2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Araştırmalar » Çankırı İçin Düşünüyorum » Metin YILMAZ
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Adnan Menderes tutuklanmasa, Çankırı'ya gelecekti
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Kilitli ForumAdnan Menderes tutuklanmasa, Çankırı'ya gelecekti

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
 Rating: Topic Rating: 6 Oylar, Average 4,33  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Metin YILMAZ Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Status: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (4) Teşekkür(4)   Alıntı Metin YILMAZ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Adnan Menderes tutuklanmasa, Çankırı'ya gelecekti
    Gönderim Zamanı: 10.12.2011 Saat 21:03

Bugün Hilmi Abinin (Astarlı) K. Esat’taki evine misafir oldum. Hilmi Efendiden, Sabiha Anneden, Çankırı’dan konuştuk…

Hilmi Abiyle Hilmi Efendiyi kitaplaştırma düşüncemizin ilk adımını da bugün attık. Bugünkü sohbetimizin en önemli konu başlıklarından biri, rahmetli Başbakan Adnan Menderes’in Çankırı’yı; dolayısıyla da Hilmi Efendiyi ziyarete gelme hazırlığı idi…

-Fotoğrafın Yayın Hakkı Saklıdır-

Fotoğrafta yer alan Demokrat Partili heyet rahmetli Menderes’i makamında ziyaret eder. Heyette Nurettin Ok,Gürhan Titrek ve Muhittin Astarlı’da vardır. Rahmetli Menderes Hilmi Efendiye selam göndererek; Çankırı’ya gelmek istediğini ve dergâhta kendisini ziyaret edeceğini söyler…

Haber dergâha ulaşınca, bir telaşe Sabiha Anne bugünde dergâhta mevcut koltukları ve bazı eşyaları Hilmi Efendinin de çok sevdiği rahmetli adnan Menderes için yenileyerek değiştirir.

Başbakan Adnan Menderes’in geleceğin günün kesinleşmesi için haber beklenirken, 27 Mayıs 1960 darbesi olur ve Adnan Menderes tutuklanır.

Yukarı Dön
dilaver Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (3) Teşekkür(3)   Alıntı dilaver Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11.12.2011 Saat 10:42
ALLAH RAHMET EYLESİN VATANIMIZIN TARİHİNE GEÇMİŞ KARA BİR LEKE SAYIN ADNAN MENDERESİN İDAMI MEKANI CENNET OLSUN İNŞAALLAH...
Yukarı Dön
Bayram Akyul Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (2) Teşekkür(2)   Alıntı Bayram Akyul Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11.12.2011 Saat 13:10
Rahmetli Adnan Menderes Milli Şef dönemi bir anlamda İslama açılan savaşın yaralarını Demokrat Parti İktidarıyla sarmış büyük bir şahsiyettir.Uçak kazasından sağ çıkıp, kalleşce senaryolar sonrası kurulan idam sehpasında son nefesini vermesi İnşallah Şehadet vesilesidir. Mekanı cennet olsun.
-Karamürselli-
Yukarı Dön
ONsekiz Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ONsekiz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11.12.2011 Saat 15:21
Büyüklerimizden duyduğumuz ve vicdan sahiplerinin yazdıklarından okuduğumuz kadarıyla Adnan Menderes büyük hizmetler yapmış bir başbakanımız. Bu başlığı okurken, bir başka haber sitesinde sabah gördüğüm habere takıldım. O haberde gerçek ismini kullanmayan devlet adamlarının ismi vardı ve o listede İsmet İnönüde vardı. İsmet İnonünün gerçek ismi Mustafa İsmet İnönü imiş. Böylesi mübarek bir ismi(MUSTAFA) kullanmaktan kaçınmak zaten herşeyi açıkça gösteriyor.
Barbaros Duman
Yukarı Dön
Hakan Savaşçı Açılır Kutu Gör
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Hakan Savaşçı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12.12.2011 Saat 00:40
Rahmetli Başbakanımız o kadar da masum değildi maalesef, zira evliyken opera sanatçısı ile ilişkisi vardı.Bunun gibi durumları göz ardı etmeyelim, Marshall yardımı diye itelenen benzinli reolar vb. kakalamaları anadolu halkına ve Türk köylüsüne giydirmişler ve biz hala bunların faturalarını ödüyoruz. Sinirlenmeyin bunlar gerçekler darbe olmayaydı şimdi bunları konuşacaktık, inanın.Vay be diyecektiek ne tıkılamış diyecektik.Çünkü rahmetli de toprak ağasıydı garibanı bilemez.Saygılarımla
Yukarı Dön
Şeref IŞIK Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı Şeref IŞIK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12.12.2011 Saat 14:23
Hakan SAVAŞCI bey,
Görüşünüze bir şey diyemem tamamen kendi kişisel düşünceniz.Merhum Adnan MENDERES beyi sevmeyebilirsiniz.Buna kimsenin bir şey dediği yok.Ama cümle aralarında kullandığınız ili kelime biraz etik sınırlarını zorlamıyormu sizce.Her şeyden önce koskoca bir başbakanla ilgili yazı yazarken bari bu kadar önyargılı, taraflı ve kindar olmayın.Sevmesiniz bile.Unutmayın  onu seven milyonlar var siz sevmesenizde ve  ölümünün üzerinden 45-50 yıl geçtiği halde hala gündemde.Kullandığınız o çirkin iki kelimeyi sitenin  ve yazarların saygınlığından dolayı yazmıyorum.Siz ne dediğinizi  bilirsiniz.Eğer az da olsa sizde o saygı varsa kelimelerinizi yazıdan çekin ve özür dileyin.
Şeref IŞIK
Yukarı Dön
İrfan GÜRAY Açılır Kutu Gör
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı İrfan GÜRAY Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22.12.2011 Saat 14:09

Ben Aydın 'dan Yazıyorum Rahmetli Adnan Menderes'in adının verildiği Adnan Menderes Üniversitesinde Görev Yapıyorum Şunu Açıklıkla ve Tüm İçtenliğimle söyleyeyeyim  Rahmetkş merhum Başbakan Adnan Menderes ve Kendisi ile Birlikte Dar Ağacına Gönderilen Kabine arkadaşlarını  ilelebet Bu Necip Millet Rahmet ve Minnetle anacak Başka teferruatlara girmek istemiyorum tek 3 kelime ile Özetlemek istiyorum Bu ülkedeki bazı gafiller menderes'i 1-Yassı Adada Don davası 2 -Cımbız  Davası  3- Köpek davası diye Yaftalayıp İdam ettiler Mekanaları Cennet olsun Ayrıca Şunuda bir Çankırı'lı olarak iftihar ederek yazıyorum Avukatı da bir Çankırı'lı  Talat ASAL Bey Yukarda yazdığım 3 maddeninde yazarı o   Aydın 'dan rahmetli Merhum Başbakan Adnan Menderes'in Memleketinden Çankırı'ma Memleketime selamlar   Saygılarımla 

Yukarı Dön
Metin YILMAZ Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Metin YILMAZ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23.12.2011 Saat 21:05

Aydın Menderes Hakkın rahmetine kavuştu.
Mekanı Cennet Olsun.

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Popup Örnek