2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Araştırmalar » Çankırı İçin Düşünüyorum » Metin YILMAZ
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Zeki Müren'in Çankırıda Askerken çekilen Fotoğrafı
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Kilitli ForumZeki Müren'in Çankırıda Askerken çekilen Fotoğrafı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
 Rating: Topic Rating: 1 Oylar, Average 5,00  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Metin YILMAZ Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Status: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (4) Teşekkür(4)   Alıntı Metin YILMAZ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Zeki Müren'in Çankırıda Askerken çekilen Fotoğrafı
    Gönderim Zamanı: 06.12.2011 Saat 01:32
1958 yılında yedek subay olarak Çankırı'da askerliğini yapan Zeki Müren'in askeri elbiseli Çankırı'da çekilen fotoğrafını ilk kez cansaati okurları için paylaşıyoruz.

- Resmin Yasal Hakkı saklıdır -
Yukarı Dön
Bayram Akyul Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı Bayram Akyul Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06.12.2011 Saat 11:43
Askeri üniformayla çok mutlu görünüyor.Hep duyardık Çankırıda askerlik yaptığını ama hiç fotoğrafını görmemiştim. Bedelli askerliğin konuşulduğu şu günlerde manidar bir fotoğraf anlayana.
-Karamürselli-
Yukarı Dön
Şeref IŞIK Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (2) Teşekkür(2)   Alıntı Şeref IŞIK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06.12.2011 Saat 15:36

Metin bey,

Fotoğraf paylaşımınız hele hele Zeki MÜREN gibi Sanat Güneşi olmuş toplumun sevilen sanatçılarından birinin askerlik fotoğrafını paylaşmınız gerçekten harika bir olay teşekkürler.Merhum Aziz Nesinin de Çerkeş'de askelik yaptığı bilgisi doğrumu acaba? Bu konuda arşinizde bilgi varsa  ve yayınlarsanız en azından Çerkeş tanıtımına belki bir katkısı olur diye düşünüyorum.Şimdeden tekrar teşekkürler.
Şeref IŞIK
Yukarı Dön
ONsekiz Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (2) Teşekkür(2)   Alıntı ONsekiz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06.12.2011 Saat 21:34
Bugünün sanatçıları askerlikten nasıl yırtarız diye düşünürken, resimde görüldüğü gibi eski sanatçılar aslanlar gibi askerliğini yapmış.
Barbaros Duman
Yukarı Dön
Metin YILMAZ Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Metin YILMAZ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07.12.2011 Saat 00:19
Orjinalini yazan: Şeref IŞIK Şeref IŞIK Yazdı:

Metin bey,

Fotoğraf paylaşımınız hele hele Zeki MÜREN gibi Sanat Güneşi olmuş toplumun sevilen sanatçılarından birinin askerlik fotoğrafını paylaşmınız gerçekten harika bir olay teşekkürler.Merhum Aziz Nesinin de Çerkeş'de askelik yaptığı bilgisi doğrumu acaba? Bu konuda arşinizde bilgi varsa  ve yayınlarsanız en azından Çerkeş tanıtımına belki bir katkısı olur diye düşünüyorum.Şimdeden tekrar teşekkürler.

Zaman zaman farklı dönemlerde edebiyatçılar arasında kalem savaşları yaşanmıştır. Bu savaşlardan birisi de Peyami Sefa ile Aziz Nesin arasındadır. Milliyetçi Peyami Sefa ile komünist Aziz Nesin gazete köşelerinden bu savaşı yıllarca sürdürmüşlerdir.

Peyami Sefa'nın Gençliği

İşte bu köşe yazılarının birinde Peyami Sefa'nın Aziz Nesin hakkındaki iddialarında Çankırı ve Çerkeş'in de adı geçmektedir. Sorunuzun cevabı, Peyami Sefa'nın aşağıdaki ifadesindedir:

“Bu habis(Aziz Nesin), Harp Okulunu bitirip ordumuza katıldıktan sonra, askeri birliğine ait keçileri satarak parasını cebine attığı için ve ayrıca Çankırı Vilayetinin Çerkeş kazasında subay olarak bulunduğu sırada vuku bulan büyük zelzelede enkaz altından çıkan eşyayı zimmetine geçirerek çapulculuk ettiği için subaylıktan terk’e ve hapse mahkûm edildiğini milliyetçi gazete ve dergiler ( Toprak, Ocak ) neşir ve ilan ettikleri halde, gık diyememiş, hiçbirine cevap verememiştir.”
Yukarı Dön
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Şeref IŞIK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07.12.2011 Saat 11:32
Metin bey teşekkürler.01.02.1944 Çerkeş depreminde vuku bulunan Aziz Nesinin keçi meselesini biliyordum.Konuyu dağıtmamak için yazmamıştım.Ama sağolun siz cevap şeklinde vererek en azından doğruluğunu ispatlamış oldubuz.
Şeref IŞIK
Yukarı Dön
muzaffer Açılır Kutu Gör
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı muzaffer Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09.12.2011 Saat 09:29
şeref bey de aziz nesin sanki düzgün bir adammış gibi merhum aziz nesin falan demiş.adam imansız öldü saygıyla yad etmeye gerek olmayacak biri bence.
Yukarı Dön
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Şeref IŞIK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09.12.2011 Saat 15:31
Sayın Muzaffer bey,
Merhum demek hayatta olmayan kişi anlamında kullanılan bir tabir biliyorsunuz.Ben düzgünlüğünü, imanını tartışacak kişi de değilim, hatta dediğiniz kişinin hayatta iken hayranı da değildim.Bu yüzden saygı duydum ve duymadım gibi bir ifadem de yok o kişi hakkında.Kaldıki Çerkeş'deki askerliğini, keçi meselesini bir yerlerden duyduğum için gündeme getirdim.
Benim için önemli olan ve bu sitenin özelliği Çankırı  ile ilgili olan konulardır.Bu konuda kimin adı geçiyorsa (ünlüde olsa, sade bir vatandaşda olsa) kişiliği ve o adamın nasıl birisi olduğuna toplum karar versin. Şairlerimizden Çankırılı Tevfik Fikret hakkındaki düşüncelerinizi de ilgi ile bekliyoruz.Yazarsanız seviniriz.Selamlar.
Şeref IŞIK
Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Misafir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28.12.2011 Saat 12:49
degerli arkadaşlar böyle imanlı imansız onu allah bilir  kimin kim olduğunu cenabı mevla bilir allah afetsin günahı varsa yalnız siz o konuda ahkam kesmeseniz iyi olur  o insan bir hata yapmıştır ama oturup yaptıklarından , allahtan af dilemiştir ama ilim irfan sahibidir kurduğu vakfın onlarca  fakir çocukları okuttuğunu ve ilim irfan sahibi yetiştirdiğini biliyormusunuz bana göre hacca gidipte tarladaki sınırını bir adım daha genişleteyim ne olur diyen hacılar a memleketin topraklarını yabancı cara döviz bırakıyor diye satanlara sonrada camiye arkasında gazeteci basınla kendini reklam yapan devlet adamlarına ve hacı hocalardan , fitre ve zekatlarımızı fakir ailelere yardımdiye yolladığımız paraları alıp zimmetine siyasete harcayan kişilerden  allah hesapsormayacakmı sanıyorsunuz allah akıl fikir versinonlara hepinize selam olsun değerli kardeşlerim.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Popup Örnek