2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Haberler/Etkinlikler » Çankırı Haberleri
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - TÜRKAV Banu Avar Konferansını Düzenledi
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Kilitli ForumTÜRKAV Banu Avar Konferansını Düzenledi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
turgut_reis Açılır Kutu Gör
haberci
haberci
Simge

Status: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı turgut_reis Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: TÜRKAV Banu Avar Konferansını Düzenledi
    Gönderim Zamanı: 13.02.2012 Saat 10:52

Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı Çankırı Şubesi Gazeteci Yazar Banu AVAR'ın sunduğu bir konferans düzenledi.

Konferansa birçok sivil toplum örgütünün başkanı yanı sıra çok sayıda Çankırılı katılarak salonu doldur.

Açılış, Saygı Duruşu, İstiklal Marşının söylenmesi ardından TÜRKAV Çankırı Şube Başkanı isa BÖLÜKBAŞI sunuş konuşması yaptı. Bölükbaşı konuşmasında şunları söyledi: Konferansını sunmak üzere aramızda bulunan Sayın Gazeteci-Yazar Banu Avar Hanımefendi, Siyasi partilerin, sivil toplum kuruluşlarının değerli başkanları, Kıymetli misafirler, hanım efendiler, bey efendiler, kıymetli gençler, TÜRKAV’ın çok değerli üyeleri, değerli basın mensupları. TÜRKAV olarak düzenlemiş olduğumuz ‘’Kaçın Demokrasi Geliyor’’ konulu konferansımıza, TÜRKAV yönetim kurulu adına hepinize hoş geldiniz diyorum.

Değerli misafirler. Kıymetli basın mensupları

Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem. Biri ecdadıma saldırdı mı, boğarım..! Diyor ya Cennet mekân Akif.

Ecdadımız yaşadığı hiçbir dönemden karanlık bir sayfa bize miras bırakmamıştır. Gittiği yere, fethettiği her beldeyi kendi yurdu kabul etmiş, insanını kendi insanı, malını kendi malı bilmiş, sömürmek, acı vermek, insanları katletmek için değil; Dünyaya Türk İslam nizamını kurup, bütün insanlığa barış, huzur, mutluluk kısacası bütün insanlığa demokrasiyi getirmek için mücadele vermiştir. Bunu yaparken de bırakın insanlara zulüm etmeyi, karıncayı bile incitmekten imtina göstermiştir. Çünkü Hz. Kur-an ve Resulü rehber kabul eden Türk Milleti yaratılan her canlıyı yaratandan ötürü sevmiş, zulüm yapan güçlünün değil haksızlığa uğrayan zayıfın, ezilenin, mazlumun yanında olmuştur,

Yine ozanımızın dediği gibi ‘’Zulümle geçemez gemi denizi, Batırmazsak bize, Biz Türk Milliyetçilerine yazıklar olsun’’

Değerli misafirler. Kıymetli basın mensupları

Son zamanlarda meydanları dolduran, Ermeniler tarafından kurulan ASALA terör örgütü tarafından şehit edilen Türk diplomatlarının cenazelerinin arkasında diplomat, yine yüzde sekseni Ermeni olduğu bilinen, dış güçler tarafından desteklenen PKK terör örgü tarafından şehit edilen vatan evlatlarının arkasında Mehmed olamayan,  şerefli Türk polisine vatan hainleri tarafından atılan tokatın acısını yüreğinde hissetmeyenlerin, Ortadoğu’ya barış ve demokrasi getirmek için geldik deyip, o bölgeye acı, gözyaşı, zulümden başka bir şey getirmeyen emperyal güçlerin çoluk çocuk, kadın erkek demeden yaptığı Müslüman kıyımına duyarsız kalanlar, Ermenilerin Hocalıda yaptığı katliamlarını, İşgal ettiği Azerbaycan topraklarını görmeyenlerin, Çin mezalimine uğrayan Doğutürkistanlı ve yine Musul, Kerkük Telaferde katledilen Türkmen olamayanlar, Bir anda biz Türk Milletinin hiçbir zaman tasvip etmediği Ermeni asıllı bir yazar öldürüldü diye biranda ortaya çıkıp, sokaklara dökülüp hepsi Ermeni ve Hrant olanlar.

Şunu iyi bilin ki biz Türk Milliyetçileri ne Ermeni nede Hrant’tız.

Bizler 40 çerisiyle Çin sarayını yerle bir eden Kürşad, Rus Çarının korkulu rüyası Kafkas Kartalı Şeyh Şamil, Anadolu’yu ilmek ilmek, nakış nakış işleyip Müslüman Türk yurdu yapılmasına vesile olan Hoca Ahmet Yesevi’nin dergâhında Türk İslam ateşiyle pişen Kırşehir’de Hacı Bektaşi Veli, Ankara’da Hacı Bayramı Veli, Kastamonu’da Şeyh Şabanı Veli, Çankırı’da ise Hacı Muradı Veli’yiz.

