2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Haberler/Etkinlikler » Çankırı Haberleri
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - “Çankırı Tanıtım Günleri” için fikriniz var mı?
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Kilitli Forum“Çankırı Tanıtım Günleri” için fikriniz var mı?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
ahmetgulsen Açılır Kutu Gör
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge
Cansaati.Org Yazı İşleri Sorumlusu

Status: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ahmetgulsen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: “Çankırı Tanıtım Günleri” için fikriniz var mı?
    Gönderim Zamanı: 18.02.2012 Saat 08:47
Çankırı Valiliği fikir bekliyor. 

Alıntı

“Çankırı Tanıtım Günleri” için düğmeye basıldı

17 Şubat 2012 −

Valimiz Vahdettin Özcan tarafından 27-30 Eylül 2012 tarihleri arasında İstanbul Feshane’de yapılacak “Çankırı Tanıtım Günleri “ hazırlıkları için düğmeye basıldı.

Valiliğimiz önderliğinde Belediyemiz, Üniversitemiz, Kaymakamlıklarımız üretici birlikleri, sanayi kuruluşları ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla Çankırı’nın tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri ile Çankırı’da üretilen ürünler ve yöresel ürünlerin tanıtılacağı Çankırı Tanıtım Günleri hazırlık çalışmalarına başladı.

Valimiz Vahdettin Özcan Başkanlığında oluşturulan Danışma Kurulu ilk toplantısını Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirdi. Vali Yardımcısı Ömer Bedrettin Sağsöz Başkanlığında oluşturulan İcra Kurulu’da konu ile ilgili yaptığı çalışmaları Danışma Kurulu’na arz etti. Feshane Uluslar arası Fuar Kongre ve Kültür Merkezi’nin 3700 m2 alana sahip II.Mahmut Salonu’nda 2000 m2 alana kurulacak standlarda Çankırı’nın tüm değerleri sergilenecek, 4 gün boyunca düzenlenen etkinliklerle Çankırı Türkiye’nin gündemine bir kez daha getirilecek.

Bu konu ile ilgili Çankırı Tanıtım Günleri’nde görmek istenilen objeleri ve özel fikirleri olanlarıntanitim@cankiri.gov.tr adresine fikirlerini bildiklerinde Danışma Kurulu ve İcra Kurulu tarafından değerlendirilecektir.

Düzenleyen ahmetgulsen - 19.02.2012 Saat 17:35
Ahmet GÜLŞEN

http://smmmahmetgulsen.wordpress.com/
Yukarı Dön
ahmetgulsen Açılır Kutu Gör
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge
Cansaati.Org Yazı İşleri Sorumlusu

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ahmetgulsen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18.02.2012 Saat 09:12

27-30 Eylül 2012 tarihleri arasında İstanbul Feshane’de yapılacak “Çankırı Tanıtım Günleri” için birkaç öneri.

“Çankırı Tanıtım Günleri’nde görmek istenilen objeleri ve özel fikirleri olanlarıntanitim@cankiri.gov.tr adresine fikirlerini bildiklerinde Danışma Kurulu ve İcra Kurulu tarafından değerlendirilecektir.” Bu cümle Çankırı’nın geleceği için önemli bir adımdır diye düşünüyorum.

Neler yapılmalıdır:

Usul Olarak

1-      Tanıtım çalışmaları daha genel düşünülmeli önce makro planlar ve yönlendirmeler yapılmalıdır. Daha sonra Feshane vs benzeri etkinlikler için özel çalışmalar yapılmalıdır.

2-      Tanıtım meselesinde STK’lar ve bireysel çalışmalara destek verilmeli, katılım ve katkı artırılarak tanıtım sorumluluğu birkaç memur üzerinde bırakılmamalıdır.

Hemen Uygulanacak birkaç somut öneri:

1-      1 Çankırı tanıtımına katkı sağlayacak çalışmalar yapan kişiler hakkında bir veri tabanı oluşturulmalı. Uygun ve katkı sağlayacak olanlar değerlendirilmelidir.

2-      2 Valilik tanıtımı yaygınlaştırma için web yarışması düzenlemelidir. Bizim düzenlediğimiz “2006 WEB Yarışması / Çankırı Köy Siteleri” yarışmayı inceleyiniz.  Konsept belirleyerek bir yarışma düzenlenebilir ve mevcut sitelere de destek verilebilir. Örneğin tanıtım için uygun bir site hazırlayan bir öğrenciye burs mahiyetinde destek verilebilir. Vs.

