2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Haberler/Etkinlikler » Çankırı Haberleri
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - TÜBİTAK Bilgilendirme Toplantısı Çankırı'da Yapıld
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

 


Kilitli ForumTÜBİTAK Bilgilendirme Toplantısı Çankırı'da Yapıld

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
turgut_reis Açılır Kutu Gör
haberci
haberci
Simge

Kayıt Tarihi: 26.12.2005
Şehir: ÇANKIRI
Status: Aktif Değil
Points: 393
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı turgut_reis Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: TÜBİTAK Bilgilendirme Toplantısı Çankırı'da Yapıld
    Gönderim Zamanı: 13.01.2012 Saat 08:40
 

TÜBİTAK Bilgilendirme ve Eğitim Toplantısı Çankırı Karatekin Üniversitesinde gerçekleştirildi.  TÜBİTAK, ulusal ve uluslararası akademik araştırma destek programlarının tanıtımı amacıyla 81 ildeki üniversitelerde toplantılar yapıyor.  Yapılan toplantıların 25’incisi  Çankırı Karatekin Üniversitesi ile birlikte gerçekleştirdi.

 

100. Yıl Kültür Merkezi’nde yapılan toplantının açılış konuşmasını yapan Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sabit Erşahin, geleceğe yönelik plan ve çalışmaların önemine değinerek, “Ülkeler 5-10-20 yıllık planlar yapmaktadır. Kalkınmanın olmazsa olmazı geleceğe yönelik plan ve projeler yapmaktır. AB 2020 yılı planlamasını yaptı. Yaklaşık 2 bin sayfadan oluşan bu planlamada istediğiniz her konuyu bulabilirsiniz. AB bunu gelecekte küresel bir güç ve lider olmak için yaptı. Yapılan planlamada yapılması gerekenler en ince ayrıntısına kadar belirtiliyor. Ülkemizde de vizyon 2023 planlaması yapıldı. Gelecek dönemlerde yapılacak çalışmalar, hedefler belirlendi” dedi. Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin de çeşitli çalışmalar ortaya koyduğunu belirten Erşahin, “Vizyon 2023’ü kendimize bir çerçeve olarak aldık. Dikey ve yatay olarak stratejik planımızı oluşturduk. Yaptığımız çalışma nedeniyle Devlet Planlama Teşkilatı’ndan da teşekkür aldık. Zaman çok hızlı ilerliyor ve teknoloji de her gün yenileniyor. Hızla ilerleyen zaman ve gelişen teknolojiye ayak uydurmak için yapılanmamızı ona göre şekillendiriyoruz ” dedi.

 

Rektör Yardımcısı Erşahin’in konuşmasından sonra TÜBİTAK adına açılış konuşmasını yapan Dr. Harun Yılmaz,  TÜBİTAK olarak 81 ili dolaşarak hem programlarını anlattıklarını hem de Türkiye'deki akademisyenlerle bir araya gelerek karşılıklı görüş alışverişinde bulunduklarını bildirdi.  Yılmaz’ın, konuşmasının ardından Dr. Burcu Sayın “Ulusal Araştırma Destek Programları Tanıtımı” ve “Başarılı Proje Hazırlarken Dikkat Edilecek Hususlar” konulu iki sunum yaptı.  

 

Programda ayrıca Çankırı Karatekin Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Serkan Uranbey, “Nasıl Başardım?” konulu, TÜBİTAK'dan Dr. Harun Yılmaz,  ise “Bilim İnsanları Destek Programları Tanıtımı” ve “Başarılı Olmak için İp Uçları” konulu sunumlarını gerçekleştirdi. Soru cevap bölümünün ardından toplantı, kokteylle sona erdi. 

 

Ne Mutlu Türk'üm Diyene...
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.16
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

 

Popup Örnek