Biz ne Ermeni nede Hrant’tız

Bizler Ilgaz Dağlarında PPK değil, kağnısında yüklü olan cephaneyi kucağında yeni doğan sabisinin donarak ölümü pahasına cepheye ulaştırmak için mücadele eden Yanığın Emine, Çanakkale’de Ezineli Yahya çavuş, Koca Seyit, İzmir’de düşmanı denize döken Mustafa kemal, Doğutürkistanda Yusuf Alptekin, Azerbaycan’da Elçibey, Kıbrıs’ta Rauf Denktaş’ız.

Biz Türk Milliyetçileri idam sehpasına çıkarken bile sizin verdiğiniz ceza önemli değil yeter ki bizi Cenabı Allah cezalandırmasın, Mustafalar ölür Allah davası ölmez Milliyetçilik ölmez diyen Mustafa Pehlivanoğlu, ciğerleri pompayla şişirilerek şehit edilen Dursun Önkuzu, Büyük Ülkü Devleri Kerim Gözleme kardeşleriz. Kısaca Atalarımızın bu vatan toprağının sınırları kanlarıyla çizip bizlere emanet ettiği; ezan, bayrak, vatan, Türk İslam davası,  ilahikelimatullah yoluna baş koymuş Türk Milletiyiz.

Tetik düşe kan sıza

Memleket çiftlik oldu

Üç beş tane kansıza

Diyor saygılar sunuyorum. Diyerek konuşmasını bitirdi.

Daha sonra TÜRKAV yönetim kurulu üyesi iken emekli olan Mehmet SARIKAYA’ya hediyesini Türk Tarım-Orman Sen Çankırı Şube Başkanı Hasan AKGÜNDÜZ verdi.

Konferans vermek için kürsüye çıkmadan bir kısa video slayt izlettirerek başladı. Konuşmasına hayatından kısaca bahsederek başladı “Gazetecilik hayatıma Süreç dergisinde başladım. Londra City Üniversitesi’nde televizyonculuk alanında yüksek lisans yaptım. BBC’nin belgesel kurslarına katıldıktan sonra BBC Türkçe Yayınlar Bölümü’nde programcı ve spiker olarak çalıştım. Ardından TRT Londra muhabirliğini üstlendim. Günaydın, Vatan, Dünya, Politika gibi gazetelerde muhabir olarak çalıştım ve birçok dizi yazıya imza attım. Mozaik ve Kaleideskop gibi yapımcılığını, yönetmenliğini üstlendiğim programlar TRT 1 ve TRT 2’de yayınlandı. İlk yayınlandığı yıllarda 32. Gün Programının yaptım. I Ceasar, Crimean War, The Great Game ve Troy gibi BBC ve Discovery Channel belgesellerinde Türkiye yapımcısı olarak yer aldım.” dedi.

Güncel konular hakkında sunumu yapan gazeteci Banu Avar Konferansı yaklaşık 1,5 saat sürdü. Dünya üzerindeki düzenin çok kötü olduğunu ABD nin kendi çıkarı için yapamayacağı bir şeyin olmadığını, Suriye konusunda da Türkiye’yi zor duruma sokacak gelişmelerin olabileceğini. Amerika demokrasi getireceğim diye girdiği ülkeler kan ve gözyaşı getirdiğini kuzey Afrika ve Ortadoğu ülkelerine bakıldığına Irak’a bakıldığında, Afganistan’a bakıldığında bu çok iyi anlaşılmaktadır. Konferansına Türkiye ve komşuları ile yaşanan sorunlara da değinen Gazeteci Avar daha sonra soru cevap şeklinde konferansını bitirdi. Konferansın sonunda TÜRKAV Başkanı İsa BÖLÜKBAŞI Banu AVAR’a üzerinde kendisinin resmi olan bir tuz lambası hediye etti. Banu Avar da geçen yıl TÜRKAV’ın amblemi olan Tuz Lambamı evimizin başköşesine koydum. Buna konun karşısına koyacağım. Çankırı’nın benim için çok özel bir yeri var hepinize teşekkür ediyorum. Çankırı’nın eriştesini de götürüyorum çünkü çok sevdim annem bile Çankırı’ya gidiyorum dediğimde erişte almadan gelme dedi. Onun için erişte götürüyorum. Katılımcılara kitaplarını imzalayan Banu AVAR Vakıfta çay içip sohbetine orada geç saatlere kadar devam etti.

Ne Mutlu Türk'üm Diyene...
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.16
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Popup Örnek