2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Haberler/Etkinlikler » Çankırı Haberleri
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - BİR DÜZENİN İÇERİSİNDEYİZ
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

 


Kilitli ForumBİR DÜZENİN İÇERİSİNDEYİZ

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Necati Ülker Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Kayıt Tarihi: 25.02.2006
Şehir: Ankara
Status: Aktif Değil
Points: 520
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Necati Ülker Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: BİR DÜZENİN İÇERİSİNDEYİZ
    Gönderim Zamanı: 11.01.2012 Saat 00:05

BİR DÜZENİN İÇERİSİNDEYİZ

Bu gün bize uygarlık ve insanlık dersi vermeye çalışıp şahsi ve siyasi çıkarları için sözde soykırım lekesi yapıştırmaya uğraşan ülkelerin liderleri tarihçilerin araştırmacıların belgelerle koydukları gerçekleri görmezlikten gelerek, iftira ve çirkeflikle oynadıkları bu oyunu lanetliyorum.

Yüce Türk milletimizin geçmişinde yüzünü kızartacak, başını öne eğecek hiçbir şekilde insanlık karşıtı olay vuku bulmamıştır. Zira ülkemizde geçmiş tarihimizin bütün arşivleri yerli yabancı tarih araştırmacılarına açılmıştır.

Büyüklerimizin öve, öve bitiremediği ahlak, saygı, sevgi anlayış hoşgörü tarih sayfalarındaki yerini almıştır.

Şu gerçeği de göz ardı edemeyiz Milli Kültür değerlerimizin tanımını bile yapamadığımız ve de uygulayamadığımız bir düzenin içerisindeyiz hayıflanıp dövünüyoruz.

Bu gidişat Türk insanının her şeyin üstünde tuttuğu Milli kültürümüzün yozlaşmasına ve Türkçemizin ve dilimizin bozulmasına kadar gitmektedir.

Milleti var eden unsurlardan biride dilidir, aynı dili konuşan insanlar kendi aralarında bir bütün oluştururlar, dil bir milletin ortak malıdır, dilin bozulmasıyla millet çözülmeye başlar, bu nedenle, milli dil üzerinde hassasiyetle durulması gerekmektedir.

Devletler toplumlar ve bireyler zaman içerisinde para güç ve hükmetme gibi unsurları, rahat ve mutlu yaşamanın en vazgeçilmez şartı olarak görüyorlar ve bunu gerek görsel, gerek yazılı medya aracılığı ile diğer toplumlara da aşılamaktalar, bu erozyonda insan ilişkilerini tamamen maddiyat ve zenginlik tutkusu haline dönüştürüp, dostlukları da bu tarz çıkar ilişkisi halinde bir maddiyat sevgisi ve saygısına dönüştürmekteler, oysa toplumu bir arada tek yumruk gibi tutan bağı, sevgi saygıdır, bu bağ ise din, dil, ve dinlerden daha eski olan toplumsal örfler adetler gelenek görenekler, ayrıca aile yapısı oluşturur.

Milli kültürümüzü yeniden kazanmak için ve gelecek nesillere yozlaşan ve bozuk bir dil, kültürü bırakmamak için çaba sarf etmeliyiz,

Mustafa Kemal Atatürk, kültür politikasının milli bir temele oturtarak söylediklerini hatırlayalım; Kültür derken tarihi ve milli karakterimize uygun bir kültür kasıt ediyorum. Çünkü milli dehamız, yaratıcılığımızın tam gelişmesi ancak böyle bir kültürle temin olabilir. Kültür milli zeminle mütenasiptir. O zemin milletin karakteridir.

Karakterimize, kültürümüze, dilimize sahip çıkalım Milli değerlerimiz üzerine oyun oynamaya kalkan zihniyetlere Türk gençliğinin taviz vermeyen, sağlam ve dik duruşunu gösterelim.

Türk insanın Dil, kültür değerlerinin savunmasını ve yozlaşmasının önüne geçilmesini önce içimizde benimseyerek güçlenerek başlatmalıyız… Kışkırtmalara kanmadan birlik olmalı örf adetlerimize sahip çıkmalıyız.

Şunu asla unutmamalıyız bir Milleti parçalamanın yollarından biri de, O Milletin dilini O milletin kültürünü yozlaştırma yani bozmadır.

Bu açıdan Türkçemizin durumunu düşünelim! Türk insanı, olarak Türkçemize kültürümüze örf adetlerimize, ecdadımızın bize bıraktığı şan, şeref olan mirasımıza sahip çıkalım.

                                                                                                                Necati ÜLKER

 

Necati Ülker
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.16
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

 

Popup Örnek