenim ve 3 elemanımızla üretim ve pazarlamamızı 2 dükkânımızla sürdürmekteyiz.

Aylık tuz lamba üretimimiz 1000’in üzerinde, ancak sipariş halinde bu sayı 1500’e kadar çıkabiliyor.

-  YAREN TUZ LAMBA FUARDA  -

http://www.tuzlamba.com

Yukarı Dön
ahmetgulsen Açılır Kutu Gör
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge
Cansaati.Org Yazı İşleri Sorumlusu

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı ahmetgulsen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29.10.2011 Saat 21:16
Ankara Altınparkta düzenlenen iller fuarında Çankırı'yı temsil eden tek kurum Yaren Tuz Lambaları'ydı. Kendilerini bu özverili davranışlarından dolayı tebrik ediyoruz. Ancak fuarda diğer illerin standları çok doluydu her il farklı türde bir çok ürünlerini getirmişti. Pekmezler, peynirler kapış kapış satılıyordu. Çankırı'nın bir şekilde bu fuar kültürüne alışması lazım. Kim organize edecek bilmiyorum ama çok önmli bir konu.
Ahmet GÜLŞEN

http://smmmahmetgulsen.wordpress.com/
Yukarı Dön
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ahmetgulsen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07.12.2011 Saat 15:02
-EMRE KARACA ŞAHIS ŞİRKETİ (YAREN TUZ LAMBA), YAREN TUZ LAMBA KAPASİTE, ÜRÜN ÇEŞİTLİLİĞİ VE PAZARLAMA ETKNLİKLERİNİN ARTTIRILMASI PROJESİ

ile KUZKA'ya başarılı bir proje sunmuş olup, kabul edilmiştir. Kendisini tebrik ediyoruz.

Düzenleyen ahmetgulsen - 07.12.2011 Saat 18:55
Ahmet GÜLŞEN

Yukarı Dön
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ahmetgulsen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23.12.2011 Saat 16:28
Halk bankası bu yıl promosyon olarak tuz lambası yaptırmış. Sınırlı sayıdaki tuz lambalarını ise seçkin şirket yöneticilerine dağıtmaktadır. 

Tuz lambası artık gündeme yerleşmeye başladı. Bundan sonra yapılması gereken Çankırı Valiliğini daha sistemli bir tanıtım atağına girmesidir.
Ahmet GÜLŞEN

Yukarı Dön
kadiryavuz55 Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge
Çevreci

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı kadiryavuz55 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23.12.2011 Saat 20:40

TUZDA TAVUK

Çankırı da Tuz lambası bir sektör oluştu. Ülke genelinde bir Pazara kavuştu! Ülke sınırlarını aşıp dünya pazarına girdi desek abartı olmaz!

Çankırı mutfağına Tuzda Tavuk girmeli, Meşhur yaran sofrasının olmazsa olmazı olmalıdır. Zira Çankırı’mızda muhtelif pide fırınları bunu yapmaktadır. TUZDA TAVUĞUN patentini alıp bunu tescilletmeliyiz!

Çankırı da pideci ustalarımız bu konu da oldukça da ibdalılar…

İleri ki tarihlerde konuya ilişkin daha detaylı bilgiler vereceğim. Şimdilik sadece resimleri  sunuyorum.

TUZLA KAPLANAN TAVUK FIRINA VERİLİRKEN

PİŞMİŞ OLARAK FIRINDAN ÇIKMIŞ GÖRÜNÜMÜ

TUZLA KAPLANAN TAVUK PİŞTİKTEN SONRA SOFRADA KIRILMA ANI

Gerçekten bir harika lezzet ve tada kavuşuyor bu şekide piirme ile Mutlaka Çankırı Mutfağına dahil edilmelidir.

Çevreci Kadir Yavuz 

Yukarı Dön
Bilal Ceylan Açılır Kutu Gör
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Bilal Ceylan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27.12.2011 Saat 23:58
İyi Günler.Okul arkadaşım ,gönül dostum Ali Karaca Bey Efendiye çalışmalarında başarılar diliyorum.Allah yar ve yardımcısı olsun..
Yukarı Dön
kadiryavuz55 Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge
Çevreci

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı kadiryavuz55 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28.12.2011 Saat 11:38
Orjinalini yazan: kadiryavuz55 kadiryavuz55 Yazdı:

TUZDA TAVUK

Çankırı da Tuz lambası bir sektör oluşturdu, Ülke genelinde bir Pazara kavuştu! Ülke sınırlarını aşıp dünya pazarına girdi desek abartı olmaz!

Çankırı mutfağına Tuzda Tavuk girmeli, Meşhur yaran sofrasının olmazsa olmazı olmalıdır. Zira Çankırı’mızda muhtelif pide fırınları bunu yapmaktadır. TUZDA TAVUĞUN patentini alıp bunu tescilletmeliyiz!

Çankırı da pideci ustalarımız bu konu da oldukça da ibdalılar…

İleri ki tarihlerde konuya ilişkin daha detaylı bilgiler vereceğim. Şimdilik sadece resimleri  sunuyorum.

TUZLA KAPLANAN TAVUK FIRINA VERİLİRKEN

PİŞMİŞ OLARAK FIRINDAN ÇIKMIŞ GÖRÜNÜMÜ

TUZLA KAPLANAN TAVUK PİŞTİKTEN SONRA SOFRADA KIRILMA ANI

Gerçekten bir harika lezzet ve tada kavuşuyor bu şekide pişirme ile Mutlaka Çankırı Mutfağına dahil edilmelidir.

Çevreci Kadir Yavuz 

Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Misafir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30.12.2011 Saat 09:53

Hani derler ya, gazetecilik, haber bu işte.Kadir hemşerimin bu haberi harika olmuş.Kimselere kaptırmadan patenti alınması gereken bir durum.Çankırıya dışardan gelen konukların buranın nesi meşhur denildiği zaman söylenebilecek en güzel bir olay.Teşekkürler Kadir bey.Bu duyarlılığınızı inşallah sizin gibi  diğer etkili ve yetkili kişiler görürde hayata geçirir.Selamlarımla.

Yukarı Dön
sair trading Company Açılır Kutu Gör
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sair trading Company Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23.05.2012 Saat 22:17

Dear Sir/Madam,

Hope you will be in best with your good health.

I am writing you with confidence that we will supply your regular & most interested items with our efficient services because we are well manufacturing a long range of Salt Lamps into our premises as well as we are exporting our range of product throughout all over the world.  We are specialize to manufacturing salt lamps with best craftsmanship as per our client due requirements while our company is certified.  Now, we are desiring to make your vendor for the supply of every your required items as per your exact requirements.  

We are manufacturing and supplying following items regularly by our system.

1. Natural salt lamps.
  2. Crafted salt lamps.
  3. Crafted salt figures.
  4. Lick salt for animals.
  5. Natural globe shape.
  6. Salt candle holders.
  7. USB Salt lamps.

So, please let us know about your regular items so that we may proceed further to offer you our competitive price quotations.  If you wish, we will appreciate to supply you our counter samples upon your request for your quality comparison. 

In case required some more assistance by us, please always write us back freely for our best attention.

Thanks and waiting for your kind reply by return email.

Sincerely,

Mr. Noman Javid

Marketting executive.

SAIR TRADING COMPANY
----------------------------------

Air Port Road Ghansar Pur Sialkot

Phone: +92 524 5643 81

Cell : +92 300 6104 481

Email: info@sairtrading.com

URL   : http://www.sairtrading.com

--------------------------------------------------------

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Popup Örnek