2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Haberler/Etkinlikler » Çankırı Haberleri
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Çankırı Türk Eğitim-Sen Ankara'da Eylem Yaptı
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Kilitli ForumÇankırı Türk Eğitim-Sen Ankara'da Eylem Yaptı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
 Rating: Topic Rating: 1 Oylar, Average 1,00  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
turgut_reis Açılır Kutu Gör
haberci
haberci
Simge

Status: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı turgut_reis Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Çankırı Türk Eğitim-Sen Ankara'da Eylem Yaptı
    Gönderim Zamanı: 16.01.2012 Saat 09:33

Türk Eğitim-Sen Çankırı Şubesi Yönetim Kurulu ve Üyeleri Eşit İşe Eşit Ücret Düzenlemesinde Öğretmenler, Akademisyenler ve Diğer Çalışanların Yok Sayılmasını Protesto Etmek İçin Ankara’daydı

Türk Eğitim-Sen Çankırı Şubesi Yönetim Kurulu ve üyeleriyle birlikte eşit işe eşit ücret düzenlemesinde öğretmenler, akademisyenler ve diğer çalışanların yok sayılmasını protesto etmek için Ankara'daydı.

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Türkiye Kamu-Sen’e bağlı sendikaların Genel Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Türk Eğitim-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri ile Türkiye’nin 81 ilindeki Şube Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyelerinin de katıldığı eylemde, “Ek Ödeme Adaleti İstiyoruz”, “Kaşıkla Verip Kepçeyle Almayın”, “ Bir Çılgın Proje e Öğretmenlere İstiyoruz”, “İade-i İtibar İstiyoruz” şeklinde dövizler taşındı. Ayrıca eylemde Eski Milli Eğitim Bakanları Hüseyin Çelik ve Nimet Çubukçu, AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ve AKP İstanbul Milletvekili Halide İncekara’nın öğretmenlere yönelik sarf ettiği olumsuz sözlerin bulunduğu afişler ile Atatürk’ün vekil maaşlarına yönelik, “Öğretmen maaşlarını geçmesin!” sözü yer aldı.

“Ek Ödeme Rezalet Nerede Adalet?”, “Herkese Var Da Bize Yok Mu?”, “Çalışanlar Sizinle Rezil Oluyor”, “Ustalık dediniz, Çalışanı Ezdiniz”, “Memuru Satanı Biz De Satarız”, Hükümet Elini Cebimizden Çek”, “Ak Ak Ak, Yandaşı Bırak, Memura Bak”, “Hükümet Hükümet Duy Sesimizi Bu Gelen Memurun Ayak Sesleri”, “Adaletsiz Ödeme Yakışıyor Mu Devlete”, “Haksızlığa Karşıyız, İşte Alandayız!” şeklinde sloganların atıldığı eylemde Genel Başkan İsmail Koncuk da bir konuşma yaptı.

Genel Başkanın konuşmasının ardından Hükümetin dikkatini ek ödeme adaletsizliğine çekmek ve Hükümete mesaj iletmek amacıyla bir zamanlar haberci olarak kullanılan güvercinler Maliye Bakanlığı önünden TBMM’ye uçuruldu.

İlk güvercini Genel Başkan İsmail Koncuk uçurdu. Koncuk, “ İnsan dilinden anlamayanlar belki bu kez kuşdilinden anlar.” dedi.  Güvercinlerin ayağına bağlanan mesajda “ Hükümete çağrımız: Emeğimizin karşılığını istiyoruz. Ek ödeme adaletsizliği giderilsin. Meslek onurumuzu istiyoruz. Eğitim çalışanlarının feryadına kulak verin” yazıldı.

Ayrıca Türk Eğitim-Sen üyeleri güvercinlerle birlikte sloganların yazılı olduğu balonları da uçurdu. Sendikamız, sembolik bir tabutu Maliye Bakanlığı’nın önüne bıraktı. Ancak tabutun bırakılması sırasında güvenlik güçleri ile kısa süreli bir gerginlik yaşandı.

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcimiz Metin MEMİŞ’e, Yönetim Kurulumuzdaki arkadaşlarımıza ve bizden kar kış demeden desteğini hiç esirgemeyen dostlarımıza çok teşekkür ediyoruz.

Ne Mutlu Türk'üm Diyene...
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.16
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Popup Örnek