3-      3 Bahar geliyor, yaz ortalarında Feshane etkinliği başlamadan önce sonuçlanacak bir fotoğraf yarışması düzenlenmeli bu resimlerin dereceye girenleri orda sergilenmeli, katılan ilk aşamayı geçen resimler bir albüm olarak etkinlikte CD şeklinde dağıtılabilir. Böylece kendi halkımızda etkinliğe iştirak eder, Çankırıdan uzak ikinci üçüncü nesiller biraz olsun ilgi duyar. Bakınız “Çankırı Belediyesi ve Çankırı Araştırmaları Sitesi - Cansaati.Org 2005 Fotoğraf Yarışması” inceleyiniz.

Sayın Valimize ulaşıp ulaşmayacağına emin olmamakla birlikte en azından şu üç fikrin uygulanmasının çok faydalı ve etkili olacağını düşünüyorum. Çankırı doğru düzgün tanıtılmıyor diyen insan en azından bir kare resim gönderir, bir sayfa web sitesi yapar birkaç ürün tasarlar, CD hazırlar vs 

Düzenleyen ahmetgulsen - 19.02.2012 Saat 16:42
Ahmet GÜLŞEN

http://smmmahmetgulsen.wordpress.com/
Yukarı Dön
Hamide Canbaz Açılır Kutu Gör
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Hamide Canbaz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05.03.2012 Saat 22:59
Ankara'da her ilintanıtım günleri yapılırken içim hep içim burkulurdu. Bizim neyimiz var diyenlere göğsümü gere gere biz Çankırılıyız evvelallah herşeyimiz var kültürse kültür  hep Ankara'nın gölgesinde kalmakatan yorulduk demekten ben de yoruldum.
Nacizane gezdiğim illerin tanıtım günlerinden daha güzel olacağına inanıyorum.Fikirlerime gelince.Yemek standları takım yemeklerimiz,yufka ekmeğimiz değişik tatlılarımız pıhtı vb olabilir.Çekme helvamız,daha aklıma gelmeyen bir sürü yiyecek özellikle kiraz ve kavun
 tanıtılması.Yemeklerin ,doğal güzellikler ve yaran ile yazılmış yazı ve şiirlerin küçük küçük kartlara hazırlayıp  misafirlere dağıtılması ve misafirlerin okumalarının istenmesi.Doğal güzellikleri gösteren slayt gösterileri.Atatürk'ün Çankırı'ya gelişi ile ilgili sinevizyon gösterileri.
Halk oyunları ve Yaran gösterileri,kına geceleri canlandırmaları. Eski başdonanma ritüelinin gerçekleştirilmesi.
Ferfene,sinsin gibi oyunların dramatize edilerek konuklarla oynanması.
Sünnet evi süslenmesi gibi bir standın süslenmesi.
Geleneksel el sanatı ürünlerinin sergilenmesi.
Daha aklıma geldikçe paylaşmaya çalışacağım.Emeği geçen herkese saygılarımla

Yukarı Dön
seferzafer Açılır Kutu Gör
Okur
Okur

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı seferzafer Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06.03.2012 Saat 10:18
Bir ilin tanıtımından bahsederken olmazsa olmaz tanıtım filmidir. Profesyonelce hazırlanmış bir tanıtım filmi çok ama çok önemli, belki kısa bir reklam filmi. Malum en hızlı kitle iletişim aracı medya. Tanıtım günü için mutlaka iyi bir reklam organizasyonu yapılmalı. Çekilebilirse reklam filmi veya tanıtım filmi TV de ve internette döndürülmeli. Reklam olayını aştıktan sonrası kolay zaten. Diğer iller ne yapıyorsa biz de benzerini hatta daha güzelini yaparız.
Bir de bu etkinliğin haber niteliği taşıması için siyasi veya ünlü kişilerin davet edilmesi, ağırlanması.
Güzel birşeyler olacağından eminim, ben de kendime düşen bir görev olursa hazırım.
Selamlar saygılar.
Bir mum macerası, yanıyor ve eriyorum
Olsaydı aydınlatmak bari yanarken kârım.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.16
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Popup Örnek