2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Haberler/Etkinlikler » Çankırı Haberleri
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - "Tuz Mağarası Çalışma Grubu" Kuruldu.
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

 


Kilitli Forum"Tuz Mağarası Çalışma Grubu" Kuruldu.

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
ahmetgulsen Açılır Kutu Gör
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge
Cansaati.Org Yazı İşleri Sorumlusu

Kayıt Tarihi: 01.10.2003
Şehir: ANKARA
Status: Aktif Değil
Points: 877
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ahmetgulsen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: "Tuz Mağarası Çalışma Grubu" Kuruldu.
    Gönderim Zamanı: 18.01.2012 Saat 11:34
Tuz Çalışma Grubu

Çankırı'dan uzan zamandır duyduğum en güzel haber bugün geldi. Henüz başlangıç aşamasındalar ama bu oluşum bile güzel. 

Alıntı Bizim Çankırı/ Tuz Mağarasının Turizm amaçlı kullanılması ve tanıtılmasına yönelik oluşturulan Tuz Çalışma Grubu toplantısı Valimiz Vahdettin Özcan Başkanlığında toplandı.
 
Valimiz Vahdettin Özcan, Çankırı Tuz Mağarasının İlimiz ve Ülkemizin turizm ve sağlık potansiyeline kazandırılması amacıyla 23 Kasım 2011 tarihinde Prof. Dr. İbrahim Demirtaş, Nail Altıparmak, Nusret Acar, Özgür Başar, Ethem Yenigürbüz, İsmail Karadana ve Taner Kılıç’ın bulunduğu Tuz Çalışma Grubu’nu teşkil ettirmiş ve Grup çalışmalarına başlamıştı. Daha önce iki kez toplanan Tuz Çalışma Grubu toplantısı bu ay Vali Özcan Başkanlığında 17 Ocak 2012 günü Valilik Toplantı Salonunda yapıldı. Toplantıya Belediye Başkanı İrfan Dinç, Vali Yardımcısı Ahmet Atılkan, ÇKÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Yartaşı, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hanım Halilova, Heykeltraş Doç. Dr. Sait Rüstem, Kuzka Yatırım Destek Ofisi Yetkilisi Abdullah Gülşen, Kuzka Proje Birimi Başkanı Mustafa Gül ve Uzman İlker Sütlü, Çankaya Tuz İşletmesi adına Süphan Yaşar ve Tuz Çalışma Grubu üyeleri katıldı.
 
Toplantıda; Tuz Çalışma Grubunun bugüne kadar yaptığı çalışmalar değerlendirildi. Tuz Mağarasında sanal tur ve diğer Ülkelerde bulunan Tuz Mağaralarında yapılan çalışmalar sunum yapılarak izlendi.
 
Çankırı’da bu konuda yapılabilecekler ile Çankırı Tuz Terapi ve Turizm Projesinin de değerlendirildiği toplantıda güzel sanatlar, turizm, hediyelik eşya, sanatsal çalışmalar konuşuldu. Tuz Sempozyumu ve Tuz Çalıştayı yapılması gerektiğine ve Üniversite ile Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansının bu konuda ortak bir çalışma başlatmasına karar verildi.
 
Valimiz Vahdettin Özcan, toplantıda konuşulanların icraate dökülmesi için çalışmalara hız verilmesi gerektiğinin önemine değinerek, “tuz ile ilgili kim ne biliyorsa toparlayalım ve Tuz Çalıştayını yapalım. Tuz Mağaramızı da Türkiye’nin gündemine oturtalım” dedi.
 
Ahmet GÜLŞEN

http://smmmahmetgulsen.wordpress.com/
Yukarı Dön
Necati Ülker Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Kayıt Tarihi: 25.02.2006
Şehir: Ankara
Status: Aktif Değil
Points: 520
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Necati Ülker Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18.01.2012 Saat 14:49

Çok sevdiğim Çankırı’ma, çok geç kalınmış olsa da gurur duyduğum yer altı kaynağımız, tuz Mağaramızın Turizm amaçlı olarak sağlık sektörüne kazandırılması çalışmaları için kurulan tuz çalışma grubunu yürekten kutlarım.

Zira yıllardır dünyanın birkaç yerin de hastalıklarına şifa bulan insanların haberlerini izlerken ve okurken içim burkuluyordu, hep hayıflanmışımdır.

Çankırı’mızdaki uyuyan dev tuzu yöre insanlarımız ve idarecilerimiz girişimcilerimiz zaman, zaman henüz ben çocukken değerlendiriyoruz, değerlendireceğiz, adımlar atıldı, diye beyanatlar vere, vere bu günlere gelindi, ben 62 yaşındayım hala bir arpa boyu yol alınmadı, inşallah hakkın rahmetine kavuşmadan görürüm diye ümit ediyorum haydi hayırlısı.

                                                                                                     Necati ÜLKER        
Necati Ülker
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.16
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

 

Popup Örnek